92- latka do aresztu za 30zł. bukiet kwiatów

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Idiotyzm rzeczpospolitej oszustów przekracza granice. Sąd, tak-sąd, orzekł że 5 dni aresztu :„spełni cel wychowawczy i prewencyjny" wobec kobiety z demencją starczą. Bez serc, bez ducha bez rozumu. Tacy stają się Polacy? 

92 -letnia rencistka  dostała wezwanie do aresztu bowiem nie zapłaciła mandatu za "kradzież" bukietu kwiatów wartości 30 zł.

Schorowanej staruszce Sąd wymierzył karę - mandat w wysokości 100 złotych. Gdy kobiecina nie uiściła opłaty, bezduszny wymiar sprawiedliwości skazał kobietę na 5 dni aresztu.

Sąd uznał, że kara „ ma spełnić cel wychowawczy i prewencyjny” .  "Nie ma żadnej taryfy ulgowej" obwieścił światu w "Wiadomościach" Jarema Sawiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu.

       

Spróbujmy "na trzeźwo" ocenić fakty. Skoro chorą staruszkę "schwytano na gorącym uczynku" należy przypuszczać że kwiaty za które nie zapłaciła z pewnością jej odebrano. Tak więc jakby nie patrzeć do kradzieży nie doszło  a można co najwyżej mówić o "usiłowaniu. Bezduszność oraz podłość, zapewne jakiegoś "security" (dresiarza, byłego ZOMOWCA lub kogoś podobnego) woła  o pomstę do nieba. Gdyby w takim osobniku byłaby odrobina człowieczeństwa powinien był babci ten bukiecik kupić i dać z ucałowaniem w prezencie.

Jeszcze głupszy i bardziej nieludzki był cymbał kierownik czy manager placówki który skierował sprawę do sądu. Przecież cena 30 zł za małą wiązankę to też złodziejstwo. Pamiętajmy że każda przecena w sklepie, tzw. promocja, pokazuje na ile na co dzień sprzedając ten towar bez obniżki właściciel placówki okrada swoich klientów.

No i sędzia. Wykształcony za nasze pieniądze marnotrawi kolejne wydając idiotyczny wyrok.  Odebrać rencistce 100 zł to tak jakby wkładać mordę do babcinego talerza i wyjadać jej zacierki na chudym mleku. Przecież sędzia jest po to aby wymierzać sprawiedliwość w oparciu o prawo oraz własną logikę. A ta logika wskazuje że 5 dni  w areszcie kosztuje państwo więcej niż 100 zł które w takim przypadku i tak nie wpłynie do budżetu bo mandat zamieniono na areszt.

        

Jak się jednak okazuje nie wszyscy w Polsce oczadzieli. Sąd zmienił decyzję i teraz ten sam rzecznik który straszył że "Nie ma żadnej taryfy ulgowej" teraz bez zmrużenia oka przyznaje że  "w jego przekonaniu błędy nastąpiły". Teraz kłopoty może mieć  sędzia, który wydał wyrok zamieniający karę grzywny na areszt. Rzecznik Sawińskiktóry był apologetą wyroku zdecydował się donieść na sędziego i skierować sprawę do rzecznika dyscyplinarnego. Nagle oświecony? 

 

Rodzina skazanej zapłaciła , dla świętego spokoju babci, mandat. Syn skazanej, zauważył, że sąd mógł ściągnąć pieniądze z renty i nie byłoby sprawy a tylko wstyd dla sądu, który sprawę winien umorzyć od samego początku.

Podobnych absurdów sądowych w ostatnim czasie było więcej. Sąd rozpatrywał m.in. kradzież sałatki za 2,99 złotych przez chorą na Alzheimera 75-latkę. Skazano na więzienie upośledzonego intelektualnie 25-letniego mężczyznę za zabór roweru.

Kto ukaże upośledzonych umysłowo pracowników wymiaru niesprawiedliwości?

         

Mam nadzieję, ze Rodzina kwiatki dla Babci kupiła. A babci życzmy 100 lat!.

