Okopani

Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Kraj

O lemingach i moherach napisano już wiele. Sam tu i ówdzie dorzuciłem trzy grosze, ale dziś czuję potrzebę dorzucić jeszcze kilka, z nieśmiałą nadzieją, że w końcu znajdziemy – jak mawiają Anglicy - słomkę, która złamie grzbiet wielbłąda.

 W siłę perswazji każdej ze stron przestaję wierzyć. Im mocniej walimy w lemingi, a oni w nas – tym głębiej adwersarze okopują się w okopach, a przedmiot sporu przestaje być najważniejszy, bo hasło „Biją naszych!” odbiera nam rozum.

Dziś przeczytałem komentarz jednego z lemingów do wywiadu, który udzielił Mariusz Kamiński w programie „Tak jest!”. Cytuję tę wypowiedź w całości, bo nic lepiej nie zilustruje skutków mistyfikacji, której niektórzy z ulegli i ulegają na własne życzenie. Leming „mp ileś tam” (numerki, których nie chce mi się przepisywać) pisze tak: „Panie Kamiński, dzięki tej sprawie przegraliście wybory i dzięki sprawie beaty s. Cała Polska zobaczyła do czego jesteście zdolni. Dopiero się rozpędziliście, dobrze, że was wybory zatrzymały”.

Koniec cytatu. Stop! Wyjdźmy na chwilę z okopów, zapalmy papierosa, a jeśli nie palisz, Lemingu, pozwól mi zapalić.

Co chciałeś „mp ileś tam”, mi powiedzieć? Że można kręcić lody za Twoje i moje pięniądze i brać łapówki, za to, że ktoś przysięgą Hipokratesa tyłek sobie podciera? Szanowny Lemingu, nie chcę Cię obrazić, ale metoda „ kopiuj–wklej” nie jest jedynym sposobem myślenia.

Dzięki sprawie Mirosława G. i sprawie Beaty Sawickiej PIS przegrał wybory? Dzięki? Dzięki komu? Dzięki dwójce przestępców skazanych przez sąd? Gratuluję! Kopiuj dalej, Lemingu, i wklejaj co chcesz, ale mam prośbę: zastanów się póki ktoś z naszych okopow nie przyjdzie i łba Ci saperką nie odrąbie za to, co powtarzasz za bandą fagasów, którzy żyją z tego, by Ciebie i mnie okradać bo muszą po sobotnim fitnessie zjeść w niedzielę sushi?

Twoja sprawa, Lemingu … Wybory, powiadasz. No, właśnie. Co Ty na to? Jest fajnie? To dlaczego obgryzasz paznokcie na koniec miesiąca i cieszysz się, że jeszcze nie teraz szef Cię nie zawoła i nie poprosi o password do komputera? Nie mów mi, że nie wiesz o co chodzi. Wiesz! Przyjdzie taki miesiąc, że password i kluczyki do służbowego auta przestaną być Twoje.

Co wtedy, Lemingu? Co powiesz żonie? Że sama ma spłacać kredyt? Twoja sprawa, Lemingu … Ale wiesz, co? Wtedy mnie nie szukaj. Ja wtedy wzruszę ramionami i powiem: bujaj się frajerze!

Głosowałeś – radź sobie sam. Przecież, dzięki Sawickiej i Mirosławowi G. wygraliście wybory – niech oni Ci zapłacą za czynsz.

Koniec palenia!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Stwórca lepiąc leminga, nie przewidywał dla niego możliwości samodzielnego myślenia - stąd brak mózgu. Z zachowań pozostawił tylko te stadne. Gdyby było inaczej, to myślący leming, zorientowawszy się w sytuacji, zawróciłby znad urwiska. Ale nie, on musi "zamoczyć" futerko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319296

Porusze w tym krotkim tekscie dwie sprawy

PIS jako PARTIA ma w swych szeregach roznych ludzi a w terenie to juz w calyswiat.

Czy terenowy PIS ma mozliwosci motoryczne do rozruszania spoleczenstwa/?

Pomocy w zawiazywaniu spoleczenstwa Obywatelskiego,instruowania ludzi jak bronic sie przed rozkradaniem Polski

Dlaczego PIS przegrywa wybory.?

Napewno front medialny skutecznie glanuje ta opcje ale czy to wystarczy by "prawych"pozbawic swoich zalet?

