Banki szykują się na wykradanie oszczędności obywateli na całym świecie.

Obrazek użytkownika ciociababcia
Świat

Po Cypryjskim eksperymencie rekiny finansjery na świecie szykują się do przejęcia kont oszczędzających.

Rząd Kanady wydał legislację, dającą podstawę prawną do przeprowadzenia konfiskaty oszczędności.

 

"Dwa tygodnie temu, Flaherty (minister finansów Kanady) zapisał w swoim budżecie, że Ottawa przygotowuje nowy zestaw tak zwanych przepisów spłat banków, które będą mogły być wprowadzone w sytuacji bankructwa dużego banku." czytamy w kanadyjskim serwisie The Star. Wymyślono nawet nową, nie posiadającą złych konotacji nazwę na okradanie kont z angielska brzmiącą “bail-in”, w przeciwieństwie do wcześniejszego "bail-out" (wsparcie finansowe). "Nowe przepisy pozwolą federalnym regulatorom na przejęcie nieokreślonych bankowych zobowiązań - w tym, być może, nieubezpieczonych oszczędności deponentów - wykorzystując je dla podtrzymania słabnącej instytucji."

Tymczasem w Europie, Federico Ghizzoni, szef największego pożyczkodawcy Włoch, UniCredit SpA. wzywa do ujednolicenia przepisów w skali świata pozwalających na wchodzenie na konta indywidualnych obywateli w sytuacji niewypłacalności instytucji finansowych lub rządowych.

"Nieubezpieczone depozyty mogą być wykorzystane w przyszłych bankowych bankructwach co daje globalnym prawodawcom uzgodnione, wspólne podejście, według Federico Ghizzoni, dyrektora generalnego największego pożyczkodawcy Włoch, UniCredit SpA. (UCG)" pisze Bloomberg. "Cięcia dużych depozytów w upadających bankach, wraz z innymi zobowiązaniami, takimi jak obligacje, w celu zrównoważenia strat są dopuszczalne, o ile fundusze małych oszczędzających pozostają chronione powiedział dziennikarzom w Wiedniu. Unia Europejska musi wprowadzić identyczne reguły we wszystkich jej państwach członkowskich, a najlepiej jeśli te zasady zostaną skoordynowane w skali globalnej, powiedział."

Dalej czytamy "Ghizzoni powiedział, że depozyty powinny być włączone (przejęte) tylko wtedy gdy obligacje nie są wystarczające, a te poniżej gwarantowanego poziomu 100.000 euro powinny być nietknięte. Mimo, że wolałby, aby nie dotykać ich w ogóle, to zawarcie depozytów w globalnym planie byłoby akceptowalnym rozwiązaniem, powiedział."

Jeśli ktokolwiek jeszcze trzyma swoje oszczędności życia w banku to robi to na swoją własną odpowiedzialność, rekiny bowiem zwietrzyły świeżą krew...

http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/banki_szykuja_sie_na,p1046864788

Brak głosów

Komentarze

  Czy mozna prosic o link do tekstu mowiacego na temat nowego przepisu w nowym budzecie KanadY?

Podejrzewam, ze bardzo wzrosnie popyt na domowe ognioodporne sejfy do zainstalowania w scianach.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#349122

radzę zaopatrywać się w żywność. To nie jest mój pomysł, ale go popieram. Żadne złoto i inne kruszce.
Proszę - linki źródłowe:
http://www.thestar.com/news/canada/2013/04/04/jim_flahertys_cyprusstyle_bank_rescue_plan_walkom.html

http://www.bloomberg.com/news/2013-04-04/unicredit-s-ghizzoni-favors-using-big-deposits-in-bank-failures.html
***************************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#349126

  Zywnosc a takze niezbedne leki.

Moze jeszcze nie teraz, ale przyjdzie taki moment, ze doprawdy nie bedzie wesolo.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#349136

Carmina

Dlatego bardzo mnie śmieszą wywody niektórych blogerów czy komentatorów dotyczące oszczędzania na emeryturę i wyliczenia ile to też uskładamy w ciągu  30 lub 40 lat wraz z procentem składanym.

Moje pytanie zawsze było i teraz jest jeszcze bardziej zasadne. A czy ten bank będzie za 30 czy 40  lat istniał i czy te uskładane pieniądze wraz z odsetkami bank mi  wypłaci? Skąd ta pewność , kto da gwarancje, rząd?,  a jak Państwo zbankrutuje to będzie mogło cokolwiek komukolwiek zagwarantować?

Ostatni rząd powie mi,ze to poprzednicy winni, zrujnowali państwo i obywateli, to co my możemy?

Jak Państwo bankrutuje to nikt nie ma żadnych gwarancji niczego, ani wypłaty oszczędności , ani emerytury, ani pensji. Niczego.

Jest tylko jedno wyjście, nie słuchać propagandy, stale patrzeć na ręce każdej władzy, nie wybierać polityków złodziei, chodzić na wybory, a wypadku sprzeniewierzania się wybranej władzy, spostrzeżenia marnotrastwa, złodziejstwa natychmiast się organizować i masowo wychodzić na ulicę, zmuszać władze do ustąpienia zanim nas  obywateli puści z torbami.

