Narodził się nam nowy Duce

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

No to mamy nowego Duce. Faszystowska demonstracja 250 000 luda. Mussolini poprowadził czarne koszule na Rzym a Kijowski poprowadzi niebieskie koszule na Warszawę.

Rośnie zagrożenie demokracji w Polsce puczem kaczofobów. Redaktor Michalkiewicz przewiduje akcję po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży. Czy wykraka on wariant rozbiorowy z wjazdem niemieckich czołgów? Nie wiem. Odmiennie przewiduję, że jeśli PiS się nie wywróci sam z siebie to wygra następne wybory, a jeszcze parę demonstracji KODu i Kaczor będzie miał większość konstytucyjną i bez łaski. Jak mnie zatrudni jaki pijarowca to ma wygraną w kieszeni. Rzeczywistość można opisać bowiem tak:

Mamy silną analogie z Italią sprzed puczu Mussoliniego. Jest demokratyczny rząd i niedemokratyczna opozycja, chcą go obalić. Schetyna mówi o długim marszu, a Długi Marsz kto uskutecznił? Przewodniczący Mao uskutecznił. Z kolei Mussolini miał Czarne Koszule a Schetyna ma Niebieskie Koszule. Kto pamięta plakaty wyborcze PO na których kandydaci obowiązkowo paradowali odziani w niebieskie koszule? Mamy tu legie posłów, radnych, prezydentów, burmistrzów, innych funkcyjnych fanatycznie nienawidzących Kaczora, a wyróżniających się umundurowaniem.

Czy lider KOD Mateusz Kijowski poprowadzi ich na Warszawę? Obawiają się odcięcia od żłoba i jak widać są dość zdeterminowani. Powiedzmy sobie szczerze: Mussoliniemu się udało bo trafił na cykorów a teraz Kaczor pogoni towarzystwo i cześć.

W warunkach demokracji kodziarze są przeciwskuteczni, stąd wniosek, że celują w rozwiązania niedemokratyczne. Jeśli nie dostaną wsparcia niemieckich i ruskich czołgów nie dadzą rady. Unia Europejska jest osłabiona, więc skoro nie mogą rozwiązać realnych problemów mogą spróbować ratować się sukcesem zastępczym, czyli obaleniem demokracji w Polsce.

II

Można już podsumować obecną kadencję PiSu. Teraz jest moment w którym PiS traci zdolność przeprowadzania zmian. Może do końca maja coś jeszcze zrobią. W czerwcu już raczej nie. Zjawisko to się zwie buldożym chwytem Status Quo. Tyrania Status Quo - też tak nazywają. W największym skrócie: nowy reżim ma miesiąc czasu na przeprowadzenie reform, po tym miesiącu jest coraz trudniej. Z jednej strony biurwokracja i inni beneficjenici lobbują, z drugiej funkcjonariusze reżimu są otorbiani przez lobbystów. A że nie są zbyt lotni przeto dają sobie wciskać ciemnotę. Ponoć banksterka poszła z płaczem ile to miliardów straci na frankowiczach. Tymczasem nic nie traci bo ta kasiorka się bankom nie należy. W Hiszpanii za karę dostają sam kapitał, bez odsetek. A u nas co?

Osobiście nie miałem złudzeń co do PiS, że problemy te będzie w stanie rozwiązać. Nie czuję się zatem rozczarowany. Klasyfikacja punktowa wygląda tak:

 • Wstrzymanie gendera: +5000
 • Karta rowerowa: -50
 • Kwota rozliczeń (obowiązkowo przez bank czy cuś): -100
 • Premier Szydło w europarlamencie: +20
 • Podstawy godnościowe autoidentyfikacji Narodu: +1000
 • Trybunał zablokowanie machlojek PO: +300
 • Trybunał konwalidacja: -30 (do negocjacji)
 • Trybunał ustawa: -10
 • Furia Wyborczej: +500 (i sraczka innych)
 • Komendantura Policji i brak pomysłu na Policję: -200
 • Minister Macierewicz i jego działalność osobista: +200
 • Resort Obrony Narodowej jako taki: +10
 • Wywalenie Rachonia, program Goćka itp ekscesy, jak Duża Ustawa Medialna: -200
 • Rozszerzenie pluralizmu medialnego: +100
 • Komisja Wenecka: +15
 • 95 wiceministrów: -300
 • Załagodzenie dwutlenku węgla: +500

