US Navy do Korei Płn. - nigdzie nie dolecisz

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Broń laserowa to już jak wojny gwiezdne. Na pogróżki Kim Jong Una amerykanie odpowiedzieli pokazem zdolności broni laserowej która już jest na okrętach US Navy. Wygląda na to że to co wystartuje z Korei daleko nie poleci.

Marynarka wojenna USA faktycznie wkroczyła w 21 wiek. Dla przestrogi Korei Północnej, Iranowi czy komu tam przyszłoby do głowy atakować USA zademonstrowano zdolności bojowe MLD (Maritime Laser Demonstrator ).

Poniższe wideo demonstruje jak można zniszczyć silnik łodzi motorowej niewidzialnym dla oka promieniem lasera. Dla załogi wygląda to na zwykłą awarię silnika . Piraci muszą się teraz mieć na baczności.

 

Laser nie opuszcza celu niezależnie od tego jakie ruchy na wodzie wykonują obydwa obiekty.

To było na rozgrzewkę. A teraz coś poważniejszego. Próba na dronie.

  

 No i wreszcie prawdziwa wojna. Może to być samolot , może to być rakieta z głowicą atomową.

 

 Laser Weapon System (LaWS)  zamontowano na pokładzie wyposażonego w naprowadzane rakiety okrętu niszczyciela  USS Dewey (DDG 105) . Prototyp jest szybko usprawniany zarówno jesli chodzi o system naprowadzania na cel jak też jakość i siłę lasera niszczącego. Z cała pewnością system ten potrafi niszczyć małe cele bez potrzeby wystrzelenia nawet pojedynczego naboju.

Praktycznie marynarka wojenna  już dziś dysponuje potężnym laserem rażącym cele wysokiej intensywności promieniem laserowym. Bez problemu jest w stanie niszczyć drony. System jest w stanie śledzić poruszający się obiekt i emitując ciągły promień wypalić otwór poprzez stal.

W czasie testów nie zdarzyło się ani razu aby nie trafi w cel. Wynik brzmiał 3 na 3 jeśli chodzi o bezzałogowy obiekt latający i 12 na 12 w pozostałych próbach.

To co widzieliście na wideo to nie są materiały jak z Hollywood. Promień prawdziwego lasera jest niewidoczny ponieważ pracuje w spektrum podczerwieni. Wiele szczegółów o laserach pozostaje tajemnicą ,choćby takie jaki jest ich zasięg lub jakiej energii potrzebuje. Wiadomo jednak że jeden puls energii kosztuje poniżej jednego dolara a jest używany przeciwko obiektom wartym wiele więcej. Koszt konstrukcji lasera w ciągu ostatnich 6 lat wyniósł około 40 milionów dolarów - praktycznie 'grosze".

 

PS. Czy lasery są w stanie zniszczyć koreańskie rakiety ? Pewnie się , na szczęście, nie przekonamy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Korea północna nam nie straszna. Obrońcy demokracji nie dadzą nas skrzywdzić.

Swoja drogą ta Korea to jacyś kompletni idioci czyżby nie wiedzieli o tym?

 

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#349870