Niestety PIS jest PARTIA BIALYCH KOLNIERZYKOW,GABINETOW,TLUSTYCH POSAD I KOLESIOSTWA i w kregoslupie partyjnym niczym nie rozni od innych tego typu podmiotow sponsorowanych z panstwowej sakiewki

Ludzie maja dosyc przygladania sie na "piekne slowa"gdy na stole pije sie francuska wode w gustownych buteleczkach.

 

Lemingi

Leming to nie tylko bierny obserwator i niepoprawny optymista przytakujacy jka mu graja.To tez rzecze mlodych nie majacych historycznej wiedzy/ze szkoly jej nie wyniesli/a na rynku pracy po prostu kieruja sie instynktem.Morda w kubel to takie narodowe motto.

Po co mlodzi wyjezdzaja?Czy tylko po race i pieniadze?Mlodzi jada w swiat by wyrwac sie z beznadziei  wstecznictwa w kazdej dziedzinie gospodarki.

Kochani na naszych oczech ZNIKA WSZYSTKO DOBRE CO NAS OTACZA a zostaje brud ,smrod i bieda

I kto to ma zmienic?

czy czasami nie MY WLASNIE?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319310

Niestety to sa ludzie którzy jak sami nie dostaną po dupie nigdy nie przejrza na oczy...a i wtedy też niekoniecznie bo przeciez winny będzie kryzys i Kaczyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319320

Niestety to sa ludzie którzy jak sami nie dostaną po dupie nigdy nie przejrza na oczy...a i wtedy też niekoniecznie bo przeciez winny będzie kryzys i Kaczyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319321

Swego czasu przeprowadziłem podział tych potocznie zwanych lemingami czy wykształciuchami.

1. Leming to ktoś nie mający podstaw wiedzy socjo-historycznej poruszający się w ciemnościach. Wierzący w "swoje" racje. Typowy follower. Jest do odzyskania. Wymaga ogromnego nakładu pracy i jeszcze większej cierpliwości. Ale wynik może być pozytywany

2. Rycerz czyli zakuty łeb. Całkowicie odporny na argumenty. Nic do niego nie dociera. Szkoda na niego czasu.

3. Kołtun. Najgorsza forma wykształciucha. Doskonale wiedzący, że robi żle. Miesza w głowach lemingów. Ich lider. Korzysta z każdej okazji aby nabić swoją kasę kosztem innych. Śmiejący się w kułak z lemingów, jak zrobi z nich wiatraki. Złodziej, bandzior, zdrajca.
__________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#319326

Ten podzial Ciemnej masy polskiego spoleczenstwa bardzo mi sie podoba.

Ten ulepi z niej ciasto kto szarlatan albo medialny playboy.

Jedynie za morde mozna ruszyc to skolotuniale spoleczenstwo do wielkosci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319350

 

Wydaje mi się że nie zrozumiałeś co leming "mp ileśtam" chciał powiedzieć. Ja rozumiem, lub raczej rozumiem to inaczej. Pewnie dlatego że sam przez Ciebie zostałbym określony jako leming (co w porównaniu z innymi epitetami jest wręcz pieszczotliwe).

Otóż na na jakiej podstawie twierdzisz że mp ileśtam pochwala "kręcenie lodów", łapówki lekarskie i inne ? On i inni mu podobni nie zgadzają się na metody stosowane przez CBA i inne "organy" oraz ich brak profesjonalizmu.

Weźmy takiego Doktora G . Z całej mnogości zarzutów mu przedstawionych z których najcieższy dotyczył zabójstwa (nieumyślnego), mobbingu, znęcania się itp ostał się tylko jeden. Czy "namierzenie" uznanego lekarza który przyjmuje od pacjentów tzw. wyrazy wdzięczności warte było zastosowanych sił i środków, konferencji, kajdanek, przesłuchań nocnych i dziennych. Moim zdaniem NIE. Czy usprawiedliwiam postawę Doktora G - NIE do k...y nędzy. 

Swiatek szpitalno-lekarski znam w pewnym sensie "od środka" (doświadczenie sprzed kilkunastu lat, ale nie sądzę aby mentalność się zmieniła tak bardzo jak sprzęt). Do tego jak każdy mam doświadzenia od strony pacjenta, swoje, bliskich i znajomych. Ośmielam się twierdzić że postawa Doktora G jest bardziej regułą niż wyjatkiem. I to nie tylko w kontekście kopert i flaszek dobrego alko ale stosunku do podległego personelu, szczególenie nielekarskiego. On przynajmniej był dobrym fachowcem, natomiast spokałem sporo aroganckich partaczy.  