Wyciągnięcie karty rowerowej wskazuje, ze nie maja pomysłu na poprawę dróg i mostów. Nie maja też pomysłów na kolej, w tym przewóz osób. Podstawowy problem PiSu obecnie jest taki, że jak słusznie wskazuje redaktor Ziemkiewicz (]]>http://dorzeczy.pl/subotnik-ziemkiewicza/id,8614/Bez-pewnej-takiej-niesmialosci.html]]>) pokazuje ludziom, że nie warto z nim trzymać bo jest nielojalny i wykańcza swoich.

Normalnie to się stara wciągnąć w swoja orbitę ludzi, z którymi są jakieś wspólne płaszczyzny. Powoduje taka polityka narastanie poparcia poprzez uwzględnianie różnych społecznych postulatów i poglądów na zasadzie: coś nas łączy więc coś tam możemy robić razem. U PiS nie, odwrotnie, obowiązuje sekciarskie podejście.

Przez długie lata ktoś niechcący nawet wypowiadający się po linii pisoskiej by przez tamtych mieszany z błotem jako pisior. Np. Marcin Meller. W drugiej fazie osoba takowa była atakowana przez pisiorów, że nie jest pisiorem. Np. prof posłanka Pawłowicz pojechała ostatnio po prof Zaradkiewiczu. Jak wiecie palnął on wywiad z akademickimi wywodami, że Trybunał nie powinien być ostateczny i nie zawsze jest obowiązujący. No to tamci do niego, żeby zrezygnował. Na to on, że nie zrezygnuje. Na to Pawłowicz, że nie jest to żaden bohater, bo tylko trochę się od linii Rzeplińskiego oderwał. Że wcale nie jest pisiorem i wielbicielem Kaczora. No to teraz nawet jeśli ktoś planował jakieś działania prokonstytucyjne to widząc reakcje sobie odpuści.

Podobnie jest z traktowaniem Kukiza: jak chcą żeby Kukiz zagłosował za nimi ot muszą mu jakieś frukta zapewnić. Jak mają gdzieś to będzie głosował przeciw. Bo niby dlaczego ma za?

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (13 głosów)

Komentarze

PiS rzeczywiście zwolnił - to widać np. po rssorcie edukacji i niezbyt lotnej pani minister. Jeżeli Dobra Zmiana - nie załatwi jeszcze trzech spraw to będzie kiepsko - qwiek emerytalny, kwota wolna od podatkui, frankowicze!

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1512814

Starałam się czytać ze zrozumieniem ale dopytam, skąd wyrzucono red. Rachonia ? Czy Pani Pawłowicz to cały PIS ? skoro tyle lat znoszono Niesiołowskiego i nic się nie stało, coż złego uczyni jedna prof. Pawłowicz ? Jeśli to główne zarzuty to demokracja ma się dobrze.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1512815

Czy PiS zwolnił czy nie? Oto jest pytanie. Pozwolę sobie tylko nieśmiało :) uzupełnić a wręcz zmienić jedno słowo Szanownego Yagona  "wiek emerytalny, kwota wolna od podatkui, frankowicze!" na: wiek emerytalny, kwota wolna od podatku oraz emeryci. Doprawdy, czy owi nb. najczęściej wiekowi, schorowani Rodacy nie powinni być traktowani z większą atencją (mam na myśli - finansową) przez rządzących naszą Ojczyzną? Wszak najczęściej nie są oni już w stanie tzw. dorobić do emerytury, choćby z powodów zdrowotnych. Ktoś w tym miejscu podniesie kwestię frankowiczów. Zatem zapytam: czy biorąc kredyty w rzeczonych frankach byli za pracę gratyfikowani w PLN czy we frankach? Niestety, za brak wyobraźni/przewidywania/wiedzy ekonomicznej (niepotrzebne skreślić) czy wręcz naiwność, przychodzi czasem płacić :(( wysoką cenę.

Vote up!
5
Vote down!
0

Janina otęska

#1512875

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

.. jstś bzndzjn ndn mntmtyczn, który t twój nck n NP?

