Zamach udowodniony?

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj
Prof Jan Obrębski w poniższym wystąpieniu:

]]>http://youtu.be/k2peugT9dDY?t=16m35s]]>
wyraża konkretny żal m. i. do "Gazety Polskiej" o nieuprawnione pompowanie jego wypowiedzi. Piszę o tym dlatego, że nie możemy odstawiać takiej samej maniany jak tamci, tylko w drugą stronę. A właśnie w "Gazecie Polskiej Codziennie" mamy dwugłos Rafała Ziemkiewicza i Piotra Lisiewicza. Lisiewicz usiłuje stworzyć wrażenia, że wszystko już pewne i udowodnione, zarzucając Ziemkiewiczowi, że nabiera wody w usta i nie odnosi się do dowodów. Czy możemy jednak uznać, że zamach udowodniony, czy może jednak mamy tu do czynienia z podobnym pompowaniem, jak w wypadku prof Obrębskiego?
Wyobraźcie sobie, że mamy książkę z której ktoś wyrwał 30 kartek. O ile łatwo się zorientujemy, że ich brakuje, to ustalenie, co w nich było nie jest takie proste. Oczywiście intencja wyrywającego budzę uzasadnione podejrzenia, dlatego, podobnie jak prof Obrębski, siedzę sobie tu i podejrzewam. Tak niekompletny materiał, jakim dysponujemy - z winy Komisji Millera i Prokuratury Wojskowej rzecz jasna - może podlegać rozmaitym interpretacjom i odmiennej ocenie. Na dziś nie znamy nawet przebiegu zdarzenia. Co wiemy to wiemy z analizy tego, co Komisja Millera namotała w swoim raporcie. Z niezależnej analizy danych, do których dostęp uzyskał Antoni Macierewicz. Zdjęcia satelitarne, odczyt FMS i TAWS etc etc. Lista do rozwinięcia i omówienia. O trotylu tez nie wiemy z dochodzenia Komisji Millera, tylko z przecieków z prokuratury. A o jej  działaniach prokurator Olejnik wypowiada się tak:

W sytuacji największego dramatu w historii Polski, organa państwa powinny zrobić wszystko, a nawet dwa razy więcej, żeby każdy element tego zdarzenia został wyjaśniony w sposób nie budzący wątpliwości. A tak się nie stało i dlatego uważam, że państwo na tym odcinku się skompromitowało - mówi w rozmowie z Wprost.pl Kazimierz Olejnik, prokurator w stanie spoczynku wobec którego Prokuratura Generalna wszczęła postępowanie w związku z krytyką prowadzenia śledztwa w sprawie Smoleńska.

Poczytajcie sobie cały wywiad z nim na Wprost24: ]]>http://www.wprost.pl/ar/381245/Prokurator-Olejnik-Smolensk-skompromitowal-panstwo/?pg=1]]> Kompromitacja organów państwa jest tak wielka, że budzi oburzenie ludzi, których trudno posądzać o kaczyzm. Tusk, Arabski, Seremet, Szeląg, Klich, Lasek  mogą liczyć na sprawiedliwe potraktowanie w przyszłości, i to nie z zemsty, ale z poczucia elementarnego porządku prawnego. Zapomniałem o Kopacz. Siedzą oni na pokrywce garnka z wrzącą wodą, która kipi i w końcu ich wysadzi.
Kto czyta tego bloga ten wie, że mam nadzieję, że prokuratura wymyśli w końcu coś, co pozwoli przestać traktować zamach jako podstawową przyczynę katastrofy. Niestety zawodzą mnie kompletnie. Jak widzicie rozwijam hipotezę o doniosłych skutkach nieudolności prokuratury. Tusk ponoć mówił, że nie mają szkoleń. Jakie szkolenia są potrzebne, żeby pojęli, że jak wykryli trotyl to wykryli trotyl? Wypadałoby tu przeanalizować ostatnie wynurzenia Seremeta, ale mi się nie chce w tym babrać. Przykro się robi widząc, jak Moneta epatuje tą sieczką na Salonie24. Ale ważne jest, że nie wiemy, co zostanie jak już przekłujemy ten balon. Czy tylko zbrodnicze zaniedbania, czy zbrodnicza intencja mordercza czynna, czyli zamach? Rozważać trzeba też np. niedoróbkę remontu samolotu w Rosji.
Przypominam też pisiorom, że oceniamy konkretny przypadek a nie ogólne wrażenie wynikłe np. z niechęci od danego kraju. Weźmy taką Rosję. Zatruli radioaktywnie Litwinienkę, wysadzili kilka bloków żeby wywołać konflikt z Czeczenią, ale to żadnym dowodem w sprawie nie jest. Nie można wnioskować na podstawie opinii. Owszem, wymienione incydenty wskazują, że możliwość trzeba potraktować poważnie.

