Co zrobi Petru?

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Ryszard Petru obiecuje niedopuszczenie do 34 posiedzenia sejmu oraz, że na tym posiedzeniu podstawi pod głosowanie uchwałę o samorozwiązaniu, skróceniu kadencji czy tam coś. Rozmaite filozofy kaczofobiczne nie przedstawiają jednak żadnych konkretów - co to on może zrobić żeby nie dopuścić. On też jest dziwnie lakoniczny. Słuszna jest zatem opinia, że nic nie może zrobić. To co może to nie pomoże a nic innego nie może. Czołgów nie ma. Do posiedzenia dojdzie a jak zgłosi wniosek to oddalą. Po co więc zawraca gitarę?

Wyjaśnieniem są tu tezy o urojeniach wielkościowych opozycji. Opisuje je trafnie red. Ziemkiewicz, więc nie będę się tu rozpisywał. Opozycji się wydaje, że jest niewiadomoco i że zawstydzi pisiorów swoją dezaprobatą. A ci nic. I taka jest najprawdopodobniej geneza ciamajdanu: myśleli, że PiS poda się do dymisji a na wieść o Szczerbie nadciągną pod sejm miliony. No i sami widzicie.

Powstaje jednak pytanie, czy to była próba puczu? Salonik Ziemkiewicza miał wątpliwości, szczególnie niezawodny red. Warzecha (]]>https://www.youtube.com/watch?v=dfAV8P_mtc4]]>). Jeśli nie była to próba puczu to co to było? Tego nam nie tłumaczą.

 

Spiskowa teorie są poszukiwaniem jakiegokolwiek sensu w działaniach tak głupich, że aż wymykających się racjonalnej ocenie. Nie ma innego uzasadnienia dla działań opozycji, jak przejęcie sali plenarnej od środka połączone z milionową demonstracją na zewnątrz. I mam tu pewien niedosyt, bo powinien powstać jakiś artykuł z zebranymi wypowiedziami Kijowskiego, Frasyniuka, Wałesy itp. zapowiadającymi przewrót. Z Mazgułą. Mamy zamiast tego wywiad z Jarosławem Kaczyńskim nauczającym o puczu ex cathedra. Przypominam, że posłowie opozycji dążyli wyraźnie do eskalacji. Wyli non stop i każdy z nich praktycznie zasługiwał na wykluczenie zgodnie z paragrafem. Mieli konkretną sprawę do załatwienia, czyli uwalenie emerytur ubeckich. Musieli to zrobić za wszelką cenę, a nie mogli zablokować na drodze konstytucyjnej. Takie mają zobowiązania i takie siły społeczne reprezentują. No i zablokowanie budżetu, w obliczu zdobycia sejmu i okopaniu się tam wcześniejsze wybory stałyby się koniecznością. Ale nie maja żadnej siły, która by cokolwiek mogła wymusić. Kuchciński przeniósł obrady i się rozlazło.

Termin rozróby został wybrany nieprzypadkowo, o czym pisałem. Trybunał Konstytucyjny właśnie padł i groza zmiany konstytucji przestała być istotna. Słusznie wywodzi red Ziemkiewicz, że oni faktycznie myśleli, że wyjdą miliony i obalą rząd. Potem myśleli, że jak Timmermans z Guyem coś tam chlapną to się PiS zawstydzi i odda władzę PO. Potem myśleli, że na wiosnę znowu miliony wyjdą. Stąd taka maniera parcia ku starciu, dostają fangę i szukają sobie nowego sporu. Np. wiadomo było, kiedy Rzepliński kończy kadencję i co to spowoduje. Jak oczywistym się stało, że pisiory nie dadzą sobie w kaszę dmuchać i nie da się zamienić Trybunału Konstytucyjnego w ostoję kaczofobii powinni szukać kompromisu we własnym interesie. Ale nie. Na udry aż do końca.

Tu powstaje poważny problem, który poruszyłem: ponieważ PiS ich nie chce represjonować to produkują fałszywki raz, a dwa eskalują swe występki aż do przestępstw. Bo na przestępstwa nie można już przymykać oczu. I to jest problem poważny, o czym będzie jeszcze.

