Bardzo normalny, fajny rok dla Polski

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Nie zgadzam się z publicystami prawicy, że mijający rok był zły, bo zła jest PO i zły jest rząd. Co za bzdura. Tak, jak powiedział znany aktor, jest jak najbardziej normalnie. Jest normalnie! – pisze do mnie leming na FB. Pod tym względem, ten rok nie ma równych sobie w historii III RP. Swoje życiowe interesy zrobiły w nim firmy budowlane. Wybudowały dla Polski, bo przecież nie dla siebie, piękne kawałki autostrad, oczekując – o zgrozo – zapłaty. Dobrze, że premier zachował tu zimną krew i zastosował swój ulubiony manewr, że bierze sprawę w swoje ręce, a potem odda ją w ręce Sławka Asfaltowa Dżungla, który rozwalcuje ją jak trzeba. Wyjątkowy to był czas dla polskiej służby zdrowia. Tylko jednego dnia pod szpitalem wojskowym w Bydgoszczy w kolejce do lekarzy czekało blisko tysiąc osób. Trudno chyba, nawet w skali europejskiej o lepszy przykład, jak bardzo Polacy chcą się leczyć. Popyt na usługi lekarskie rośnie, co dowodzi, że ci co byli u doktora są już zdrowi, więc chorzy też nie próżnują. I dobrze. Co więcej, by nie było niepotrzebnych przestojów, chorzy na raka, gdy nie ma dla nich miejsc na onkologii, są leczeni z powodzeniem na inne schorzenia (korzonki, astma), których nie mają, ale profilaktyka przede wszystkim, nie można zapominać o chorobach, które mogą nas przykuć do łóżka, więc słusznie my te choroby zabijamy w zarodku, gdy jeszcze ich nie ma. Rak poczeka, chyba widzi, kto rządzi Polską.

Wspaniale jest na Śląsku, tu wszystko jest zorganizowane lepiej niż w Niemczech, a najlepiej koleje. Podróżni z niektórych miast Górnego Śląska (Sosnowiec, Zabrze) mogą kupić sobie bilety na pociągi spółki PKP Przewozy Regionalne w innym województwie, bo na swojej stacji są tylko bilety spółki PKP Inter City. To kończy wreszcie ciągnący się już latami dylemat, czym jechać i te nieustanne pretensje moherów, że ten bilet to w tamtym innym pociągu już nie jest ważny, trzeba mieć nowy bilet, a tamten, jak władza będzie chciała, to odda za niego na końcu podróży pieniądze, oczywiście jak podbije go konduktor. Jak ktoś ma muchy w nosie i musi koniecznie jechać jakimś Regioekspresem, to niech sobie jedzie pociągiem IC do Gdańska, tam kupi bilet na Regioekspres na trasie Zabrze – Katowice, wróci pociągiem IC na Śląsk i dalej pojedzie już po swojemu, tak jak chciał. No powiedz Kondrat, że jest nienormalnie! Jest tak normalnie, że kolej poszła za ciosem i w genialnie prosty sposób pozyskuje kapitał, na modernizację starszych modeli wagonów, a mianowicie od pasażerów. Za bilet w śmierdzącym starym wagonie pasażer płaci o 70% więcej, niż za podróż nowym. To kapitalna sprawa. Płacisz prawie dwa razy więcej, a jedziesz w syfie. Takiej Polski nie było jeszcze, tak normalnej, jak w tym 2012 roku. W takiej Polsce Miauczyński Adaś nie dożyłby w filmie do końca pierwszej sceny, z racji ogólnego wq...