Brak głosów

Komentarze

Ripostą ma być powołanie komisji d/s prostowania kłamstw smoleńskich.

Znów - na wzór komisji Millera - będą występować we własnej sprawie ?

Tak na marginesie - odrzucenie zaproszenia przez Laska co ma znaczyć, że eksperci komisji Millera nie są fachowcami albo że są opłacani w celu celowego świadczenia nieprawdy ?
Lasek w wybiórczej rzekł był coś w stylu (a może u miss botox, nie pamiętam), że to nie może być żeby jacyś eksperci jakiegoś Macierewicza budowali renomę na renomie ekspertów komisji Millera.
Jakby nawiązywał do Bronkowej wypowiedzi o ekspertach "od nie wiadomo czego"...

Jeśli taki zespół do prostowania kłamstw smoleńskich powstanie to szykuje się niezły cyrk bo jak wybielą np.kłamstwa Kopacz o polskich patologach, którzy ramię w ramię coś tam blebleble...?

Spokojnych Swiąt Bożego Narodzenia.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#316248

Tylko na komisji ludzie z NPW potwierdzili że wykrywacze wykryły tnt. Można to zobaczyć i usłyszeć na stronie Sejmu.
Remek

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#316273

Potwierdzili na skutek przecieków. Jakby nie przeciek to by nie potwierdzili.

Vote up!
0
Vote down!
0
#316298

już stały by przed Trybunałami a prokuratura uzupełniała materiał dowodowy w szczegółowych sprawach karnych

Problem tylko w odebraniu władzy zdradzieckiej klice - sami siebie nie oskarżą i nie posadzą.

Pomimo że machina propagandowa idzie pełna parą efekty sa coraz mizerniejsze - mam szereg znajomych którzy usilnie pragneli wierzyć w brednie mak-millera - od  -nastu miesięcy żaden nawet nie próbował tej retoryki - WSZYSCY wiedzą że to bzdury i stek kłamstw

Nie dojdzie do zadnej merytorycznej debaty smoleńskiej - w grę już mogą wchodzić tylko emocje, lęki i atawizmy (głównie straszenie "wojną" z FR)

USA, rozwiniete kraje UE i szereg innych dysponuje dowodami zbrodni smoleńskiej - nie przekażą ich oficjalnie Polakom, dopóki ci nie odsuną zbrodniczej ekipy od władzy - taka jest niestety pragmatyka stosunków międzynarodowych ;/

To jedno zadanie mamy więc do wykonania w 2013 r - im prędzej tym lepiej bo fatalnie zarządzana przez 5 lat Polska na naszych oczach chyli sie ku upadkowi.

