10.04.2010 – Harmider czasów zdarzeń- Polska w czasowym Trójkącie Bermudzkim – jeden z dowodów zbrodni

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

Mija 8 lat od tragedii z 10.04.2010 roku czyli od „Katastrofy smoleńskiej” jako największej tragedii Polski od II wojny światowej''- jak oficjalnie ją nazwano a prawda o jej przyczynach ciągle jest nieznana oficjalnie i co gorsza ukrywana za zasłoną oficjalnych Raportów z epoki rządów PO-PSL czyli trawestując znane powiedzenie, rządów z epoki „słusznie minionej” oraz za zasłoną półprawd i jawnych fałszerstw Zespołu Parlamentarnego i obecnej podkomisji MON.

Wielkie nadzieje Polaków na poznanie prawdy o tej tragedii związane z rządami PIS-u czyli propagandowej „dobrej zmiany”, zamieniają się w teatr absurdów i pseudo patriotycznej narracji.

W istniejącej sytuacji geopolitycznej, która jest realnym powodem uniemożliwiającym odkrycie całej prawdy o przyczynach i przebiegu tego tragicznego wydarzenia, uczciwym działaniem wobec rodzin ofiar i ogółu Polaków, byłoby ogłoszenie, że oficjalnie prawdy ujawnić nie można i że trzeba poczekać na lepsze czasy a nie utrwalać w świadomości

Polaków i całego świata kłamstwa smoleńskiego.

Czynniki oficjalne nie mogą ogłaszać prawdy o tym jak było, ale blogerzy mogą próbować to czynić i niniejszy tekst, poświęcony będzie ujawnieniu manipulacji czasem lokalnym, jakich w tym dniu i w sprawie tragedii dopuszczały się media, w tym wiodące medium, mające wyłączność na transmisję z uroczystości 70-tej Rocznicy Zbrodni Katyńskiej czyli TVP.

Jak zapewne niektórzy pamiętają, w dniu 10.04.2010 roku, premier RP Pan D.Tusk, po otrzymaniu informacji o katastrofie, zwołał nadzwyczajne posiedzenie rządu na godzinę 13-tą.

W TVP Info o godzinie 13:13 na żywo Magdalena Gałczyńska sprzed Kancelarii PRM relacjonuje, że Pan Premier D.Tusk „przed kilkunastoma minutami” pojawił się w Kancelarii i „czekamy na rozpoczęcie posiedzenia oraz , że „wiemy że potrwa ono kilka godzin”.

 

 

To zapowiadane czekanie na rozpoczęcie nadzwyczajnego posiedzenia rządu dobiegło końca o godzinie 14:02, kiedy to na ekranie pojawia się relacja z sali posiedzeń rządu(pełno kamer i reporterów) a o 14:03 na salę wchodzi premier Donald Tusk i rozpoczyna posiedzenie.

 

 

Jakież zdziwienie budzić musi u widza oglądającego archiwalne nagranie z audycji „na żywo” TVP Info, gdy o godzinie na ekranie jako 14:18 czyli po 15 minutach od rozpoczęcia nadzwyczajnego posiedzenia rządu, mającego trwać nawet „kilka godzin” jak to zapowiadała reporterka TVP Info M.Gałczyńską, pokazywane jest „na żywo” rozpoczęcie konferencji prasowej premiera D.Tuska po zakończeniu nadzwyczajnego posiedzenia rządu.

 

 

Proszę zauważyć, że w materiale z godzinami rozpoczęcia posiedzenia rządu, nie ma napisu „na żywo”, takiego jak jest w materiale z 14:18 czyli z rozpoczęcia konferencji prasowej.

Sięgnijmy zatem do innych źródeł, wszak posiedzenie rządu i konferencję prasową rejestrowało wiele mediów(co widać na nagraniu).

Gazeta.pl informowała o godzinie 13:50

(…)Rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie rządu z udziałem premiera Donalda Tuska. Premier i ministrowie na początku minutą ciszy uczcili pamięć ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiej.

Sytuacja jest bez precedensu. Wszystkie organy państwa działają według specjalnego trybu. Nie ma głowy państwa, ani dowódców wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Donald Tusk zgodnie z procedurami bezpieczeństwa szef rządu nie przybył do stolicy samolotem, ale przyjechał drogą lądową. Z premierem wrócił z Gdańska marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który, zgodnie z konstytucją, przejmie teraz obowiązki głowy państwa. (…)

]]>http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7753627,Minuta_ciszy_rza...]]>

Jak widać, gazeta.pl informuje o rozpoczęciu posiedzenia rządu na 13 minut przed jego rozpoczęciem wg TVP Info z godziny 14:03 a logika wskazuje na to, że informacja o zdarzeniu powinna się ukazać raczej po zaistnieniu zdarzenia a nie przed zdarzeniem.

Nasuwa się pytanie, czy gazeta.pl i TVP Info operują w opisywaniu czasu zdarzenia, tym samym czasem lokalnym?

