Kult jednostki - JK?

Obrazek użytkownika tonymld
Blog

Niedawno obchodzono w niektórych, szczególnie rosyjskich kręgach, śmierć wielkiego towarzysza, dyktatora, cara Józefa Stalina.

Po jego śmierci Niki wygłosił krytyczną mowę o kulcie jednostki, wskazując to jako wielkie zło. Między czasie komunizm upadł, powstały nowe partie w państwach satelickich Związku Zdradzieckiego i wydawać by się mogło, że owe traumatyczne wydarzenia, nigdy więcej nie wrócą. Tam gdzie kończy się wolność i demokracja, zaczyna się totalitaryzm.

Nie zamierzam jednoznacznie oceniać postawy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, niedawno ponownie wybranego na prezesa “swojej” (później wyjaśnię) partii. JK dla twardogłowych zwolenników PiS, jest, co stwierdzić należy z przykrością, niczym Stalin lub Lenin w pewnym okresie czasu. Nie odbieram Jarosławowi charyzmy, jest wiele rzeczy z którymi jestem się wstanie zgodzić. Ale w momencie, kiedy ów kult szkodzi PiSowi, warto aby ktoś o tym napisał. A skoro na ten luksus, mogą sobie pozwolić nieliczni politycy PiS, to warto żeby także ze strony “niepoprawnej” blogosfery wtrącić nasze (w tym wypadku tylko moje) trzy grosze.

Pragnę także dodać, że kult, czy niepodważalny autorytet prezesa, w latach przed 2005 r. był rzeczą niemal konieczną, by partia mogła powstać i zbudować twardą ręką obóz, mogący realnie dążyć do objęcia władzy. Wtedy jakoś nikt nie narzekał, w końcu póki jest dobrze to nikt nie narzeka. Ale właśnie problem polega na tym, że moment, kiedy prezes partii jest “panem i władcą” powinien minąć, niekoniecznie dlatego, że jest złym prezesem, ale dlatego że taka sytuacja szkodzi samej partii, a co jest (i być powinno dla jej członków) najwyższym dobrem.

To, że z partii odeszli niektórzy osłabia ją trochę, ale ludzie zawsze zmieniają partię. Jednak w wypadku PiS działo się zbyt często, a co najgorsze nie chodziło raczej o sprawy ideowe, a o prywatne konflikty. Następna kwestia, to obecny prezes wiecznie żył nie będzie, i w interesie wszystkich leżeć powinno, aby miał godnych następców, co więcej, aby zadbać o to, że partia gdy zabraknie Jarosława Kaczyńskiego (”cementu” PiSu) nie podzieli się na nic nieznaczące siły w państwie / coś a la wystąpienie Marka Jurka.

Dalej, chcąc skrytykować obecny Kongres (na który chciałem pojechać, ale tym razem termin mi nie odpowiadał), trzeba stwierdzić, że brak jakichkolwiek kontrkandydatów szkodzi partii i samemu prezesowi, który przecież jako zwolennik dekomunizacji, miał dość sztucznych wyborów i jedynych słusznych sił.. Zabrakło chyba samokrytycyzmu. Jeszcze tak niedawno, politycy PiSu podśmiewali się, że co to za “prawybory” (primaries) skoro Tusk wskazał swoich kandydatów i to między nimi trzeba wybrać. Kaczyński w tej kwestii, nawet przebił Słońce Peru - nie miał żadnego kontrkandydata.

Idąc dalej tym niegodnym tokiem myślenia, można dalej dojść do wniosku, że Kaczyński zachowuje się trochę jak na samym początku wspomniany dyktator - boi się konkrecji. Na szczęście nie ma metod jak Josef ;) Jednak jest to zła logika działania. W ten sposób zniechęca ludzi młodych, zdolnych chcących zmieniać kraj. Nie oszukujmy się, ale tacy ludzie (chociażby tzw. Ziobryści) zamiast wykorzystywać swój potencjał wypalają się, trafiając na partyjny beton, który w ogień skoczyłby za prezesem, nie podejmując nawet refleksji żadnej od siebie. Tak nie wolno czynić w partii, która uzurpuje sobie prawo do przywództwa nad naszym narodem. To zbrodnia!