Zwróćcie też uwagę, że PiS nie zaczął praktycznie żadnego ważnego konfliktu. Co zaczął? Trybunał zaczęli tamci kombinując ustawę awaryjną w 2015 roku. PiS deubekizację rozpoczął. A deubekizacja jest haniebna. Tak powiedział red. Wołek.

Jakiś tam profesor opowiadał, że picia wińska w Toskanii to taki wyznacznik europejskości. Bardzo przepraszam - a schabowy pod Radomiem jest mniej europejski? A to niby dlaczego? Co najmniej tak samo europejski jest. I tu jest pewna zasługa rządu Beaty Szydło. Wywołuje przekonanie, że nie są gorsi ludzie. A to fundamentalna zmiana.

II

Pora teraz na krótką ocenę owego rządu. W każdym aspekcie duża poprawa jest:

  1. Jeśli za Piotrowicza damy 5 punktów karnych to PO za hołubienie Jaruzelskiego trzeba dać 5000 minimum. A Kiszczak? A owi sędziowie Sądu Najwyższego z reportażu Gargas? Aktywni siepacze epoki stanu wojennego.
  2. Przeniesienie kasy z mafii paliwowej i wyłudzania VAT na program 500+ tez jest pozytywne. Opozycja wolnościowa tego nie rozumie.
  3. Atak kulturą na PO i Nowoczesną: wykup Czartoryskich raz a szopka noworoczna dwa. Dali się wkręcić jak dzieci. A wystarczy wiedzieć, że istnieją jacyś artyści malarze, którzy tworzą obrazy, które częstokroć są dziwne. Topor to pika i awangarda nowoczesności (]]>https://www.youtube.com/watch?v=u-mV7HnBHmM)]]>. Posłanka Gajewska nie ma o tych obrazach pojęcia. No i co poradzisz jak nic nie poradzisz? Bezstronna ocena całokształtu tej szopki później.
  4. Black Hawków nie ma a miały być.
  5. Mają być Kraby.
  6. Obrona Terytorialna to koniec mrzonek o skutecznym ciamajdanie.

Podsumowanie

Część publicystów prawicowych nie rozumie, co się tu odstawia. Opozycja z powodu zaburzeń psychicznych idzie ostro na zderzenia siłowe, bo się jej wydaje, że jest niewiadomoco. W tej sytuacji ostra linia Kaczora to jedyne wyjście.

Opozycja:

  • Istnieje ryzyko podjęcia przez nią ataku  siłowego.
  • Powinno dla niej być specjalnie odgrodzone miejsca za kratami.
  • Jakby nie okupowała i nie łupiła to by można było obradować w stosownej sali. Podważeniu to nie podlega.
  • Powinna podjąć zobowiązania dyscyplinarne, np. Stefan powinien siedzieć w kagańcu a Szczerba w kaftanie.

Mamy w Polsce obóz kaczystowski i kaczofobiczny. Obóz antymagdalenkowy i promagdalenkowy. Obóz promagdalenkowy utożsamił się z państwem (urojenie wielkościowe - kolejny raz o tym piszę) ale na prawdę nie jest tożsamy z nim. Można go wyciąć ze wszystkiego i wysłać na kasę w Biedrze bez żadnej szkody dla Polski, a z korzyścią. Łżeelita kompradorsko-kreolska ma pecha, bo tzw Zachód tak się wygłupił ostatnio, że przestał być autorytetem. Pora to pojąć. 

Trwa walka o kształtowanie pojęć. Tak jak z dziennikarzami było: są dziennikarze i dziennikarze prawicowi. Lewaccy dziennikarze nie są lewaccy tylko normalni. I trzeba było powiedzieć: a nie, odkręcimy to na odwrót.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

Witam i Dosiego!

 

Tak jest. Niewiadomoco podskakuje, a podeszwy przybite do gleby.

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1529348

Do "Sześciu Króli" odpoczywa w Portugalii.

https://twitter.com/bogdan607/status/815712519960592384?lang=pl

Vote up!
8
Vote down!
0
#1529351

Ciekawe, czy to wpłynie na jego popularność. Zwolennicy są nowocześni...

