Moje abecadło noworoczne (ilustrowane)

Obrazek użytkownika DoktorNo
Blog

Jak zwykle niepoprawnie, i kontrowersyjnie. :) Zaczynamy:

Antyfaszyści: skrajnie lewicowe subkultury będące w opozycji do neonazistów, rozszerzające definicje faszyzmu na wszystko na prawo od nich samych.

Antysemityzm: coś, co jest tradycyjnie przypisywane Polakom, mimo iż fakty mówią o wzroście tego zjawiska poza Polską

Blogi: konkurencja dla tradycyjnych mediów. Z tego też względu, traktowana z lekcewarzeniem przez (niektórych) dziennikarzy.

Cud Gospodarczy: tyle o nim wiadomo, że go nie ma i nie będzie.

Doktor G.: ofiara reżimu kaczystowskiego, męczennik za III RP, człowiek o niewątpliwej wiedzy medycznej, i wątpliwych walorach etycznych.

Donald Tusk: aktualny premier RP, kandydat PO na prezydenta, który kampanie wyborczą prowadzi od jesieni 2007, zob. też Pijar.

 

Eurokraci: biurokraci Unii Europejskiej, członkowie jej organów itp. W wielu przypadkach mają opinię Europejczyków na temat integracji kontynentu w wiadomym miejscu. 

 

Europa: kontynent, który według prognoz ONZ, czeka poważna kryzys demograficzny za kilkadziesiąt lat. Zob. też Unia Europejska.

Feminizm: dawniej idea równouprawnienia kobiet, obecnie ideologia dominacji kobiet nad nimi.

Geszefciarze: dawniej spekulanci. Potoczne określenie „biznesu” polegającego na przelewaniu z pustego w próżne, poprzez operacje giełdowe na instrumentach pochodnych i spekulacje walutowe i giełdowe. Innymi słowy: parodia kapitalizmu.

 

Internet-światowa sieć komputerowa, dynamicznie rozwijający się rynek towarów, poglądów i informacji, i z tego też względu są tacy, co chcieli by ją ograniuczyć. Zob. też. Blogi.

 

Islamofobia: coś, o co często oskarżają swoich krytyków organizacje islamskie i islamistyczne, nawet jeśli coś jest na rzeczy.

Izrael: jedyne państwo na świecie, do którego stosunek jest determinowany przez antysemityzm/filosemityzm, a nie interesy czy układ sił (a przynajmniej ja odnosze takie wrażenie).

Klonowanie: hipotetyczna technologia sztucznej reprodukcji istot żywych, w tym ludzi, bez udziału partnerów. Dla feministek i gejów jak znalazł.

Kolonializm: Proces uzależniania jednych krajów przez inne. Np. PRL przez ZSRR. Zob.też Sowietyzm. 

Komiks: historyjki obrazkowe z dialogami. W związku z rozwojem kultury obrazkowej i upadkiem szkolnictwa, z trudem zrozumiałe dla młodych pokoleń, wychowanych na TV i grach komputerowych.

Lech Kaczyński: prezydent RP. Koronnym argumentem jego krytyków jest jego wzrost.

Monitoring: modny gadget, mający pokazać opinii publicznej dbałość władzy o bezpieczeństwo przy pomocy telewizji przemysłowej.

 

Multikulturalizm: polityka świadomego nieasymilowania emigrantów, gł. z Bliskiego Wschodu i Azji, w Europie. Wbrew intencjom, doprowadza do wzrostu napięć społecznych, i sprzyja gettoizacji miast Europy.

Neonaziści: skrajne  grupy nawiązujące do hitleryzmu lub rasizmu, najliczniejsze w b.NRD. 

Nowa Lewica: wyrosła na Starej Lewicy - formacji skoncentrowana na etatyźmie gospodarczym i egalitaryźmie. Od 1968 roku skoncentrowana na dekonstrukcji i kontestacji dziedzictwa kultury Zachodu. W Polsce (prawie) nie występuje.