Moim zdaniem, kongres powinien wyłonić nie tylko prezesa, ale także sprawić, aby wybrać na nowo wiceprezesów partii i potwierdzić (lub nie) dalsze kierunki działania. Ten kongres to faktycznie smutne wydarzenie, jak to ujął Paweł Poncyliusz. Stała się rzecz niesłychana - przez gardła przechodzi myśl o koalicji z SLD. Takie rzeczy to nawet filozofom się nie śniły… Kolejna sprawa, że przecież nie tak dawno / w lutym 2009 r. odbył się poprzedni kongres. I jakoś chyba w organizowaniu tych kongresów zapomniano, po co PiS w ogóle istnieje… To przykre.

Wracając do młodych, to partia powinna wspierać ich inicjatywy, na szczęście Kamiński wymyślił ciekawą platformę MyPiS.pl (mam nadzieję, że nie za późno). Obawiam się jednak, że sama platforma (portal) nic nie zmieni, jeśli nie zmieni się retoryka prezesa. Nie może on być z jednej strony pierwszym strategiem IV. Rzeczpospolitej, a z drugiej stroną konfliktu - powinien być bardziej zdystansowany.

Kolejna sprawa, to intencje może i ma dobre, jednak sposób ich przekazywania jest anty-medialny. Brakuje tego czegoś… A jak się nie ma braki, to trzeba je zasłonić, wykorzystując swoje walory. I tak właśnie szkoda, że o polityce PiS rzadko wypowiadają się politycy tej partii z większym dystansem i krytycyzmem. Takim swego rodzaju impulsem był Ludwik Dorn. Ale łatwiej było go wyrzucić, aniżeli podjąć jakieś próby złagodzenia sytuacji i dojścia do kompromisu. Polska nie będzie lepsza, jeśli Ci co chcą nami rządzić, nie będą wstanie we własnym gronie (we własnej partii) się dogadać.

Wiem, że zarzut o “kult jednostki” jest niebanalny, jednak może coś w tym jest. Bo skoro obecna taktyka nie przynosi efektów, to najwyższy czas na zmianę?

Sama kwestia poparcia dla prezydentury Lecha Kaczyńskiego jest trochę dziwna, bo może warto by było dać delegatom kongresu (albo okręgowym) szansę zadecydować, czy PiS chciałby mieć własnego kandydata, z łona partii? Boje się, że Jarosław dla brata i jego prezydentury, będzie gotów poświęcić partię.. A miało być inaczej, lepiej. Mam nadzieję, że się w tych wszystkich tezach mylę. Najbliższe wybory na jesieni zweryfikują na ile mam rację lub jestem w błędzie.

Niemniej jednak pozostaję dalej krytycznym zwolennikiem PiSu ;)

Brak głosów

Komentarze

To co się dzieje w PiS nie daje się sprowadzić do "kultu jednostki". Myślę, że Kaczka chce ratować dla swojej partii, co już i jeszcze ona ma, zanim będzie miał okazje przejść do ofensywy. Czy robi to skutecznymi metodami, to już inna sprawa?
P.S.
Nie daję żadnych punktów, bo wprawdzie się nie zgadzam, ale doceniam wysiłek argumentowania.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#50673

Czy rozchodzi Ci się o ten perfidny charakter Stalina?
Poza tym morderca i nikczemny cynik Stalin miał jednak moim zadaniem więcej grypsu w swoich politycznych rozgrywkach ,
niż ten tłusty półgłówek.
Rozumiem, że to tylko taka retoryczna ironia

pzdr:)

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#50678

Utrzymywać władzę metodą napuszczania na siebie popleczników (i odstrzeliwania raz na jakiś czas jednego, jak się już "wystrzela" i skompromituje do imentu), to stara, dobra sztuczka.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#50686

No tak w napuszczaniu,
to Stalin był swego czasu dosyć skuteczny:)

Ale tłuskowaty moim zdaniem to jednak chłystek,
poprostu nie ma formatu.

Nawet,
aby zostać porządną świnią ,
taką jaką był Stalin
nie ma szans.

To słaby zawodnik gdzieś między obroną a pomocą
w jakiejś podwórkowej poniemieckiej grupie piłkarskiej.

Z drugiej strony należy być wyrozumiałym,
bo co tu w końcu można wymagać.
Od kogo...?

Jedynie pozostaje pytanie,

co za tumany go wybrały?????

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#50694

... "wszyscy nasi nieznajomi", a tych jest więcej niż wszystkich naszych znajomych :(:(:

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#50697

No widzisz potrafisz jak tylko zechcesz ;)

Tym razem trafileś w dziesiątkę tym tekstem.

Na wskroś prawdziwy i ani grama obrażliwy !

