Steve Jobs o mediach

Obrazek użytkownika DoktorNo
Blog

"Kiedy jesteś młody, siedzisz sobie przed telewizorem i myślisz: 'To jakiś spisek. Sieci telewizyjne zmówiły się, aby nas wszystkich ogłupić'

Ale kiedy robisz się starszy, to zaczynasz dostrzegać że nie jest to prawda. Sieci telewizyjne mają interes w tym, aby dawać ludziom to, czego ci chcą. I to jest bardziej przygnębiająca myśl. Teoria spisku jest optymistyczna! Możesz zastrzelić tych drani! Możesz wzniecić rewolucję!

Ale sieci telewizyjne mają interes w tym, aby dawać ludziom to, czego ci chcą. I taka jest prawda."

Z wywiadu dla magazynu "WIRED" (Styczeń 1996)

Żródło: http://en.wikiquote.org/wiki/Steve_Jobs

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Chcesz powiedzieć, że ludzie to w swej masie to głupcy, dla których jest najważniejsza pełna micha, serial w tefałenie i piwko przed snem?
Nawet najbardziej poniżani i upodleni ludzie są zdolni do postaw heroicznych.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#53270

Stwierdzam jedynie, że media dają ludziom to, czego ci chcą. Ze wszystkimi tego konsekwencjami, pozytywnymi i negatywnymi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#53271

A nie jest czasem tak, że telewizja kreuje "apetyty", a następnie ściąga zyski? Media to władza nad rozumem oglądaczy, najwyższy sąd moralny i estetyczny. Ostateczny argument w dyskusji: "bo tak mówili w telewizji".
Dlatego demokracja zamieniła się w mediokrację.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#53274

Dla mnie to jest bardziej skomplikowany proces, wynikający z zjawiska sprzężenia zwrotnego. Na S24 ktoś zauważył, że media muszą podporządkować się potrzebom rynku, więc rzucają to, czego ludzie chcą. Ale jednocześnie ten sam rynek potrzebuje kreowania nowych potrzeb, aby zastymulować konsumpcje.

Publicystyka i "misja" mediów muszą się temu podporządkować z powodów ekonomicznych. Dlatego ważne jest istnienie mediów publicznych, mniej zależnych od nacisków rynku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#53277

Jobs narcyz, totalny perfekcjonista, żądny władzy potrafił odnieść sukces mimo zdawałoby się niekorzystnych, niesprzyjających mu okoliczności.
Wypowiada co rusz wiele różnorodnych często sprzecznych opinii, co nie zmienia faktu o jego nieprawdopodobnym wprost geniuszu/ Apple II, Macovi,Pixer, iPod, iTunes/.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#53315