90-ta miesięcznica smoleńska

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

W dniu 10.10.2017 roku, podczas 90-tej miesięcznicy smoleńskiej, z ust J.Kaczyńskiego  padły wreszcie slowa potwierdzające to, czego po dwóch latach rządów PIS można się było spodziewać, obserwując poczynania powołanej podkomisji MON i wycofanie się ze składanych przez A.Macierewicza i W.Waszczykowskiego obiecnic w sprawie ujawnienia nowych materiałów na temat wydarzeń z 10.04.2010 roku.

Minister Macierewicz obiecywał ujawnienie pozyskanych od sojuszników nagrań korespondencji pomiędzy TU154m nr 101 a kontrolą lotów i miały to być nagrania pokazujące inny przebieg tej korespondencji od tej opublikowanej w Raportach MAK i KBWLLP i  bardzo dobrej jakości.

Z kolei W.Waszczykowski obiecywał ujawnienie materiałów znalezionych w ministerstwie, po ich uprzednim przegladzie i opracowaniu. Obiecywał też, ze zwróci się do USA by podały wykaz materiałów przekazanych Polsce a których MSZ nie znaleziono.

I co? I nic.

Podczas dzisiejszej miesiecznicy J.Kaczyński wreszczie powiedział, co możemy oczekiwać na 96-tej, ostatniej miesięcznicy 10.04.2018.

Powiedział, że bedzie pomnik ofiar  i Prezydenta L.Kaczyńskiego oraz:

(...) - I będzie prawda , której jeszcze dzisiaj nie znamy i ja jej nie znam. Prawda albo stwierdzenie, że dzisiaj, w tych okolicznościach, które mamy, tej prawdy do końca ustalić się nie da. Ale zostanie to powiedziane uczciwie, to się Polakom po prostu należy.(...)

Nareszcie, skoro do 96 miesiecznicy już tylko kilka miesięcy a podkomisja jest w stanie agonalnym, J.Kaczynski zaczął studzić oczekiwania swoich zwolenników, by takie słowa nie były "gromem z jasnego nieba" podczas 96 miesiecznicy.

W zwiazku z tym ciśnie się na usta pytanie: czy Pan J.Kaczyński  przedstawi uczciwie argumenty opisujace te okoliczności, które uniemożliwiły ustalenie prawdy o wydarzeniach z 10.04.2010 roku?

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:9)

Komentarze

... jest większa od wiedzy, którą pozyskała podkomisja A. Macierewicza? Jeśli tak, to podziel się nią z nami Niepoprawnymi.

Satyr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1549987

moja powstawała w procesie analizy faktów, informacji medialnych i poszlak na wzór postępowania w procesach poszlakowych a zawarta jest na moich blogach :

http://salon24.pl

http://niepoprawni.pl

neon24[kropka]pl

http://blogmedia24.pl/

i innych

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1550002

Jarosława Kaczyńskiego.To jest uczciwe postawienie sprawy. Ujawniamy prawdę, albo mówimy że w tych okolicznościach jakie są - ujawnić nie możemy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1549997

to byłoby powiedzenie Polakom, że z przyczyn geopolitycznych leżących po stronie "sojuszników", rząd PIS(ZP) działając w interesie Polski i Polaków, na tym etapie  i w obecnych okolicznościach, prawdy ujawnić nie może.

No tak, ale to uruchomiłoby lawinę pytań o tych "sojuszników" i te okoliczności, więc dyplomatycznie trzeba mówić ogólnie i sugerować, że to postawa Rosji uniemożliwia ustalenie prawdy, bo zwolennicy PIS byli do takiej sugestii skłaniani przez te blisko 8 lat, więc do głowy im nie przyjdzie, by szukać innej odpowiedzi a media z lewa, prawa i ze środka ich w tym utwierdzą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1549999

Dokładnie tak.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1550024