I teraz mamy dylemt Drogi Dixi.

Czy chociaż część tych nieznajomych
uda nam się poznać i...
przywołać ich do porządku?

Dalekowzrocznie patrząc
również w ich interesie...

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#50699

... nie są zgodni, co się uwidacznia na Niepoprawnych. I dobrze, że się ujawnia, bo można podyskutować.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#50700

również pogaworzyć:)
byleby CUŚ z tego konstruktywnie wyszło:)

Piepszenie, że telewizja była kiedys PiS-owska,
albo jakieś anse do Kaczyńskiego,
to brednie.
Jego brat ,
to i owszem, dał ciała za TL i nie ma o czym mówić.
Ale PiS dotychczas nie miał szansy,
czymkolwiek się wykazać.
Nie maiał szansy!
Nikt przy zdrowych zmysłach nie może powiedzieć,
że mamy ich nosić na rękach!
Ale również trzeba przyznać,
że chcieli w swojej poprzedniej( nawet nie kadencji)
poruszyć to i tamto...
I...poprostu zrównali ich prawie z ziemią!
I to rękami również wielu tzw.wyborców...
Miejmy nadzieję,
że tłusty nie ma po co ponownie jeżdzić na wyspy i
opowiadać cuda niewidy...
Tym razem chyba go wyśmieją...
przynajmniej mam taką nadzieję...

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#50701

Jak tak "ładnie" prosicie (Jedynie pozostaje pytanie,
co za tumany go wybrały?????) ,mogę się ujawnić jako ten ZŁY głosujący za PO. Zastanawia mnie jednak "wysoki" poziom dyskusji , gdy padają sformułowania takiej treści - "Ale tłuskowaty moim zdaniem to jednak chłystek,poprostu nie ma formatu."
Rozumiem ,że kolega posiada ODPOWIEDNI format , JEDYNIE właściwy ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Jestem tu przez przypadek...

#50707

osobiste wycieczki są niepotrzebne
o jak dobrze, że jesteś, może Ty podasz mi sukcesy Tuska
tylko nie o zielonej wyspie, prosze
proszę o konkrety, co zrobil przez niebawem 2,5 roku, skutki tego zrobienia
i jeszcze jedno jaki jest właściwie program ideologiczny PO, bo w tej chwili go nie ma podług mnie, dla mnie to Front Jedności Narodu, bez ideologii, bez programu dla Polski

czekam i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#50709

Jedyny sukces - że nadal jest premierem;)
A tak na poważnie...
Dwa i pół roku temu Platforma była jedyną alternatywą dla odchodzącego rządu.Duża ilość wyborców nie głosowała za PO ,ale przeciw PiS. Na polskiej scenie politycznej nie ma partii,która by mi w 100% odpowiadała, ale gdy ktoś otwarcie chcę ograniczyć moją swobodę, reaguję sprzeciwem.
Tak było za czasów rządów Jarosława.Tworzyło się państwo, które zaczynało przypominać PRL ,choć z innymi hasłami na sztandarach.Ludzie są zmęczeni codziennym życiem, po cóż im kolejne rewolucje? Przez 45 lat karmieni IDEOLOGIĄ komunistyczną teraz reagują wymiotnie na różne jej odmiany.
Chcą odrobinę spokoju i dostatku a nie wynajdywaniu sobie kolejnych wrogów. PiS straszył komunizmem, laicyzmem, gejostwem i żydami...Tusk straszy tylko powrotem PiSu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jestem tu przez przypadek...

#50726

[quote=Minus_IQ]Chcą odrobinę spokoju i dostatku a nie wynajdywaniu sobie kolejnych wrogów. PiS straszył komunizmem, laicyzmem, gejostwem i żydami...Tusk straszy tylko powrotem PiSu.
[/quote]

To jest tak "mocne" samo w sobie , że chyba nie wymaga dalszego komentowania ..

Może z małym wyjątkiem , Ci którzy z przekonania w takie bądź podobne brednie wierzą, staną się o wiele szczęśliwsi wówczas gdy odkryją pewną prawdę o sobie ,a mianowicie to że tak naprawdę nie muszą obawiać się innych wrogów , bo tym najgorszym ich koszmarem nie jest jakiś PiS-owiec ale ich własny "ptasi" móżdżek.

