Dominika Wielowieyska w TV Republika

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Oglądałem debiut Dominiki Wielowieyskiej w TV Republika, dyskutowała z Stanisławem Janeckim o Katastrofie Smoleńskiej. I jeszcze tam ten śmieszny prowadził. Egzaltacja dziennikarki "Gazety Wyborczej" odpowiada natężeniu prezentowanemu przez Świadków Jehowy jak nie gorzej. Dziwi mnie natomiast pewne zaskoczenie, z jakim Janecki i Michał Rachoń (prowadzący) przyjęli tok argumentacji DW "z ałtoryteta". Nie jest to dziwne bo nie wiadomo z czym środowisko Czerskiej może wyskoczyć. Tak samo dobrze może wyskoczyć z tezą że ałtorytet to matoł i się nie ma czym przejmować. Zapraszajcie ją częściej to za którymś razem zacznie - przy zupełnie innej sprawie - opowiadać zupełnie coś odwrotnego niż dziś. Trzeba było się spytać DW, czy jeśliby lekarz zdiagnozował, że jest ona stułbiopławem to by mu uwierzyła? No nie uwierzyłaby.

Każdy kto miał większą styczność z mechanikami samochodowymi, murarzami, hydraulikami wie jak to z tymi expertami jest. Ściana krzywa i cześć. Mówiąc zupełnie poważnie  to specjalista owszem ma duży autorytet, ale może go łatwiej utracić myląc się w zagadnieniach podstawowych. [1]

I tu trzeba uwypuklić, że o  prostych zagadnieniach mówimy. Coś jak 2x2=4, w dzień jest jasno a w nocy ciemno, w lecie jest ciepło, w zimie zimno, człowiek ma 2 ręce, etc etc.

Przy śledztwie również jest prosta wiedza oczywista dla każdego. Chyba że mówimy o zajumaniu roweru, wtedy nic nie zrobią. [Choć są sytuacje, że Policja zaprzestaje ścigania morderców, gwałcicieli, rabusiów i bierze się za szukanie roweru. Zależy, komu zajumali. To taka dygresja.] Każdy wie że świadków trzeba przesłuchać, teren zbadać itp. I podstawowe zarzuty stawiane Komisji Millera tyczą się elementarnych zaniedbań. Nie zbadali brzozy, nie zbadali radiolatarni, nie zbadali wraku. Nie sprawdzili zagadnień pirotechnicznych (badanie przywoływane przez dr Laska to żałosna karykatura).

Przywoływany przez DW lekarz nie może nie wiedzieć, że człowiek oddycha powietrzem w płucach, chyba że jest orzecznikiem ZUS bo ci to myślą, że noga komuś odrośnie albo coś. Albo stwierdzają, że koleś jest zdrowy bo nie przeprowadzają żadnych badań i nie czytają dokumentacji. I na podobnej zasadzie działała nasza ulubiona Komisja Millera.

W sferach prawnych niefachowiec, czyli laik, ma możliwości kontestacji działań expertów, dziwnym trafem. Np. expert prokurator nie stwierdza znamion, laik się odwołuje i sąd już stwierdza znamiona. A czasem fachowcy: prokuratorzy, sędziowie I instancji, drugiej, apelacyjni, Sąd Najwyższy mają swoją opinię, laik swoją i dopiero Trybunał w Strasbourgu uznaje, że ci eksperci się mylili. A tu nawet adwokat (fachura!) nie wierzył w szansę na sukces.
Ciekawe, że zupełni dyletanci mogą się znać na rządzeniu na tyle, żeby wybierać posłów, senatorów, a więc większość parlamentarną a więc premiera.

Rekapitulując: Funkcjonariusze Komisji Millera nie mieli pojęcia o funkcjach BOR, niedostateczną o zagadnieniach botanicznych, zaniedbali podstawowe czynności dochodzeniowe. Zrozumienie tego to nie jest żadna filozofia. Słusznie prawi red. Janecki, że zasady metodologiczne są uniwersalne. I znając te zasady od razy można wychwycić nieprawidłowości.
 

PS: Był taki artykuł we "Gazecie Wyborczej" o sprawie Blidy. Linia ideowa dokładnie odwrotna niż redaktor Wielowieyskiej. Fachowcy duraki i czemu włosa nie badają. Ale teraz jest to całe Piano.

Przypisy:
1 - Na tej zasadzie studenci na 1 roku pytają się często wykładowców, im wyższy rocznik tym tych pytań mniej - bo na pierwszym roku nic nie muszą wiedzieć a na wyższych już powinni coś wiedzieć i boją się wygłupić

 

Brak głosów

Komentarze

 Zadaniem komisji Millera bylo nie wyjasnienie tego co sie stalo ale zagmatwanie wszystkiego, klamanie i zrzucenie odpowiedzialnosci na pilotow. Czy "komisja" moze klamac? 

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#355937

We wszelkich merdiach, aby ją do TV Republika zapraszać? To znaczy to są te wolne, prawicowe media?
Czekam na jakiś odkrywczy program MO w TVR, np. "Po przecinku..."