Nowi Żydzi: emigranci z poza Europy, traktowani przez Nową Lewice jako następcy Starych Żydów, którym ci drudzy muszą zrobić miejsce.

Okrągły Stół: mebel, przy którym uzgodniono w 1989 roku odejście komunistów od władzy na warunkach dla nich korzystnych. Zob. też Postkomunizm

Palestyńczycy: jedna ze stron konfliktu na Bliskim Wschodzie wyidealizowana do granic absurdu przez Nową Lewice.

Pijar: inaczej Public Relations, dawniej propaganda. Sposób sprawowania władzy w Polsce po 2007 roku, polegający na przewadze medialnych fajerwerków i ruchów pozornych nad rzeczywistymi działaniami.

 

Polacy: mieszkańcy Polski, rozsiani po całym świecie.

Polska: kraj nad Wisłą, zamieszkały przez ok. 40 mln. mieszkańców, ogarnięty niemocą sformułowania asertywnej polityki zagranicznej, i jeszcze większą niemocą przeprowadzenia wewnętrznych reform i egzekucji prawa.

 

Pornografia: rzecz, która w Polsce jest dostępna w każdym stoisku z gazetami, a nie, jak w każdym cywilizowanym kraju w miejscach osobnych, „za czerwoną kotarą”. Najprawdopodobniej jest to rezultat niesamowitej niemożności stanowienia sensownego prawa w Polsce i powszechnego braku samodyscypliny.

Postkomunizm: system panujący w Polsce po 1989 roku. Opierał się na dominacji „Gazety Wyborczej” na rynku mediów i postkomunistów w polityce i biznesie. Charakteryzował się połowicznymi reformami, zachwianiem systemu wartości społeczeństwa, wysokimi kosztami społecznymi przemian i strukturalnym tłamszeniem wolności gospodarczej i poglądów. Trwa dyskusja, czy dalej trwa, czy się skończczył.

Postpolityka: patrz Pijar

Prawo autorskie: dawniej służyło ochronie praw twórców, obecnie chroni interesy wielkich koncernów i korporacji.

Putinizm: Potoczna nazwa nawrotu autorytaryzmu i chęci odzyskania dawnej strefy wpływów w Rosji. Zob.też. Sowieci.

Rozczarowanie: uczucie bardzo często podzielane przez mieszkańców Polski; może dotyczyć wszystkiego, od gospodarki, przez politykę do Unii Europejskiej.

Sowieci (przym. Sowiecki): pejoratywne określenie imperialnej i autorytarnej tradycji Rosji, w XX wieku reprezentowana przez ZSRR.  Zob. też. Putinizm.

Starzy Żydzi: lub po prostu Żydzi. Mniejszość etniczno-religijna zamieszkała w Europie od stuleci, która najbezpieczniej miała w Polsce, aż do II Wojny Światowej. Zob. też. Nowi Żydzi.

Unia Europejska: organizacja międzynarodowa, powstała z Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. W Polsce przez lata lansowana jako Ziemia Obiecana, gdzie wszyscy nas lubią i szanują, i nie musimy dbać o nasz interes narodowy - bo po co, sam o siebie zadba, a inni o swoje interesy tam nie dbają. Zob. też. Rozczarowanie.

Zarządzanie: rządy Platformy Obywatelskiej. Zob też. Donald Tusk.

Brak głosów

Komentarze

PITERYZOWANIE:
- przedstawianie niekompletnych danych, tworzenie nic nie wartych raportów, podejmowanie działań które mają coś dowieść a w rzeczywistości, po dokładniejszym sprawdzeniu, dowodzą czegoś zupełnie innego;
- utajnianie danych które wcześniej okrzyknęło się jako jawne i sensacyjne;
- tworzenie medialnego wrażenia co do zdarzeń i faktów które zupełnie tego nie potwierdzają;
- ogólnie: nieudolne postępowanie w każdym bez wyjątku aspekcie swojej działalności

Okowita

Vote up!
0
Vote down!
0

Okowita

#10256