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#50732

[quote="Minus IQ"]Dwa i pół roku temu Platforma była jedyną alternatywą dla odchodzącego rządu.[/quote]

Rozumiem, że mamy dychotomiczny układ, że tylko PO i PiS i albo jesteś za jednymi, albo za drugimi. To jak się zmieści w Twojej głowie, że głosowałem na UPR. Moim zdaniem zarówno Kaczyński jak i Tusk powinni gdzieś w kamieniołomach siedzieć; siebie warci koniunkturaliści i populiści. Obydwaj mają swoje lemingi, które pójdą za nimi w ogień. Dla jednych są "faszyści", a dla drugich "krwiożerczy liberałowie". W rzeczywistości sposób rozumowania taki sam, tylko niektóre wektory mają przeciwne zwroty.

Takie podejście jest czystym idiotyzmem. Po tragicznych rządach AWS przyszło SLD, wcale nie lepsze. Po miałkich rządach PiS przyszły takie same rządy PO. Ale takie to już prawidła demokracji. Polityk tam to celebryta taki jak Doda, którego mają wybrać ludzie nie rozumiejący w ogóle jak działa państwo! I nic dziwnego, że mamy takie jaja.

[quote="Minus IQ"]gdy ktoś otwarcie chcę ograniczyć moją swobodę, reaguję sprzeciwem.[/quote]

A akceptujesz układ, w którym zabiera się 80% podatków, jest przymus szkolny, ubezpieczeniowy, szczepień, no i trzeba pisać podanie do urzędu o taki bzdet jak postawienie płotu bądź wkopanie szamba.

Głosuj dalej na PO, to będziesz jeszcze bardziej usatysfakcjonowany, bo takich dziwactw będzie jeszcze więcej.

Nie mówię przez to, że masz głosować na PiS, bo to taka sama banda bezideowych populistów, co wyżej wymienieni.

Nakazuję zerwanie bielma z oczu i zaprzestanie popierania ludzi, którzy już od 20 lat rządzą Polską, a przyczynili się do tego, że jesteśmy na arenie międzynarodowej traktowani jak Bhutan albo Lesotho.

[quote="Minus IQ"]Przez 45 lat karmieni IDEOLOGIĄ komunistyczną teraz reagują wymiotnie na różne jej odmiany.[/quote]

To dlaczego zagłosowali za UE? Przecież to Mumia Jewropejska to komunizm czystej wody, spełnienie snu Kojeve'a. W gospodarce centralne sterowanie - różne strategie lizbońskie, narzucanie fiskalizmu, szeregu dziwacznych norm produkcji, hamowanie rozwoju techniki bajaniami ekoterrorystów. Za komuny była "reakcja i imperializm", teraz mamy "rasizm, nazizm, antysemityzm, homofobię".

Dawniej była Moskwa, a teraz Bruksela.

Dziwne również, że Polacy nie odrzucili socjalizmu, tylko wybierają ciągle jego mutacje. Jeżeli mi ktoś powie, że PO jest chociażby prokapitalistyczna, to będę się tarzać na podłodze ze śmiechu.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#50742

przeciez on i tak tego nie pojmie, ze to te same bandy
był tu już taki jeden, Golbi się chyba podpisywał, tłumaczylismy mu jak krowie na rowie a on swoje
i co? znikł, nie ma go

a te jego gadki o straszeniu zydami, pedałami to jakbym Czerskich czytała

Kirkerze, daremny Twój trud

oni już tak mają
przedtem mieli wielkiego brata-sowieta, tera maja unijneg wielkiego wasala
zawsze komuś muszą pingwina walić

pozdro

Vote up!
0
Vote down!
0
#50746

kropla drąży skałę nie siłą, ale ciągłym padaniem. Nie ma co unosić się gniewem, operować erystyką, należy tłumaczyć jak krowie na miedzy.

W każdym razie czekam na argumenty mego adwersarza. Na razie dowiedziałem się, że UPR to utopiści, a ja chciałbym wiedzieć dlaczego?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#50765

Gdyby mieli więcej władzy w ręku,
to natychmiast bym na nich głosował.

A że dla mnie Rzeczpospolita ważniejsza,
to muszą przełknąć tą moją niekonsekwencję.

Gdy będziemy mieli( daj Boże) trochę dłuższy oddech,
to będzie czas powalczyć o tę rzeczywistą prawdę...

