Zwolennik zabijania dzieci nawet narodzonych zarzuca katolikom niemoralność - oto logika eugenika Peter'a Singer'a

Obrazek użytkownika reign_77
Idee

Peter Singer, 'etyk'. Wg tego człowieka prawa zwierząt trzeba zrównać z prawami człowieka, zaś aborcja powinna być dozwolona do drugiego roku życia. Oto 'postępowy' autorytet!

Na początek może pomyślmy nad jego miłością do zwierząt. Ponoć od lat '70 jest wegetarianinem. Chwała mu za to, ale ja mięso lubię. Mało tego - uważam że jest mi potrzebne. I jakkolwiek jestem przeciwny znęcaniu się nad zwierzętami i niektóre potrafią mnie rozczulić - to nadal są to tylko zwierzęta. Zwierzęta są po to, by nam służyły w taki czy inny sposób. Psy pilnują domu (Chińczycy z kolei je jedzą), koty łapią myszy, krowy dają mleko a świnia kończy jako obiad. Deal with it. A idąc dalej - równając zwierzę z człowiekiem, co by wyszło? Czy zwierzęta byłyby lepiej traktowane? A może.. człowiek gorzej? Tak tak, to już było. III Rzesza 'udowodniła', że moralnie dobre jest zabicie Żyda czy Polaka, ZSRR pokazał, że ludzie to bydło do roboty, które ma nie myśleć, tylko robić co gospodarz (partia) powie.

Następna kwestia: eutanazja. Człowiek ten uważa że powinna być dostępna dla każdego. Czemu? Bo celem człowieka jest - wg naszej 'gwiazdy' - szczęście. Zaś szczęście ten człowiek definiuje jako 'pożądane stany, w których ludzie chcą być i które lubią, ale nie krzywdzą przy tym innych, a najlepiej im pomagają'. Ładnie brzmi, prawda? Ale zło zawsze chowa się pod piękną postacią

O jego poglądzie na temat globalnego ocieplenia mówić nie będę, ponieważ globalne ocieplenie to globalne kłamstwo.

Bardzo ciekawe podejście ma w sprawie aborcji. Oto jego słowa: 'W przypadku aborcji jednak zakładamy, że ludzie najbardziej dotknięci - przyszli rodzice czy przynajmniej matka - chcieli jej dokonać. Toteż zabijanie niemowląt może być zrównane z aborcją tylko wtedy, gdy ci najbliżsi dziecku nie chcą, żeby żyło'. Ponadto Singer konsekwentnie utrzymuje, że noworodek nie ma poczucia świadomości i w związku z tym nie przysługuje mu status osoby. Twierdzi, że dzieci niepełnosprawne intelektualnie nie mają żadnej wartości, a ich leczenie jest nieopłacalne. Jego zdaniem dzieciobójstwo w ciągu pierwszych dwóch lat życia dziecka jest dopuszczalne w razie stwierdzenia u dziecka objawów Downa, autyzmu lub nieznacznych zaburzeń regularnego rozwoju. Dopuszcza także eksperymenty naukowe na dzieciach niepełnosprawnych. Zauważmy, że jest przeciwny eksperymentom na zwierzętach..

I taki oto człowiek, wykładowca bioetyki na Uniwersytecie Princeton otrzymał Companion of the Order of Australia za... „wybitne zasługi w służbie Australii i całej ludzkości”!

Ale nie myślcie sobie, że takie rzeczy są hen daleko na końcu świata, o nie. W Holandii - tak, niedaleko na zachodzie - dopuszczalna jest aborcja postnatalna w przypadku, gdy dziecko urodzi się z jakąś wadą, której wcześniej nie wykryły badania

Pytam się teraz Was, starszego pokolenia (z tego co się orientuję jesteście w większości tutaj, nawet powstał ze strony jednego z Was artykuł zwalający winę za nasze zachowanie i poglądy na władzę i media) - jakim cudem ktoś taki jest wyróżniany? Przecież na zdrowy rozsądek taki człowiek powinien zostać co najmniej leczony..

Brak głosów

Komentarze

Otóż wtedy, kiedy ja byłam w Twoim wieku (no, z grubsza) - wtedy tak samo, jak Ty teraz, reagowałoby się na pomysły małżeństw homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci, gdyby ktoś z nimi wystąpił. To nie było tak bardzo dawno. I co? Wchodzą te pomysły w życie.
Obawiam się, ze pomysły tego pana tez wejdą w życie, i to szybko.
O ile nie mylę go z kimś innym, jest on również za miłością między człowiekiem a zwierzęciem, taką bardziej erotyczną. Wszak zwierzę tez człowiek.
Strach pomyśleć, czym świat nas jeszcze zaskoczy.
Ja myślę, ze on nie jest chory, tylko idiota. Pożyteczny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276636

by traktować ludzi tak, jak ich tam traktowano.

Przecież za takie poglądy powinna być czapa z urzędu.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#276641

sama nie popelnila na sobie aborcji postprenatalnej, tak gwoli reklamy dla nowej mody.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276762

Philip K. Dick "Przedludzie", polecam

******
"Not Every Conspiracy is a Theory"
******
Nie ufam Tuskowi i Putinowi
Mam plany na przyszłość.
Nie mam żadnych myśli samobójczych.
*****

...nie dość prawdy się dorobić, trzeba ją jeszcze obrobić i obronić, i piersiami zastawić, i pieczęć swoją położyć jej na piersi

Vote up!
0
Vote down!
0

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#276853