Na arenie międzynarodowej rok 2012 był dla Polski, można tak chyba powiedzieć, rokiem stulecia. Młodzi bezrobotni Hiszpanie i Irlandczycy chcą się żenić z młodymi bezrobotnymi Polkami po studiach. Po piłkarskim EURO, to nie żart, z pięknymi Polkami chce się ożenić trzech Kanadyjczyków, a przecież nie grali u nas. Fenomen? Nie, to rząd Tuska tak działa, to owoce jego normalnej ciężkiej pracy. Jeśli doliczymy do tego, jakim wspaniałym gestem było wzięcie współodpowiedzialności za holokaust, by razem z Niemcami dzielnie pochylić się nad masowym mordowaniem Żydów, to serce rośnie każdemu Polakowi. A jednocześnie minister Sikorski jasno pokazuje Niemcom, co zrobi z nimi jak się wkurzy. Rosja do dziś nie może się pozbierać po jego żądaniach w sprawie wraku. Agencje donoszą, że Putin nie jest już gwarancją bezpieczeństwa i stabilizacji w Rosji. Było nie zaczynać z nami. Bruksela, świadoma tego, że Donald Tusk może w pył obrócić co tylko chce - a przykładów w Polsce, jak wiemy, nie brakuje - już się nawet do niego nie odzywa w ogóle, w ogóle z nim nie rozmawia, tak trzęsie portkami przed naszym premierem. Nawet nie spogląda tam nikt na niego, żeby go nie wkurzyć. Przy tym wszystkim, nie brakuje nam, Polakom, empatii. Prokuratury w innych krajach i media, jak tylko złapią w swoje brudne łapy podejrzanego, od razu go obsmarują, zniszczą. U nas Kondrat jest normalnie. Surowi i mądrzy prokuratorzy nie rzucili się na matkę małej Madzi. Pozwolili tej młodej kobiecie cieszyć się życiem, a wspaniałe zdjęcia młodej mamy w biustonoszu kłusującej na rumaku wzbudziły jedynie zawiść tych, którzy nie wiedzą co to jest prawdziwa wolność i swoboda. Dlatego niech rok 2013 –ty będzie rokiem naszej empatii wobec premiera Tuska. Wczujmy się już teraz w jego sytuację, wejdźmy w jego skórę, będzie bowiem co oglądać. Jak zawsze. W końcu, jak mówi aktor, „Tusk jest doskonały”. Mówił ktoś tak o Gierku?

Drodzy Czytelnicy,

Niech Nowy Rok przyniesie Nam
Odrodzenie Rzeczpospolitej,
oraz jak najwięcej codziennych radości
i chwil szczęścia

Brak głosów

Komentarze

zamiast chyba "empatii". Nie wiem o co chodzi. Jakiegoś wirusa dostał czy co? Coś ma do Pana Donalda cyfrowa łachudra? Mowy nienawiści jej się zachciało? Czy powinienem się pozbyć tego moherowego, billgejtsowego badziewia u zarania Kolejnego Tak Fajnego Nowego Roku?

Tak, czy inaczej póki jeszcze ten moherowy zdrajca jako-tako działa, za jego pośrednictwem życzę wszelkiej pomyślności i radości (najlepiej z odzyskanej wolności).

Pozdrawiam

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#317928

odpowiedzialnej funkcji W UE ?
Niech obejmuje - wzrośnie szansa, że rozpirzy ją jak Polskę.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317938

Jeszcze jeden taki rok,i Polski niema

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#317956

Nie byłbym taki pewien, że Donaldowi dadzą coś objąć. A jeśli nawet, to będzie miał tyle do gadania w tej ichniej Unii, co platformerski komisarz Lewandowski. Niby stanowisko ma, ale budżet UE robią za jego plecami.

Pozdrawiam Niepoprawnie, życząc jednakowoż, by Boża Opatrzność zachowała Wszystkich Niepoprawnych w dobrym zdrowiu i by chroniła ich od zasadzek Złego.

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#318054

Nie zdziwi mnie jeśli mu dadzą coś objąć, nie zdziwi jeśli nie. Jeśli Donald jest już niepotrzebny głównym uniatom to dostanie figę z makiem, jeśli wciąż potrzebny - coś mu tam kapnie z unijnego stołu. W obu przypadkach - on jest tylko marionetką.
Dziękuję za życzenia i odwzajemniam, dołączam się również do nich w części odnoszącej się do Niepoprawnych.
Wszystkiego dobrego !
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#318063

Niech w tym Nowym 2013 Roku się Moja Sąsiadko darzy w zdrowiu i Wszystkim Twoim bliskim.

Proszę trzymać się cieplutko i w zdrowiu.

