Lisa infantylna propaganda i krętactwa

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Sprawa Ukrainy stała się przyczynkiem do oceny Rosji. Stosunek do Rosji jest ostatnio przedmiotem polemik, rozważań, porównań, ocen. Zdanie środowisk związanych z PiSem, czy też szerzej z prawicą jest powszechnie znane. Jest ono niezmienne od zawsze. Najmocniej wyrażono je podczas ostatniego Marszu Niepodległości;). Reszta środowisk ma ogromny problem ze swoim stanowiskiem ponieważ musi odpowiedzieć na pytanie- Co robiliście wcześniej? Co mówiliście?

W większości przedstawiciele tych środowisk musza kluczyć, wić się, stosować kłamstwa i półprawdy, idealnym tu przykładem jest Tomasz Lis. Postanowiłem porównać co pisze dziś z tym co pisał miesiąc temu.

Dziś w Newsweeku pisze on tak: Władimir Putin dał Ameryce, Europie, naszej władzy i opozycji szansę na wydoroślenie. Nasza władza wydoroślała szybko, Zachód dorośleje bardzo powoli. Natomiast nasza opozycja z PiS na czele wydaje się skazana na infantylizm. PiS-owska opozycja wrzeszcząca: „a nie mówiliśmy”, bo oni przecież wiedzieli, a jakby mogli, toby Ruskom pokazali. Rząd chciałby ostrzejszych sankcji wobec Rosji nałożonych przez Unię, ale nie może być tu za bardzo w awangardzie. Bo szybko mogłoby się okazać, że dla rosyjskiej propagandy ekstremistami są już nie tylko partia Swoboda i Tiahnybok, ale także Tusk i Sikorski. Rząd chciałby więc sankcji ostrzejszych, ale musi kalkulować, bo retorsje uderzyłyby głównie w naszą gospodarkę, co oczywiście skwapliwie wykorzystałoby PiS.[...]

A przecież trzeba było słuchać PiS, które oczywiście wiedziało, że reset w stosunkach z Rosją jest mrzonką. Wybitni eksperci PiS od polityki wschodniej abstrahują od tego, że prezydentem był wtedy Dmitrij Miedwiediew i zdawało się, że jest zdeterminowany, by Rosji nadać inny kierunek rozwoju. Radykalna zmiana w Rosji nastąpiła wtedy, gdy prezydentem znowu został Putin. Zachodni politycy przyznają, że nie zareagowali odpowiednio jeszcze w zeszłym roku, gdy Rosja zaczęła wprowadzać blokadę dla importu ukraińskich towarów. A trzeba było słuchać PiS. [...] PiS-owcy i PiS-owscy akolici są groteskowi, wynosząc pod niebiosa Kaczyńskich i dezawuując Tuska oraz Sikorskiego. Pan Kochan, doradca prezesa, twierdzi na przykład, że były prezydent osiągnął wielki sukces, organizując wyjazd kilku prezydentów do Tbilisi, a Tusk podobnych sukcesów nie ma. Pewnie. Podpisanie umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią to przecież klęska. [...] Można oczywiście zdrowo się roześmiać na słowa pana Brudzińskiego perorującego, że Kaczyński jest wielkim mężem stanu, a Tusk z Sikorskim to chłopcy w krótkich majtkach. Czy z Hofmana bredzącego, że Sikorski podał tlen Janukowyczowi.

Miesiąc temu pisał tak 24-II-2014: Stanowisko Putina w sprawie Ukrainy to nie kaprys. Tak jak on myślą i rosyjscy politycy, i zwykli Rosjanie. Premier Miedwiediew, jeszcze tak niedawno postrzegany na Zachodzie jako liberał, otwarcie mówił, że Janukowycz powinien w Kijowie przywrócić porządek i nie ulegać presji z zewnątrz.[...] Żadne rozwiązanie kryzysu na Ukrainie nie będzie trwałe i zgodne z ukraińskimi interesami, jak długo Zachód nie zmierzy się nie tylko z bandytą Janukowyczem, lecz także z tym, który tego bandytę wynajął – z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. [...] Należy docenić wysiłek UE, w tym premiera Tuska i ministra Sikorskiego, w osiągnięciu kompromisu między Janukowyczem a ukraińską opozycją i majdanem. Choćby dlatego, że jego bezpośrednim następstwem jest powstrzymanie rozlewu krwi. Ale kompromis może się okazać wydarzeniem z cyklu „za mało i za późno”. Prawdziwe intencje Janukowycza w większym stopniu niż ustępstwa zdradza jego decyzja, by siepacze z Berkutu strzelali do własnego narodu. Janukowycz ustąpił, ale wyłącznie po to, by ocalić władzę, swój skradziony majątek, a może i życie.

Widać tu jasno iż fakt bycia po jednej stronie z urbanem wpływa na poziom serwowanej nam propagandy. Jest to niskich lotów dzieło można je porównać jedynie z obecną propagandą mediów Putina.

Lis same przecież miesiąc temu uznawał porozumienie z Janukowyczem za tlen mu podany, że ustąpił by ocalić władze, majątek. Dziś wbrew prawdzie Lis zmienia zdanie. Miesiąc temu Janukowycz był bandytą. W odwrotny sposób zaś Lis traktuje Miedwiediewa-wg, jego słów dzisiejszych słów- to liberał zdeterminowany zmieniać Rosję. Miesiąc temu zaś sam Lis przypominał jego słowa o Janukowyczu- powinien on przywrócić porządek w Kijowie.

