12 rocznica zbrodni z 10.04.2010 roku. Prokurator Marek Pasionek nie żyje

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

31.03.2022 roku rano(czwartek) zmarł w wieku 61 lat zastępca Prokuratora Generalnego, prokurator Marek Pasionek.

Nadzorował on prace Zespołu Śledczego Nr 1 zajmującego się wyjaśnianiem przyczyn wydarzeń z 10.04.2010 roku.

Zbliża się 12 rocznica tych wydarzeń i Jarosław Kaczyński zapowiada ujawnienie okoliczności wyjaśniające techniczne przyczyny zdarzenia na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku, a A. Macierewicz zapowiada publikację Raportu podkomisji MON w niedługim czasie po 12-tej rocznicy wydarzeń.

Ostatnio A.Macierewicz powiedział:

"Przedstawiciele państw NATO mieli świadomość, że to był zamach, że samolot został zniszczony wybuchem".

Śp. prokurator M.Pasionek po 10.04.2010 roku wyznaczony został do nadzorowania śledztwa Prokuratury Wojskowej prowadzącej sprawę tych wydarzeń, ale gdy spotkał się z przedstawicielami służb USA i poprosił o pomoc w śledztwie i dostarczenie danych satelitarnych dotyczących tych wydarzeń, został odsunięty od sprawy i powrócił do niej dopiero w 2016 roku, gdy PIS/ZP przejął władzę w Polsce.

Na razie nie podano przyczyn śmierci prokuratora Pasionka.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

"Zbliża się 12 rocznica tych wydarzeń i Jarosław Kaczyński zapowiada ujawnienie okoliczności wyjaśniające techniczne przyczyny zdarzenia na lotnisku Siewiernyj"

Już wcześniej prezes w R24 wyjaśnił na czym zamach polegał, więc wszystko już jest jasne. Wersja przedstawiona przez Antoniego Macierewicza okazała się prawdą ostateczną. Prezes powiedział, że miał pewne niejasności dotyczące pewnych szczegółów technicznych, ale teraz już poznał kulisy zdarzeń do głębi i wie już dokładnie, jak doszło do śmierci jego brata.

Czekamy jeszcze na zamknięcie śledztwa. Oczywiście będzie umorzone z powodu nie wykrycia bezpośrednich sprawców zdarzenia. I to by było na tyle.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1642844

"Fakt" w tytule informacji o zgonie podaje, że śmierć była "nagła"

"Gazeta lubuska" zaś, cytuję : " Według naszych, nieoficjalnych ustaleń wynika, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Jak się dowiadujemy, wszystkie śledztwa smoleńskie są niezagrożone."

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1642846

Wicepremier, Prezes #PiS J. #Kaczyński w @RadiowaJedynka : Zmarł nagle Zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek, który był Szefem grupy zajmującej się sprawą Smoleńska. Dokumentacja zgromadzona przez Zespół @Macierewicz_A i materiały z prokuratury będzie trzeba połączyć.

Wywiad JK dla Jedynki: " Kaczyński ocenił, że dotąd postawa międzynarodowych elit była bardzo sceptyczna, żeby wyjaśnić sprawę katastrofy smoleńskiej, ale teraz to nastawienie się zmieniło."

Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, dziś rano zmarł w swoim domu Marek Pasionek

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1642847

Wywiad JK dla Jedynki: " Kaczyński ocenił, że dotąd postawa międzynarodowych elit była bardzo sceptyczna, żeby wyjaśnić sprawę katastrofy smoleńskiej, ale teraz to nastawienie się zmieniło."

Podobne "nadzieje" wiązał   J. Kaczyński z prezydentem D.Trumpem, kiedy w styczniu 2017 roku nastąpiła inauguracja jego prezydentury.

Zarówno A. Macierewicz jak i szef MSZ W. Waszczykowski , zapowiadali zwrócenie się deo USA o posiadane materiały w tej sprawie. Szef amerykańskiej dyplomacji odpowiedział, że USA wszystko co miała przekazała Polsce, na co W. Waszczykowski odpowiedział, ze nic takiego nie posiadamy i na tym ta "pomoc" USA i reszty zachodnich sojuszników się skończyła.

Wtedy to 10.10.2017 roku, podczas 90-tej miesięcznicy J.Kaczyński powiedział, że będzie pomnik ofiar  i Prezydenta L. Kaczyńskiego oraz:

 

(...)

- I będzie prawda , której jeszcze dzisiaj nie znamy i ja jej nie znam. Prawda albo stwierdzenie, że dzisiaj, w tych okolicznościach, które mamy, tej prawdy do końca ustalić się nie da. Ale zostanie to powiedziane uczciwie, to się Polakom po prostu należy.

(...)

Zrealizował obietnicę postawienia pomników, ale nie wyjaśnił uczciwie Polakom, dlaczego tej prawdy do końca ustalić się nie da. 