Obibok na własny koszt

PS
Może dziś zawitam do kościoła Św. Trójcy, a wówczas podeślę świeże fotki z szopką.
Onwk.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#318074

Witaj i dzięki za życzenia.
Niech Ci się darzy i szczęści w Nowym Roku, a zwłaszcza w Twych działaniach na rzecz Polski ! Szczęść Boże Tobie i Twoim Bliskim.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#318085

 Dzięki za życzenia i... nawzajem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#318068

Za życzenia dziękuję i się odwzajemnia.

Zaś jeśli idzie o to czy dadzą Donkowi czy nie dadzą coś objąć?
W tej kwestii to bym się z Tobą @Krisp nie zgodził, bo jak najbardziej dadzą Donkowi objąć lecz nogi ciotki Merkel w pozycji na klęczkach.
Tak wycałuje i wyliże chodaki Merkel, że przeistoczą się one w zaczarowane, lśniące i piękne ciżemki, a Merkel stanie się piękną księżniczkę niczym bajkowy kopciuszek z paziem Tuskiem u podnóżka.

Będzie to wiernopoddańczy hołd tuski, jako zemsta za hołd pruski.

Pozdrawiam - po raz pierwszy w Nowym 2013 Roku.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#318073

 w lapku enter wysiadł, pg dn oraz end. To chyba nigdy się nie skończy. A to takie klawisze są... Noworoczne pozdrowienia for all

Vote up!
0
Vote down!
0
#318051

Dobrze, że umiemy się jeszcze śmiać.
I dobrze, że mamy takie miejsce, w którym dla każdego najlepszym i najbardziej upragnionym życzeniem na Nowy Rok jest Odrodzenie Rzeczpospolitej.
Niech się ziści. A wtedy przybędzie nam także codziennej, prywatnej radości i chwil szczęścia :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#317969

Szanowny autorze .. Chciałoby się dalej pociągnąć tą znakomicie przedstawioną idyllę jaką pod rządami jaśnie panującego nam 1 obywatela III RP pana D.T - mamy "przyjemność" na własnej skórze odczuwać. To kolejny 5 już rok owej idylli w której kraj dawniej zamieszkały przez zaścianek pogrążony w totalnej ciemnocie i ignorancji , niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczął na powrót się odradzać zwracając swe oblicze ku oświeconej europie. To blask i sława nowożytnej Jerozolimy północy(Brukseli) sprawiła , że i nasz "władca" zwrócił swe bystre oko ku tamtej "krainie obfitości" mlekiem i miodem płynącej. Nie trzeba zatem przytaczać licznych dokonań tej jednej z najświetniejszych ekip wszech czasów jakie kiedykolwiek przewodziły naszemu narodowi. Oczywiście mając na myśli nasz niespotykany gdzie indziej w świecie - wzrost gospodarczy - co też przełożyło się i to niewątpliwie na nasz ...sukces. Czy trzeba nam więcej "dowodów" na utwierdzenie nas "oświeconych" Jego blaskiem i kunsztem politycznym , żeby życzyć takiemu "twórcy" - "oby żył wiecznie" ! Zaś dla niedowiarków w tym zwłaszcza złośliwych moherów - dołączam wykaz niektórych z dokonań tej przewspaniałej ekipy ... ]]>http://markd.pl/afery-po/]]> Swoją drogą jeśli już chciałoby się na ten schyłek roku czegoś życzyć to tylko dobrze , bo jakże by inaczej. Posłużę się zatem garścią życzeń zaczerpniętych bezpośrednio z "sieci" : pologrek () 24/12/2012 - 16:00. Serdeczne życzenia Polskim, białoruskim oraz rosyjskim sędziom i prokuratorom z okazji świąt Bożego Narodzenia, którzy dyspozycyjnie trzymają za kratami więźniów politycznych gorąco życzę aby im w gardle stanęły sztorcem ości a szczęście w Nowym Roku niechaj omija ich wielkim łukiem. ]]>http://niezalezna.pl/36402-swieta-za-kratami#comment-1285186]]> A dla naszego drogiego przywódcy też coś miłego : Po tym wszystkim...żyli długoooo pozdrawiam autora /10 pkt/ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart Andruch z Opola ]]>http://andruch.blogspot.com]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#317993

gość z drogi

noworoczne życzenia z pozdrowieniami i 10 tką....

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#318066