Treści z tagiem: Kult

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kultura

Najwyraźniej nie tylko niejaki Diduszko posiadł umiejętność zmartwychwstania.

 

I stało się. Tuż przed wyborami prezydenckimi oPOzycja dostała kolejnego kapiszona. Tym razem złyPiS zniszczył kultowe radio, jakim jest wg tejże oPOzycji radiowa trójka.

Rzecz ciekawa, złyPiS niszczy „trójkę” dość...

4.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:18)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Mówiąc inaczej - kiedy święto jest świętem albo ile jest święta w święcie.

Czy Walentynki to święto?

Uściślijmy warunki, które święto musi spełniać żeby było świętem. Po pierwsze, musi być jakiś święty. I jest, owszem, święty. Św. Walenty. Po drugie, musi być kult. Czy jest kult św. Walentego, medialnie rozpowszechniany ? ...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika elig
Kultura

  Czasem fascynujący film dokumentalny można znależć w programie stacji telewizyjnej, po której nikt by się tego nie spodziewał.  Tak było z TVN 7.  Nadała ona wczoraj [13.06.2016] o godz 22:30 {TUTAJ} film dokumentalny "Kult" poświęcony historii sekty Heaven's Gate [Brama Niebios].  Stała się ona sławna po tym, gdy jej 39...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Najbardziej rzucającą się w oczy, wręcz walącą po oczach cechą wspólczesności, którą możemy obserwować, jak w laboratorium dzięli mediom, jest narastająca fala bezwstydu, od zachowań indywidualnych po polityczne. Potraktujmy bezwstyd szerzej jako objaw utraty poczucia winy i odpowiedzialności, czy nawet jeszcze szerzej jako objaw utraty...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

W okolicach 2004 roku do kilku sygnałów, zapowiadających gwałtowną zmianę na scenie politycznej, doszły te płynące z radia, TV i internetu – niespecjalnie nawet ukryte – w piosenkach.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika spas
Idee

Ktoś kiedyś powiedział: “Syty niewolnik jest największym wrogiem wolności”.

Zespół Kult nagrał utwór w latach osiemdziesiątych szerzej ujmując temat. Tekst nic się nie zestarzał, a na YouTube ktoś zmontował serię obrazów do tego utworu, więc skusiłem się aby to rozpropagować troszeczkę.

 

http://www.youtube.com/watch?v...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kultura

Inne portale, które na pewno przeglądacie, skoncentrowały się na kilku, często wyrwanych z kontekstu wypowiedziach Kazika lub publikują recenzję w duchu „Nie znam się, to się wypowiem”. Ja tymczasem napiszę o piosenkach z nowej płyty Kultu. Całkiem, według mnie, niezłej. Po kolei więc.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika rymplum
Kraj
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Są dwa sposoby, aby stać się wrogiem Ideowych Prawicowców. Pierwszy jest oczywisty - działać na szkodę Polski, zwłaszcza w ramach PO i SLD. Drugi, coraz częstszy to... krytykowanie Platformy Obywatelskiej. Wiele razy przekonał się o tym Paweł Kukiz, wczoraj zaś "antybohaterem dnia" stał się dla kilku osób Kazik Staszewski.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Blog

Niedawno obchodzono w niektórych, szczególnie rosyjskich kręgach, śmierć wielkiego towarzysza, dyktatora, cara Józefa Stalina.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Piana
Kultura

Stary kawałek Kultu od dawna “chodzi za mną”. Jest jak magnes i nie potrafi się odczepić. Kawałek ten oddaje nastrój i klimat lat osiemdziesiątych dużo lepiej niż nudna “Autobiografia”, czy płaczliwa “Jolka”. Niełatwo też natrafić na nią w jakimkolwiek radiu, gdyż mimo upływu czasu dalej jest aktualna. Brzmi to nieco dziwnie w przypadku...

0
Brak głosów