Stosować wobec każdej władzy te same kryteria, nie pozwalać żadnej władzy na okradanie nas, na korupcję szczególnie tej, na która głosowaliśmy.

No ale czy ludzie są w stanie zrozumieć ,ze mogą zostać nędzarzami nawet jak całe życie pracowali, oszczędzali i czegoś tam się dorobili?

Że muszą się wspólnie bronić zanim kraj zostanie zrujnowany, bo potem będzie za późno?

Że zawsze może stracić 80 procent obywateli, a tylko te 20 ucieknie wcześniej z tymi ukradzionymi pieniędzmi? Czy ludzi czegoś nauczyła Argentyna, teraz Grecja|?

Wybrali dwukrotnie PO i PSL , które prowadzą ich do ruiny,   dalej ich popierają bo innych nienawidzą.Grają swoja i swoich dzieci przyszłością pocieszając się,że tak źle nie będzie.Krótkowzroczność, złe emocje.

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Carmina

#349125

Nie wierzysz, że Twoje oszczędności mogą zniknąć z rachunku bankowego w jednej chwili? Przeczytaj koniecznie ten artykuł!

Wyobraź sobie taki scenariusz: jak co dzień logujesz się na swoje konto bankowe jednak okazuje się, że jego saldo jest zerowe, a ponadto bank nie ma żadnego zapisu, że kiedykolwiek miałeś na nim pieniądze... Czy taka sytuacja jest dziś możliwa, w dobie szeroko promowanej "bezpiecznej bankowości"? Jak najbardziej! Większość z nas nie archiwizuje żadnych papierowych dowodów na gromadzone na rachunku środki, przez co niezmiernie trudno byłoby nam udowodnić ten fakt w banku.

Jeżeli uważasz, że Ciebie ten problem nie dotyczy, to jesteś w ogromnym błędzie. Cyberataki przeciw największym europejskim i amerykańskim bankom z każdym tygodniem są coraz bardziej wyrafinowane i skuteczne. Tylko w zeszłym miesiącu, tysiące klientów bankowości elektronicznej w USA zalogowało się na swoje bankowe konta, aby odkryć, że ich bilanse są wyzerowane.

Każdy, kto będzie miał zamiar spowodować kompletny chaos gospodarczy może osiągnąć go bardzo łatwo - unicestwiając nasze dane kont bankowych. Eksperci podkreślają, że nie można trzymać wszystkich oszczędności w jednym banku. Ponadto należy zachowywać kopie papierowe wyciągów z rachunków bankowych. W pewnym momencie (a jest to wielce prawdopodobne), jeden z ataków cybernetycznych może dosięgnąć naszego banku i trwale uszkodzić jego bazy danych.

Media milczą na temat masowych ataków internetowych na największe banki, jednak za kulisami zarówno politycy, jak i sami bankowcy czują się zaniepokojeni. Ataki są coraz częstsze i coraz trudniejsze do wykrycia. Program, który został ostatnio wyemitowany na antenie CNBC alarmuje, że "główne amerykańskie strony internetowe banków są permanentnie i bezlitośnie atakowane. Niektórzy obwiniają za to chińskich hakerów, inni uważają, że za atakami stoi Iran, jeszcze inni są przekonani, że to dzieło islamskich terrorystów. Naprawdę nie wiemy kto za nimi stoi".

Ostatnie wydarzenia na Cyprze, ale i kryzys bankowy pokazują, że nasze pieniądze powierzone bankom nie są całkowicie bezpieczne. W każdej chwili rządy poszczególnych krajów mogą zadecydować o ich zamrożeniu lub ograniczeniu w imię "wyższych wartości". Co istotne, miliardy prywatnych oszczędności trzymane w bankach stanowią łakomy kąsek i łatwy sposób "dokapitalizowania" budżetu nie tylko indywidualnego hakera, ale i rządów...

Czy Waszym zdaniem opisane obawy są uzasadnione? A może ktoś z Was już zetknął się z taką sytuacją?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ACf3RPm1W4E

Źródła: activistpost/thedailysheeple/godlikeproductions

Twórcą artykułu jest Victor Orwellsky, autor powieści "Kod Władzy". Powielanie treści artykułu bez podania źródła jest zabronione.
http://www.orwellsky.blogspot.com/2013/ ... -moga.html

http://orwellsky.blogspot.com/2013/04/nie-wierzysz-ze-twoje-oszczednosci-moga.html
********************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#349141

było takie powiedzonko: "pewne jak w ruskim banku".  Ale że ta lewizna rozpełznie się po całym świecie, tego nikt nie przypuszczał.

Vote up!
0
Vote down!
0
#349182

Mówiło się też "pewnie jak w banku" i to była też prawda.
Co z tego, jak teraz nie ma polskich banków... chociaż przy tym rządzie nic nie jest pewne.

***************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#349287