PS. Czy ja i media nie pominelismy czegos w tym bezhołowiu? Czy to aby jakiś bezmózgi prokurator nie musiał tej sprawy skierować do sądu ? Bo chyba z powództwa cywilnego karać więzieniem nie powinno się. Czyżby prokuratura zamiast zająć się ministrami którzy kradną nasze pieniadze na "służbowe" obiadki podlewane francuskim winen za tysiace zetów musi pastwić się nad bezbronnymi staruszkami?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (10 głosów)

Komentarze

sędzia sprawiedliwy

 

niech skacze z radości 

starowinka babcia

na wyrok jakże nie surowy

 

bo za kradzież kwiatków

mógł jej sędzia

owinąć stryczek wokół głowy

 

A gdzież się to podziewał ten jakże "sprawiedliwy" i surowy sędzia,

gdy był naprawdę potrzebny podczas wydawania wyroków

na największych komunistycznych zbrodniarzy?! 

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1431618

... zastosował "taryfę ulgową" wobec... Cz. Kiszczaka, który dopuścił się
zbrodni i ma krew na rękach. A biedną i chorą staruszkę posyłał do pierdla.
Skandal!!!

 

     

Vote up!
5
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1431622

Otóż to: w normalnych cywilizowanych demokracjach

SĄD jest traktowany jako instytucja, w której ferowaniem wyroków zajmują się SĘDZIOWIE określani publicznie z imienia i nazwiska. Wtedy każdy sędzia - chociaż faktycznie w pełni niezawisły, liczy się z tym, że jego wyroki są oceniane przez społeczeństwo. Natomiast u nas operuje się anonimowymi pojęciami SĄD, URZĄD ( Skarbowy, Miasta, Gminy, itd. ), ZUS itp. co powoduje absolutną bezkarność decydentów, oraz ich pogardę dla społeczeństwa. Dopóki do wiadomości publicznej nie będą podawane nazwiska SĘDZIEGO, NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO, osoby wydającej decyzję z upoważnienia PREZYDENTA MIASTA czy NACZELNIKA GMINY, a także tzw. LEKARZA ORZECZNIKA ZUS - dopóty staruszki będą skazywane na więzienie a bandziory będą uniewinniani, ludzie będą popełniać samobójstwa z powodu rujnującej ich decyzji organów skarbowych, a inwalidzi bez nóg czy osoby sparaliżowane będą miały orzekaną pełną zdolność do pracy i pozbawiane renty !

Vote up!
4
Vote down!
0
#1431700

Proszę, proszę, za bukiet kwiatów do pierdla, ale 100 tyś zł łapówy dla Sawickiej to "mała szkodliwość czynu". Opłacanie "prywatnych" kolacyjek po 1500 zł z naszych podatków (przecież to ordynarna kradzież) ujdzie złodziejom na sucho. Ale staruszkę do pierdla. Oto "polski wymiar sprawiedliwości". Jak można tak nazwać tak skorumpowaną, przeżartą głupotą i nepotyzmem instytucję?

Vote up!
3
Vote down!
0
#1431664

 Ha! brawo zuchy sedziowie i sedziny!

 

tak z pozoru uczeni, a tak krótkowidzący i unikający odpowiedzialności za - w efekcie ich działań - błędne funkcjonowanie wszystkich dziedzin naszego kraju. Są tak daleko w gąszczu przepisów i własnych bezkarnych możliwości oraz władzy, że zatracają sens własnego istnienia i roli społecznej do której zostali powołani. Takich zdarzeń (z utraconym sensem działania) jest bez liku. Mogą (sędziowie, prokuratorzy, liczący w nieskończoność godziny radcowie i adwokaci) dowolnie biegać do kościoła lub w zaciszu pić wódę hektolitrami - od Prawdziwej Sprawiedliwości pomimo głuszenia sumień nie uciekną

Vote up!
3
Vote down!
0
#1431665

Wypada pogratulować "fantazji"

