Treści z tagiem: liberałowie

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Tworzenie rzeczy pozytywnych czy to obiektów materialnych czy instytucji społecznych wymaga lat pracy, nakładu energii, a następnie nieustannego i systematycznej konserwacji, więc nie powinno dziwić,  że Jonathan Haidt ocenia, w oparciu o badania, merytoryczną przewagę konserwatystów nad liberałami w stosunku 6:3.  Tak więc mamy do czynienia z...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Przestrzeń publiczna jest własnością wspólną, rzeczą wspólną obywateli. Nie jest więc własnością partykularną jakiegoś środowiska. Nie jest też własnością urzędników państwowych. Więc ja mam prawo, jako obywatel, zabrać głos na temat stanu tej przestrzeni, a także tę przestrzeń wykorzystać wedle uznania. Ale mam swoje lata, w czasie których tę...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Wedle ostrożnych danych prokuratury, policji w ostatnich latach wyłudzono od Polaków ( głównie osób starszych, ale nie tylko!) tzw metodą " na wnuczka, policjanta, prokuratora" nawet ok. 300 mln zł.

Co dzień wpadają kolejni złodzieje, wycwanieni w ograbianiu Polaków, lecz także w innych krajach UE.

To bardzo intratny proceder....

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Pani Karolina Wigura z “Kultury Liberalnej” uczestnicząc w dyskusji w “Południku Wildsteina” powiedziała coś takiego;

“Słowa mają swoje konsekwencje. Jeżeli politycy posuwają się do mówienia, że w ciałach przybyszów są pasożyty, groźne dla europejczyków, to jest to coś innego niż krytyka islamu.”

Czyżby pani Wigura nie słyszała o...

4.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:10)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Mamy po prawej stronie problem poważniejszy niż PO-czesna i TK. Mamy problem z wiedzą i strategią nie tylko długofalową ale nawet średnioterminową. A cele, jeśli przeniesiemy cele krótkoterminowe na prespektywę środnioterminową a jeszcze bardziej perspektywę długofalową, mogą okazać się zabójcze.

Konserwatyści, jak wiadomo, zajmują się,...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Jakże Janusz Korczak pięknie pisał...

Kiedy jego podopieczni, żydowskie dzieci na wiejskich koloniach, przysiedli zjeść śniadanie przy drodze, "okoliczny chłop mówi:

- Idźta dzieci na pole, bo tu kurz. [...]

- Jakże iść na pole, kiedy koniczyna zasiana - toć podepczą.

- Co tam mają po bosemu podeptać? Idźta, dzieci,...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Mamy teraz wysyp obrońców "liberalnej demokracji". Taki to ustrój mieliśmy zdaniem obrońców demokracji do czasy nastania ciemności. Ta ciemność to...wynik wyborów. Zastanawiam się nad tą "liberalna demokracją"- gdzie oni to widzieli??? Ja jakoś nie zauważyłem że żyję w liberalnej demokracji. Zauważyłem że np. za napisanie artykułu rząd Tuska...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:12)
Obrazek użytkownika Moherowy Fighter
Świat

Dedykowane specjalnie Oszołomowi z Ciemnogrodu, który nieomal rok temu pod moim wpisem, pt. Prawica krajowa bezjajeczna, skomentował był m.in.:

(…) W Polsce mamy system parlamentarno-gabinetowy a nie prezydencki. Kaczyński był całkowicie uzależniony od większości parlamentarnej, czym Obama...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

"Zbliża się rozstanie Kluzik-Rostkowskiej z PiS"  -  napisał jeden z tygodników. Na duże prawdopodobieństwo takiego właśnie scenariusza wskazuje seria wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości.  Czy w związku z tym największa partia opozycyjna znów może mieć... szansę na odzyskanie władzy?

