Kim jest Piotr Duda?

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

czyli czy w PRL-u bis władza odpuściła sobie ręczne(z tylnego siedzenia)sterowanie związkami zawodowymi w Polsce?
Najliczniejsza organizacja związkowa czyli OPZZ, była i jest "nasza", natomiast druga co do wielkości czyli NSZZ "Solidarność" ....?
Do października 2010 roku, pod kierownictwem Śniadka, NSZZ Solidarność urządzała protesty, w których nie unikała konfrontacji z siłami porządkowymi, a po wyborze P.Dudy, który zapowiedział odpolitycznienie związku, mamy tylko gadanie i akcje protestacyjne w formie happeningów.
Kim jest P.Duda:

"Piotr Duda do związku należy od 1980 r., kiedy zaczął pracę w Hucie Gliwice na stanowisku tokarza. W latach 1981-83 jako komandos służył w elitarnej VI Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej, w tym w siłach ONZ w Syrii. Po skończeniu służby wojskowej wrócił do pracy w hucie.
W 1992 r. został wybrany na przewodniczącego komisji zakładowej. Trzy lata później został wybrany do Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Od 8 lat jest członkiem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". "

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8550249,Piotr_Duda_nowym_szefem__Solidarnosci_.html

"Po wyjściu z wojska Duda wrócił do Gliwic, do huty. W „Solidarności” nie udzielał się zbyt aktywnie. – Był wtedy raczej ostrożny – mówi Marek Kempski(człowiek J. Buzka, TW Karol, odwołany z funkcji wojewody śląskiego po skandalach w urzędzie i wokół jego osoby-przp. mój), działacz „S”, były wojewoda śląski. – Zresztą mówił potem wprost, że był po prostu za młody.

Uaktywnił się na przełomie lat 80. i 90.(okres przygotowań i trwania Okrągłego stołu- przyp. mój) Huta wpadła wtedy w tarapaty. – Ku naszemu zaskoczeniu wziął udział w programie Elżbiety Jaworowicz, bronił tam huty. Sam jakoś to zorganizował – bez pośrednictwa zarządu regionu – wspomina Kempski.

Zwrócił na niego uwagę Marian Krzaklewski(przekręt z PZU na rzecz Eureko jako firma ludzi z KE założona specjalnie po to, by przejąć PZU-relacje L.Millera na ten temat w jego książce),razem z J.Buzkiem; za co ten ostatni dostał na dwa lata szefostwo PE- przyp. mój), wówczas lider związku. Duda współorganizował strajk w hucie w latach 90. – Pokazał, że ma zdolności przywódcze. Umie pociągnąć za sobą ludzi – wspomina. "

http://www.rp.pl/artykul/553368.html

Jarosław Kaczyński na konwencji PIS w Rzeszowie w 2007 roku powiedział: "21 października, jeśli oni zwyciężą, jak niektórzy uważają, to nie będzie nowy 4 czerwca 1992 roku (ujawnienie "listy Macierewicza", co doprowadziło do upadku rządu Jana Olszewskiego); to będzie nowy 13 grudnia 1981 roku."
Zamach smoleński i wszystkie działania tego rządu z aferami na czele, potwierdziły w 100% jego przewidywania.
Dlatego biorąc pod uwagę kim był Piotr Duda(z jakiego środowiska się wywodzi), przeszłość w wojsku(L.Wałęsa TW Bolek, został skaptowany w wojsku) w stanie wojennym, obecna postawa "apolityczności", uprawnia do sformułowania poszlaki , że jest to być może Bolek II.
Za obecną władzą stoją te same siły ze WSI, które stworzyły TW Bolka, wiedziały po co, a praktyka dowiodła jak trafna była ta decyzja, to dlaczego na trudne czasy II PRL-u nie miałyby stworzyć Bolka II?

1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)

Komentarze

Ponoć i na pewno "komandos" - Czerwony Beret.
Tylko dlaczego teraz i po co zrzucony ?

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#253867

Tusk jest w opałach więc wyciąga asa z rękawa.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#253875

Ja tez kompletnie nie rozumiem jak toto mogło zastąpić Śniadka. Za nic tego nie rozumiem.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#254074

Dzisiaj nawet któraś z komentatorek stwierdziła, że Duda wyrasta na "męża stanu".
Był "ostrożny", jak pisze Autor, co tłumaczy decyzje Przewodniczącego.
Może i dobry z niego szef, ale kiepski przywódca ruchu społecznego.
Po ogłoszeniu zwolnienia blokady, tylko odgłosy nagłej wrzawy, która brzmiała buntowniczo i przeciwnie względem wydanej decyzji, ratowały godność trzytysięcznej grupy demonstrantów z Solidarności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#253892

Piotr Duda.

Ano on się urodził, jak o nim piszą, ni z ojca ni z matki.

Po prostu z siewnika wypadł i już.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#253896

Nie myslcie  za duzo to wam zaszkodzi na dobra cere ,Ja mysle ktokolwiek walczy z tym allianem z kosmosu zwanym tuskiem to wasz sprzymierzeniec

Vote up!
0
Vote down!
0
#253917

Bolka II, Dudy. Aktor z niego slabszy niz Bolek I

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#253920

gdyby to była normalna sytuacja powinien byc wygwizdany tam na miejscu przez związkowców. Jego decyzja o zakończeniu blokady, jego "słabość" w staraniach o wejście do Sejmu świadczy tylko przeciwko Dudzie. Na ile jego służba w komandosach stanowi obciążenie trudno dziasiaj stwierdzić. Późniejsze fakty pozwalały brać go za człowieka solidarności. Ale jego "apolityczność" budzi już poważne podejżenia. Zresztą czym wsławił się jako Przewodniczący "S"? Związek nie ma zębów a przednią jedynką zawsze jest przewodniczący. A zatem albo Bolek II albo mają na niego haka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#253924