Kto nie będzie płakał po mediach publicznych?

Obrazek użytkownika DoktorNo
Kraj

Teraz w tej chwili trwa protest pracowników II Programu Polskiego radia. Na antenie słychać jedynie nagrany śpiew ptaków, przerywany co godzinę odczytaniem tekstu protestu. Zmiany w ustawie medialnej konsekwentnie zmierzają do likwidacji mediów publicznych. Zastanówmy się, kto nie będzie płakał po ich upadku:

Nie będą płakać prezesi koncernu ITI, bo zniknie konkurencja dla TVN.

Nie będą płakać właściciele Polsatu, z podobnego względu.

Nie będą płakać redaktorzy RMF FM, Zetki i innych komercyjnych radiostacji; nie będzie już konkurencji w eterze ze strony PR.

Nie będą płakać "lemingi", czyli bezkrytyczni wyborcy PO, bo o to przebojowy premier-gwiazdor "odbiera politykom zabawkę", co pokrywa się z neoliberalną ideologią "twórczej destrukcji". No bo ten kto jest za mediami publicznymi to "pisuar", nudziarz, etatysta i nacjonalista.

Nie będą płakać szeregowo konsumenci komercyjnej papki; dla nich muzyka klasyczna to miks muzyki poważnej i filmowej odtwarzany z automatu na RMF Classic, co pokrywa się z ich wyobrażeniem o wysokiej kulturze.

Nie będą płakać właściciele Radia Maryja: znika im konkurencja, plus będą mogli jeszcze bardziej promować się jako "bastion polskości" z x.Rydzykim jako niby nowym Kordeckim.

Miałeś chamie złoty róg... Tak jak w PRLu, znowu żyjemy w "dyktaturze ciemniaków".

Brak głosów

Komentarze

Wbrew logice w Radio Maryja właśnie płaczą za mediami publicznymi - naiwni, wierzą, że media te da się wprowadzić na ścieżkę cnoty.

Ja nie mam takich złudzeń o czym pisałem tu: http://niepoprawni.pl/blog/404/abonament-i-media-publiczne

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#25189

W warunkach ograniczonej wolności słowa potrzebna jest sztucznie wykreowana opozycja do zmonopolizowanej przez kilka ośrodków areny medialnej. W Polsce Twój mechanizm nie zadziała.

Vote up!
0
Vote down!
0
#25205

a co z ich majątkiem? Czyżby kolejna Wielka Wyprzedaż?

Vote up!
0
Vote down!
0
#25192

Przecież mówię: "twórcza destrukcja".

Vote up!
0
Vote down!
0
#25197

Raduj się radiobzdeto-sforo!
Premier jest wasz człowiek!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#25198

 Swojego czasu obraziłem się na "Dwójkę". Promowali Mozarta kosztem Beethovena. Irytowały mnie komentarze, krytykujące danego pianistę grającego z "beethovenowską manierą". Miało to dowodzić "złego smaku". Dwójka była zindoktrynowana klasycystycznymi, wystudiowanymi dźwiękami. Wszystko miało być "pod nutkę", jak należy. Przestałem słuchać. Jakieś siedem - osiem lat temu.

Ale, cytując Tevie Mleczarza - "z drugiej strony", miałem świadomość, że "Dwójka" jest. A teraz jej nie ma. I może zamilknąć na zawsze. 

Odkładam zatem na bok swoje małostkowe, estetyczne dąsy - "Dwójka" być musi ! Bo jak nie "Dwójka" - to co?

Będą usatysfakcjonowani włodarze mediów komercyjnych, serwujących "pop-classic".

Zgroza. 

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#25207

Będą usatysfakcjonowani włodarze mediów komercyjnych, serwujących "pop-classic".

No w łaśnie: stacje komercyjne nie robią w kulturze; one tylko serwują to, co ma się podobać. Muzyka poważna nie może być ot tak otwarzana z listy; potrzeba jeszcze wprowadzić słuchaczy i to w sposób systematyczny i uporządkowany.

