Andrzej Duda prezydentem Platformy O.

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Jak określić taki sposób myślenia przed drugą turą:

 1. Sondaże w których wygrywa Duda sfałszowane żeby zmobilizować elektorat Komorowskiego.
 2. Sondaże w których wygrywa Komorowski sfałszowane bo wygrywa Duda.

A?

Trzeba rozwiązać ten problem, bo chciałem napisać o oczywistej roli Kukiza w wyborach prezydenckich:

 1. Przed pierwszą turą odebrał elektorat Komorowskiemu. Dzięki czemu Duda wygrał 1 turę, co dało nadzieję na drugą.
 2. Przed pierwszą turą zachęcił do głosowania na siebie tych, co by nie poszli. Czyli utrudnił Komorowskiemu zwycięstwo w pierwszej turze - czego się obawialiśmy i o czym jak widzę mało kto pamięta (sodówka).
 3. Przed pierwszą turą wpłynął na elektorat w duchu produdowym.
 4. Większość elektoratu Kukiza która poszła na 2 turę zagłosowała na Dudę.
 5. Sporo potencjalnego elektoratu Komorowskiego zostało w domu.
 6. Z powyższego wynika przełamanie zasady, że rano ludzie po mszy idą głosować na PiS a po południu wracają z grilla i głosują na PO. W tym roku kukizowcy wrócili z grila i przesądzili wynik na korzyść Dudy. Kto pamięta obawę z niewielkiej przewagi Budyniu nad Bigosem? Czekajcie: za ten Budyń i Bigos funkcjonariusze nas ścigną. Zobaczycie. Milion złotych grzywny dla każdego.
 7. Kukiz wyraźnie poparł Dudę, nawołując zmyślnie do głosowania na niego: "ja tam wam nie mówię na kogo głosować, ale Komorowski się nie nadaje". "Ja tam wam nie mówię na kogo głosować, ale Duda przyjął zaproszenie na debatę czyli jest fajny gość". To jest mniej- więcej streszczenie postawy Kukiza między turami. Ale pisiory nie rozumieją sensu tych wypowiedzi, bo w ogóle mało rozumieją.
 8. Słuszne zatem jest stwierdzenie, że Kukiz wygrał Dudzie drugą turę.

Jak reagują na to zwolennicy PiS?

Oto znamienity bloger Matka Kurka na swoim portalu kontrowersje.net publikuje text obnażający Kukiza i jego pomagierów: ]]>http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka]]>.

Na Tłiterze był łaskaw sformułować opinię: "Pisałem o tym kilka razy, bo połowa PO chciała zgonu Bronka. W tej połowie jest Kukiz." No jeżeli połowa Platformy chciała zgonu Bronka  to znaczy że chciała zwycięstwa Dudy, czyli Duda wychodzi na kandydata platformianego. I tu zostałem zdemaskowany!

Myślałem sobie bowiem: a niech Duda se wygra, czemu ma nie wygrać, a zagłosuję na niego. A tu się okazuje, że Platformę O. poparłem. Wychodzi z tego, że żeby poprzeć PiS powinienem na Komorowskiego głosować chyba, nie? Jasno wynika to  argumentacji Matki Kurki, że zwycięstwo Dudy ułatwi Platformie zwycięstwo w wyborach, bo będą straszyć PiSem.

Opowieści o 2 turze Komorowski-Kukiz wkładam między bajki. Realnie wiadomo było, ze jeśli dojdzie do 2 tory to  Komorowski zmierzy się z Dudą. Chcesz zatopić Komorowskiego to jesteś za Dudą. A gadanie pojawiające się tu i ówdzie, że Duda ułatwi tryumf PO jest oderwane od rzeczywistości z kilku przyczyn:

 1. PiS w końcu coś wygrał i morale, mobilizacja zwolenników coraz większe.
 2. Platforma w coraz większej rozsypce, popadają w szaleństwo i hejterstwo.
 3. Budżet prezydenta to jakieś 170 milionów i Duda może zorganizować za to sporo instytucji działających itp. Jakoś Matka Kurka tego nie zrozumiał tylko zaczął ględzić o jakiejś subwencji dla partii politycznych - kompletnie bez związku.
 4. Duda zyska przed wyborami dostęp do dokumentów, co może pogrążyć Platformę O. do reszty,
 5. PiS zaczął działać jak w miar normalni ludzie.
 6. Duda znalazł sposoby komunikacji ze społeczeństwem, ergo zianie przez reżimowe media straciło na znaczeniu.

