Krynica mądrości, czyli wielki „odlot” Tuska.

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

Na czym polega zadanie Premiera Polski? Premier Tusk w Krynicy, w wywiadzie udzielonym TVP Info, ujął to tak (za wpolityce.pl): „Moim zadaniem jest to, by PiS nie dostał władzy...”

Zdziwiliście się tym, że premier demokratycznego kraju należącego do Unii Europejskiej oficjalnie mówi, co naprawdę jest jego zadaniem? Nie dobrobyt społeczeństwa, nie dobro kraju, nie sprawiedliwe i mądre rządy.
Bezczelnie, cyniczne i jak już kiedyś sam to wyraził – „bez owijania w bawełnę”.
Tym zadaniem premiera Rzeczypospolitej Polskiej – Donalda Tuska – jest to, by „PiS nie dostał władzy”. Bez oglądania się na społeczeństwo, które, jak widać, nie ma nic do gadania, skoro premier ma do wykonania zadanie.

Krajanom, którzy poparli w ostatnich wyborach Platformę, gratuluję „przezorności”, „mądrości” i dbałości o nasze wspólne dobro. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że „watahy” opozycyjne „dożynane” są za waszym przyzwoleniem i za wasze pieniądze?
Za nasze też, tyle tylko, że myśmy na to przynajmniej nigdy nie wyrażali zgody i próbujemy się temu przeciwstawiać.

Premier mówi m. in. tak:
„Wierzę, że w Polsce możliwe są rzeczy wielkie i udało nam się kilka takich rzeczy zrobić. (...) Ogólne saldo jest całkiem pozytywne i może być kapitalnym punktem startu do gorącej jesieni, by plan dla Polski po kryzysie był planem kompletnym...”
Premierowi rzeczywiście udało się wiele rzeczy „wielkich” zrobić. Podatki są prawię najwyższe w Europie, służba zdrowia, to już katastrofa, wiek emerytalny podniesiony, emerytury wprawdzie coraz niższe, ale za to wielce niepewne, wielki skok na nasze pieniądze w OFE, niemal dwukrotny wzrost długu państwa, tragedia smoleńska i tak długo można by te „wielkie” rzeczy wyliczać. Jest tego o wiele za dużo, jak na jedną notkę i rzeczywiście saldo jest takie, że szykuje się „gorąca jesień”, a po niej będzie pewnie jeszcze cieplej. We wrześniu antyrządowe demonstracje związkowców, a w listopadzie w Polsce m. in. Święto Niepodległości”, szczyt klimatyczny i antyglobaliści oraz, jak podała prasa, manewry NATO. Czy to już wystarczy, by podpalić Polskę, zrzucić wszystko na PiS i w ten sposób wykonać „zadanie”?

Premier mówi:
„Nadchodząca jesień będzie gorąca nie tylko dlatego, że niektórzy postanawiają o protestach przeciwko temu co udało się w Polsce zrobić...”
Czy ktoś może się dziwić, że ludzie chcą protestować przeciwko tym wielkim rzeczom, które rządowi Tuska „udało się w Polsce zrobić”?

O podatkach premier mówił zaś tak:
„W ciągu najbliższych dwóch lat nie obniżymy podatków, bo wiem, co to znaczy odpowiedzialność za finanse publiczne.”
Podwyższenie podatku VAT rząd przedłużył do roku 2016. Mamy rok 2013, wielką dziurę budżetową, ruinę finansów publicznych i jak na polskie warunki horrendalny dług państwowy.
Jak myślicie, czy premier rzeczywiście wie, „co to znaczy odpowiedzialność za finanse publiczne”? Bo jeśli tak, to myślę, że niepoczytalnością przed Trybunałem Stanu się nie wybroni.

Premier w Krynicy odwołał też kryzys. Do głosów sceptycznych odniósł się tak:
„Więcej wiem, ile jest w Polsce biedy, jak to znaczy być na bezrobociu niż prezes Kaczyński. Nie wyciągniemy ich z biedy, marudząc. Kiedy mówiłem, że Polska przejdzie przez kryzys bez ubytku, okazało się, że miałem rację. (...) Nie będę obstawiał na katastrofę w Polsce, będę obstawiał na sukces i te sześć lat pokazuje, że to jest możliwe”.