Teraz też jego wyjaśnienia będą opierały się Raporcie podkomisji MON, która jest tzw. "drugim ostrzem nożyc Golicyna" w sprawie tych wydarzeń przedstawionych w Raportach MAK i KBWLLP.

Śmierć M. Pasionka nasuwa skojarzenia ze sprawą śmierci  bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 Prokurator Andrzej Witkowski był dwukrotnie odsuwany od prowadzenia śledztwa w sprawie zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki i sprawa pozostała nie wyjaśniona.

"- Dowody, które jednoznacznie wskazują na inny przebieg zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki pojawiły się już w 2002 roku - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prokurator Andrzej Witkowski, który w swojej karierze dwukrotnie badał sprawę morderstwa kapelana "Solidarności".  W obu przypadkach, w latach 1990-1991 i 2000-2004, był odsuwany od śledztwa."

W II PRL-u nie można wyjaśnić żadnej śmierci związanej ze sprawami przygotowania do transformacji ustrojowej, w ciągu jej wprowadzania, oraz do dnia dzisiejszego.

Gdyby te śmierci związane były tylko z agenturą i służbami Rosji, nie byłoby tak szczelnej i konsekwentnej obrony sprawców(np tzw. seryjnych samobójców po Smoleńsku).

Po 1989 roku USA powierzyła Polskę Niemcom/niemieckiej UE oraz siłom realizującym interesy żydowskie Izraela i zachodniej diaspory, z diasporą amerykańska na czele.

To te czynniki blokują wszelkie próby wskazania przyczyn i sprawców.

Jak współpracowały służby III RP z niemieckimi służbami a niemieckie z izraelskimi, mogliśmy się przekonać w sprawie zabójstwa dr Dariusza Ratajczaka, gdy wg źródła z USA, sprawcą był agent Mossadu, przebywający wtedy w Polsce i zatrzymany na Okęciu,

Władze niemieckie zażądały jego przekazania wymiarowi sprawiedliwości Niemiec, skąd szybko został wypuszczony za kaucją i na tym się sprawa zakończyła.

Gazeta Wyborcza, która szczuła na śp. dr D.Ratajczaka tryumfowała:

http://wyborcza.pl/1,75477,8249733,Uri_Brodsky_na_wolnosci.html

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1642856

Dla wielu był to wyczyn, świadczący pozytywnie o gliwickiej prokuraturze. A ja pamiętać Go będę z czasów, gdy na dachu starego Wydziału Prawa piliśmy bimber przytargany przez Marka...Bliżej niż dalej...

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1642845

Jak śmiesz w takim stylu tworzyć pamięć o Wielkim, Ważnym Polaku, który był potrzebny i powinien żyć długo. To smutek po twojemu? Wiedz że nie tylko ty znałeś Pana Marka i nikt takich głupot nie pisze. No cóż, jak się nie potrafi pisać merytorycznie, to pisze się co z wychodzi z gumowca.

Vote up!
3
Vote down!
-3

Kolejorz

#1642857

jak bardzo stara panienka opluwała wszystkich prokuratorów w Polsce nazywając ich mafią, a teraz udajesz ich obrońcę? Tfu, co za ohydne ruskie bydlę...

Ps. A ja mam prawo pamiętać, jak faktycznie było, ruski trollu.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1642861

Tylko tyle? Wypaliłeś się. Zauważ że nikt już nie chce czytać twoich wypocin. Gdyby nie kilku poważnych  Polaków, ten portal już dawno poszedłby z torbami. Nie pomyślałeś o wyjeździe na front np. do Mariupola? A, nie zapomnij zabrać ze sobą bimbru. Lek w sam raz na twoja głowę.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Kolejorz

#1642921

Ze wszystkich piszących tutaj polskojęzycznych trolli jesteś najlepszy. ;)

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1642944

Ty to potrafisz, ale nie trafiłeś. Trollem nie jestem. A ciebie znają i mają dość MISZCZU wszyscy. Czy to po bimbrze takie objawy? Jesteś kowalem swego losu i "autorytetu".

Vote up!
2
Vote down!
-1

Kolejorz

#1642983

idiotą. Wracaj na ścierwoneonek do swoich kacapów. Tam odetchniesz pełną piersią starego esbeka. Pa, impotencie.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1642986

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Subaru został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Mż ppjł pn bmbr, mż nwt n jkmś dch, mż nwt z jkmś Mrkm... T jż jdnk przszłść, mż pz pńskm zmłwnm d bmbr, c nchybn brdz wpływ n pn "tfrczść" n tym prtl.
Vote up!
2
Vote down!
-5
#1642988

Dla kolegi pytam - pisze doktorat o patologiach.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Krispin z Lamanczy

#1643009

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Skala agresji rosyjskiej na Ukrainie, tłumaczy takim osobom jak ja powściągliwość J. Kaczyńskiego i A. Macierewicza w sprawie zbrodni z 10.04.2010.

Chwała tym, którzy płacą za prawdę.

Vote up!
4
Vote down!
0

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1642939