Szczytem zakłamania Lisa jest zdanie retorsje uderzyłyby głównie w naszą gospodarkę, co oczywiście skwapliwie wykorzystałoby PiS. Wczoraj w swoim programie, ten sam Lis krytykował SLD za to że zwraca uwagę, by podczas "karania" Rosji pamiętać o naszej gospodarce:)....Jak sam mówił są takie sytuacje gdy sprawy takie jak gospodarka winny być odłożone na bok...

Jak widać Lis zaprzecza sam sobie nie tylko w swoim tygodniku, zaprzecza też swoim gazetowym poglądom w swoim własnym programie TV:) Jaki tego powód?

W chwili takiej jak obecna, w chwili gdy poprzednie lata są kompromitujące dla ekipy którą Lis wspiera i on musi się kompromitować by wybronić zachowania swoich mocodawców politycznych. Lis partii Kaczyńskiego zarzuca infantylizm za to że mówi ona iż miała rację, jednocześnie chwali rząd Donalda za wydoroślenie. Logiczny wywód z tego zdania może być tylko jeden- PiS zawsze był dorosły, PO zawsze było dziecinne i jest to chyba najtrafniejsza diagnoza polityczna  jaką kiedykolwiek Lis postawił-szkoda tylko ze sam tego nie zauważa...

Lis przypina Donaldowi i Radkowi sukces w postaci umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Jaki to sukces bez gospodarczej części umowy? Gdyby nie upór premiera Ukrainy nawet politycznej części by nie podpisano...

Fakt że Lis nie widzi do dziś iż Rosją od lat rządzi jeden tandem polityków mających takie same poglądy zmusza do zastanowienia się nad jego poziomem inteligencji lub stopniem jego indoktrynacji. Już sama wiara we współpracę z Rosją pokazuje naiwność, jedynym wyjątkiem były czasy Jelcyna, po nim Rosja z każdym dniem dąży do odbudowy swego imperium. Wychwalanie Miedwiediewa jest taką samą oznaką idiotyzmu jaką było wychwalanie Breżniewa na zachodzie....

Propaganda Lisa jest równie infantylna jak jego krętactwa. Żadnym krętactwem nie przykryje się naiwności Tuska i Sikorskiego i zmarnowanych przez nich lat na umacnianie się naiwnym kursie...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Pardon, ale z tym trzeba coś zrobić, wystarczy że Lis ma okienko w telewizorze.Dajmy mu bana na wszelkich forach niezależnych, bo nie ma o czym dyskutować. Niech się z tym męcżą co najwyżej zawodowi publicyści bo im za to płacą, ale my nie bądźmy masochistami.

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0
#421152

Miałbyś racje gdy nie to iż wszyscy utrzymujemy Lisa i za nasze pieniądze on robi propagandę przeciw nam....

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#421156

Więc domagajmy się usunięcia go zTVP, ale nie róbmy mu reklamy. Postępujmy zgodnie z modyfikacją hasła - nie palmy komitetów, zakladajmy własne.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#421159

Nie wiem czy osmieszanei kogoś jest robieniem mu reklamy? Zwolnić go z TVP w obecnej chwili szans nie ma, odebrać mu resztki "dziennikrskiej godności" możemy:)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#421160

ogladac Lis na zywo.

Na szczescie coraz mniej.

Ale wciaz trzeba ta szmate dezawuowac i ludziom co dzien pokazywac kim Lis jest i jaka role te scierwo odgrywa w antyposlkiej

dzialalnosci zydokomuny ,bo nie ulega najmniejszej watpliwosci ze Lis wlasnie jest u nich na garnuszku.

Wystarczy popatrzec tez kto u Lisa  i bywa, ostatnio do konca mnie zesmaczyla wizyta Kowalczyk ktora sie slinila do Lisa opowiadajac

jak To bylo na putinowskich igrach.Kowalczyk bedac na tej olimpiadzie poprala Putinowska polityke, jedynym sportowcem Polakiem tam byl Stoch ktory dal pstryczka w nos Putinowi.

Nasz walka z Lisem na dzien dzisiejszy to jest jego calkowity bojkot i osmiesznie poprzez  dezawolywanie jego antypolskiej dzialnosci w przestrzeni publicznej.

Polacy wstydza sie i boja otwrcie mowic o antypolakach i ich szkodliwej dzialnosci publicznie czy to w tramwaju czy to na ulicy czy na zebranich rodzinnych.

Przeciez mowienie prawdy o na przyklad Lisie nie jest szkalowaniem, a jedynie obronom przed tym sku...nem.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#421164

Stacje telewizyjne wiedza jaka jest ogladalnosc kazdego programu, wystarczy zmienic kanal aby takiego Lisa czy Wojewodzkiego pozbyly sie same. Problemem jest dotarcie do wszystkich Polakow i przekonanie ich, ze jest to mozliwe. Ponizej zamieszczam youtube, pokazujacy stado bawolow, ktore potrafily sie "skrzyknac" i odbic cielaka zaatakowanego przez lwice. Trwa tylko 8 min., warto obejrzec do konca.

http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#421238

nawet jak nikt go nie bedzie ogladacto i tak te scierwo tam bedzie miec antypolski jewrejski program bo on jest oplacany z zewnatrz.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#421290

Powinni czytać o bajkach
Nie pisać o polityce
Bo przestawiają granice
Logiki, drażniąc myślących
Zło zawsze prześladujących
Ten wzór wodza im pasuje
Bo się z szatanem promuje
Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#421184

Dobre:)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#421187