Jak Komorowski klamie

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Kłamie Komorowski w swoim przemówieniu, w interesie swojej formacji sugerując podobieństwa między rokiem 1818 a 1989, by stworzyć dla siebie aibi. Żadnego podobieństwa tu nie ma.Niepodległość w r.1918 została, z jednej strony uzyskana przez prawdziwe elity w drodze negocjacji z aliantami w Wersalu, a z drugiej strony, w drodze walki zbrojnej z okupantami.

W roku 1989 miał miejsce deal między okupantem komunistycznym i częścią tylko - lewicową - solidarnościowej opozycji, z poważnym udzialem agentury, wprowadzający częściową tylko demokrację i zachowujący status quo dla uprzywilejowanej nomenklatury, co w efekcjie doprowadziło do regresu i przekształcenia się peerelu w postpeerel.

I właśnie z okazji 11 Listopada warto zastanowić się, co właściwie obchodzimy 11 listopada. Nie mówiłbym więc o organizowaniu jakiegokolwiek show i opowiadaniu o abstrakcyjnym "odzyskaniu", a spróbowałbym mówić o konkretach.

Otóż tego dnia czcimy udzi, którzy nadstawiali głowy, ryzykując własnym życiem i życie tracąc za wolność dla
innych. Ale do tego trzeba dodać, że nadstawiali głowy zarówno z powodu błędów i podłości popełnionych przez
konkretnych ludzi z poprzednich pokoleń jak i mając na celu przyszłość przyszłych pokoleń Polaków.

Stąd potrzeba refleksji do bezpośredniego użytku dla nas wszystkich - byśmy nie popełniali podobnych błędów i
podłości, za które potem ktoś konkretny będzie musiał nadstawiać głowę. I tu mamy długą listę błędów i podłości popełnianych obecnie przez ludzi znanych z imienia i nazwiska. A ponieważ niepodległość nie jest dobrem danym raz na zawsze, trzeba uważnie minitorować zachowania ludzi narażających kraj na jej utratę.

Ocena wpisu: 
Brak głosów