Benedykt XVI o przyczynach kryzysu Kościoła

Obrazek użytkownika 35stan
Idee

]]>https://www.pch24.pl/benedykt-xvi-o-przyczynach-kryzysu-kosciola--pelny-...]]>

 

BXVI pisząc na temat kondycji KRK i cywilizacji chrześcijańskiej, skupił się na kryzysie związanym ze skandalami na tle seksualnym a zwłaszcza pedofilii wśród duchownych.

Ten skandal narastał latami w KRK i moim skromnym zdaniem nie był on procesem spontanicznym związanym ze „spontanicznymi” rewolucjami obyczajowymi zachodzącymi w świecie Zachodu, który u swych początków zbudowany był na zasadach cywilizacji łacińskiej z jej etyką chrześcijańską.

Moim zdaniem rewolucje obyczajowe były i są elementami wojny prowadzonej z chrześcijaństwem a zwłaszcza KRK, który najdłużej się opierał i opiera napastnikom.

Russell Ronald Reno III, znany jako R.R. Reno, teolog i konserwatysta polityczny z USA, został ochrzczony w Kościele Episkopalnym jako niemowlę i dorastał jako członek Kościoła Odkupiciela w Baltimore w stanie Maryland . Jako dorosły był aktywnym uczestnikiem Kościoła Episkopalnego, służąc jako Starszy Strażnik Kościoła.

18 września 2004 r. został przyjęty do Kościoła rzymskokatolickiego . Wyjaśnił swoje nawrócenie w ten sposób: „Jako episkopalianin potrzebowałem teorii, aby pozostać na miejscu, i zrozumiałem, że teoria jest cienką nicią łatwo łamaną. Kościół katolicki nie potrzebuje żadnych teorii”.

Opinia R.R.Reno na temat eseju BXVI:

(…)

Sprawę eseju autorstwa Benedykta XVI komentuje także R.R. Reno z portalu firstthings.com. W swoim tekście zwraca uwagę na to, że esej papieża-emeryta jest „świadectwem człowieka, który przeżył kulturowe konwulsje oraz teologiczne zdrady”. Autor tekstu podkreśla, że Benedykt XVI „z pewnością ma rację” i dodaje, że rewolucja seksualna z 1968 roku zniszczyła zakazy i zahamowania oraz stabilne normy, które są niezbędne do powstrzymania człowieka przed złem. R.R. Reno zwraca uwagę, że pozwoliło to na doprowadzenie do klęski seksualnej i nadużyć seksualnych w Kościele. Reno dodaje, że rewolucja służyła „żarłocznemu pragnieniu doznań zmysłowych i konsumpcji materialnej”.

„Przemiany społeczne dokonane przez ten imperatyw trwają. Są tak potężne, że w polityce Zachodu połączyły lewicę i prawicę w neoliberalny konsensus, który dąży do maksymalnego uwolnienia ze względu na tworzenie bogactwa i maksymalne uwolnienie ze względu na osobiste spełnienie i samoakceptację (lewicowa regulacja kulturowa)” - pisze R.R. Reno.

(...)

]]>http://www.pch24.pl/zagraniczne-katolickie-media-komentuja-esej-benedykt...]]>

Opinie R.R. Reno, są dość powierzchowne w ocenie przyczyn tych „przemian społecznych”, gdyż nie wyjaśnił istoty tego „imperatywu” oraz co to za „siły” były „tak potężne, że w polityce Zachodu połączyły lewicę i prawicę w neoliberalny konsensus, który dąży do maksymalnego uwolnienia ze względu na tworzenie bogactwa i maksymalne uwolnienie ze względu na osobiste spełnienie i samoakceptację (lewicowa regulacja kulturowa)”

Te "przemiany" nie były efektem spontanicznego rozwoju ale skutkiem podjęcia celowych zabiegów zmierzających do zniszczenia chrześcijaństwa, poprzez jego wewnętrzną dezintegrację od środka, czyli poprzez demoralizację duchownych(pasterzy i wiernych(owieczek).

BXVI(a także recenzujący Go R.R. Reno) nie wskazuje jakie siły stały i stoją za tym "lewicowym i prawicowym neoliberalnym konsensusem" a są to te siły, które doprowadziły do jego abdykacji i wyboru na jego miejsce Franciszka.