O Kukizie w świetle wyborów parlamentarnych chciałbym coś napisać w kontekście oddolnych inicjatyw społecznych, jak Ruch Kontroli Wyborów. Teraz tylko kilka uwag:

 1. Kukiza i Matkę Kurkę łączy nonkonformistyczny rys charakterologiczny, czyli sprzeciw wobec patologii. Wyróżnia ich to na plus, bo każdy jakoś tam się układa z reżimem, a ci nie. Ale sprzeciw jest nadrzędny wobec jego formy, dlatego popierali PO i rózne tam takie. Podstawowy wątek po lekturze demaskacji Kukiza (link patrz wyżej) jest taki, że Matka Kurka powinien wystartować do sejmu z listy Kukiza i w ten sposób wzmocnić propisiorskie skrzydło.
 2. Lokalni politycy, z którymi jest związany Kukiz nie są pisiorami.
 3. Są to środowiska niechętne Platformie O. jak ci co zerwali współpracę z Dutkiewiczem. Który też nie jest pisiorem.
 4. Prezydenci miast i inni tacy popierający Kukiza zarabiają tyle, co prezydenci miast i inni tacy.
 5. Matka Kurka nie rozumie za bardzo o co chodzi z tymi JOWami: Jakby Jednomandatowe Okręgi Wyborcze były to Kukiz by se wystartował w Oplu i by wygrał i by se wszedł. A teraz są listy, czyli musi wystawić listę albo wystartować z istniejącej. Jak te w Opolu mu nie pasują to musi się przeprowadzić.
 6. Do Rzeczy daje wywiad z organizatorem kampanii Kukiza w Internecie. Zaczął od pójścia do PiS że będzie robił kampanię Dudy na prezydenta Krakowa w Sieci. No to dostał kopa i poszedł do Kukiza. I czyja to wina?

Nasila się ciekawy trend w elektoracie: Z wyborów na wybory coraz wyższe poparcie zyskuje kandydat nowy, nie startujący wcześniej, ale artykułujący sprzeciw wobec reżimu. Takim był Ruch Palikota a teraz takim jest Kukiz. Jest to żółta kartka dla partii sejmowych, i koalicji i opozycji. Przy czym fanatyczni zwolennicy PiS nie rozumieją o co chodzi z tym przepływem elektoratu, kryteriami wyboru itp. I dlatego gotowi są spaścić kolejną okazję w imię swego chorego samozadowolenia. Pisałem o tym problemie już tyle razy i napiszę w następnej notce, bo widzę, że recepcja Klubu Ronina słaba. Będzie o Ruchu Kontroli Wyborów, że powstawał przy sprzeciwie PiS. O zblatowaniu lokalnego PiS z lokalną PO. O moralnych zwycięstwach. O oczekiwaniach wobec Dudy, ze zrobi to co Orban: weźmie do siebie sprawdzonych ludzi z dołów prowadzących działalność w fundacjach itp organizacjach przez kilka lat. Ja tu widzę Świrskiego z Reduty Dobrego Imienia az i ten cały Blogpress, który zamiast siedzieć se przy piwku nagrywa aktywność obywatelską i zamieszcza na Jutupce

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (9 głosów)