Vote up!
8
Vote down!
0
#1529366

Vote up!
11
Vote down!
0
#1529375

Nawet kije połamało w tych swych niezręcznych łapach. Zostało im - albo bicz z piasku kręcić albo wykałaczki. Będzie już tylko coraz śmieszniej, coraz bardziej brutalnie i coraz bardziej prostacko. Niemniej ekscesom  "niewiadomoco", które podpadają pod jakiś paragraf czy to kk, czy regulaminu np.Sejmu PiS nie powinien pobłażać, a wyciągać konsekwencje. Po napadach na posłów PiS onej piątkowej nocy gdy głosowany był budżet i ustawa deubekizacyjna to platfuska Mucha krzyczała najgłośniej, że została pobita, a nieukarani napastnicy co zrobili? Splądrowali rzeczy osobiste posłów PiS w sali plenarnej.

Trochę zamordyzmu ze strony PiS-u się przyda, bo co się stanie - że Schetyna, Rysiek i Kijowski będą wyć w Brukseli i na 4 strony świata, że PiS ich gwałci? No przecież oni od roku nic innego nie robią tylko wyją o byle co i szukają współczucia i wsparcia gdzie się da. Zachowują się jak rozwydrzony 4-letni terrorysta, który o byle co uderza w ryk, tarza się po podłodze, rozlewa nocnik i wali w szyby samochodzikami,  a rodzice albo biją brawo jaki synek zdolny albo bezsilnie patrzą i spełniają potulnie zachcianki zamiast raz porządnie trzepnąć smarka w tyłek. PiS tak jak konsekwentnie realizuje swój program,  niech równie konsekwentnie  zacznie wreszcie tę usmarkaną "opozycję"  poskramiać bo za chwilę może być za późno (choć wg mnie już jest za późno). 

Pozdrawiam noworocznie.

Vote up!
9
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1529367

To nie klasztor. He, he, he.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1529378

To nie jest żadna opozycja to pospolici przestępcy, którzy śmieją się z łagodności rządzących i praktycznie z ich bezradności. Z przestępcami nie rozmawia się, nie zawiera się kompromisów tylko stosuje istniejące środki prawne i uruchamia organy które do egzekwowania prawa są powołane i jeszcze pozostają dyspozycji obecnie rządzących . Tolerowanie warcholstwa i łamania prawa zazwyczaj kończy się rozpowszechnianiem bezprawia i anarchią. Naiwność zazwyczaj bywa ukarana, a w przypadku władzy czyni ją mało poważną . Odwagi ! Zjednoczona prawica dostała od narodu mandat do działania, a nie oczekiwania na dobrą wolę zwyrodniałej "opozycji", a zatem z tego mandatu trzeba korzystać jednoznacznie i czytelnie.Co będzie jak tzw obecna opozycja czyli chuligaństwo w kolejności zablokuje salę kolumnową ? Obrady sejmu przeniesie się na korytarze sejmu, a może do sali kongresowej Pałacu Kultury ? Przestańmy żartować! Sejm jest własnością Narodu, a gospodarzem sejmu jest jego obecnie funkcjonujący Marszałek .

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1529371

Vote up!
5
Vote down!
0
#1529381

Biedna dziewczyna. Poleciala za nim na koniec Europy, a ten palant skwitował wypad bardzo dobitnie: To było niezręczne.

Nie sprawdził się właściciel haremu?

Vote up!
4
Vote down!
0

sannah

#1529486

w Konstytucji (musi byc zlozony co najmniej 30  dni przed pierwszym czytaniem) - potem po pierwszym czytaniu  wystarczy wyczekac chwili, gdy opozycja bedzie zajeta protestami i... uchwalic zmiany (potrzeba co najmniej polowy poslow - i 2/3 glosow z tej polowy) . Senat - to pestka wystarczy zwykla wiekszosc a i Prezydent pewnie by podpisal...

Wtedy dopiero kaczysci mieliby pole do popisu... az strach sie bac ( zwlaszcza strach wsrod elyt III Rzeczpospolitej), moze wreszcie spelniliby swoje obiecanki i... emigrowali?

Vote up!
4
Vote down!
0

mikolaj

#1529418

Madera oczywiścieI nie chodzi o gorący sex.

To jest jeden z rajów podatkowych Europy.

Petru nie pojechał tam pobzykać.

Rysio pojechał tam załatwić finansowanie kropkiN

Vote up!
4
Vote down!
0
#1529476