To cywilizacja żydowska oparta na Talmudzie i jego wielowiekowych interpretacjach, której największa ofensywa trwająca do dziś, rozpoczęła niszczenie chrześcijaństwa i chrześcijańskiej Europy w czasach Rewolucji francuskiej w drugiej połowie XVIII wieku i która systematycznie wypiera cywilizację łacińską z Europy i Ameryki.

Jak pisał prof. F.Koneczny, w państwie nie mogą pokojowo obowiązywać zasady dwu różnych cywilizacji a co zatem idzie i etyk, które są pochodnymi danej cywilizacji, bo jak pisał w artykule pt. "Harmider etyk" (Myśl Narodowa Nr 24/1936/):

(...)

Kto wie, czy wszystko zło, trapiące Europę, nie pochodzi z tego, że dziś ogół nie wie, jakiej się trzymać etyki. A w naszej Polsce jest ich aż cztery, bo cztery cywilizację współzawodniczą o kierownictwo: łacińska, bizantyńska, żydowska, turańska. Nie odmawiam nikomu dobrej wiary, ni patriotyzmu nikomu, kto jest odmiennego ode mnie zdania – lecz pytam każdego: Co da się zrobić dobrego przy takim harmiderze etyk ? Czas zastanowić się, do której też Polska właściwie należy cywilizacji i jakiej mamy trzymać się etyki ? Inaczej grozi nam stan acywilizacyjny i bezetyczny.

(...)

Pisał to prof. F.Koneczny przed tym co wydarzyło się potem, podczas II WŚ jak widać, ci co finansowali rewolucję francuską, rewolucję bolszewicką, narodowy socjalizm Hitlera, byli twórcami eurokomunistycznej Unii Europejskiej wg projektu Paneuropy Kalergi, zawartego w jego książce pt. „Praktyczny idealizm” wydanej w Wiedniu w 1925 roku i zasad komunisty A.Spinelliego( zawartych w Manifeście z Ventotene), który jest w UE czczony a budynek PE jest jego imienia.

To żydobanksterstwo, którego rozkwit rozpoczął żydowski bankier Rothschild w II-giej połowie XVIII wieku finansowało komunizm Marksa, Engela, Lenina i finansuje lewicowo liberalny porządek NWO poprzez globalizację.

Cywilizacja Talmudu to cywilizacja plemienna i rasistowska, która zakłada , że oni są "wybrani" do władania światem a Jezus, który nauczał, że wszyscy ludzie są braćmi i dziećmi Boga, jest ich wrogiem a Kościół przez Niego ustanowiony musi być zniszczony, bo stoi na ich drodze do panowania nad światem.

Ich siła wyrosła na lichwie i handlu niewolnikami i stała się potężna poprzez opanowanie struktur władzy w USA i władzy nad pieniądzem, poprzez ustanowienie w sposób podstępny(zgodnie z sadami Talmudu) prywatnego banku centralnego FED, a po zwycięskiej II WŚ, gdy USA stało się supermocarstwem, poprzez likwidację wymienialności dolara amerykańskiego na złoto i kreację pieniądza fiducjarnego(niemającego oparcia w dobrach materialnych, jak np. kruszce, którego wartość ma źródło z reguły w dekretowanym prawnie monopolu w wykorzystaniu go na danym obszarze jako legalny środek płatniczy oraz na popycie generowanym przez instytucje państwowe, głównie przez pobór podatków. Wartość pieniądza fiducjarnego opiera się na zaufaniu do emitenta(to narracja mająca zmylić ludzi, gdyż zaufanie do „okradającego” ich - czyli bankierów, z owoców ich pracy, to po prostu kpina z ich inteligencji).

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (8 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...ponieważ są finansowane przez biskupów, którzy zapewniają im masełko do chleba...jak mówi Michael Voris

https://gloria.tv/video/A49TajiuvDyf2t2LRtrKJkRcs

 

Roberto de Mattei: Stoimy u progu schizmy

Pontyfikat papieża Franciszka to sześć lat hipokryzji i kłamstw - ocenia włoski profesor historii, Roberto de Mattei.

https://gloria.tv/article/EtDQwkUwobe44QQRJKmFUC8YZ

Vote up!
2
Vote down!
-3

Verita

#1586220

Nie można się z tym nie zgodzić.