PO odpuściła juz starania o choćby wizerunkowe sukcesy w jakiejkolwiek sferze - dokradają zuchwale co jest jeszcze do zrabowania i oczywiście będą próbowali posadzić swoje obsrane ze strachu dupska na eurosynekurach kupionych za zrabowane NAM mienie - nie dla wszystkich jednak tych azylów wystarczy

Plan minimum tej ekipy to "niech i nawet wszyscy nawet najgłupsze lemingi zobaczą w końcu żeśmy bandziory, aferzyści, cwele i zdrajcy byle nie zdołali nas powiesić za zbrodnię smoleńską i pozostałe detaliczne okołosmoleńskie"

Nigdy tego nie robiłem ale teraz sytuacja jest już krytyczna więc apeluję - uświadamiajcie tę prawdę bliskim za wszelka cenę, choćby korzystając z okazji dorocznego posiedzenia przy wigilijnym stole.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316287

 
Jednym z najsłynniejszych,"oligarchów" jest Borys Bierezowski ,w krótkim czasie zgromadził niewyobrażalny majątek .Lista zawłaszczonych przez niego dóbr jest bardzo długa,ale Bierezowski najwidoczniej wyznaje zasadę że pieniądze to nie wszystko dlatego żywo zainteresowany jest władzą.Narzędziem mającym służyć do realizacji tego celu jest wykupienie prywatyzowanej telewizji publicznej .Bierezowski z pogwałceniem wszelkich norm prawa ,staje się właścicielem "kanału pierwszego" .Dyrektorem "kanału pierwszego dalej pozostaje Władysław Listjew.
Konflikt między Listjewem a Bierezowskim rozpoczyna się od pierwszych chwil "wspólpracy".Listjew to naprawdę niezależny dziennikarz i nie godzi się na bezceremonialne ingerencje Bierezowskiego .Eskalacja konfliktu i związane z tym napięcie narasta z miesiąca na miesiąc .
1 marca 1995r Władysław Listjew zostaje zastrzelony przed swoim domem.Zeznania licznych świadków kierują milicję wprost do jednego z należących do Bierezowskiego ,biurowców.
 
Milicjanci chcą dokonać przeszukania ale nie dopuszcza do tego szef ochrony Bierezowskiego ,Aleksander Litwinienko.
 
Do przeszukania nie doszło choć negocjacje milicji z Bierezowskim i Litwinienko trwały od pólnocy do godziny trzeciej nad ranem.
Rosjanie są w szoku,dobrze wiedzą kto i na czyje zlecenie zastrzelił Listjewa.
Zostaje ogłoszona żałoba narodowa a pogrzeb Listjewa staje się wprost manifestacją polityczną.Prócz moskwiczan, Listajewa żegnają dziesiątki tysiecy ludzi przybyłych z całej Rosji.
 
W 1996 w czasopiśmie Forbes ukazał się artykuł Paula Chlebnikowa (Paul Klebnikov) pod tytułem "Ojciec chrzestny Kremla". Artykuł poświęcony był "działalności" Bierezowskiego i chyba nie bardzo się spodobał tak Litwinience jak i Bierezowskiemu.Chlebnikow został zastrzelony
 
Kiedy Borys Bierezowskij został sekretarzem "Rady Bepieczeństwa" przy Dumie, jedna z izraelskich gazet napisała że: "najbogatszy obywatel Izraela , został mianowany na bardzo wysokie stanowisko państwowe w Rosji" ,chodziło rzecz jasna o Bierezowskiego.
W 2001 Bierezowski uznał że jakoś mu nie służy nowy rosyjski klimat a wspólpraca z nowym prezydentem Putinem nie układa się najlepiej,wyjechał do Anglii .
Wkrótce za swym pryncypałem do Anglii udał się równiez Aleksander Litwinienko.
Ktokolwiek nie zabił Litwinienkę ,a zważywszy na zakres jego działalności (handel bronią,materiałami rozszczepialnymi ) mógł mieć wielu wrogów,nalezy pamiętać że Aleksander Litwinienko to cyniczny morderca .
Należy też mieć na względzie że informacje o rzekomym wysadzaniu mieszkalnych budynków na rozkaz Putina ,pochodzą właśnie od Aleksandra Litwinienki.
 