Pwn sm n wsz, z pwdw zdrwtnych, rczj z brk ch przstrzgn  t twój chłp n k mrł z tg, c wm:)))

dż n trlj, n msz nczym pjęc, brdzsz, mszsz wszystk d kpy, rzcz jst trywln prst, ktś cę rb w kn, ty djsz, z dszcz pd...kktk:))))

N mszj prządnych ldz w swj brdn grk, zchęcm d myśln.

 

Vote up!
0
Vote down!
-6

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1512881

Twoja ocena dotychczasowej działalności Sejmu i Rządu Zjednoczonej Prawicy nie odzwierciedla stanu faktycznego. Opierasz się najwidoczniej na niedokładnych źródłach. A Twoje dywagacje? No cóż, - każdy ma je prawo prowadzić, ale... w oparciu o rzetelną wiedzę. Nie można jej prowadzić o informacje wyssane z własnego palca!

Na przykład napisałeś, cyt.: "Wyciągnięcie karty rowerowej wskazuje, ze nie maja pomysłu na poprawę dróg i mostów. Nie maja też pomysłów na kolej, w tym przewóz osób"

Otóż, jak wynika z danych udostępnionych przez Komendę Główną Policji, a zawartych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWiK) - statystyka wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów w roli sprawców ma tendencję progresywną. Wzrost ten wcale nie jest spowodowany - jak niektórzy twierdzą - niedostateczną ilością ścieżek rowerowych. A oto dane z ostatnich trzech lat:

Rok 2012 - liczba wypadków rowerowych: 11 981 (stanowiących 41,96 % ogółu wypadków drogowych), z których 10 681 mialo miejsce w aglomeracjach miejskich; 

Rok 2013 - liczba wypadków rowerowych: 12 772, (stanowiących 40,76 % ogółu wypadków drogowych), z których 11 443 mialo miejsce w aglomeracjach miejskich;

Rok 2014 - liczba wypadków rowerowych: 14 195, (stanowiących 40,04 % ogółu wypadków drogowych), z których 12 850 mialo miejsce w aglomeracjach miejskich.

Jako przyczynę tychże wypadków, między innymi wskazano na nieznajomość Przepisów Ruchu Drogowego przez rowerzystów, która a priori przyczyniła się do nieprzestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Podaję takie oto dwa przykłady:

1) Na ścieżce rowerowej doszło do zderzenia dwóch rowerzystów jadących z przeciwnych stron. Jeden z nich nawet nie wiedział, że powinien jechać prawą stroną ścieżki, a przy mijaniu się z rowerzystą nadjeżdżającym z przeciwka - powinien zachować szczególną ostrożność. 

2) Jestem kierowcą samochodowym z 36-letnim stażem. Jak do chwili obecnej - nie zaliczyłem żadnej kolizji, ani też nie uczestniczyłem w wypadku drogowym w ruchu kołowym (czego nie mogę powiedzieć o jeździe ekstremalnej na treningach i OS-ach rajdów samochodowych na trasach wyłączonych w tym czasie z ruchu kołowego). W dniu wczorajszym na ruchliwej ulicy jechał przede mną rowerzysta w wieku około lat 45. Kiedy rozpocząłem manewr wyprzedzania, ten - jadąc jezdnią przy krawężniku - nagle wysunął lewą rękę sygnalizując skręt w lewo i jednocześnie rozpoczął manewr skrętu w lewo. Tylko przestrzeganie przeze mnie zasady ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg, bardzo dobry refleks oraz hamulce "żyleta" uchroniły owego rowerzystę od utraty zdrowia, a kto wie - może nawet życia. Tenże nie zastosował się do Przepisów Ruchu Drogowego, które wyraźnie określają, jak powinien być wykonany manewr skrętu w lewo. Nie upewnił się, że jest wyprzedzany, zbyt późno sygnalizował wykonanie skrętu w lewo, nie zjechał do osi jezdni, tym samym zajechał mi drogę i naraził siebie na szwank.   

Przypominam, że w Polsce - zgodnie z art. 96 Kodeksu Drogowego Kartę Rowerową winni posiadać tylko rowerzyści w wieku 10-18 lat. Zatem nie istnieje Karta Rowerowa dla Dorosłych. A dorośli rowerzyści - niestety - są sprawcami około 80 % wypadków drogowych. 