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#50783

Jeżeli nie zauważyłeś,napisałem ,że nie ma partii w tym kraju,która cieszyła by się w całości moją aprobatą.
Naszą obecną rzeczywistość stworzyły lata nieudolnych rządów różnych partii.Wspominasz ,że jesteś sympatykiem UPR.
Dlaczego jednak sądzisz ,że partia z utopijnymi pomysłami byłaby lepsza od populistów z Platformy.Czy sojusz gospodarczy z krajem,od którego do tej pory nie uzyskaliśmy zniesienia wiz byłby lepszy od Unii Europejskiej?
Korwin Mikke nie jest Świętym Mikołajem, chyba,że na miarę cudów Tuska...

Vote up!
0
Vote down!
0

Jestem tu przez przypadek...

#50760

[quote="Minus IQ"]Naszą obecną rzeczywistość stworzyły lata nieudolnych rządów różnych partii.[/quote]

Widzę, że zauważyłeś podstawową rzecz. To po co na takie partie głosować? Czy takie postępowanie nie jest hipokryzją?

[quote="Minus IQ"]Dlaczego jednak sądzisz ,że partia z utopijnymi pomysłami byłaby lepsza od populistów z Platformy.[/quote]

Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego ten UPR ma być utopijny? Czekam na wyjaśnienia. Jakoś wszyscy mówią o UPR, że oni zamknięci w jakimś świecie alternatywnym, a jak przychodzi co do czego żadnego rozsądnego argumentu nie są w stanie podać.

Ja nie mówię, że zgadzam ze wszystkim z głównej linii UPR, ale tak 70% postulatów jest bardzo dobrych.

[quote="Minus IQ"]Dlaczego jednak sądzisz ,że partia z utopijnymi pomysłami byłaby lepsza od populistów z Platformy.[/quote]

A dlaczego uważasz, że ludzie, którzy od ponad 20 lat zasiadają w parlamencie, rządzili już nie raz i nic nie zrobili, nagle zostaną natchnieni? No bo to explicite zakładasz. Uważasz, że oni są w stanie coś zrobić, kiedy wielokrotnie wykazali się rażącą niekompetencją.

No i wracamy do utopijnych pomysłów. Patrz pytanie wyżej.

[quote="Minus IQ"]Czy sojusz gospodarczy z krajem,od którego do tej pory nie uzyskaliśmy zniesienia wiz byłby lepszy od Unii Europejskiej?[/quote]

Międzynarodowy socjalizm nie jest nam do niczego potrzebny, chyba tylko do tego, żeby społeczeństwo utrzymywać w stanie biedy i materialnego regresu bez żadnych perspektyw. Z UE powinniśmy wystąpić. Kiedyś Friedman powiedział, że Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich w obecnej fazie, tylko w takiej, kiedy były one biedne jak Polska. A my robimy dokładnie na odwrót.

Zadawać się powinniśmy z odpowiednimi państwami tak, aby przyniosło to obustronne korzyści. Przy tej okazji powinniśmy mieć obrotowe sojusze. Churchill swego czasu mawiał, że Wielka Brytania nie ma przyjaciół, tylko interesy. No i w tym całym zdaniu zawarta jest cała prawda o polityce międzynarodowej.

[quote="Minus IQ"]Korwin Mikke nie jest Świętym Mikołajem[/quote]

Z tego, co mi wiadomo, Janusz Korwin-Mikke utworzył WiP. Nie jest już członkiem UPR.

Przynajmniej był to jeden z nielicznych polityków i/lub ideologów, który nie chciał się w Świętego Mikołaja bawić (prędzej w Robin Hooda, bo na czym innym polega redystrybucja?)

Jest jedna kwestia, którą przeoczyłem. Napisałeś, iż Kaczyński straszył "żydostwem". Moim zdaniem on jest filosemitą. Siłą rzeczy nie mógł straszyć Żydami - paradował w jarmułce na przykład, dziwne byłoby, gdyby nimi straszył. Operujesz zatem medialną kliszą. Kaczyński hiper-prawicowy nie jest, nawet w rozumieniu medialnym (a faszyzm i nazizm to systemy lewicowe!). Została mu dorobiona odpowiednia łatka.