Komentarze

I jesli ktos mysli inaczej to jest tym samym naiwniakiem jakim byl w 2004 roku kiedy WSiki zrobily "pomylke" w liczeniu glosow i wygral Kaczynski.
Jesli sie dalej wydaje Polakom ze w sposob demokratyczny mozna cos w Polsce zmienic, to winszuje poczucia humoru badz wtornego imbecylstwa.
Od 44 roku rzadzi Polska nieprzerwanie obcy, glosowanie i ilosc glosow za czy przeciw, nie ma najmniejszego znaczenia dla tego, ktory zostal namaszczony przez Moskwe, Waszyngton, a ostatnio i Berlin z Tel Avivem.
Owszem Duda mial wiekszoc glosow, ale nie ludzmy sie ,to znaczenia w jego wygranej nie mialo przy obecnych nierzadach i antysystemie wyborczym.
Czy Duda jest potrzebny jako wentyl bezpieczenstwa dla zdrenowania nabrzmialych nastrojow antyrezymowych tym co go "wygrali"?czy potrzeba znowu jak w 2004 roku postawienia sie Polski jako panstwa buforowego przeciw putasowskiej Rosji? i uzuzycie Polakow jako narzedzia?
Jak potrzeba to nam daja prezydenta patryjote, a jak trzeba to resecik z Rosja i juz go nie ma, teraz powtorka z rozrywki i znowu mamy Polaka patryjote , jedynie pytanie na jak dlugo ?
Sikorski juz czeka tak jak czekal z tej samej bandy Komoruski.

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1483172

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tadman nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czeka na tym samym urzędzie i w tej samej konfiguracji małżeńskiej.

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1483173

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

WSk pzwlją PSw wygrywć, b PS jst pzycją kncsjnwn. Jśl t prwd, ż w kndmnm plskm n mżn lgln zmnć włdzy, t dlczg PS strtj d n-tych góry przgrnych wybrów... w tkj sytcj pzycj prwdzw pwnn zrbć zmch stn. pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
3
Vote down!
-9
#1483181

Przyznaję  sie do minusowania, jeżeli nie zgadzam się z treścią  komentarza. Proszę moje przyznanie się do winy uznać za okoliczność łagodząca.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1483195

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

to w porządku, ale chodzi mi: http://niepoprawni.pl/comment/1483079#comment-1483079

A ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1483197

Tak chyba się nazywa  to co uprawia  wnk.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1483196

Tu od dawna zalegla sie agentura proukladowa ktora nie cierpi tych co im wytykaja w slepia prawde.
Oni sa kustoszami zabetonowanego ukladu magdalenkowego.
Tylko lemingi i ignoranci nie majacy pojecia o histori i systemie geopoplitycznym moga mnie posadzac o defetyzm.
Polski jako panstwa od 44 roku nie ma tak ze Duda czyjego panstwa bedzie prezydntem?
Ano bedzie prezydentem ukladu jaki rzadzi Polska.
Najpierw trzeba Polske wyzwolic i odpowiedzialnymi za los kraj Polakami obsadzic rzad to w tedy Duda bedzie prezydentem Polski przez duze P.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1483274

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

w samą porę wróciłeś, bo czerwona zaraza coraz bardziej się pleni. 

Tylko proszę Cię tym razem nie daj się sprowokować i nie odpowiadaj na prowokacje. 

A krytyką stylu i braku ortografii za bardzo się nie przejmuj, jeśli to dla Ciebie trudne, bo liczy się wpierw treść a nie forma. A Twój przekaz jest na tyle mocny, że sam się broni. I o to chodzi. Wiem, że forma też jest ważna, ale Ty jako dyslektyk jesteś zwolniony od dbania o to. 

Wielokrotnie też tu przypominałem, że dyskryminacja inwalidy (bo dysleksja jest formą inwalidztwa) jest przestępstwem kryminalnym. I tego się trzymaj!

Odpuść też Satyrowi i jego żonie. Nie wolno Ci ich obrażać!

I nie daj się!

Pozdrowienia i uważaj na siebie!

Vote up!
2
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1483276

I ja Cię witam zwłaszcza że klub jaki reprezentujesz a właściwie jego czerwono-czarne barwy jest teraz jeszcze bardziej liczny.

Też chciałbym zaapelować, porzuć wszelkie spory, nie atakuj zarówna Satyra i Evy i pozostałych  komentatorów czy komentatorek, a nawet prosiłbym byś wzniósł się na prosty ale jakże znamienny gest i napisał jedno słowo - PRZEPRASZAM.

Niewiele ale jak wiele.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1483288

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dostałem od niego taką o to ofertę:
http://niepoprawni.pl/comment/1483079#comment-1483079

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie minusującego.

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1483302

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

obrazilem !!
Cos ci sie pomieszalo bana dostalem od Gawriona za kontrole mojej poczty na NP.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1483377

ok.Wilku ale nie wracajmy do tej "sprawy" to już tylko historia

Vote up!
2
Vote down!
0
#1483378

Podaj nazwiska wyzwolicieli i odpowiedzialnych za losy kraju! Jestem ciekawa, kto to taki?

