Tylko Auschwitz mają zapamiętać?

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Mistrzostwa Europy miały być szansą na wizerunkową zmianę postrzegania Polski w świecie. Tylu dziennikarzy z różnych stron świata u nas szybko nie będzie, podobnie jak szybko nie będzie takiego nagromadzenia znanych na świecie sportowców. Obie te grupy można bardzo łatwo-za darmo-"wykorzystać" do pokazania tego co Polska ma najlepszego do zaoferowania, tak by pokazać naszą historię, osiągnięcia, kulturę.

Jak do tej pory szansa ta jest marnowana, chyba nawet nikt nie próbuje z niej korzystać. Jedyne co zobaczyli piłkarze oraz śledzący ich każdy krok dziennikarze to.....niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny-Auschwitz...

Czy naprawdę jedynym obrazem jaki zabiorą oni z Polski mają być stadiony oraz obóz koncentracyjny? To ma być nasz obraz w świecie?

Do tej pory JEDYNIE dwa razy spróbowano coś zaoferować przyjezdnym ekipom. W Krakowie przywitano reprezentację Anglii w Sukiennicach, w Muzeum Narodowym. We Wrocławiu prezydent zaprosił reprezentacje Czech na obiad do ratusza......Czesi byli bardzo zadowoleni z zaproszenia które przerwało im monotonię hotelowo-treningową....Jak widać przy minimalnym wysiłku można coś więcej pokazać.

Dlaczego nikt nie pokazać Wawelu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stoczni Gdańskiej, Kopalni soli w Wieliczce i wielu innych ważnych i pięknych miejsc z naszego kraju. Normalnie za taką promocję na całym świecie zapłacilibyśmy miliony dolarów, euro. Dlaczego nikt nie potrafi wykorzystać obecnej szansy.....

Tylko obóz mają zapamiętać po euro????

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie potrafię określić, kto ma faktyczny i decydujący wpływ na układanie programu "czasu wolnego" reprezentacji goszczących na Euro. Władze poszczególnych krajowych związków piłkarskich, czy FIFA? Władze państwowe lub samorządowe krajów / miast gospodarzy, czy może władze państwowe goszczących na mistrzostwach reprezentacji? Sami piłkarze? Nie wiem.

Tak, czy inaczej Auschwitz stało się po raz kolejny polskim specialite de la maison. Chyba nieprzypadkowo... Jedynie Chorwaci się wyłamali. I chwała im za to.

Szkoda, że Turcji nie ma w Europie. Gdyby reprezentacja turecka udała się do Wilanowa, aby oddać hołd pokonanym i zwycięzcy oraz pooglądać jego łupy, to byłby niezły numer :-)))

Pozdrawiam

PS. Imperium Osmańskie nie uznało rozbiorów! ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#264437

O wolnym czasie decyduje trener i federacja. Stąd np. do angoli mają przyjechać partnerki i zamieszkać w hotelu obok.
Sami decydują co maja robić w wolnym czasie.
Pozdrawiam również:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#264453

Czyli Niemcy, Włosi i Angole wykazali politpoprawność. Ze wskazaniem na obozy...w Polsce. Miło... :-(

PS. A Niemcy, ze wskazaniem na...nazistów. :-(
PPS. Pisałem o tym: "Europejscy piłkarze w "polskich obozach... koncentracyjnych".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#264458

Może trzeba coś samemu zaproponować miast czekać aż sami gdzieś sie wybiorą?
Majchrowski, Dutkiewicz zaprosili i zaproszenie było przyjęte

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#264473

No cóż, rosyjscy kibice wpadli do warszawskiego ratusza newet bez zaproszenia... ;-). Może zaproponowano im zaproponowano im wystawę portretów carów w Muzeum Narodowym...ale woleli Dworzec Powiśle...

PS. Skoro o pozasportowym programie gości decydują ich władze piłkarskie i trenerzy, to na co można liczyć? Teoretycznie to chyba tylko na podpowiedzi kolegów z PZPN...ale na to bym nie liczył.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#264481

Też bym na to nie liczył:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#264513

Dlaczego, dlaczego... ano dlatego, że Polska to nienormalność i trzeba jej się wstydzić, zaś szkalujący oszczerczy film BBC to szansa na otrząśnięcie się z ksenofobii, rasizmu, faszyzmu i czego tam jeszcze. Polska ma się kojarzyć z drutem kolczastym i komorami gazowymi. Koniec.

Jak kiedyś władzę w Polsce odzyskają ludzie mający na celu jej odbudowę zamiast poniżenia trzeba będzie zacząć od kilku symbolicznych zdecydowanych ruchów:

1) wyjaśnienie zbrodni założycielskiej III RP na ks. Popiełuszce

2) postawienie z głowy na nogi nazewnictwa obozów zagłady, które były socjalistyczne - nie ma znaczenia czy narodowo-brunatne czy kosmopolitycznie-czerwone - to była zbrodnicza ideologia socjalistyczna. Zniknie wtedy problem Sobiboru i innych obozów wykorzystywanych do tego samego celu najpierw przez narodowych później przez czerwonych socjalistów.

3) zbudowanie służb specjalnych, co dopiero umożliwi wyczyszczenie sądownictwa. A bez przywrócenia godności sądownictwu nie możemy myśleć o naprawie czegokolwiek innego.

http://wiktorinoc.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://wiktorinoc.blogspot.com

#264444

Pełna zgoda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#264455

choć jak by się zastanowić to zależy jak dla kogo. Po sąsiedzku jest tekst "Na peryferiach oficjalnego entuzjazmu" Kapitana Nemo, a właściwie to ważniejasza jest ilustracja do tekstu jak Michałkiewicz w Krakowie wręcza obrazek z Leninem.

WARTO ZOBACZYĆ KTO NIE WIDZIAŁ!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#264461

Obrazek wręczył Majchrowski-prezydent Krakowa-to oczywiście żenuła...
Jednak za pomysł z Sukiennicami duży plus

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#264475