A teraz będzie o zestrachanym lemingu bojącym się panicznie utraty pracy. Czy naprawdę Panie Mohair ta przypadłość doityczy tylko lemingów . Czy Prawdziwi Polacy, Patrioci nie boją się że któregoś będą musieli spakować swoje rzeczy do kartonu i poszukać innej roboty ? 

Jak w czasie złotej ery rządów PiS luidzie parcy nie tracili, nie oddawali kluczyków do służbowych aut, nie mieli problemów ze spłątą kredytów itp ? Bezrobocia wtedy nie było wcale a jeżeli już to pracy nie mieli tylko wrogowie narodu ? Nie da się ukryć że sytuacja gospodarcza jest gorsza niż wtedy a bezrobocie wyższe czy naprawdę nie widzisz co się dzieje w Europie i na świecie. 

I znów - czy globalny kryzys usprawiedliwia wszystkie "fuckupy" rządzącej ekipy - na pewno nie, ale twierdzenie że gdyby rządził PiS mielibyśmy 5% wzrostu PKB i 8% bezrobocia to czysta demagogia. 

I jeżeli któregoś dnia Ty lub ktoś podobny przyjdzie do mojego okopu żeby odrąbaćmi łeb saperką, będę czekał. Ja też mam swoją saperkę kupioną za cieżko zarobione nie ukradzione pięniadze 

I jeszcze uwaga techniczna: na cholerę szef ma prosić o password (polskie słowo hasło) przy wywalaniu leminga na bruk ? W takich sytuacjach IT blokuje konto domenowe . Szef lub ktoś inny może miećdostęp do kompa z innego konta np. admina. 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319359

Daruj sobie może uwagi, kto czego nie zrozumiał. Nie musisz się ze mną zgadzać, ale nie próbuj mnie przekonywać, że metoda "odwróconej moralności" obrońców złodziei i łapowników nie pustoszy zbiorowej świadomości. Po to cytowałem "mp ileś tam" w całości i dosłownie by to właśnie pokazać. Przeczytaj cytat jeszcze raz, a może i drugi, i jeśli ciągle będziesz uważać, że piętnowanie metod wyłapywania złodziei Twoich i moich pieniędzy jest ważniejsze, niż piętnowanie samej kradzieży to nie mamy o czym gadać.
Z saperką nigdzie się nie wybieram, przeciwnie, próbowałem przestrzec orędowników sprzyjania przestępcom, że ktoś tego może nie wytrzymać i stanie się nieszczęście. Jeśli mam wybierać pomiędzy "Nie kradnij" i "Bądź miły dla złodziei" - ja wybieram to pierwsze i nie chcę być miły.
Nie przekonują mnie także Twoje argumenty oparte na znajomości światka szpitalno-lekarskiego. Piszesz, że nie usprawiedliwiasz postępowania Mirosława G, ale znów te metody! A jakie, przyjacielu? Masaż dłoni wyciągniętej po nie swoją własność? Jemu sąd udowodnił 17 tys PLN łapówki, łapówki powtarzam, bo jakoś o tym zapomniałeś wspomnieć. Wiesz, co? Mnie Twoje metody wybielania łajdaków też się nie podobają ...
O obawie przed utratą pracy za rządów PIS-u w porównaniu tym co dzieje się teraz na Zielonej Wyspie nie będę pisał, bo choćbyś aspirował do miana geniusza manipulacji, nie uda Ci się przekonać nie tylko mnie. Nikogo się nie uda. Chcesz próbować - próbuj ...
Twoja "techniczna" uwaga kompletnie rozwala. Masz oczywiście rację, płonę cały ze wstydu, ale przyznać muszę, że odniosła skutek: przed napisaniem tej odpowiedzi skrupulatnie sprawdziłem, czy mój komp jest podłączony do sieci ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

charamassa

#319370

"Że można kręcić lody za Twoje i moje pieniądze"

Dla leminga te pieniądze są totalnie abstrakcyjne, dlatego nie przeszkadzają mu ani afery, ani rozrzutność, ani nawet błazeńskie wygłupy ludzi tymi pieniędzmi dysponujących i z tych pieniędzy finansowanych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319364