Na tej samej zasadzie z Tuska zrobiono liberała, choć jest on zwykłym socjaldemokratą. Podobnie zresztą jak jego rzekome przeciwieństwo w postaci Kaczyńskiego.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#50763

głupie tw Twoje argumenty
to Tuska straszą ci co nim sterują, takie Sobiesiaki i inne mendy

dostatku to Ty przy Tusku miał nie będziesz tak jak i przy Kaczyńskim i nie doczekasz się go nawet za 5o lat, komunizm zrobił swoje a cinkciarze Tuskowi dokończą dzieła zniszczenia
róznica tylko, że przy Tusku złodziei co nie miara się kręci
i dlatego żal mi Polski a najwięcej to straszy michnikowszczyzna, bo ona ma najwiecej fobii antysemickich, pedalskich i innych i żeruje na takich jak TY poddajacych się jej propagandzie

pozdro i nie bój się tak bo rychcikiem zejdziesz

ja glosowalam na UPR i ani zydów ani pedałów ani Jarka ani Donka sie nie boję ani nawet CBA, czego i Tobie zyczę

Vote up!
0
Vote down!
0
#50744

przeciez to najlepszy sposob,by nikomu się nie narazic........

a spokojnie i po kryjomu robic swoje

Różowy Salon wciąż ten sam.....nawet koledzy z BOISKA

ci sami..........byla kiedyś piosenka

"dwaj przyjaciele z boiska",własnie

teraz ten drugi dołacza....reaktywowany czas lat

wielkiej i zwanej przez POLAKOW "zl;odziejskiej prywatyzacji"

oto jedyny plan,dokonczyć to czego  wtedy nie zdązyli

a Przyklad PeKaO Sa TEŻ O CZYMS PRZYPOMINA......

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#50803

[quote=Minus_IQ]
(Jedynie pozostaje pytanie,,co za tumany go wybrały?????)
,mogę się ujawnić jako ten ZŁY głosujący za PO.
[/quote]

Uderz w stół a nożyce się odezwą ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#50710

Swoim fantastycznym wyborem?
Czy może chcesz się trochę elokwencją pobawić?

Tym swoim niedbałym szturchaniem,
przypomniałeś mi jedynie jeden pasaż z PRL-owskiego filmu,
w którym niejaki Lesiu - chłoptaś z głębokiej prowincji połechotany domniemanym intelektem jakiegoś zarozumiałego studentka odpowiedział na jego zeczepne stwiewerdzenie odnośnie kultury i sztuki:

Jak taką sztukę widzę to i o kulturę trudno...

W każdym razie powracając trochę ściślej do tematu,
to mam nadzieję,
że trochę zmądrzałeś przez te dotychczasowe wyczyny tłuskolandu?
A jeżeli nie zmądrzałeś,
to rzeczywiście nie mamy o czy rozmawiać.
Wystarczą mi dzisiejsze polskie realia,
nie potrzebuję by mi je ktoś dodatkowo "zachwalał".

Jeżeli tłuskowaty dalej Cię kręci,
to o ile miałbyś być gdzieś daleko,
to lepiej tam pozostań,
a jeżeli męczysz się w kraju to lepiej wyjedż.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#50714

Dziękuję "Wujku Dobra Rada"
Tusk mnie nie kręci, bo orientację mam heteroseksualną.
W tym kraju przeżyłem 40 lat i zamierzam tutaj pozostać, dlatego też wolę by gorący prawicowcy Twojego pokroju mogli w spokoju wyemigrować z kraju :)
Własna mądrość mi wystarcza nie muszę się podpierać mądrością JAROSŁAWA.Żeby jeszcze uciąć komentarze...
W ORMO ni ZOMO nie byłem a i czerwona książeczka PZPR-u była mi obca ;D
Cholerka...jedna jest jednak zła karta w życiu moim.
Przysięgę w wojsku na sojusz z bratnimi socjalistycznymi armiami składałem...a nowej zdać nie zdążyłem.
Więc mogę być jednak TW...choć tego do końca pewnym być nie mogę!
Co do przytoczonego fragmentu z "Daleko od szosy"...
Uwielbiam go tak samo jak i cały serial!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jestem tu przez przypadek...

#50733

Skoro takiś moralny czyścioch jak piszesz,
to jak mogłeś wybrać PO
i teraz jeszcze sobie żartować tu i ówdzie?
Tylko nie pisz, że dałeś się nabrać na jakieś cuda,
skoro czterdzieści wiosen już ujrzałeś.

A o tych czy innych mądrościach,
tj.tych własnych i eksportowych
to chyba należy jednak ostrożniej.

Mędrców u nas w kraju dostatek,
niektórzy to nawet nobliści.

