Marsz Niepodległości - kompromitacja Policji

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Policja to jeszcze mowy ludzkiej dobrze nie umie. Niedorzecznik Sokołowski wysłał do programu "Bliżej" jakąś kobitkę (nadkom Anna Kędzierzawska), co tylko umiała recytować, że Policja spotkała się z agresją, działała sprawnie i było 270 zatrzymanych. Niezależnie, co jej tam puścili jedna i ta sama wyuczona gadka.

No było 270 zatrzymanych a jak wyglądało zatrzymanie można obejrzeć tu:

]]>http://vod.gazetapolska.pl/8520-lapanka-na-poniatowskim]]>

Policja zatrzymywała losowo wybranych ludzi i na podstawie niemania powodów pakowała do autobusów. A ilu członków grupki, która wypadła na czoło Marszu i zaatakowała Straż zostało zatrzymanych (nie mam tu filmików, oglądałem to na żywo w TVP Info)? O co zakład że żaden?

Oczywiście ci zatrzymani zostaną skazani na podstawie zeznań funkcjonariuszy, którzy oświadczą, że zadymiali. Żeby nie było niedomówień: to jest typowe zachowanie Policji, która nie umie złapać zadymiarzy więc puszkuje przypadkowych przechodniów.Dlatego mamy wieloletni problem z chuliganerką, np. na stadionach. Opisuję tą sytuację już kolejny raz, na dobitnych przykładach.

W praworządnym państwie wystarczyłoby pokazać jak sikawka sika po uczestnikach marszu pokojowych, żeby wyłapywanie przez Policję oblanych przez sikawki uczynić bezsensownym. Bo może akurat stali spokojnie. Pokazanie funkcjonariusza przebranego za kibola spowodowałoby skandal. Bo skąd wiadomo, że kamiorami nie rzucał? Tj. ze kibolstwo to nie byli przebrani funkcjonariusze? W tym świetle próby Policji zablokowania dojazdu do Warszawy jak największej części Straży Marszu stają się zrozumiałe i ich cel jest jasny.

Obejrzyjcie sobie całego tego Pospieszalskiego, puki jeszcze jest:

]]>https://www.youtube.com/watch?v=dHoz6c3brvs]]>

O ile 11 listopada ton relacji we wszystkich proreżimowych telewizjach informacyjnych się zmieniał, o tyle już dwunastego np. w Panoramie o 18 po staremu manipulację. Bo w transmisji ludzie widzą jak jest a tu można dowolny skrót wymanipulować. Wypowiedzi Dariusza Lorantego nie puścili, który to były negocjator na antenie wprost zarzucił Policji albo skrajną niekompetencję albo celowe działanie. Policja jest jednak chwalona przez tzw, czynniki - czyli to jednak niekompetencja nie była tylko celowy sabotaż. Słusznie zatem organizatorzy złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Marsz Niepodległości akurat w tym roku by cały czas legalny i jak można postawić zarzut uczestnictwa w nielegalnym zgromadzeniu?

Uogólniając zatem:

  1. Odmowa podania przez funkcjonariusza imienia, nazwiska, stopnia i powodu zatrzymania powinna być surowo karana.
  2. Przebieranie się Policji za kiboli powinno być surowo karane.
  3. Przebywanie zamaskowanych funkcjonariuszy nieoznaczonych wewnątrz demonstracji powinno być surowo karane.
  4. Pałowanie spokojnych uczestników powinno być surowo karane.
  5. Prawo o zgromadzeniach należy tak zmienić, aby uniemożliwić Policji nadużycia.
  6. Obywatele nie mają obowiązku stosować się do polecań zawierających wyzwiska i przekleństwa.

Co powinna zrobić Policja? Skoncentrować działalność operacyjną na wyłapaniu lewactwa atakującego czoło Marszu. Kordon policyjny powinien iść przed czołem Marszu i przed Strażą, aby zepchnąć atakujących i umożliwić Marszowi przejście. Policja odwrotnie: spychała ich na czoło Marszu co umożliwiło ostrzelanie tego czoła z broni gładkolufowej. 

Co ciekawe obstawili tez te całe "skłoty" i jak kazali pozłazić skłotowcom z dachów to ci nie zeszli. Czyli stawili bierny opór. I spałowali ich i pościągali spodnie? No nie.

Podsumowując: Policja nie atakowała w tym roku Marszu i to jest plus. Nie okazała się odporna na politykierskie inspiracje i tu jest minus.

PS: W powyższych wywodach interesuje mnie prawda prawdziwa, a nie procesowa.

PS2: Dodatkowy zestaw filmów od obejrzenia:

]]>http://vod.gazetapolska.pl/8541-tych-filmow-nie-chca-pokazywac-w-tvn]]>


PS3: I przez to na coś zagłosuję na Ruch Narodowy. Na prezydenta nie bo nie wiadomo, kto wejdzie do drugiej tury z Majchrowskim. Jakoś wizja wyboru Majchrowski-Patena (z PO) nie przekonuje mnie. Tak to bym zagłosował na Korwina w pierwszej i na Lasotę w drugiej. Lasota jest też z PO ale trochę mniej niż Patena. I PiS go popiera. Więc na Lasotę zagłosuję na prezydenta. A do rady miasta na Korwina a do sejmiku na Ruch Narodowy. A do dzielnicy to nie wiem. Jak się uda. Kandydaci kompletnie anonimowi.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

Policjanci powinni mieć wyraźne, świecące numery identyfikujące. Za identyfikację policjanta odpowiada przełożony (karnie !). Nie ma "zmiłuj" ! Za pobicie niewinnego "w stresie" tyle ile za napad. Nieoznakowany nie jest policjantem ! Odpowiada jak normalny chuligan.

Vote up!
10
Vote down!
-1

#1450775

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Szlachetka podlaski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pełna zgoda! Aż się dziwię, że nie pojawił się tu jeszcze niejaki Satyr, aby Cię "zjechać" jako "korwinowca". A ponieważ on ma żonę Czeszkę to mówię mu: Trhni si nohou, hajzle! Mam nadzieję, że żona mu przetłumaczy.

Vote up!
2
Vote down!
-7
#1450838

Zastanowiłeś sie co napisałeś ?

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1450855

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Szlachetka podlaski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...o co chodzi? Nie wcinaj się między wódkę a zakąskę. Możesz się odstosunkować? To nie Twoja sprawa. 

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1450950