Czy leming może być innowacyjny ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Pytanie retoryczne - czy lemingi z charakterystyczną dla nich konformistyczną mentalnością antypoznawczą mogą zapewnić społeczną bazę dla narodowej kreatywności ?

Lemingi ciągną Polskę na dno, choć to nie jest wyłącznie ich wina, bo spory udział mają w wykreowaniu fenomenu lemingów i buractwa decydenci z postkomunistycznego establishmentu rujnujący polskie szkolnictwo. Nic nie pokazuje wyraźniej tego staczania się po równi pochyłej niż rozmaite rankingi, a szczególnie ranking dotyczący innowacyjności obejmujący trzy zestawienia:

1.czynniki inputowe, czyli to co wkłada się do procesu innowacyjnego - tu jesteśmy na odległym 39 miejscu
2.czynniki outputowe, czyli to, co się uzyskuje na wyjściu z procesu, a w tym przypadku miejsce jest jeszcze bardziej odległe bo 64te
3.efektywność procesu plasuje nas na szarym końcu bo na 110 miejscu na 142 kraje w rankingu

Każde inne zestawienie dotyczące danych o polskiej gospodarce także wskazuje,że gdzieś po drodze giną w jakiejś czarnej dziurze pieniądze, jak choćby w wypadku wskaźnika stopy wzrostu, który w najlepszym okresie osiągał ok. 6% zamiast typowego dla rozwijających się tygrysów maksymalnego wskaźnika rzędu 9-11%.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

znajdowaniu co raz to nowszych metod samounicestwienia sie i
codziennego wzmacninia swojej glupoty w mysl zasady ze jeszcze nie bylo sie takim idjota zeby nie mozna bylo byc jeszcze wiekszym- to jest ich innowacja wlasnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#384666

Leming lubi chodzić na skróty, niestety tylko wydeptaną ścieżką; gdybyż było inaczej... w rankingach bylibyśmy w pierwszej 10-tce. Wszak wynalazki robią głownie leniwi, lecz nie ci leniwi intelektualnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384677

Będąc na proteście solidarności ( nie należę do związku )chciałem dać choć cząstkę tego że jestem Polakiem zresztą trafiła się okazja bo byłem na lądzie. Widziałem wielu wspaniałych ludzi, widziałem łzy starszych Pań po bokach ulicy, to najbardziej mnie utwierdziło w tym że warto było, ale niestety wracając do autokaru widziałem też rodziny z różowymi balonikami i napisem tvn, wiadomo iż zorganizowane to było specjalnie. Staram się wierzyć ale patrząc na to obiektywnie to nie wiem czy warszawiacy spełnią swoje prawo wyborcze - bufetowa może się i boi ale pewności raczej nie straciła, biorąc pod uwagę ogólną lemingozę i prostą głupotę wielu obywateli ....nie wiem, mówią że nadzieja umiera ostatnia - jedynie co mogę to wyjść na ulicę co z pewnością jak trzeba będzie zrobię, jak mniemam postąpią tak i prawdziwi polacy, ta strona jest przykładem że takowi jeszcze są..... ardawl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#384723

o lemingozie swoja droga nie wierze tez w obecna solidarnosc ze jest prawicowo ustwaiona z agenrtem Dyudom na czele.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384733