Moim celem jest wskazywanie na źródło tego kryzysu KRK, tkwiące w wojnie cywilizacji żydowskiej opartej na Talmudzie z cywilizacją łacińską.

Celem tej wojny, jest realizacja przez przedstawicieli cywilizacji żydowskiej opartej ma Talmudzie, ich obłąkańczej interpretacji biblijnego  pojęcia "Narodu Wybranego", którego realizacji stoi na przeszkodzie Kościół Chrystusowy.

W Piśmie Świętym  NT napisane jest:

Ewangelia wg św. Jana

DZIAŁALNOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA JAKO SŁOWA, ŚWIATŁOŚCI I ŻYCIA

O SŁOWIE

Prolog

.........................................

11 Przyszło do swojej własności, 
a swoi Go nie przyjęli. 
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, 
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7, 
tym, którzy wierzą w imię Jego - 
13 którzy ani z krwi, 
ani z żądzy ciała, 
ani z woli męża, 
ale z Boga się narodzili. 

..........................................

czyli Jezus "wybraństwo swojego ludu(Bożego)" rozszerzył na całą ludzkość, co faryzeusze i uczeni w Piśmie uznali za kłamstwo, za co ukrzyżowali Go a swoje "wybraństwo" realizują poprzez realizację plemiennego i rasistowskiego Talmudu, wszystkimi dostępnymi środkami(pieniądzem , przemocą i zbrodnią).

O tym jak Talmud nakazuje traktować chrześcijan:

Chrześcijanin w Talmudzie

Autor

KS. Justyn B. Pranajtis

wydanie II z 1937 roku

 

 

W księdze kabalistycznej Mizbea ha-zahab, rozdz. V,  jest takie zdanie:

„Nie ma nic wyższego nad Talmud najświętszy”

Str. 78/182

www.holywar.org/Pranajtis_PL.htm

Vote up!
3
Vote down!
0
#1586224

...od indywidualnej interpretacji  Pisma św. Zarówno protestanci jak i posoborowa "odnowa" posługuje się cytatami biblijnymi, nie bacząc na to, że Pismo św. nie jest do prywatnego wyjaśniania. Tylko Kościół autorytatywnie określa, jaki jest sens tekstów Pisma Świętego. ( 2 P 1, 20 )

Vote up!
3
Vote down!
-2

Verita

#1586232

" Tylko Kościół autorytatywnie określa, jaki jest sens tekstów Pisma Świętego"

W tym rzecz, że papież Franciszek został wybrany pod naciskiem tych "potężnych sił" , które skłoniły BXVI do ustąpienia mu(biskupi z Ameryki zwrócili się do D.Trumpa z prośbą, by wdrożył śledztwo, bo podejrzewają, że odbyło się to z interwencją administracji B.H.Obamy).

Oczywiście, D.Trump tego nie zrobił, tak jak nie odtajnił materiałów na temat zabójstwa JFK(a zapowiadał odtajnienie w czasie kampanii wyborczej, co było chwytem pozwalającym mu na przyciągniecie wyborców, bo spora część Amerykanów, pomimo upływu tylu lat, dalej pragnie prawdy na ten temat, podobnie ma się sprawa w Polsce ze Smoleńskiem, gdyż we wszystkie te zbrodnie umoczeni są ci sami sprawcy, pragnący władzy nad światem dla siebie- NWO).

Wybór Franciszka związany jest z ówczesną ofensywą NWO w czasie polityki resetu USA-Rosja Obamy, związaną z budową kolejnego po UE etapu NWO czyli EURAZJI czyli unii UE i Rosji.

Franciszek z lewicowymi poglądami od czasów młodzieńczych, kiedy zaczytywał się jak sam kiedyś opowiadał w wywiadzie, lewicową literaturą peronistów w Argentynie, nadawał się na tego, co będzie "unowocześniał" KRK na lewicowo liberalną modłę czyli prowadził destrukcję Kościoła od środka.