 

policjantom i sędziemu i głośno trzeba się przy tej okazji zastanowić gdzie my żyjemy? Normalnemu obywatelowi żyjącemu w III RP naprawdę trudno powiedzieć, czy ten orzekający wyrok w sprawie 92-letniej babci sędzia na pewno jest pełnosprawny intelektualnie czy też nie bardzo... Za to na pewno każdy normalny obywatel może bez zastanowienia się powiedzieć, iż chory jest cały system sądownictwa w III RP, w którym chroni się zbrodniarzy komunistycznych odpowiedzialnych za spowodowanie śmierci wielu tysięcy ludzi występujących przeciw komunizmowi albo ruskim, a bez skrupułów skazuje do więzienia za właśnie takie "przestępstwa" jak nie płacenie mandatu 100 zł za szkodę 30 zł...Cóż za świadectwo swoiście rozumianej sprawiedliwości! Ręce opadają...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1431671

Kiedyś

Pan Wojciech Cejrowski podsumowując w studio TV dyskusję na temat "przesłuchania" czyt. zakatowania Maturzysty Grzegorza Przemyka. Jego kolegi ze szkolnej ławy, przez mundurowych funkcjonariuszy "władzy" ludowej, rozpoczętego na Warszawskiej Starówce a skończonego w majestacie czerwonego"prawa" kiszczaków i jaruzelskich, na dzielnicowym komisariacie tejże "władzy" bandytów czerwonych.

Powiedział na temat bezprawnych s....s...synów, łajdaków i szubrawców w togach czyniąc wymowny gest dłonią:

 

Won !

 

wszyscy

WON !!!

 

a ober przestępca, Czesław K.

kiszczakiem zwany, powiedział po zbrodni

...obowiązuje tylko jedna wersja zdarzenia:

- sanitariusze !

 

I skazano i osadzono w więzieniu lekarkę Pogotowia.

 

kiszczak śmieć, czerwony kat, bandyta i przestępca wielokrotny na wolności do dzisiaj i niewinny szubrawiec !

bo sądy,

gdzie polactwo w togach "sądzi", nie widzą znamion przestępstwa a

BABCIĘ

do aresztu !

 

PRyL bis komotuski

ma się dobrze !!!

 

Jak długo jeszcze ?!

Vote up!
1
Vote down!
0
#1431685

Sędziowie to niespełnieni adwokaci i radcy.

 

To ludzie, którzy wybierali tę aplikację jako trzecią w kolejności, sfrustrowani i zdeterminowani, żeby udowodnić światu, że oni też są ważni. Wprowadziłbym zasadę, że jeśli ktoś wybrał aplikację adwokacką i się nie dostał - to nie może już wybrać sądowej. Sędzia powinien mieć powołanie, a nie być fusem po kawie... To nie przypadek, że niektórzy sędziowie zdają się być idiotami - to negatywna selekcja sprawia, że idioci mają większą szanse zostać sędzią...

Vote up!
4
Vote down!
0
#1431697

na to "ręczne" kierowanie systemem. To prawie jak na Białorusi, gdzie telefon obywatela do ojczulka narodu - Łukaszenki, załatwia trudne sprawy. U nas role "ojczulka" pełni telewizja. za jej pośrednictwem niemozliwe staje się możliwe. I renta z ZUSu znajdzie się dla ojca- wdowca i leczenie z Funduszu, wcześniej odmawiane.

Elzbieta Jaworowicz  to Ostatnia Deska Ratunku.

 Wczoraj, kiedy usłyszałam w telewizji, że pewien chłop, którego omyłkowo chciano eksmitować i pomógł sobie łapiąc za siekierę, opadły mi ręce. Znam sprawę z Programu dla reportera. Niezła zachęta dlo "prywatnej inicjatywy"(sarkazm).

 Zamiast wyłapwywac prawne nonsensy i natychmiast je usuwać, skupiono sie jedynie na tych sprawach, które poprzez media zyskały pewien status. Patronat Specjalny 

Reszta , o której cicho, pokornie ulega.

Mówią, że pokorne ciele dwia matki ssie, a ja uważam, że jest akurat odwrotnie. Jakieś podłe krowy dorwały nieboraka i wyżerają mu wszystko ze żłobu.

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0
#1431720