Mądrzą się czasami,
gdzie plus,
a gdzie minus.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#50745

skoro tłumnie wracają z Irlandii........a tu juz miejsca KOLEDZY

sprytniejsi dawno

pozajmowali.......:)

pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#50804

...to zawirowania wokół KATYNIA

i milczący WODZ TUSKU

a jego zwolennicy,nawet tego nie zauważają,ze KOLLT JEDNOSTKi istnieje

i przykladem tego KULTU jest TUSK.

nan nic rozlane mleko,afery i rosoły........TUSKU

jest nieprzemakalny

i ja nie dodam punktow,ale dyskusja ..wskazana

wszak WARTO rozmawiac............:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#51057

jeśli już to taki sam kult jest w PO
czy ktoś słyszał aby jakiś poseł PO powiedział coś niepochlebnego o Tusku?
bo ja nie

jeśli idzie o poparcie to PiS w 2005 miał około33% chyba
i nie będzie miał więcej, bo partie o takim konserwatywnym i narodowym charakterze nie są promowane medialnie i są zakałą dla "wielkich' UE, dla których taka Polska to ma być jedynie rynkiem zbytu i taniej siły roboczej i nie przeszkadzać Niemcom, Francji i Rosji
proszę sobie przypomnieć co działo się kiedy w Austrii wybrano podobną prawice/ jej przywódca nie żyje/
jak wrzeszczały Niemcy, Francja i inni "wielcy"UE
co się dzieje na Węgrzech, bo zyskuje konserwatywna prawica
mimo, że sosjalista obecnie rządzący doprowadził do ruiny Węgry nadal jest najbardziej pożądanym przywódcą w oczach UE

nie rozumiem tej totalnej krytyki, że Kaczor nie otwiera się na inne środowiska
na jakie, pytam?
w 2005 roku co się działo, gdy zdobyli w wyborach lekką przewagę nad pożądanym przez salon i media PO?

nastapiła niespotykana dotąd wrzawa i totalna nawalanka na kaczora i PiS, która trwa nadal w najlepsze

Polska to jakiś wybryk natury, gdzie uwaga mediów skupiona jest wciąz na opozycji a nad rządem trzyma sie ochronkę

obudzimy się w końcu jako naród z palcem a d.... i bedziemy znowu krzyczeć, że telewizja kłamie, tylko co z tego wyniknie?

a mówie to jako wczesniejszy wyborca UPR

kaczor musi walczyć najpierw o utrzymanie tego co ma w danej chwili

Vote up!
0
Vote down!
0
#50675

A ja do tego Twojego dopowiem Kryska,
że musi zwyciężyć i to sam
tj. tylko PiS

Wówczas i my możemy na coś liczyć...
chociażby na chwilę wytchnienia i...
zyskamy odrobinę czasu na zebranie sił...

W przeciwnym razie dupa blada:(

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#50682

tez glosowaliśmy z mężemna UPR......:)

popieram,to co napisalas.....i dodam

kiedy zaczna się interesować tymi,ltorzy na

naszych oczach POLSKĘ

sprzedaja za rozowe srebniki.....kiedy????

amoze zkazanoim bo sa plastelinowi jak

mawiał WILK.........?;)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#50685

piszę, bo sie wkurzyłam
bo wszyscy snują rozwazania,zapominając ile % mial kaczor w 2005
a wszystkie te pisaniny, to jakby wcześniej kaczora poparlo co najmniej 80% wyborców
nie poparło tylu i nie poprze
to samo było z PO kiedy jawiła się jako konserwa
teraz pozbyli się twarzy, ideologi, bo jedyne co maą na uwadze, to ukręcic kasy ile wlezie póki sa u koryta

byłem w ORMO, byłem w ZOMO, byłem w PZPR- teraz jestem za platformą, czy to nieprawdziwe jest?

wiekszość wyborców ma korzeni w PRL- - gdzie pracował, tam sobie coś podkradł, a to zarówkę a to śrubke a to zeszyt i długopis i Donek daje im tę miożliwość- kombinujcie, bo my rząd też kombinujemy
a kto uczciwy to jest oszołomem albo nie jest nowoczesnym europejczykiem
tak wygląda żałosna prawda o moich rodakach

Tusk i PO dają wszystkim cwaniakom alibi i ochronę

Vote up!
0
Vote down!
0
#50692

roznej masci cwaniaczkom..........i dlatego tak GO

ubostwiają

dalsza armia wielbicieli,to dziennikarze...plastelinowi

on im nie zaserwuje ani

lustracji TAK koniecznej

ani deubekizacji.......dlatego duchy Ketmana

wciąż" mienszają "w umysłach płytkich, jak te kałuże,ktorymi sie

taplają

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#50698

ale kiedyś takie były czasy i nikt nie mówił, że coś ukradł jak mówisz żarówkę, śrubkę itp, ale wtedy się mówiło, że się załatwiło to był mały pryszcz w porównaniu z tym co robią hazardziści z sobiesiakowa i różnej maści przękrętasy, lodziarze z peło.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#50772

cel tego wpisu byl tendencyjny. chcialem sie zmierzyc z tematem, zaczynajac tam, gdzie czynia to przeciwnicy PiSu. Wszystko dla idei zachowania obiektywizmu.