Jego adhortacja  Amoris Laetitia wywołała wielkie oburzenie wiernych i podziały wśród hierarchi i była powodem pisma(dubbiów) skierowanego do Franciszka przez 4 kardynałów, by podjął z nimi debatę, na temat zawartych w adhortacji spraw, ale Franciszek zbył to milczeniem(milczeniem zbywają talmudyści niewygodne pytania i tematy- czego nie ma w publicznej debacie, to nie istnieje- taką totalitarną zasadę stosują).

W jednym z wywiadów prasowych powiedział Franciszek, że piekło nie istnieje(czyli "hulaj dusza, piekła nie ma").

Na pytanie dziennikarza: a co z potępionymi duszami się dzieje?- odpowiedział:- te dusze ulegają anihilacji!!!!!

Takie poglądy prezentuje Głowa KRK.

Jego poglądy na praktyki homoseksualne i propagandę środowisk LGBT(akceptacja), są zgorszeniem dla wiernych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1586241

Stanie ??? 

.........W jednym z wywiadów prasowych powiedział Franciszek, że piekło nie istnieje(czyli "hulaj dusza, piekła nie ma").

Na pytanie dziennikarza: a co z potępionymi duszami się dzieje?- odpowiedział:- te dusze ulegają anihilacji!!!!!

Takie poglądy prezentuje Głowa KRK.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/35stan/benedykt-xvi-o-przyczynach-kryzysu-kosciola

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

           Ciekawe co ona, ta frankowa głowa sądzi o TYM co wydarzyło się tam, na dalekiej Syberii w mieście Barnauł. 

Polecam frankowej głowie jak jeszcze nie słyszała. No i każdemu polecam, bo rzecz jest niezwykła, a wydarzyła się nie tak dawno, bo chyba w Lutym 1965. Trwała trzy doby.......

:

https://gloria.tv/video/6CbP2CzTXWG73vJVd3czSQQ8q  

 

https://search.yahoo.com/yhs/search?hspart=adk&hsimp=yhs-adk_sbnt&param2=dc9c8e60-d383-401c-903b-ba8e656e0976&param3=defaultsearch_3.6~US~appfocus29&param4=bing-lp0-bb8~Chrome~CUD+W+BARNAU%C5%81~D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E&param1=20180506&p=CUD+W+BARNAU%C5%81&type=ds_appfocus29_cr  

Vote up!
3
Vote down!
0
#1586258

A chyba najbardziej pilnie recytuja Swiadkowie Jehowy :-))) Przypomne, ze jest to wynalazek rodem z Chazarii.

Vote up!
2
Vote down!
-2

chris

#1586263

 Zdecydowany Amatorze odwiedzili mnie Świadkowie Jehowy. Byłem wtedy przed domem na zielonej trawie. Wiele lat minęło od tamtej wizyty, no ale jej przebieg doskonale pamiętam. Panów chyba było dwóch, no i zamiarem ich było pewnie udzielenie mi jakiejś lekcji albo coś podobnego. Po tym jak się przedstawili, i zaczęli ten swój wykład na tematy biblijne, grzecznie im przerwałem, i zacytowałem TE właśnie słowa o TYM POŚREDNIKU JEDYNYM..... Goście zareagowali jakbym uderzył ich w twarz. Wykrzyczał chyba jeden z nich - to nie tak!  i opuścili moje podwórko nie zatrzymując się ani na chwilę.........

Niedawno wpadłem gdzieś w internecie na informację o CENTURII. Nazwisko chyba - Zofia Nosek. Polska Mistyczka. Otworzyłem stronę a tam pdf. Spisana historia Jej Kontaktów z Jezusem. Jej modlitw, Jej Wizji. Jej walki z demonami, które usiłowały Ją unicestwić, zadając Jej okrutny ból.... Przeleciałem cały tekst pobieżnie, no ale będę chciał sobie wydrukować, i spokojnie od deski do deski czytać i czytać.  Na ten mój rzut oka, tekst jest niezwykły. Niezwykłą wagę posiada dla każdego człowieka. Szczególnie opisy jej wizji, TEGO co nas czeka.......... Kobieta była chyba lekarką, od płuc. Mieszkanką Szczecina. Nie żyje już. Ale mam wrażenie, że tekst który pozostawiła po Sobie, jest tak ważny, że znany powinien być każdemu. Tekst jest obszerny. Ponad 200 stron chyba. Poszukam go zaraz i wkleję tutaj namiar. Myślę, że jego wartość o niebo przewyższa "przemyślenia" frankowej głowy KK. 