Vote up!
0
Vote down!
0
#25210

Krzysztof J. Wojtas
W zasadzie mam ambiwalentne odczucia względem mediów. Tyle samo za, jak i przeciw.
Ostatnio podobno przeciwko likwidacji larum podniosła Agnieszka Holland.
I to zaczyna przeważać za opcją popierwjącą likwidację.
Niech tak znaczy tak, a nie - nie.
Może pod pozorem "publicznej własności" przestanie się Polakom wciskać tzw. "antynacjonalizm".

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#25240

[quote="DoktorNo"]No bo ten kto jest za mediami publicznymi to "pisuar", nudziarz, etatysta i nacjonalista.[/quote]

Bezkrytyczni wyborcy PO często nie używają takich wyrafinowanych nazw, mogą co najwyżej podrzeć japę na syfie typu Złonet.

Poza tym nie wiem, jak oni mogą wyzywać innych od etatystów. W końcu sama PO jest partią etatystyczną i socjalistyczną jak każde inne ugrupowanie politycznego mainstreamu.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#25243

Jestesmy na prawicowym blogu, wiec prosze nie obrazac Radia Maryja. To bardzo porzadna rozglosnia z bardzo porzadnymi audycjami. A czy o. Rydzyk pozuje na Kordeckiego to juz kwestia subiektywnej oceny. Na pewno robi to co wiekszosc ksiezy powinna w tej chwili robic, czyli organizuje alternatywe majaca bronic wartosci chrzescijanskich i pokazywac ludzia prawde o rzeczywistosci.
Prosiłbym o wiekszy szacunek i nie wpisywanie sie w TVN'owski rynsztok propagandowy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#25250

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#25258

Poleć Doktorowi konkretne audycje (z dokładną godziną), może się Doktor przekona co do pewnych autorów.

Co do samego ojca Rydzyka, to mam wobec niego wiele zastrzeżeń.
Przypomnę sprawę Wielgusa, czy też malwersację naprawdę dużych pieniędzy wpłacanych na "stocznię" przez słuchaczy RM. Te pieniądze zostały ukradzione.

Jeśli Cię to nie przekonuje, to wyjaśnij mi, dlaczego w czasie agresji Rosji na Gruzję (2008) na falach RM pojawiło się wiele szemranych postaci, które (o zgrozo!!!) popierały putinowskich bandytów? Ci "analitycy" to często byli konfidenci SB-ecji, w których to panach o. Rydzyk dziwnie gustuje.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#25272

Poczytaj moze troche wiecej o sprawie Wielgusa, nie wszystko jest tak jasne jak by to chciala widziec "Gazeta Polska".
A przepraszam jak ukradl pieniadze na stocznie to na co je wydal. Ja widze jedynie Radio Maryja, Telewizje Trwam i szkole wyzsza, bo sam o. Rydzyk jako zakonnik ma do dyspozycji niewiele.
Przypominam ze wszystkie powyzsze kwestie sa wlasnoscia fundacji "Nasza Przyszlosc" a nie o. Rydzyka jak by to chcialo widziec TVN. Poza tym wiesz dokladnie jak z tymi pieniedzmi bylo ? Wiesz ze wyznaczono odpowiedni okres czasu kiedy mozna sie bylo zwracac o ich zwrot (w zwiazku z tym ze cel zbiorki byl juz nieaktualny). Po tym czasie pieniadze poszly na cele inwestycyjne "Radia Maryja". Moge Cie zapewnic ze w 90% ofiarodawcami tej zbiorki byli stali sluchacze "Radia Maryja" ktorzy placa na te radio do tej pory, systematycznie niewielka kwote co miesiac. Jezeli pozostale 10% chcialo odzyskac pieniadze mogli to zrobic.
Prosze nie przyswajac bezkrytycznie rewelacji z TVN'u i Dziennika.
Co do kwestii gruzinskiej to zdania byly podzielone, np. niejaki redaktor Michalski zdecydowanie oskarzal amerykanow o sprowokowanie tej prowokacji (poprzez Szakaszwilego), byli tez tacy jak np. stale wspolpracujacy z "Radiem Maryja" Jozef Szaniawski ktory zdecydowanie bronil stanowiska gruzinskiego.
Takie radio, nie ma przymusu dopasowania sie do jednej, slusznej linii. Przypominam ze Vaclav Klaus tez ostro skrytykowal Gruzje za domniemana prowokacje. Klaus tez jest agentem KGB ?
Jezeli chodzi o audycje to proponuje poprostu posuchac tego radia jakis czas. Jest tam polityka, swietna filozofia, sprawy spoleczne, zdrowie, dla kazdego cos milego. A co najwazniejsze, calkowicie niepoprawne politycznie. Szczegolnie polecam "Rozmowy niedokonczone"...
Ja tez przez wiele lat bylem zaprogramowany na nielubienie tego radia. Kiedys jednak skusilem sie i posluchalem paru wykladow filozoficznych ks. prof. Krapca i ks. prof. Guza i od tej pory jestem wielkim sympatykiem tego radia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#25283

