Zadziwiające stwierdzenia na konwencji PO!

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Na konwencji Platformy Obywatelskiej w sobotę 12 września padło kilka zaskakujących stwierdzeń nie mających związku z rzeczywistością. Jednym z nich była obietnica likwidacji składek na ZUS i NFZ, które jednak zostaną zastąpione podatkiem a ubytek dla budżetu ma wynieść rzekomo tylko 10 miliardów złotych. PO nie mówi kiedy to wprowadzi, jedynie że nie od razu po wyborach. Obietnice Prawa i Sprawiedliwości (to zwiększenie kwoty wolnej od podatku z około 3 tysięcy złotych do 8 tysięcy złotych oraz kwota 500 złotych na każde dziecko w biednych rodzinach i od drugiego dziecka w bogatszych), są kilka razy większe, ale Prawo i Sprawiedliwość pokazało źródła finansowania swoich obietnic, a Platforma nie pokazała skąd wziąć te 10 miliardów. Te obietnice PO niewiele zmienią w obciążeniach podatników i są niewiarygodne, zwłaszcza że PO miała aż 8 lat na zrobienie tego - nie wierzmy w puste obietnice pustego rządu i pustej partii!

 

Druga zaskakująca teza to sugestia premier Ewy Kopacz, że premier Jarosław Kaczyński schował się - tymczasem nie tylko był obecny na odbywającej się wcześniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, ale w dodatku przemawiał na niej! Ciekawe, co musiałby zrobić, aby Kopacz nie uznała, że się chowa?

 

Ewa Kopacz stwierdziła też, że Unia Europejska nie szantażuje nas złymi konsekwencjami nieprzyjęcia muzułmańskich imigrantów - tymczasem przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz zagroził użyciem siły, jeśli nie podporządkujemy się "duchowi wspólnoty" ws. imigrantów! Źródło pod tekstem. A były też nieoficjalne groźby odebrania dotacji z UE w przypadku nieprzyjęcia tych imigrantów.

 

Ostatnie zaskakujące stwierdzenie było autorstwa byłego komisarza UE Janusza Lewandowskiego, który mówił, że zadłużenie kraju odbiera mu suwerenność - tymczasem rząd przez niego popierany zwiększył zadłużenie o około 500 miliardów złotych w 8 lat, tempo tego zadłużania należy do najszybszych na świecie. Czy Lewandowski tego nie wie, czy liczy na to, że widzowie tego nie wiedzą i uznają go za odpowiedzialnego polityka?

 

Filip Stankiewicz

 

Źródło:

]]>http://wpolityce.pl/swiat/264981-koniec-zartow-schultz-zagrozil-uzyciem-sily-wobec-takich-krajow-jak-polska-jesli-nie-podporzadkujemy-sie-duchowi-wspolnoty-ws-imigrantow-wideo]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

To już gacie osrane ze strachu, przed przegraną, POwoduja że mózgi rozgrzane do białości, co by zaoferować lemingom by ich POpierali.

A obietnica likwidacji składek ZUS i NFZ, to już agonia umysłowa PO i kopary jako szefowej.

Wiadomo to nie od dziś, że tonący brzytwy się chwyta.

Jeszcze parę takich genialnych POmysłów sPOwodowanych strachem i straszeniem PISem, a możemy być spokojni na jesieni o wynik wyborów.

To widać to czuć to słychać, jak paniczny strach ogarnia zydo ubecki rząd PO-PSL, z towarzyszką koparą kłmczuchą na czele.

Beata Szydło premierem.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1493039

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mikolaj nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przeciez od lat w tym programie jest LIKWIDACJA NFZ!!!!!

Oczywiscie dzisiaj mamy w dyskusji klasyke:  jak Kali ukrasc krowy to dobry uczynek, jak Kalemu ukrasc - to zly....

Gwoli wyjasnienia: nie jestem i nigdy nie bylem zwolennikiem PO.

Vote up!
0
Vote down!
-2

mikolaj

#1493190

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mikolaj nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

- byle tylko utrzymac sie u wladzy.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze nieprzemyslane obietnice utrudnia w przyszlosci reformowanie kraju.

Tak bylo z referendum o JOW-ach, ktore odbylo sie na zasadzie plebiscytu: kto przeciw PO i Komorowskiemu nie idzie glosowac... zupelnie bez dyskusji merytorycznej nad slusznoscia  czy nie wprowqadzenia JOW-ow.

Podobnie bedzie w przyszlosci ze slusznym postulatem likwidacji ZUS i NFZ. Tylko nie o sama likwidacje tu chodzi - bo nie mozna zlikwidowac tych instytucji nic nie oferujac w zamian. Likwidacja ZUS musi byc powiazana z zastapieniem obecnych emerytur - emeryturami panstwowymi zabezpieczajacymi obywateli socjalnie - a wiec o minimalnej wysokosci  umozliwiajacej zycie, ale bez obecnych emerytur "kominowych" - czyli maksymalna emerytura np. nie wyzsza niz dwukrotnosc najnizszej.

Srodki na te nowe emerytury musza byc zbierane w postaci podatku dochodowego (jako jego integralna czesc) lub w postaci podatku od funduszu plac placonego przez przedsiebiorstwa (oczywiscie w wysokosci nie wyzszej niz obecne skladki ZUS) 

Otrzymamy w ten sposob co najmniej 30% oszczednosci - bo zamiast ZUS wystarczy zorganizowac departament w Ministerstwie Finansow zatrudniajacy 5% obecnych pracownikow ZUS.

Pieniadze na "emerytury pod palmami" - niestety - musi sobie sam wypracowac w ciagu zycia przyszly emeryt.

