Tituszki Putina i Ławrowa na Majdanie. I wsi,oczek tiTus/z/ka nie gorszy

Obrazek użytkownika antysalon
Świat

Opozycja ukraińska po przepędzeniu mordercy Janukowycza ma trochę oddechu.
Musi dokonać analizy zdarzeń nie tylko z ostatnich dni.
Pochować ofiary.
Trochę się ogarnąć, posprzątać.
I wyłapać tituszki, czyli prowokatorów różnej maści, których uzbierało się za ostatnie miesiące.
Lekko nie będzie.
Na szczęście nie ulękli się grozby tuskowego ministra, który śpieszył się na weekend i ponaglał stronę opozycyjną grożbą albo, albo!
W czyim imieniu to czynił?
Wyrażę to ostrzej! czyim ... tituszką był/ jest?/ Sikorski?,
Za CZYJEGO tituszkę robił /robi?/ Sikorski!?
Mało prawdopodobne, że był tylko tiTus/z/kiem!
Na szczęście dla Ukraińców nie są oni chętni na stół z POwyływanymi nogami, bzdet meblowy po nieszczęsnej dla Polski Magdalence jaki im usiłowali ustawić na Majdanie wysłannicy UE oraz żarliwy Bronisław Komorowski. który ze swymi podżyrandolowym gaciowo-kapciowymi już chlipie nad losem pogonionego Janukowycza.
A to jak na razie nie tylko dobrze o nich opozycji świadczy, lecz także powinno dobrze rokować, choć przyszłość mocno niewiadoma.

Wejście na scenę zwolnionej Julii Tymoszenko jeszcze bardziej rozhuśta nie tylko emocje na Ukrainie.
Osobiście nie wierzę, że scementuje ona i wzmocni opozycję.
Nie moją rzeczą jest ją osądzać w kategoriach racji stanu Ukrainy jak też tych najzwyklejszych, pospolicie rozumianej uczciwości, przyzwoitości, ale certyfikatu to bym jej nie ośmielił się wystawić. Ukraińcy sami lepiej ją ocenią.
Niewątpliwie ostro namiesza, bo to nietuzinkowy gracz na ich scenie politycznej.

Jak dalej potoczą się losy tego kraju dużego, ludnego, majętnego, lecz mocno zdewastowanego w każdej niemal dziedzinie złodziejskim postsowieckim układem?
Jaką drogę wybierze?
Czy opozycję stać na mądry program wychodzenia z tej biedy w jaką wprowadziły Ukrainę wszystkie ekipy po odzyskaniu niepodległości.
Dzisiaj obudzili się już bez nowych ofiar na swych placach i ulicach.

Putin po zakończeniu IO na pewno nie zaniesie im olimpijskiego ognia!
Ma niestety wielu sojuszników nie tylko tam na Ukrainie.
UE tłusty, leniwy, wygodny kocur ze swej natury nie wydaje się być przygotowana na długi cierpliwy program wyciągania Ukrainy z łapsk Rosji.
A Ukrainie jest potrzebny spokojny długofalowy pakt pomocowo-restrukturyzacyjno-stabilizacyjny na wyjście z tego postsowieckiego bardaku.

Jeśli zaś zachód, UE zaaplikuje Ukrainie za zgodą nowej ekipy złodziejsko-dewastacyjno-oligarchiczną restrukturyzację na modłę tej jaką Balcerowicz zdruzgotał Polaków po 89r., to Ukraińcy w swej masie szybciej niż komukolwiek się wydaje poproszą Rosję o przejęcie ich po swe władanie.

To czy Ukraina wyrwie się spod wpływów Putina w dużej mierze będzie zależeć od wyczucia, cierpliwości i ... taktu UE!

Ale ostatnie zachowania jej wysłanników niestety żle rokują. Szczególnie zaś bezczelna irytacja ministra Sikorskiego. A jego durnowata rekapitulacja skierowana do przedstawicieli Majdanu dowodzi, że ten człowiek niestety niewiele się nauczył!Jeśli tak chce UE rozmawiać z opozycją ukraińską, to Putin nawet nic nie musi czynić! Ani grozić, ani obiecywać! Tylko trochę cierpliwie poczekać!

Sikorski i jemu podobni to za niego załatwią!

Gdzieś wyczytałem przeprosiny za Sikorskiego! Ja nie mam zamiaru za tego pajacowatego gogusia przepraszać Ukraińców! bo oni dobrze wiedzą, że tacy jak ja im dobrze życzą! A Sikorski to paputczyk!

Niechaj więc Donald Tusk z B. Komorowskim, niechaj więc UE przepraszają za tę jego butę, za arogancję, za tę jego z jednej strony bufońską, bezczelną, z drugiej zaś prowokacyjną obrażliwą dla Ukraińców wypowiedż! jak mawiali onegdaj wykształceni, oczytani Rosjanie. Co by nie mówić Sikorski zachował się jak tituszka prowokator. Jak widać zdolny to czekista! Oj zdolny! Podpisuj! albo! Też tako mawiali m.in. do Polaków! Podpisuj albo ...stienka! i mimo iż wielu podpisało, to nawet stienki ... nie doczekali, bo już na schodach enkawudzista-kat w potylicę z nagana wypalił!

I Putin z Ławrowem mogą więc spokojniej oglądać końcówkę zmagań w Soczi.

pzdr

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

To pytanie nie jest z rodzaju retorycznych. Jedni sugerują, że  miały miejsce ponownie słynne  esemesy, ja natomiast podejrzewam telefoniczną rozmowę konferencyjną mniej więcej w takim składzie :

Wladimir  do Radzia:    Powiedz im Radzo tym majdanowcom  żeby się nie wygłupiali, bo sprowadzimy tu  Specnaz albo Czeczeńców i spawią buntownikom krwawą łaźnię i kamień na kamieniu nie zostanie.

Angela  do Radzia : I powiedz im Radzio, żeby uciekinierzy z Ukrainy na azyl polityczny w Niemczech nie liczyli. Ostatecznie    stworzymy obozy osiedleńcze w Bieszczadach.

Radzio : Job Waszu mać. Znowu mną sobie dupy podcioeracie.

Władimir i Angela razem do Radzia : Bo ty jesteś od podcierania  naszych dup.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418372

Wspaniałe wypozycjonowanie sikorskiego w rozgrywkach Ukraińskich.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

Jeszcze zaświeci słoneczko

#418375

http://youtu.be/HhCYdlA-DxA

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#418377

Do Afganistanu, został wysłany już jako pełnoprawny agent. Pracuje dla nich do dziś!. Tam nie ma z zwyczaju odchodzić z pracy. Chyba, że nogami do przodu!....Ten naród musi iść własną drogą. Dekomunizacja, lustracja, delegalizacja lewicy i nacjonalizm będący osłoną przed Rosją!. Żadnej Unii i żydostwa!. Powinni wybrać drogę Islandii. Od nowa zbudować kraj, wyłącznie własnymi rękami. Bez oglądania się na dotacje, pomoce i kredyty!. Będzie trudno, ale to zupełnie realne!...

Podoba mi się!
20
Nie podoba mi się!
-5
#418379