Wy, którym brakuje na chleb, wodę, prąd, mieszkanie. Wy, którzy pozostajecie bez pracy. Wy, którzy nie możecie dostać się do lekarza. I wszyscy inni, którzy macie poważne problemy, bo wasze firmy ogłosiły upadłość, bo zostaliście oszukani przez jakiś Amber Gold, czy inną zgraję oszustów - pozostających w dobrych układach z władzą.
Jesteście przekonani, że wiecie komu zawdzięczacie to „zanurzenie” w nieszczęściu?
Bo premier wbrew temu, co myślicie mówi tak:
„Od zanurzania w nieszczęściu są inni - prezes Kaczyński jest w tym mistrzem”.
Czy patrząc na swoją biedę - wierzycie premierowi, że miał rację, kiedy mówił: „że Polska przejdzie przez kryzys bez ubytku”?
Ja wierzę, że Wasze problemy i Wasza bieda nie są dla premiera żadnym „ubytkiem”.
Ci naprawdę dla władzy ważni – w czasie rządów Platformy ciągle się bogacą.

O jedynym człowieku, który może Platformie odebrać władzę i daje szansę, że dla społeczeństwa polskiego, coś w kraju może zmienić się na lepsze, Jarosławie Kaczyńskim - premier wypowiedział się jeszcze m. in. tak:
„Mogę twardo odpowiedzieć: wiem, kto jest odpowiedzialny za to, że ludzie w Europie myślą, że Polacy to nazistowska prawica. Niech Jarosław Kaczyński spojrzy w lustro. To on jest patronem tych, którzy Polskę kompromitują! (...) Ja nie jestem patronem tych marszy... Nie przytulam młodzieńców z ogolonymi głowami, dla których swastyka jest fajnym symbolem!”

Myślę, że premier nie mówi w tym względzie prawdy, albo jego wiedza o tym, kto jest odpowiedzialny za wypaczone poglądy Europejczyków w tym względzie, jest naprawdę mizerna.
Same bzdury, potwarze, bluzgi i pomówienia. Zupełny „odlot”.

Ale w Krynicy było też odwołanie do Boga. Premier zrobił to takimi słowy:
„5 lat temu zapowiedziałem szybką Polską drogę do strefy euro. Bardzo szybko zrozumiałem jak mądre jest powiedzenie: "Kiedy ludzie planują Pan Bóg się śmieje". Mam nadzieje, że tym razem nie sprowokuję Pana Boga do wybuchu śmiechu”.
Czytając taką wypowiedź, myślę sobie, w jaki sposób Bóg może zareagować - widząc efekty działań premiera Tuska - widząc nędzę ludzi, brak sprawiedliwości i deprawację społeczeństwa?
Myślę, że premier miałby prawdziwe szczęście, gdyby „sprowokował Pana Boga” tylko do wybuchu śmiechu. No cóż – „wyroki Boga są niezbadane”.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera" dobitny przykład to nasz Chyży Rój!:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#379034

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#379043

[quote]Stary Czlowiek () 05/09/2013 - 09:38.
PO-dstawówka

Historycy i poloniści po dwunastu latach
Informują Polaków że się OFE „rozlata”
Bardzo się starali trochę im nie wyszło
Zadbaj emerycie o swą własną przyszłość

Jak to z OFE było przez rok się zmieniło
gdy Boni z Vincentem zmienili przynętę
Dla łatwego liczenia wesołej zagadki
25 miliardów jako wynik składki

Tak było każdego roku (x 11lat)
7,2 % (odprowadzana składka) = 25 mld
70 % (dotychczasowa kwota za którą kupowano obligację) = 17.5mld
27% (dotychczasowa kwota inwestowana w akcje) = 6.8mld
3% (dotychczasowe koszty prowadzenia działalności) = 700mln

Tak się zmieniło w ostatnim roku:
7,2% = 25mld = 100%
5% (zostało w ZUS-ie) czyli około 68% z 25mld = 17 mld
kwota odprowadzana do OFE = 8 mld
55% z tej kwoty obowiązkowe obligacje = 4.4mld
35% = 2,9 mld (kwota inwestowana w akcje)
700 mln koszty stale działalności funduszy