To jest TO

:

http://www.duchprawdy.com/zofia_nosko_centuria_oredzia_zbawienia.pdf  

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1586279

Jeżeli masz gdzię skopioany to prześlij mi na e-maila, bo strona podana przez Ciebie nie istnieje. kjahog@gmail.com

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1586387

Ci wyślę. 

U mnie się otwiera wersja gotowa do druku. 208 niezwykłych stron. Nie mam drukarki, ale poproszę synka może mi wydrukuje. Oprawię sobie w okładki i będę miał lekturę na codzień i na każdą wolną chwilę......

Wzajemnie

Pozdrowienia ślę

Vote up!
1
Vote down!
0
#1586448

W czasie mojej choroby, ale i wcześniej rozczytywałem się w dostępnych mi książkach o Talmudzie, m.in KS. Justyna B. Pranajtisa, którego w końcu zamordowano otruto (też zgodnie z Talmudem, bo GOJ NIE MOŻE POD KARĄ ŚMIERCI POZNAWAĆ ICH ŚWIĘTEJ KSIĘGI - TALMUDU. Mało tego Talmud rabiniczny jest dla nich ważniejszy niż Słowo Boże a Goja można oszukiwać i okłamywać jeżeli w sercu myśli, iż jest to dobre dla Żyda. Podobnie KRK został od środka rozwalony przez Żydów kardynałów, którzy opanowali II Sobór Watykański. 

Mam też nadzieję, że Benedykt XVI spisał coś na kształt testamentu w formie książki, bo jest sprawny i zdrowy do dzisiaj a bajdurzenie o jego niemocy tylko jest ośmieszaniem. 

A jeżeli zaś o samym pontyfikacie Franciszka, to nie ufam mu niemal wcale. Dał swój popis zaraz po wyborze, gdzie zamiast pozdrowić ludzi krzyżowym błogosławieństwem życzył im smacznego obiadu. Później mycie nóg kobiecie i to muzułmańskiej, później filmik o religiach, gdzie nie ma Krzyża Świętego a mały Pan Jezusek, ale są inne święte atrybuty innych wierzeń poczynając od Menory Żydowskiej... itd, itd...

Niektórzy nawet mówiąc o Franciszku nazywaja go Antychrystem... 

Pozdrawiam serdecznie a wpis w punkt na 6... :)

P.S. 

Przed chorobą napisałem dwie części postu o Talmudzie. Są jeszcze trzy, ale muszę ochłonąć i dojść do równowagi emocjonalnej po lekturze tego, co w Talmudzie jest... zgroza, ale faktycznie nie da się zrozumieć Żydów bez znajomości ich Talmudu. 

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1586255

Przeciez kon jakim jest, to kazdy widzi...

Franek ? Powinnismy sie za niego bardzo gorliwie modlic, bo... wychodzi na to, ze ma bardzo "przechlapane"...

Ja tez mam raczej przechlapane..., ale Franek...no coz ? trzeba sie za niego gorliwie modlic...polecial gosc po calosci... ,a przeciez  mial rozsadnie pokierowac " akcjonariuszami" tej najstarszej na Swiecie firmy...

Do tego prosze nie zapominac, ze zyjemy w ciekawych czasach. Mamy bowiem dwoch Papiezy jednoczesnie... nie ma czegos takiego jak abdykacja... to nie krol, to Papiez...

No, ale skoro masoni spaceruja tak samo swobodnie po Krakowie, jak i po Watykanie, to co za zdziwienie...

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

chris

#1586264

podobno będzie jeden papież. Czarny...... i wtedy nadejdzie koniec.  Tego świata, na którym tyle zła. A na świecie, który przyjdzie, nie będzie więcej ZABIJANIA, ANI ŚMIERCI, ANI BÓLU, ANI KRZYKU, A SPRAWIEDLIWI POSIĄDĄ ZIEMIĘ i ZAMIESZKAJĄ NA NIEJ NA WIEKI.........

