Unia wypowiedziała nam wojnę

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Unia de facto wypowiedziała nam wojnę, wojnę handlową - przeciwko naszym wędlinom. Co jakiś czas brew marszczy Putin,krzywiąc się na smak naszych jabłek czy gruszek, a tu, patrzcie, UE wbija nam nóż w plecy. No i co ? Co zrobił rząd w tej sprawie ? Będzie nadal puszczał zasłonę dymną w postaci pijanych kierowców ? Ale co robią też rodacy, a szczególnie te dwa miliony warszawiaków, którym do siedziby rządu i przedstawicielstwa UE najbliżej ? Podwiną, jak zwykle, ogonek i będą udawać, że deszcz pada ?

Nic się Polacy nie stało, nic się nie stało ?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nie istnieje po to by nas uszczęśliwiać! Ona istnieje po to by uszczęśliwiać współpracujący z nią biznes. Ręka rękę myje, noga nogę wspiera.
Zastanawiałam się czemu im przeszkadza nasze polskie wędzenie? Nie im przeszkadza! Przeszkadza producentom chemikaliów, którymi spryskuje się mięso przed włożeniem go do do jakiegoś wędzarniczego kominka bez dymu. A preparat ten jest dość drogi i żadnego małego wędzarza u nas nie będzie stać na jego zakup, ani na zakup tej maszynerii do wędzenia. Mówił o tym dzisiaj w jakimś programie informacyjnym właściciel wędzarni.
Ot, chciało się Polakom Unii, no to ją mają. Tylko dlaczego ja mam cierpieć na głupocie tych, co gnali do Unii jak ćmy do światła?
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#399453

Nie wszystko w EU jest zle !  Jest prawo unijne, ktore musza wszyscy respektowc - nikt nie narzeka - czytam niemieckie i austriackie gazety, ogladam TV - a to sa dwa kraje, platnicy netto do EU. Kazdy kraj reprezentuje w EU swoje interesy, madrze, odwaznie i konsekwentnie . Dlaczego Polska i polscy parlamentarzysci tego nie robia ? Dlaczego Polacy nie sa dokladnie informowani, co sie w EU dzieje ?

Sa sprawy, ktore podlegaja dyskusji. Przyklad: Przed laty EU wprowadzila okreslenie KONFITURA, zamiast MARMOLADA. W Austrii zawrzalo ! Nad Dunajem jest przepiekna kraina Wachau i tam w sasiedztwie winnic rosna drzewa morelowe, morele z tych drzew sa bardzo smaczne,sa przerabiane na MARMOLADE MORELOWA, ktora kupuja tez bardzo licznie odwiedzajacy ten piekny zakatek turysci. Otoz nasi parlamentarzysci powiedzieli w EU zgodnym chorem, ze "u nas bedzie MARMOLADA" ! - i jest MARMOLADA.! Smiechu bylo przy tym co niemiara !

O swoje trzeba walczyc, konsekwentnie, madrze i z wielka godnoscia. Kraje, ktorych przedstawiciele o swoje walcza, sa szanowane -  a kraje, ktrorych przedstawiciele w EU "urzeduja" - nie sa szanowane !

Czy to nie wstyd, ze Komisarz EU Oettiger, Niemiec korygowal ZLE wynegocjowane przez Polakow ceny gazu dla Polski z Gazpromem ? To nie byl jego obowiazek !

W tym roku sa wybory dp EU-parlamentu - prosze sie zastanowic dobrze, kogo tam Panstwo poslecie !

Pozdrawiam Pania

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399458

Wiadomo,że pozytywną cechą UE jest poważne traktowania prawa i deklaracji, co zapewnia potrzebną stabilność i dlatego np. stowarzyszenie Ukrainy z UE byłoby dla niej i dla nas z korzyścią. Polaków, statystycznie, cechuje,niestety,akcyjność i cwaniactwo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399463

Tez tak mysle - mamy nadzieje, ze do stowarzyszenia EU z Ukraina dojdzie.

Kryzys w EU, koniecznosc przeprowadzenia reform - moglby byc wielka szansa dla Polski - gdyby Polacy a glownie polscy EU-parlamentarzysci przedstawili tam madry plan reform, mieli odwage tego planu bronic - ale jak Pan, moim zdaniem bardzo slusznie uwaza - tych ludzi cechuje niestety, akcyjnosc, cwaniactwo i jeszcze inne cechy...

A wiec - czyja wina ??? Kiedys powstana Stany Zjednoczone Europy i juz teraz Polacy powinni sie tak zachowywac, zeby miejsce Polski tam bylo godne....

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399472

Nie jestem euroentuzjastką patrząc, jak zachowują się od samego początku nasze pseudoelity. Piszesz, że "Polacy powinni sie tak zachowywac, zeby miejsce Polski tam bylo godne...."
Też jestem tego samego zdania, bo to obowiązek każdego Polaka. Tylko kto ma się tam w Brukseli zachowywać w ten sposób aby miejsce Polski było godne? Ci wszyscy polskojęzyczni, którzy doprowadzili kraj do totalnej ruiny gospodarczej, rozkradli ile się dało i wpędzili Polaków w nędzę? Oni się zbyt mocno okopali aby dali sobie cokolwiek uszczknąć. Ja się nie łudzę, że Polska w UE wyrośnie na potęgę. O to nie ma komu zadbać a PE niewiele może. To Komisja Europejska rozdaje karty a nie PE. W KE sami siebie wybierają na stanowiska.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#399491

Europejczycy czyli my nie mamy innego wyjscia ! EU przezywa teraz kryzys i gdyby Polacy wysylali tam madrych, dobrze wyksztalconych i odwaznych przedstawicieli (EU-parlamentarzystow) - to tacy ludzie powinni brac aktywny udzial w reformowaniu EU. Gdyby to robili to z Polska by sie liczono !