Z panią Joanną Kluzik-Rostkowską nie zgadzam...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Moherowy Fighter
Idee

No, to kontynuuję dalej swoją gawędę o post-trzepakowej rzeczywistości. Robię to, ponieważ w dalszym ciągu pewne rzeczy są niejasne dla mojego polemisty, Andrzeja A., który wczoraj w moim wpisie, pt. Międzytrzepakowa naparzanka a rządy „naszych”, odpowiedział mi:

Ja w swoim rozumowaniu nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Moherowy Fighter
Idee

Andrzej A. pod moim ostatnim wpisem, pt. O rządach pod trzepakiem (Exclusively for Tygrys) odpowiedział mi, cytuję:

To ciekawa analogia. Pewnie gdyby dopisać jeszcze kilka innych motywacji, a które były poruszane przez innych blogerów, to uzyskało by się obraz kompletny. Również w dużej części...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Moherowy Fighter
Idee

To już mój drugi wpis z „trzepakiem” w tytule, ale chyba na takie klimaty jest popyt. Do niniejszego zaś zainspirowała mnie odpowiedź Trariusa (Tygrysa) pod moją notką, pt. Konkretne inicjatywy – I. Jareckiej ad vocem, w której mój poirytowany polemista pisze:

(…) Albo też nasze robienie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Moherowy Fighter
Idee

Byt kształtuje świadomość.

- K. Marks

Bodajże czwarty bądź piąty (a już najpewniej trzeci) rok obserwuję, jak prawicowi „rewolucjoniści” wieszczą nadejście „przełomu”, „przesilenia”, „wstrząsu” itp. różnych wielkich zdarzeń. Statystyka podpowiada, że pewnie mają oni...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Moherowy Fighter
Kraj

Unicorn pod notką Franka, Skuteczność – czyli co można zrobić? Skomentował był:

Mnie ciekawi ta połowa, co nie głosowała. Do nich też musimy dotrzeć. Jak nie umieją czytać, to dostaną obrazki. Albo gadżety.

Ot, i są to dobre koncepta, które ja dziewięć miesięcy temu wyłuszczyłem następująco:

...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Moherowy Fighter
Blog

Czuję się wybitnie zaszczycony napomknięciem przez Chłodnego Żółwia (Największy problem prawicy) o mojej notce, pt. Prawica na mieliźnie”. Cóż to znaczy być „wyłowionym” z całej Plejady Autorów, którzy traktują o jakimś problemie, o którym powiedziało się swoje „trzy grosze”, i stać się punktem odniesienia? Ale facecje na bok, precz. ...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj

Niejednokrotnie w swoich wywodach dotyczących koalicji liberalno - chłopskiej twierdziłem (i nadal twierdzę), że choć ludowcy może nie wyglądają, to jednak cwane z nich gagatki. Broń Boże, nie twierdzę, że robią coś nielegalnie… Ja wręcz uważam, że mają naturalną zdolność do odpowiedniego funkcjonowania w obecnym rozgardiaszu politycznym i są jedną z bardziej zaradnych partii.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Kraj

Pytają ludzie w rozmowach, listach, dlaczego Unii Wolności nie lubię. Pierwsza przyczyna jest oczywista, przeto rozpocznę od drugiej..."

Leszek Czajkowski

 

Chyba mam na nich uczulenie. Są jacyś tacy... śliczni. Zbyt ładnie uczesani. Zbyt zdolni. Zbyt mądrze mówią. Patrzę na nich, słucham i od razu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj

Zdaję sobie sprawę, iż mój wpis, dotyczący możliwej współpravcy partii / bloków politycznych w naszym parlamencie mógł nieco zaszokować niektórych z Państwa. Jednak ja przedstawiłem fakty, jednak w chwili obecnej to co można zaobserwować, to konsolidacja dwóch bloków i przystawki przeciwko konserwatystom. Liberałowie i Lewacy bardzo chętnie będą i mogą współpracować, a PSL to raczej dodatek, który powinien skończyć jak Samoobrona za układanie się z Liberałami.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj

W obliczu co jakiś czas pojawiającego się tematu - tj. możliwości podjęcia szerszej współpracy przez partie prawicowe RP (PO, PiS) z byłymi komunistami (SLD, Lewica) - coraz bardzej na znaczeniu przybiera moja koncepcja polskiego politycznego trójkąta, który od 2007 roku jest odzwierciedleniem sił politycznych w naszym Sejmie. Wykorzystując prosty program graficzny stworzyłem poniższą grafikę, aby było łatwiej analizować moje wywody.

0
Brak głosów