Kwoty łączne:
25 mld x 11 lat+8mld=283 mld OFE PRZEZ 12 LAT
17.5mld x 11 lat+4.4mld=196,9 mld OBLIGACJE 12 LAT
6.8mld x 11 lat+2,9mld=77,7 mld AKCJE 12 LAT
700mln x 12 lat = 8,4mld KOSZTY OFE

A najciekawsze Świat usłyszał wczoraj. Polska anuluje 200 miliardów długu wewnętrznego wobec własnych obywateli .Te pieniądze pobrane z kont imiennych i przeznaczane przez 12 lat na zakup oprocentowanych obligacji skarbu państwa przestają istnieć. Teoretycznie maja wrócić do ZUS, czyli tam skąd wychodziły. Tylko ze emerytury z ZUS są wynikową możliwości finansowych państwa ustalaną corocznie jako składnik budżetu . Kilka miesięcy temu ówczesny minister gospodarki Waldemar P. poinformował ,ze w 2020 roku będzie to średnio około 100 euro miesięcznie na emeryta .
Jednocześnie pracownicy „Banku Zbożowego” (OFE) - Dyzmów tam nie policzysz- zainkasowali przez 12 lat 8,4 mld gratyfikacji. Analiza inwestowania w określone spółki giełdowe, pokazałaby jeszcze ciekawsze i nie ukrywajmy zaskakujące wyniki.[/quote]

Obibok na własny koszt

PS
W związku z licznymi przypadkami cenzury na jednej ze stron rzekomo "naszych" nie będę zamieszczał linków do tej strony jak i polecał tamtejszych materiałów dziennikarskich.
NIE dla NIE!
Onwk.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#379044

Z grubsza tak to wygląda i to jest przykre.
Do władz wybieramy ludzi nieuczciwych, chciwych, sprzedajnych i pełnych pychy.
Czy należy się więc dziwić, że nas oszukują, nie mają w tym żadnych zahamowań, sprzedają się za garść srebrników i odnoszą się do nas z niebywałą arogancją?
Nazywają nas "bydłem", a skoro tak, to uważają, że nasze miejsce jest w chlewie i że nadajemy się tylko do tego, by nas "wydoić", a potem zedrzeć skórę i zutylizować, lub wyrzucić na śmietnik.
Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#379048

Nie wiedział Adaśko M. i jego klakierzy, że wesprą czynem Jarosława Kaczyńskiego.
Polecę trafnym komentarzem internauty.

[quote]Gdy Kaczyński mówił o szemranych biznesmenach średniego kalibru, jeden z nich obcinał właśnie palce swojemu pracownikowi w podwarszawskim lesie. Pracownik śmiał upomnieć się o wypłatę wynagrodzenia. Wypowiedzi Kaczyńskiego ilustruje samo życie. Słusznie prawi Prezes.[/quote]

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#379050

Wygląda na to, że na Niepoprawnych jest przegrupowanie po wywiadzie JK i jego obszczekiwaczach, bo jest tak jakby większość (mam nadzieję, że jednak nie wszyscy) są gdzieś na szkoleniach z lektorami partyjnymi.

Pozdrawiam i też milknę ;-)

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#379051

Oto PRL kontynuacja za Tuska.
Młody mężczyzna pracujący „na czarno” (bo tak taniej) w firmie budowlanej (może realizującej kontrakt u Muchy lub Tik Taka, za których wykonanie nie zapłacili jak za autostrady)przez nieopatrzność i upomniał się o zaległą pensję.
Pracodawca musiał być bardzo zdesperowany i poirytowany,że posunął się do tego by wywieźć pracownika na czarno do lasu i tam próbować go zamordować.
Historia jest szokująca,ale nie jest to czymś odosobnionym lub szczególnym w PRL II, gdzie rządzą głupcy i bandyci.

Wiem o tym i znam to z autopsji.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#379060

że o wypłatę wynagrodzenia w wysokości 1500zł.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#379186

Temu ryżemu pajacowi już nie pomoże szprycowanie się..Jemu już odleciał rozum,którego zresztą miał bardzo mało,jak to u rudych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#379054