Vote up!
2
Vote down!
0
#1586281

Jak Pan zapewne się orientuje, moje spojrzenie i ocena najnowszej historii, w tym historii KRK i cywilizacji łacińskiej, ukierunkowana jest  pod kątem geopolitycznym.

Staram się  pokazywać, jaki wpływ na historię świata a także na przemiany w KRK mają coraz silniejsze siły stojące za projektem NWO.

Zniszczenie chrześcijaństwa, to cel tych sił działających na świecie od wieków a które datują się od czasu ukrzyżowania Chrystusa.

Pzdr.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1586291

wystarczający za wszystkie pozostałe:

Świat pozbawiony Boga może jedynie być światem pozbawionym znaczenia. Albowiem skąd wszystko, co jest, się wywodzi? W każdym razie nie ma on żadnego celu duchowego. W jakiś sposób jest i nie ma ani celu, ani sensu. W takim razie nie ma żadnych standardów dobra czy zła. W takim razie tylko to, co jest silniejsze niż inni, może zaznaczyć swój autorytet. Władza jest zatem jedyną zasadą. Prawda się nie liczy, w rzeczywistości nie istnieje.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1586325

Ksiądz też jest człowiekiem i w większości jego powołanie ma jednak pewne ograniczenia. Kapłani nie pozbywają sie atrybutów męskości; oczywiście nikt tego od nich nie wymaga. Swoje seksualne potrzeby załatwiają na różne sposoby, co jest dość powszechnie krytykowane. Hipokryzja. Należałoby jednak poważnie zastanowić się nad zniesieniem celibatu. Co leży na przeszkodzie? Kwestia majątkowa. Ksiądz posiadający rodzinę będzie dbał o jej interesy, a nie o interesy Kościoła. Hipokryzja. Teraz też księża mają rodziny, nie tylko swoją progeniturę, ale rodziców, rodzeństwo itd.

Oczywiście, nie ma wystarczającej ilości powołań, więc ksiądz-pedofil nie jest wyrzucany z kapłaństwa, tylko przenoszony i sprawę się zamiata. Lepszy ksiądz-pedofil niż żaden. To duża niekonsekwencja najdelikatniej rzecz ujmując. A najbardziej ostro, to może świadczyć, że Kościół, to przedsięwzięcie gospodarcze działające na zasadzie utrwalania w ludziach teorii, których sam  nie wyznaje, ale z których korzysta strzygąc naiwne owieczki..

Oczywiście kulturotwórcza i wychowawcza rola Kościoła jest nie do przecenienia i taką rolę będzie zapewne odgrywał jeszcze przez następne stulecia...

Vote up!
1
Vote down!
-2

Janusz40

#1586382

"A najbardziej ostro, to może świadczyć, że Kościół, to przedsięwzięcie gospodarcze działające na zasadzie utrwalania w ludziach teorii, których sam  nie wyznaje, ale z których korzysta strzygąc naiwne owieczki.."

 

Ja sądzę jednak, że Kościół to jednak Boże przedsięwzięcie, który stanowią grzeszni ludzie.

Jedni grzeszą więcej, inni mniej, ale jako instytucja Boża wypełnia mniej lub bardziej dobrze, założone przez Boga cele.

 

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1586384

A moze nowy Hitler ? Albo Lenin ? ostatecznie Stalin ...

Mam nadzieje, ze Kolega kojarzy moje skojarzenia :-)))

Albo Kolega nic nie wie na temat  tego jegomoscia pod nazwiskiem Luter zreszta Marcin  i jego sponsorow ?

 albo troche tu nam tego...tego no...panie dziejku...

Chyba prawda lezy po srodku..., no tak wnioskuje z Panskiego komentarza...szczegolnie ten pasaz o zniesieniu celibatu... rozumiem Kolega rewolucjonista :-)))))

)a po jego argumentowaniu, to widzimy, ze taki realista- rewolucjonista :-)))

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

chris

#1586403