Vote up!
0
Vote down!
0
#355948

Nie dostrzegasz zalet:

1. dla Ciebie, z przymróżeniem oka

1.1 TV Republika jest tańcza w ujęciu rocznym od prenumeraty Gazety Wyborczej.

2. dla nich

Do tej pory pieniądze za oglądanie, czytanie tzw, Wielowieyskich pochodziy z lewej strony, teraz złożą sie na to co niektórzy z prawej.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#355966

gość z drogi

pani o której wspominasz ,nie będę stukać jej nazwiska,bo punktów nie dodam tej nawiedzonej paniusi z drużyny pancernej brzozy....rozśmieszyła mnie wczoraj okrutnie swoją niewiedzą ze szkoły podstawowej a na pewno ze średniej,bo może na studiach już nie uczyli fizyki...i praw Hookea 

...ale podpowiem onej paniusi,dajac prostszy przykład ,bo z domowej kuchni...niech wrzuci parówkę do gotującej wody i obserwuje ,jak będzie pękać,wzdłuż,czy wszerz

Wczoraj miałam wielką "frajdę" obserwując jak się piekliła na ekranie tw "Republika"

jazgot jak w maglu...szanowna paniusiu kłaniaja sie braki wyniesione ze szkoły...ciekawe jakie miała stopnie z logiki,fizyki i matematyki,a może dobre z uwagi na nazwisko ?

jeśli tak, to zrobiono jej wielką "krzywdę."..bo" uwieżyła" w swoją nieomylność,jakże ułomną....

zbłażniła się okrutnie w światłach Republiki...'przyjazny tefałen,by na to nie POzwolił...

ot jakich mamy dziennikarzy  meRdialnych...:)))POziom walca drogowego jak mawiała moja nieżyjąca przyjaciółka...

serdeczności Smoku z dyszką słoneczną :)

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#355967

gość z drogi

szkoda,że nie oglądałaś Ossalo,pieknej i bardzo ciekawej rozmowy o tym ,jak powstawał niepoprawny film o Grzegorzu Pyjasie...

dla mnie najbardziej poruszające było wspomnienie pani Ewy o atmosferze w akademiku,w którym nocowali w czasie kręcenia tegoż filmu i to co w tym pustym o tej porze akademiku odczuli...tą atmosferę zaszczucia jeszcze przed sama śmiercią Młodego Człowieka....i ta jeszcze pouczająca rozmowa żebracki z dawnym ubekiem...i konkluzja...dumna żebrząca o chleb Kobieta poucza spasionego ubeka z byczym

karkiem...

Kobieta z kartką na której napisana jest prośba o złotówki na chleb i spasiony byczek...ubliżający i przeganiający ekipę...filmową...

pani Ewo ,ukłony....przypomniała nam Pani kolejny raz mroczny tamten czas...czas,

który przeżyliśmy,który czuliśmy na własnych barkach walcząc z "codziennością "i ubekami a póżniej z ZOMO i towarzyszem jaruzelem i jego wojakami...

pozdrowienia od starego solidarnościowca...

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#355969

Ja się odniosłam tylko i wyłącznie do osoby Wielowieyskiej w TVR. Tylko tyle.
Ta nędza jest zapraszana niemal wszędzie, produkuje się za kasę w GW (i nie tylko), więc nie bardzo rozumiem jej obecność w TVR.

Vote up!
0
Vote down!
0
#356015

gość z drogi

i mnie doprowadza do szału...ale wczoraj miałam satysfakcję ,jak bez podpieraczy 

i zaprzyjażnionych działaczy  z wiadomej telewizorni...szmaciła się i pluła jadem  jak przystało wielbicielce":pancernej brzozy"

PS wczoraj był film o Prezydencie >moim Prezydencie,wiem ,że i Twoim Też :)

pozdrowienia...:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#356018

prezydęt razem z jego świętują pod Łukiem Triumfalnym.
No nie wytrzymałam!
Palnęłam wściekła, że po pierwsze, to jest niby prezydent Polski, ale nie "mój", a po drugie, to jak się dobrze zastanowię, to nie wiem, co Francja dziś świętuje???

Vote up!
0
Vote down!
0
#356020

gość z drogi

jesteś wspaniałą...:) ja bym też się wsciekła,szczególnie,ze żabojady  o wojennych zwycięstwach,niech raczej zamilczą...bo to nasza krew zasilała europejskie ziemie ,nie ich,

ich garstka zasługuje na szacunek, ale to tylko garstka...

serdeczności Ossalo :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#356023

I my Cię z Juniorką serdecznie pozdrawiamy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#356026

gość z drogi

serdeczności już popołudniowe...trzymajcie się mocno,niedawno Hela 61 mignęła na moment....:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#356027

 Pozdrawiam serdecznie Autora!

Vote up!
0
Vote down!
0
#356112

gość z drogi

 i TO jest TO :)

pozdrowienia :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#356114