Sam sie nie zgadzam z niektorymi tezami postawionymi, ale z drugiej strony takie potraktowanie tematu dalo mi nowy horyzont myslowy. I tak:

1) brak kontrkandydata jak widac medialny przekaz przekazal negatywnie i utwierdzil rzekomy kul jedonstki, w polaczeniu ze schizofremia co do "prawyborow" w PO

2) proba przelamania tabu, czy JK mozna krytykowac. widzac po ilosci komentarzy, nawet bedac niepoprawnym jest to ciezkie zadanie,

3) niepodwazalne i racjonalne jest jednak, ze to tej pory PiS POTRZEBOWAL silnego prezesa, dzieki czemu zawdziecza swoj SUKCES

4) fakt, nie slyszalem od nikogo z PiS ze JK jest natchniony geniuszem, wiec chyba tak slepo w lidera nie sa zapatrzeni jak POwcy - moze ktos pokusi sie o charakterystyke porownawcza obu liderow najwiekszych sil politycznych w Polsce

5) BMW* - Gosiewski, chyba wkoncu prezes zauwazyl ze Edgar przynosi szkody. Moze nawet konflikt z Dornem, wynikl ze zlego zarzadzania klubem przez peronowego PEGiego

6) Gesicka jako szef klubu, to chyba jeden z krokow przelamania impasu

7) boje sie jednak, ze JK wraz z nadchodzacymi wyborami prezydenckimi jak na razie jest gotow zagrac VaBank, co zdaja sie potwierdzac proby przetasowan w tvp.

-------
* BMW - bierny, mierny ale wierny

Vote up!
0
Vote down!
0
#50684

musimy zwyciężyc,bo w przeciwnym RAZie

bedziemy pisać

ale ...na Berdyczow..............i zza krat........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#50689

ma PIS,bysmy jeszcze i my dokładali...........rozmyslan

nie służących niczemu DOBREMU..........

przyszedł CZAS na WYRAZISTOSC........nie rozumiem naszych masochicznych

"rozdarc"

dlaczego takich nie mają platformiacy,gdzie az prosi sie o

DOŁOZENIE.........i to wyrazne

nie kanarkowe,czy szare

ale czarne...........!

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#50691

mimo,ze nie należę do PISu.......

dość mam rozkradania POLSKI,

dość mam złodziejskiej prywatyzacji

i reaktywowania jej tfurcuw

dość mam oszukiwania i mydlenia oczu........

panstwa "milosci inaczej"

i "milczących psow"DOSC.........

czytelnie,wyraznie DOSC........gazowych hanek

walczących z POLSKIMI Kupcami

dość miłujących inaczej

dość kradziezy DZIECI przez Panstwo Cudow

i miłosci...........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#50693

mam tzw "biektywizmu"ktory o zgrozo

działa tylko w jedną strone.........z uprzejmosci nie przytocze formuły

OBIEKTYWIZM...bo braknie miejsca na drugą stronę medalu.........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#50695

My nie są takie strachliwe:)

Mieliby nas zapuszkować,
to jakoś się odnajdziemy:)

Poki co jesteśmy w szpagacie
i mogą sobie jedynie
pogwizdać

ciecie z Pściny Małej :) :)

Najbardziej mnie bawi,
gdy taki jeden z drugim ślęczą nad tym ekranem
i muszą to wszystko codziennie czytać.

Choć pewnie nie zawsze im to smakuje:)))
I otrzymują za to te parę groszy...

To są dopiero klawisze tłuskolandi:)))

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#50784

a ja im nie wspołczuję,ja bymim jeszcze wyłączyła ogrzewanie.....

pozdr z drog

pełnych ludzi o mentalnosci platformersow.......

to co wyrabia sie na drogach to przechodzi ludzkie pojęcie....

jazda jak na platformie.......;)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#50805