Vote up!
3
Vote down!
0

viki

#1483395

Samozadowolenie aparatu PiS jest wprost proporcjonalne do ich bezczynności w kampanii, tylko różne ruchy społeczne i RKW się angażowały a PiS sie przygladał.No to teraz ma sukces...RKW to nie tylko enigmatyczny Klub Ronina, czyli generałowie bez armii, ale i tam zaczynają się tarcia - np. kiedy i gdzie ma sie odbyć podsumowanie kampanii- na razie są dwa termimy i dwa miejsca...czyli jak zwykle? Lokalny PiS i likalna PO sa znlatowane wspónym samorządem, interesami, kopaniem piłki itd. Jeżeli PiS uważa, że wystarczy wygrać w Warszawie a lokalnie niech sie toczy to przegra kolejny raz...

Vote up!
7
Vote down!
-2

Yagon 12

#1483177

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

doły PiSu i PO są zblatowane to może to co robi góra to tylko pokazówa, aby "uwiarygodnić" swoją opozycyjność?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusujego.

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1483182

Bardzo dobrze się stało, że pokazał (on czy ktoś inny..Nieważne) kto stoi albo kto może stać za Kukizem. To jest bardzo potrzebne. Randka w ciemno może się tym razem zakończyć gorzej niż z LPR i Samoobroną.

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1483180

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

było już dawno wiadomo co to jest Samoobrona, więc nikt nie może jęczeć, że daliśmy się oszukać.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusujacego.

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1483183

Uklad stosuje te same wytarte sciezki -one sa juz sprawdzone w glupim spoleczenstwie.
Kukiz to Palikot NR2.
Te same chwyty i ten sam edurny elektorat,Palikot z popraciem razwiedki a Kukiz z popraciem WSIokow.
Tylko duren by uwierzyl ze nagle Kukiz sam z siebie tak wyskoczl,a teraz to Kukiz bedzie rozgrywajacym na arenie politycznej jesli pis nie wygra wuekszoscia to uklad dzieki Kukizowi zostanie zachowany ,a PIS napewno nie wygra wiekszoscia bo na to UKLAD nie pozwoli.
Jedynie wyjscie zbiorowe Polakow na ulice i zdrenowanie szamba moze miec szanse na niepodleglosc.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1483275

Witam! Oczywiscie,ze USA i UE nie chcieli zrobic z Polski sowieckiego przyczolka! Prosze jednak nie pisac ,ze PIS slabo sie angazowal sie w wyborach! Akcje swiatopogladowe ,majace na celu uzyskania godnej i wolnej Polski trwaly w calym kraju! Wiem ,ze nie tylko PIS,ale rowniez inne grona patriotyczne walnie przyczynily sie do wygranej pilnujac glosow wyborcow! Chociaz i tak dosypali glosy,aby jeszcze sie utrzymac! Jednak nie zapominajmy ,ze to nasz kolega partyjny zostal wybrany prezydentam Polski! To jest maly, duzy krok dla Polakow! Pozdrawiam!

Vote up!
10
Vote down!
-1

ronin

#1483189

Rola elektoratu Kukiza na wynik wyborów prezydenckich jest przeszacowana. Duda wygrałby wybory nawet w przypadku całkowitej absencji, wyborców Kukiza, w II turze. Sam Kukiz w II turze nie głosował, podobnie jak 500 000 jego zwolenników z I tury. Do II tury poszło ok. 2,5 mln wyborców Kukiza z I tury.