Co do Wielgusa, to naczytałem całkiem sporo na temat jego kontaktów z SB-ecją. W internecie są dokumenty potwierdzające jego współpracę z mordercami z SB. Jego zachowanie dało kolejny argument ludziom, którzy nienawidzą kościoła jako takiego. Wielu młodych zraziło się do księży i duchowieństwa w wyniku tej ponurej szopki.
Szkody są naprawdę duże.
Co do pieniędzy, to powinny być albo zwrócone, albo przekazane w inny sposób. Sorry, ale nie wierzę nikomu "na słowo", chociażby miał wypisane na czole, że jest "święty" i "wspaniały".
Co do kwestii gruzińskiej, to dopuszczenie do rozmów panów "SB-eków" jest dla mnie kompromitacją.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie ma wielkiej alternatywy w "polskich mediach", ale nie oznacza to, że muszę akceptować wszystko.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#25287

... być. Mam się za liberała, ale... Pamiętam, że takie BBC zrealizowało metodą teatru telewizji w s z y s t k i e sztuki Szekspira, nawet takie, o jakich przeciętny intelektualista nie wie. Nie do wykonania w mediach komercyjnych. TVP powinna co, powiedzmy, dziesięć lat realizować c a ł y kanon polskiego dramatu: Mickiewicza, słowackiego... Gombrowicza... W mediach komercyjnych niewykonalne. Nie znoszę piłki nożnej, ale od TVP żąda się transmisji. O.K., byle były w niej doskonałe, choć "trudne" filmy, prawdziwy dokument (dziś to kwestia długości wypocin jakiejś redaktorki, która mając na liczniku 30 minut przedstawia się jako reżyser), prawdziwy reportaż (nikt już nie pamięta, co to jest).
TVP wymaga wyrzucenia 85% pracowników, którzy nie robią nic, tylko nas doją, a zatrudnienia tysiąca, plus, minus.... Niewykonalne niestety.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#25273

Tadeusz Sikora
rozmowę którą odbyłem ze śp. prof. Kazimierzem Rudzkim. Odbyła się ona wiosną 1974 roku (niestety, mam jeszcze dobrą pamięć)podczas którejś edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym Profesor pełnił funkcję przewodniczącego jury. Gdy temat rozmowy zszedł na "środki masowego przekazu" (tak to-to się wtedy nazywało) Profesor powiedział, że Polskie Radio i Polska Telewizja to dwie znakomite instytucje, które natychmiast należy zbombardować (wystarczą do tego dwie niewielkie bomby) i budować je na nowo od fundamentów. Tego, co jest reformować się już nie da. Był to rok 1974 !!! Czy coś się od tamtego czasu zmieniło ????!!!!
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tadeusz Sikora

#25297