Tak jakoś się składa, że ilekroć jest mowa o Bierezowskim pojawi się nazwisko Litwinienki: Litwinienko to "cień Bierezowskiego" .To poprzez Litwinienkę, Bierezowski korumpuje urzędników,kontaktuje się i finansuje "bojowników czeczeńskich".Litwinienko to oddany "sprawie" człowiek,aby ułatwić sobie kontakty z "bojownikami" ,przechodzi na islam.W niektórych polskojęzycznych informatorach można przeczytać że Litwinienko przyjął islam na łożu śmierci,ale to niezbyt precyzyjna informacja.Na łożu śmierci Litwinienko wyznał że jest muzułmaninem i ogłosił się szahidem.

na podst. PRAWDA2 bloger pszek

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#316289

jaki sens ma wybielanie socjopatycznego ruskiego zbrodniarza i to z użyciem kłamliwych tez że to jakoby Litwinienko "wymyślił" zbrodnicze akcje KGB wymierzone przeciw własnym obywatelom?

Litwinenko był człowiekiem słuzb i to tych parających się zbrodniami politycznymi - sam to przyznal przed śmiercią a został spektakularnie zgładzony ku przestrodze innych "skruszonych" - nie widzę potrzeby "dopluwania" niezyjacego A. Litwinienki

no chyba żeście z tym mentorem "pszkiem" zadaniowani z Łubianki...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316294

bo na pewno nie z Polski.

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#316297

Powód: niemerytoryczna inwektywa.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#316299

jak na razie, od szeregu lat to kryterium spełnia jedynie PiS choć oczywiście mam wiele zastrzeżeń, głównie odnośnie skutecznosci

Mam nadzieje na rychła zmiane wladzy w Polsce, najlepiej w drodze wyborów ale każda skuteczna metoda powstrzymania degradacji Polski jest warta rozważenia

to by jasne było moje stanowisko w ewentualnej dyskusji.

Co sobą reprezentujesz to na razie nie wiem, wnioskuję z treści i sposobu jej prezentowania na tym forum - jasno więc powyżej wyrazilem swoje zastrzeżenia

Jak masz jakies istotne racje, Twoim zdaniem warte promowania, np. dotyczace pozytywnej dla Polski roli rządów oligarchii KGBowsko-biznesowej Putina i jej przywiślańskiej odnogi bezpieczniacko- (zd)radzieckiej prowiniencji to proszę je jasno sformułować i opublikować

Twoja odp. nie niesie żadnej treści, jest tylko pośrednim przyznaniem że poczuwasz się tu do roli reprezentanta interesów rodem z Łubianki. Ja w żadnej wypowiedzi nie promuję jakichkolwiek interesów: "z USA , Izraela lub Berlina" a jak masz odrębne zdanie to proszę je poprzeć stosownymi cytatami.

Mozesz miec całkowicie odrebne zdanie niż ja czy wiekszość tu publikujacych, włącznie z promowaqniem rusofilii - trzymaj jednak poziom dyskusji, licz się z merytoryczną ripostą i nie rób tu bezrefleksyjnych wrzutek jakichś trolli pokroju "pszeka" bo szybko sam sobie "zaskarbisz" opinię trolla

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316303

się nie odniosłeś.

Dla ciebie lepiej jest wyłączyć myślenie bo masz już wdrukowane,że psychopata Putin otruł bohaterskiego Litwinienkę , który niczym innym sie nie zajmował jak tylko robieniem dobrze.

Na tym koniec tyle wiesz i więcej nie chcesz wiedzieć.

Litwinienko to KGBista syn KGBisty , przewerbowany  przez anglików. 

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#316315

Kaziu, rozumiem że dla ciebie trucie polonem kagiebisty będącego synem kagiebisty nie jest niczym nagannym moralnie. A szczególnie, gdy jest on jeszcze przewerbowany przez Anglików... ;-)

Podobnie jak masowe zatruwanie ołowiem jaśniepanów polskich będących synami jaśniepanów polskich...

Twoje, Kaziu, poczucie przyzwoitości dziwne jest ;-). Szczególnie w świetle twoich, Kaziu, komentarzy pełnych oburzenia na język nienawiści pisiorów i moherów.