Za sytuacje w Polsce jest odpowiedzilalny NAROD ! Siedzacy cicho, wybierajacy Kwasniewskiego (bo on taki piekny -powiedzala moja znajoma z wyksztalceniem akademickim) i tych wszystkich innych Bolkow. To NAROD, sklocony, rozjazgotany, mowiac:"Co mnie to obchodzi ?" "Ja sie tam nie wtracam" itp.

Teraz, zamiast kwekolic - szukac wyjscia z tej tragedii ! Nigdzie, w krajach dobrze rozwinietych  20 % spoleczenstwa nie ma wyzszego wyksztalcenia - tak jak w Polsce. Polska to nie kraj debili !

A w EU KAZDY kraj dba o swoje interesy - tylko Polska o swoje interesy nie dba. Stocznie, cukrownie itp - oddali walkowerem ! Pisalam juz o tym !

PE ma duze znaczenie - Polacy sa zle o EU informowani !!!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399505

Polacy sa zle informowani o EU, ale na szczescie mamy Daf, ktora nas poinformuje znacznie lepiej. Zamieniam sie w sluch.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#399508

Zlosliwosc, brak elementarnej wiedzy n/t spraw, w ktorych zabiera Pani glos i lazenie za mna po portalu - juz po raz drugi - na pocz. 2013 r tez dawala Pani popisy swojej erudycji i wiedzy powszechnej.... Zalosne ! Ataki ad personam ...

Desancik z czworakow ???

Paniusiu, o EU kazdy rzad informuje swoich obywateli sam - verstanden ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399523

Oczekiwałam, że nareszcie dowiem się, z twojego merytorycznego i wyczerpującego wpisu, nie tylko jaką rolę pełni Parlament Unii Europejskiej poza dekoracyjną, ale także dlaczego forma rządzenia nieustannie propagowanych przez ciebie i rzekomo nieuchronnie nas czekających stanów zjednoczonych Europy miałaby być doskonalsza od suwerennego państwa polskiego, na którego istnieniu zależy wielu Polakom i polskim patriotom, podobnie jak na istnieniu innych suwerennych państw europejskich zależy patriotom i nowo powstającym partiom politycznym innych państw UE.
Zamiast tego, doczekałam się obelg i niewybrednych wycieczek personalnych, nota bene, kulą w płot. :))

Jasno z tego wynika, nie dysponujesz żadnymi merytorycznymi argumentami, a twoja rola na portalu składa się do, oprócz oczerniania Polaków przy każdej nadarzającej się okazji - jak najszerszego propagowania lewackich idei kołchozu europejskieego, którego głównym celem jest wzmocnienie pozycji Niemiec i transfer, czyli grabież, dóbr obywateli krajów Unii Europejskiej na rzecz kartelu bankowego.

Jak już wcześniej mówiłam, pomyliłaś adresy, bo Niepoprawni są portalem patriotycznym a nie portalem propagującym system, w którym Polska by zniknęła z mapy.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#399590

PE spełnia w UE rolę swoistego politycznego ringu bokserskiego żeby zamydlić ludziom oczy jakąś nieistniejącą demokracją. Nic więcej.
Jaka forma prawa UE obowiązuje? Otóż żadne uchwały czy akty prawne PE, tylko dyrektywy Komisji Europejskiej, która może ale nie musi brać pod uwagę uchwał PE.
Wybory do PE to swoiste opium dla ludu aby myśleli, że mają wpływ na cokolwiek wybierając europarlamentarzystów.
Dopóki nie będę miała możliwości głosowania na kandydatów do Komisji Europejskiej nikt mi nie wmówi, że jest tam jakaś demokracja. Komisarze unijni jak i cała unijna wierchuszka mianowani są w zaciszu gabinetów, przez kogo? No właśnie, przez kogo?.. I to oni rządzą, a nie PE.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#399548

Tak, ale tylko czesciowo ! Wiemy wszyscy, ze EU musi byc zreformowana - to sie nie stanie szybko, ale w tym kierunku kraje Europy Zach., nalezace do EU pracuja. Nie jest nam tutaj wszystko jedno - krajom ktore sa platnikami netto do EU, to sa nasze pieniadze, pieniadze podatnikow.

O tym, co sie w EU dzieje jestesmy rzetelnie informowani. W TV - systematycznie specjalny program, a o waznych rozmowach i decyzjach informuja politycy, ktorzy w tym biora udzial - bezposrednio po powrocie z EU, w TV ! Zmieni sie wkrotce bardzo duzo, ja bardzo zaluje, ze polscy politycy nie dbaja o godna pozycje Polski w EU - tak jak to robia politycy innych krajow. Naturalnie, kraje - platnicy netto do EU, najwiekszym platnikiem netto do EU sa Niemcy, maja duzo wiecej do powiedzenia.

U nas nie ma narzekania na EU, nienawisci, ciaglej krytyki - nawet cwiercinteligenci wiedza, ze to nasza przyszlosc. Co nie znaczy, ze wszystko tam nam sie podoba.EU bedzie zreformowana i przetrwa .!

Pozdrawiam Pania

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399567

Jak socjalizm.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#399575

Wszystko ma swój koniec. Nawet socjalizm.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#399591

niedługo debile zakazywać będą grila

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399480