Jeśli Ty Smoku negujesz potrzebę wprowadzenia Kart Rowerowych dla Dorosłych, to gratuluję roztropności.
Co do przypisywania PiS-owi braku koncepcji na poprawę dróg i mostów, to jesteś w błędzie. Najpierw trzeba posprzątać ten bajzel, jaki pozostawiła po sobie w tym sektorze rządząca platformersko-peeselowa swołocz. Jak wynika z informacji docierających do mnie z Ministerstwa Gospodarki, gro czasu obecnie rządzącym "zżera" weryfikacja planowanych wcześniej przez PO-PSL inwestycji oraz skorygowanie ich pod względem merytorycznym i finansowym. Tego nie zrobi się w 3 miesiące.

Z racji ograniczonego mojego czasu - zaniechałem ustosunkowania się do pozostałych wątków poruszonych w Twoim tekście, choć również na to zasługują.

 

Pozdrawiam,

Satyr 
 

P.S.
Mam pytanie: - dlaczego unikasz stosowania znaków interpunkcyjnych w zdaniach złożonych? Boisz się ich, "cy co"???

Vote up!
8
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1512818

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Smok Eustachy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pluralizm światopoglądowy umożliwia mi stosowanie przecinka tam, gdzie chcę.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1512825

Jest takie powiedzenie: - "Każdy może uchodzić za mędrca, póki ust nie otworzy".
Użyta przez Ciebie "zbitka pojęć", tj. zasad polskiej pisowni (które miałem na myśli w poprzednim komentarzu) z pluralizmem ideologicznym - ma się tak, jak... pięść do oka. Na potwierdzenie moich słów zaglądnijmy do Słownika Języka Polskiego PWN. I cóż tam wyczytamy?
 
(...) W języku polskim, który przejął znaki alfabetu łacińskiego, ważną przyczyną rozbieżności jest brak w tym alfabecie graficznych odpowiedników dla niektórych głosek, co powoduje konieczność tworzenia dwu- i trójznaków, tj.: cz, dz, dż, dź, dzi, sz, wprowadzania znaków diakrytycznych, tj.: ą, ć, ę, ł, ń, ś, ó, ż, ź. Poza tymi, znaczące są znaki interpunkcyjne, tj. kropki, wielokropki, przecinki, średniki, dwukropki, cudzysłowy, apostrofy, nawiasy, znaki zapytania, wykrzykniki".
 
Natomiast jeśli pluralizm ideologiczny jest:
1. wielością, różnorodnością systemu poglądów, idei, pojęć jednostki lub grupy ludzi;
2. demokratyczną zasadą ustrojową gwarantującą różnym grupom społecznym i politycznym prawo wyrażania swych interesów oraz udział w sprawowaniu władzy, to...
 
... gdzie tu widzisz miejsce na łamanie zasad polskiej pisowni??? Czy owy pluralizm, na który się powołujesz - pozwala na łamanie jednolitych zasad pisowni, które powinny być respektowane przez każdą grupę społeczną i polityczną oraz... przez Ciebie - blogera piszącego na portalu społecznościowym??? Ciekawi mnie, czy z taką dowolnością również interpretujesz zasady współżycia społecznego, zasady ruchu drogowego czy też inne zasady obowiązujące w świecie cywilizowanym?
 
Pozdrawiam,
 
Satyr 
 
 
 
Vote up!
4
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1512837

Ilu z tych rowerzystów miało prawo jazdy?

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1512828

Satyr jestes WSPANIALY - wiecej takich komentarzy aby takim jak Smok  troche glowki  rozjasnic .Pozdrawiam mile !!

