Jest prawie super!

Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Humor i satyra

Hejter to inaczej nienawistnik. Ktoś, kogo drażnią sukcesy innych, więc usilnie próbuje znaleźć tych innych wady. Po przejrzeniu swoich kilku wpisów poczułem, że włos mi się jeżyć zaczyna i mina mi rzednie.

Nie, nie dlatego, że odkryłem swój wredny, śledzienniczy charakter, lecz z powodu jeszcze gorszego odkrycia: ja dostarczam alibi palantom, którzy nami rządzą!

Ból głowy byłby mniejszy i słabsze wyrzuty sumienia, gdyby to tylko mnie, skromnego blogera, miało dotyczyć. Przecież panowie palanci rzadko czytają blogi. Oni wrodzoną wrażliwość społeczną ostrzą innym sposobem – najchętniej śledzą sondaże. A potem … no, właśnie! Jak już się w głos ludu wsłuchają i nad problemami pochylą, podejmują działania naprawcze.

Gdzieś właśnie przeczytałem, że to odbywa się tak: Platformie spadło – niedobrze! Więc co robimy? Audyt! Firma wujka ustali za kilkadziesiąt tysięcy co i jak spadło, za drugie tyle firma kolesia – dlaczego, a firma najlepszej koleżanki żony ułoży listę priorytetów za eksperckie honorarium słone jak Morze Martwe. Co będzie jeśli spada nadal? No, jak to? Nie wiecie? Robimy nowy audyt! A co to, jeden wuj na świecie? I tak w kółko od nowa …

Dopiero teraz przejrzałem dlaczego panom palantom tak się podoba slogan: krytyka to zbójeckie prawo opozycji. Im więcej krytyki, tym lepiej. Przynajmniej do czasu, gdy władza się z łap nie wyślizgnie. A potem? A potem choćby potop …

To w końcu stary patent. Po co kłaść asfalt raz a dobrze, kiedy można źle – parę razy. Polska w budowie! Interes się kręci. Im gorzej, tym lepiej frajerzy!

Dlatego też, drodzy blogerzy, apeluję o umiar. Ostrożnie z tą krytyką, bo pójdziemy z torbami. Jak coś się nie podoba, uszy po sobie, uśmiech na twarz i dłonie do oklasków. Jest szansa, choć niewielka, że zanim panowie palanci się zorientują co i jak naprawiać – da się jakoś przeżyć.

Naiwny jestem, wiem. Nie kijem go, to pałką. Zaraz wpadną na to, że za sukces – nagrody. Za wkład pracy, za koncept, za nadzór menadżerski, za całokształt wreszcie – już oni wiedzą za co …

Chociaż, bo ja wiem … może to dobry pomysł? Jeśli weźmiemy przykład z Lisów, Gugałów, Wołków et consortes i zaczniemy ich chwalić - wystarczy dopilnować by lista zasług i zasłużonych była dokładna i pełna.

Przynajmniej będzie wiadomo kogo i za co wsadzić.

A także, na jak długo.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Puenta o wsadzaniu cudna. Popieram. Ale musi być wsadzenie aż do końca ich zdradzieckiego platformerskiego życia.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

PS. I żadnych tam przedterminowych wypustów z paki. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372390

Trzeba powiedzieć, że w Twojej notce Mohair... jest dużo sensu. Dla porównania: każdy pułk liniowy czy eskadra ma w swej strukturze zwiadowców. To oni rozpoznają pole wroga, by wiedzieć, gdzie wróg ma "słabe punkty". A informacje, jakie pojawiają się w blogosferze - są właśnie takimi danymi o owych słabych punktach obecnie rządzących. Zatem wychodzi na to, że to blogerzy odwalają robotę za... "ichniejszych" zwiadowców. Ale zastanawiałbym się nad tym, czy mamy ograniczyć opisywanie naszych spostrzeżeń. Powiem więcej: powinniśmy być raczej spokojni, bo cwaniaczki majstrujący przy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej mają zupełnie inny cel działania. Ich mottem są słowa: "Im jest gorzej, tym... lepiej". Dla kogo lepiej? - Ano dla tych, którzy skrupulatnie wypełniają polecenia loży masońskiej B’nai B’rith oraz klubu Bilderberg, a więc... mojżeszowych.

Krisp - a dla Ciebie, ku uciesze Twoich oczu oraz innych marzących o tej chwili - zamieszczam poniższy obrazek.
 

                  

 

Pozdrawiam,
                    
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372485

Chyba się samoograniczasz. :)

Proszę o obrazek z bandą co najmniej 1000. Jak się doda wszystkie platformerskie, niby-ludowe, postkomusze i palikmiotowe szmaty głosujące w sejmie przeciwko Polsce i polskiemu Narodowi, plus takież szmaty mediodajne i wielce "zasłużonych" dla Polski innych Bolków i bolkopodobnych, tudzież "ludzi honoru" w/g koszernej gaziety, to na pewno i więcej się uzbiera.

A wszyscy WON!

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372528