Sięgnijmy do innej publikacji gazeta.pl

 

]]>http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7753627,Minuta_ciszy_rzad...]]>

Tu już podają informację o rozpoczęciu posiedzenia rządu taką jak TVP Info czyli 14:02

Zajrzyjmy jeszcze do gazeta.pl czyli do kalendarium wydarzeń „Minuta po minucie”:

(…)

14.22 - To moja osobista tragedia, ale musimy działać. Państwo nie przestanie funkcjonować - zapewnił premier i oświadczył, że leci do Smoleńska. Mówił powoli, ważąc słowa. Zaapelował, byśmy zachowywali się odpowiednio w czasie żałoby.

14.21 Jutro o 12 w południe w całym kraju dwie minuty ciszy.

14.20 Tusk składa kondolencje rodzinie prezydenta Kaczyńskiego i wszystkim rodzinom ofiar katastrofy.

14.18 Specjalna konferencja prasowa premiera. - Takiego dramatu współczesny świat nie widział - mówi Donald Tusk.

14.05 Już ponad godzinę trwa specjalne posiedzenie rządu. Zaczęło się minutą ciszy.

(…)

]]>http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7752573,Katastrofa_smole...]]>

Jak widać, o godzinie 14:05 podają, że „Już ponad godzinę trwa specjalne posiedzenie rządu”

czyli musiałoby się to posiedzenie rządu zacząć np. o godzinie 13:03(wtedy 14:05 to by było „ponad godzinę”) albo jest to czas zimowy 14:05UTC/GMT+1 czyli dla czasu letniego 15:05 UTC/GMT+2

Czyżby godzina 14:02- 14:03 na ekranie TVP Info, bez dodatkowego napisu „na żywo” oznaczała, że ta godzina to fałszywka?

Porównajmy zatem godzinę 14:21 z konferencji prasowej D.Tuska z czasem GMT/UTC pokazywanym w transmisji „na żywo”(EN VIVO”) przekazywanej przez hiszpańskojęzyczną telewizję Russia Today :

 

Widać tu wyraźnie, że czas w TVP Info jako 14:21 różnił się od czasu GMT/UTC wynoszącym 13:21 o równą 1 godzinę czyli był to czas 14:21 GMT/UTC+1 czyli czas zimowy strefy czasowej środkowoeuropejskiej czyli CET a wg czasu letniego urzędowego w tym czasie w Polsce, powinien to być czas 15:21 GMT/UTC+2 czyli czas letni CEST.

Jeśli tak było, to co oznacza informacja gazeta.pl z godziny 14:05 ?

(…)

14.05 Już ponad godzinę trwa specjalne posiedzenie rządu. Zaczęło się minutą ciszy.

(…)

Oznacza to, że ta informacja podawana była w czasie zimowym GMT/UTC+1 a w czasie letnim byłaby to godzina 15:05 GMT/UTC+2

bo o 15:18 GMT/UTC+2 czasu letniego(o 14:18 GMT/UTC+1) zaczęła się konferencja prasowa D.Tuska.

W archiwach Polskiego Radia PR3 jest zapis audycji "Trójki" z tego dnia i tam podano informację o godzinie rozpoczęcia nadzwyczajnego posiedzenia rządu jako 13:47 i początek konferencji prasowej D.Tuska jako 14:18(czyli zgodnie z tym co widać na wideo z konferencji "na żywo" w TVP Info) i co też przeczy info o „ponad godzinnym” trwaniu posiedzenia, podanym w gazeta.pl o 14:05

Godzina 13:47 jako czas rozpoczęcia posiedzenia rządu podana w „Trójce” współgra z info gazeta.pl z godziny 13:50:

(…)Rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie rządu z udziałem premiera Donalda Tuska.(…)

W 2016 roku na portalu niezalezna.pl ukazał się tekst pt. „Zapisy hańby. „Gazeta Polska” ujawnia dokumenty rządu Donalda Tuska”

Jest tam też fragment poświęcony nadzwyczajnemu posiedzeniu rzadu w dniu 10.04.2010 roku.

Autorzy tego tekstu, powołując się na dokumenty rządowe z tego posiedzenia, podają godzinę rozpoczęcia i czas trwania tego posiedzenia:

(…)

Posiedzenie rządu w dniu tragedii odbyło się już po samozwańczym przejęciu przez marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego obowiązków prezydenta RP, chociaż nie było jeszcze stwierdzenia śmierci prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego.

10 kwietnia posiedzenie rządu pod przewodnictwem Donalda Tuska rozpoczęło się o godz. 13:40, a zakończyło o 14.

(…)

]]>http://niezalezna.pl/77529-zapisy-hanby-gazeta-polska-ujawnia-dokumenty-...]]>

Jak widzimy, czas tego posiedzenia wg dokumentów rządowych jest zupełnie różny od tego co podawała wtedy TVP Info(14:02(03) – 14:18

Podsumowując i puentując te wywody, widzimy, że czasy wydarzeń podawane w mediach w dniu 10.04.2010 roku musiały się znaleźć w swoistym „czasowym trójkącie bermudzkim” i jak to z tym trójkątem bywa, wyrwanie się z niego do normalności graniczyć może z cudem.

Czy zdarzy się Polsce taki cud? Czas pokaże!

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (7 głosów)