Vote up!
8
Vote down!
0

DZIECKO POLSKIE

#1512831

http://www.fakt.pl/politycy/michal-rachon-nie-jest-juz-szefem-publicystyki-tvp-info,artykuly,616814.html

2. Prof Pawłowicz jest prominentną funkcyjną z niewyparzonym ozorem.

 

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1512823

To, co podajesz w sprawie red. Rachonia to tzw. suchar. Redaktor Rachoń ma się w TVP Info bardzo dobrze. Dziś i w każdą niedzielę o godz. 9.45 prowadził program "Woronicza 17", często prowadzi program "Minęła dwudziesta" Arytykuł, na który się powołujesz nosi datę 9.03 a podajesz do wiadomości 8.05.2016 Jako, że lubię red. Rachonia śledzę jego poczynania.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1512832

Panie Smok Eustachy - Pani Prof.Pawlowicz jest doktorem habilitowanym nauk prawnych i polska prawniczka specjalizujaca sie w zakresie prawa .Kobieta ktora zna prawo i kobieta ktora mowi jezykiem zrozumialym dla zwyklych normalnych ludzi i to mi sie w niej podoba i za to ja szanuje Takiej poslanki potrzebujemy. Dosc mamy chorego Niesiolowskiego !!  jego  bzdur belkotanych w TV info - i to latami !!! mam nadzieje ze ten stary jadowity gad juz sie  w TV info nie pokarze.

 

Vote up!
8
Vote down!
0

DZIECKO POLSKIE

#1512833

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Smok Eustachy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

poslanka Pawlowicz jest dr hab a prezes Rzeplinski nawet prof dr hab i co?

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1512858

jw. nie ma tak ze jest uniwersalny kanon
i do niego dodatkowo subiektywny swiatopoglad.
wszystko jest subiektywne.

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1512857

Z Twoich kolejnych komentarzy wnioskuję, że dajesz tylko upust swej frustracji przy zerowej argumentacji swych racji. Twój wrodzony lub nabyty "korwinowy" libertynizm nie jest "lekiem na całe zło", który według ciebie ma być "antidotum na kaczyzm", który to "kaczyzm" tak ci przeszkadza. Chyba że... znowu zabrakło ci tabletek (no wiesz,... tych różowych), które musisz codziennie zażywać.

 

Satyr

Vote up!
4
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1512861

Co za strumień świadomości. Od kiedy stawianie przecinka to libertynizm?

 

Tu jest text na temat: http://debaty.tezeusz.pl/blog/201769.html Wart lektury.

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1512886

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Smok Eustachy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Rachonia wywalili z szefa publicystyki, którą miał reformować. Nowych ludzi szukał itp. I go wywalili i ludzie, co zamieszczali filmiki na Jutupce pojeli, ze nie można wierzyć PiS

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1512883

Vote up!
3
Vote down!
0
#1512884

Wg mnie "wywalając" redaktora z funkcji szefa krzywdy mu nie zrobiono. Młody, przystojny, elokwentny, lepiej przysłuży się telewizji na ekranie niż użerając się z pracownikami. Zaimponował mi jak zaatakował czyli  "grzecznie zapytał" Putina o zwrot wraku. Rzecz miała się w Brukseli.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1512909

i ich wypowiedzi - dochodze do wniosku, ze zachowuja sie malo "politycznie" (jakby okreslil to Zagloba).

Ostre ataki na ludzi, ktorzy nie sa czlonkami PiS (a przeciez by mogli...), z roznych wzgledow, moze nawet dlatego, ze PiS im sie nie podoba... ale bardziej nie podoba sie im PO i kompania - wiec... glosuja na PiS - moga doprowadzic, ze ci, ktorzy wygrali wybory w jakiejs czesci nabiora wstretu do polityki - i wiecej nie zaglosuja, albo zaglosuja na jakies "przystawki", ktore do Sejmu nie wchodza...

Przypomnijmy: czlonkow PiS-u jest okolo 30 tys. - a na PiS w ostatnich wyborach oddalo glos 5,7 mln, a uprawnionych do glosowania jest w Polsce ponad... 30 mln obywateli.

Jest jeszcze duzo pray, zeby ludzi zachecic do udzialu w wyborach i glosowaniu na lepsza przyszlosc - nie zdobedzie sie zwolennikow poprzez krytyke " w czambul" i obrazanie potencjalnych zwolennikow, a nawet niekoniecznie zwolennikow - ale ludzi uczciwych, moze zagubionych, przytloczonych medialna sieczka...

Vote up!
1
Vote down!
-1

mikolaj

#1512896

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wszystko się zgadza a gnidy trzeba tępić:) i nie filozofuj, bo ci to nie wychodzi.

 

Vote up!
0
Vote down!
-5

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1512942