Kaziu! Będę niecierpliwie czekał na to, co powiesz nam w Wigilię o północy... :-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#316324

i wszelakiego występku znajduje sie pod adresem moskiewskim na Łubiance.

nie ulega wątpliwości że ludzie Putina zamordowali Litwinienkę (a jak to ktoś uzna za jakiś tam perwersyjny akt sprawiedliwości bo przecie był w KGBowskim zbrodniczym komando tylko że się wyłamał) jak i Politkowską (dziwne bo zastrzelono ją a "tradycyjnie" KGBowscy wyrzucają dziennikarzy przez okna na bruk - taka bolszewicka tradycja), wymordowali dzieci w Biesłanie i niewinnych widzów teatru na Tagance jak i tych w blokach mieszkalnych. Nic to że w jednym z nich skrewili, i wścisbki funkcjonariusz odkrył ładunek wybuchowy o czym niezwłocznie zameldował - zanim doszło do procesu to ów dokonał żywota topiąc się w kałuży a C4 "eksperci" uznali za cukier

Jak dla mnie "imperium zbrodni" jest trafnym określeniem ZSRR i spuścizny po tym (po)tworze zwanym FR

Jak już wspomnialem współczuję porządnym wrażliwym normalnym Rosjanom - mają jeszcze gorzej niż my Polacy, ale postbolszewicka magdalenkowa banda nadrabia zaległości w zastraszającym tempie

Ostatnią spektakularną zbrodnią dotyczącą żywotnie nas Polaków była rzeź smoleńska - pamiętam jak dziś że nam Polakom będącym w szoku całkiem spokojnie tłumaczyli intelektualiści i dysydenci rosyjscy że to robota dokładnie w stylu socjopaty Putina - wszelkie tropy, dowody i poszlaki pokazuja po tych 30miesiącach że mają rację z przyczynkiem że niewątpliwie mordu dokonano we współpracy z rodzimymi ich agentami

Nic mnie nie obchodzą oligarchowie ruscy pokroju Bieriezowskiego, Chodorkowskiego, czy tego co sobie Chelsea London kupił bo mial taki kaprys, żydzi czy nie żydzi mam to gdzieś, to nie oni zamordowali polskich patriotów tylko ludzie Putina

A ty co tak bronisz KGBowcow, służysz im?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316548

 niestety już lata temu przestał być biało-szaro-czarny...Trudno powiedzieć, co należy uznać za początek zorganizowanego, zinstytucjonalizowanego bezprawia, rządzącego światem...Powstawanie nieformalnych grup t.Bildberg, którzy z racji posiadanego majątku, zdobytego często przez daninę krwi "maluczkich"uważają się za predystynowanych do rządzenia, czy też szybkonowobogackich, najczęściej zydorosyjskigo pochodzenia,któzy takze uważają sie za pomazańców, zgłaszających pretensję do kawałka tortu, a moze trzeba by uznać swoisty "export" rosyjskiej myśli biznesowej, która to zawłaszczyła imperia medialne, np. Hollywood, a może emigrację włoską, która tworząc mafijne imperia, stopniowo przeniknęła do struktur władzy Stanów Zjednoczonych...Polska, zarażona przez lata syfem rosyjskiego pochodzenia, polegającym na tworzeniu elit przez selekcję nagatywną, t.j. ten moze rządzić, na którego mamy "kwity" dołączyła do szacownego grona państw pod wpływem róznego pochodzenia, o róznej "podwładności ROSYJSKIEGO !!! kapitału...jezeli są tacy, co w to nie wiezą, to proszę, niech zapytają Niemców w jakim procencie nalezy do ruskich ich sztandarowy koncern, tj. Krupp...Tylko kompletny debil moze mówić i w to wierzyć, ze Rosja choć trochę straciła na swej imperialności...ona po prostu powoli upomina się o SWOJE...i dotyczy to takze USA....

Vote up!
0
Vote down!
0
#316301

zobaczysz,że tzw. Mafia Rosyjska to mafia Żydów  pochodzących z Rosji a nie Rosjan.

Kołchożnik nie założył żadnej mafii.

Abramowicz, Chodorkowski czy Bierezowski to nie Rosjanie.

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#316322