Szacunkowo 58,5% (wyborców Kukiza w II turze) daje Dudzie ok. 1 460 000 głosów, 41,5% daje Komorowskiemu ok. 1 040 000. Przewaga Dudy w elektoracie Kukiza to 400 000 głosów. W wyborach prezydenckich Duda wygrał przewagą ok. 500 000 głosów. Bez elektoratu Kukiza Duda wygrałby niewielką (ok. 0,5 %) przewagą 100 000 głosów. Ale by wygrał.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1483191

I teraz oszacuj wielkosc przesunięcia na korzyść Dudy spowodowanego przez Kukiza:

1. Komorowski -> Duda

2. Komorowski -> nie idę

3. Nie idę -> Duda

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1483193

Przeciąganie ewidentnych sukcesów (afer kryminalnych) Platformy oszustw Obywateli…

Nie będzie czynnikiem łagodzącym ... wyroki sądowe, których sPOdziewają się POrozrzucani  PO POlsce …

(Odwracający się  od PeO – interesowni Obywatele) ... ROZGARNIĘCI  w prawie (karnym i administracyjnym) ...

– nie POstrzeleni w ośrodki logicznej  percepcji -  członkowie zorganizowanej grupy prze…partyjnej – dominacji. nad służbOwymi  „administratorami” POewidencjonowanej likwidacji  gospodarki Polski.

 

Pozdrawiam

J.K.  

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1483194

Gdzie się  podZiewają (?) - Ci  co  Ziewają - od  ośmiu lat …PO przeciąganiu się z  sukceSami…

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1483209

ostatnie zdania. Tylko co z tego. Moim zdaniem podobnie jak inni komentatorzy (także Ci prorządowi, Powscy itd.) nie bierzesz pod uwagę czynnika ludzkiego, to znaczy traktujesz nas wszyskich - Polaków jak stado baranów, którym można dowolnie manipulować?! Czy rzeczywiście tak jest? Abstrachując od organizatorów, kto wspóltworzył RKW  - właśnie obywatele, a kto poparł antysytemowego Kukiza - też obywatele, więc chyba nie wszystko jest takie przewidywalne i sterowalne!

Grasja

Vote up!
6
Vote down!
-1

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1483245

to pozwolę sobie bez uzasadnienia skomentować ,że uważam wpływ Kukiza za niedecydujący. Przyznam,że jego wynik mnie zaskoczył (spodziewałem się ok 10%)  , z drugiej strony spodziewałem się nieco lepszych wyników innych kandydatów. Mniej więcej na jedno wychodzi , w tym sensie ,że jest w Polsce spory elektorat , niezdecydowanych czy niezorientowanych najłagodniej ich oceniając. Jest nieco przykre ,że to raczej Komorowski przegrał niż Duda wygrał. Jest zatrważające ,że przegrał tak minimalnie (to znaczy że dowolny idiota, szaleniec czy zbrodniarz jeśli raz się dorwie do władzy w Polsce może ją długo trzymać ). Można się pocieszać ,że zjawisko nieobce współczesnym demokracjom ,bo i kanclerz Merkel i Chirac (tym bardziej jego następca) to podobne jak Komorowski miernoty ale jest faktem że tylu wpadek i kompromitacji to żaden europejski polityk nie zaliczył  a i powiązania nie tak czytelne. 

Życzę ugrupowaniu Kukiza sukcesu w wyborach parlamentarnych bo ten sukces oznacza w praktyce rządy PIS z pewnymi koneksjami na rzecz koalicjanta. Jest to znacznie lepsza sytuacja niż znana nam koalicja z LPR i Samoobroną. Z wielu powodów , z których może najważniejszy ten że na szczęście nie widać na horyzoncie nikogo w rodzaju Giertycha. 

Gdyby Kukiz nie startował Duda miałby spore szanse wygrać w pierwszej turze. Po prostu dlatego że jak (wyjątkowo) trafnie ocenili reżimowi spece większość Polaków była świadoma koniecznej zmiany. A innej możliwości zmiany nie byłoby. 

Co dalej , trudno wróżyć. Nowy prezydent będzie miał miesiąc lub dwa aby ułatwić swojej byłej partii wysokie zwycięstwo. Kilka odważnych gestów może oznaczać 5-10% dodatkowego wyniku. Nikt więcej nie ma już wpływu, za mało czasu. Reszta to kwestia przypadku i Opatrzności.  

Vote up!
2
Vote down!
0
#1483398

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

im bardziej PiS będzie zwalczał tym bardziej te całe towarzystwo się wykrwawi i zrobi więcej miejsca dla Kukiza.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1483401

Trochę księzycowy pomysł z 1 turą dla Dudy. Bez Kukiza by sie przechyliło w stronę Komorowskiego.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1483421