Likwidacja NFZ - to takze zyskowne przedsiewziecie - pora wrocic do zarzuconej lata temu zasady, ze pieniadze ida za pacjentem - czyli do ogolnych zasad ubezpieczeniowych obowiazujacych na calum swiecie - bo to nie urzednicy wiedza lepiej u kogo sie ma pacjent leczyc - ale sam pacjent musi miec prawo wyboru lekarza i szpitala. Oczywiscie wymaga to wyceny procedur medycznych - ktora stosowana jest i dzisiaj w kontraktach. 

Szkoda, ze to PO proponuje takie reformy - bo z zasady obowiazujacej w Polsce wynika, ze nawet najlepsze pomysly jednej z dwoch partii (PO i PiS) sa odrzucane przez druga - tylko z tego powodu, ze zglosili je przeciwnicy.

Vote up!
0
Vote down!
-2

mikolaj

#1493044

Totalny odlot Kopaczki na metr na konwencji POlszewików. Jak usłyszałem jej pomysły obiecanki powyborcze to ze śmiechu mało nie spadłem z krzesła. One są tak samo realne jak :Polska od morza do morza, co drugi dzień wolny, co trzeci wypłata (http://wpolityce.pl/polityka/265151-po-konwencji-po-polska-od-morza-do-morza-co-drugi-dzien-wolny-co-trzeci-wyplata)-prawda, że piękne i śmieszne przez łzy, tylko dla czego tak tragiczne?. Po 8 latach rządu POlszewia doprowadziła kraj do ruiny: zlikwidowała stocznie, kopalnie, wielkie zakłady pracy które budowali z wielkim trudem nasi ojcowie przez co 3 miliony Polaków musiało wyjechać za granicę za chlebem, służbę zdrowia doprowadzono do totalnego upadku (na operację biodra czeka się w kolejce 12 lat), szkolnictwo jest na tragicznie niskim poziomie, gdzie musimy kupować prąd od Ukrainy która jest w stanie wojny z Rosją, gdzie Kopaczka wraz z herThuskiem, Makrelą popierają żyda herr Shulza który grozi Polsce wojną jeżeli nie przyjmiemy 12 tyś. muzułmańskich terrorystów. To są właśnie osiągnięcia POlszewii za ich rządów.Jak to można inaczej określić jak to co zostawiają po sobie, jak nie : ch.j, dupa i kamieni kupa.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1493046

Po-sitwa łże i kłamie z szybkością śwaitła, nic jich już nie powstrzymuje, żadnych hamulców, żadnych granic...

Vote up!
1
Vote down!
0

Yagon 12

#1493056

Parę lat temu przeczytałam, że dwóch profesorów założyło sprawę o emerytury do sądu. Chodziło im o to, że płacili pieniądze, mają ich wiele na koncie, a emerytura jest kiepska. Wyrok był taki, że emerutura jest uznaniem państwa i jest wypłacona w ilości na jakie stać nasze państwo. Szukałam tego wyroku, bo nie pamiętam czy to był sąd, czy Trybunał, ale go nie znalazłam. Jednak to, że emerytura jest uznaniem od państwa i to od niego zależy jej wysokość pamiętam dobrze, bowiem powiedziałam o tym mojej mamie emerytce i ona się rozpłakała słysząc to.

Tak się zastanawiam, czy tutaj nie o to chodzi. Bo jakoś za piękne by to było zniesienie tych opłat z przedsiębiorców. Gdzieś te pieniądze trzeba znaleźć. A mogą się one znaleźć w emeryturach zgodnie z prawem.

Vote up!
5
Vote down!
0

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1493060

Nawet tytul profesorski nie chroni przed glupota (najlepszy przyklad: Niesiolowski).

Wystarczy wpisac w jakiejkolwoek wyszukiwarce "system emerytalny" - aby pojawilo sie sporo hasel wyjasniajacych na czym to wszystko polega. Prawo - nawet najgorsze - jest prawem dopoki nie zostanie zmienione... od 1945 r. w Polsce wyplaca sie emerytury seniorom z pieniedzy  wplacanych przez obecnie pracujacych. Tak bylo, jest i jeszcze dlugo bedzie.

Proba reformy (OFE) zakonczyla sie "skokiem na kase" Tuska - i dzisiaj z OFE emeryt moze dostac 20 zl miesiecznie - na pampersy nie wystarczy...

Vote up!
1
Vote down!
0

mikolaj

#1493191

Postbolszewicka mafia zwana PO - sterowana i popierana przez poststalinowskie "GWno"

Przecież na tę postbolszewicką mafię sterowaną i popieraną przez poststalinowskie "GWno" będą w pierwszej kolejności głosować beneficjenci tego postsowieckiego, mafijnego systemu istniejącego od początku PRL-bis i udoskonalonego przez mafię w PO.

A takich, łącznie z lewactwem czy palikociarstwem - na jakich to wyborców w coraz większym stopniu ostatnio przestawia się PO -- jest jednak sporo...

Poza tym, od kiedy to odmóżdżone antypolską propagandą michnikowszczyzny lemingi nabyły podstawowe umiejętności logicznego myślenia oraz rozumowania?

A bez tego są oni niczym szarańcza, której rzuci parę pustych wyborczych obiecanek i to im wystarczy do pełni szczęścia - a właśnie łgarz Kopacz-ka rzuciła tym odmóżdżonym lemingom garść kompletnie pustych wyborczych obiecanek, oznajmiając je swoim partyjnym funkom z PO z wdziękiem sowieckiego politruka...

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1493198