Dziś cenna odtrutka! o 22.20 w tvp weżmy serum-odtrutkę na wredne, zaplanowane krętackie, antypolskie POkłosie

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Daleki jestem od zaglądania do tvp, ale tym razem sprawa wyjątkowo bardzo ważna dlatego zachęcam kopiując apel z wPolityce:
"„Historia Kowalskich” – głośny film Arkadiusza Gołębiewskiego i Macieja Pawlickiego, który w ubiegłym tygodniu miało okazję zobaczyć wielu polityków z naszego kontynentu, dzięki pokazowi w Parlamencie Europejskim, dziś będą mogli zobaczyć wszyscy Polacy.

Projekcja filmu, który być może choć trochę odrobi straty na wizerunku Polski po wyprodukowaniu wysokobudżetowego „Pokłosia” Władysława Pasikowskiego, zaplanowana jest na godzinę 22.20 w programie pierwszym TVP.

„Historia Kowalskich” jest fabularyzowanym dokumentem. Opowieści – pracowicie zebrane od świadków zbrodni niemieckich na Żydach i ratujących ich Polakach na Mazowszu – odtwarzają zawodowi aktorzy.

To co różni „Historię Kowalskich” od „Pokłosia”, to fakt, że w obrazie Gołębiewskiego i Pawlickiego nie ma nic zmyślonego, nie ma nic z propagandy czy taniego, nachalnego dydaktyzmu. Są tam zawarte tylko prawdziwe zdarzenia. A one wciąż przemawiają do wyobraźni.

Miejscem akcji filmu jest wieś Ciepielów, gdzie w 1942 r. małżeństwo Bronisławy i Adama Kowalskich ukrywali miejscowych Żydów – swoich sąsiadów.

Następnie Niemcy odkryli, że nie tylko rodzina Kowalskich miała „na sumieniu” ukrywanie ściganych przez nich „podludzi”. Spalili więc żywcem 34 Polaków, w tym małżonków Kowalskich i ich pięcioro małych dzieci.

W projekcji "Historii Kowalskich" w Parlamencie Europejskim, który to pomysł wyszedł od Konrada Szymańskiego, europosła PiS, wzięło udział ponad 100 osób ze wszystkich instytucji europejskich, w tym Komisji, Rady i Parlamentu. Film obejrzeli także ambasadorowie Ukrainy i Estonii oraz dyplomaci ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Bułgarii i Gruzji.

Ponad tysiąc egzemplarzy filmu w tłumaczonej na siedem języków wersji DVD trafiło do wszystkich posłów do Parlamentu Europejskiego, wszystkich Komisarzy i najważniejszych polityków unijnych.

Konrad Szymański przed projekcją filmu w PE powiedział do publiczności m.in:

Jestem pewien, że każdy, kto obejrzy ten film zrozumie dlaczego, jako Polacy, sprzeciwiamy się, czasem gwałtownie, wobec tych nieodpowiedzialnych i bezmyślnych sformułowań o "polskich obozach koncentracyjnych". Mam również nadzieję, że przyłączycie się do naszych wysiłków przywracania prawdy o historii okupowanej Polski i żydowskim losie w naszej części Europy."
pzdr

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#311582

Bardzo dziękuję,zobaczyłam.Tak ,podziałało jak
antidotum.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ania

#311642

nie potrafię nic powiedziec,

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#311656

Nie sposób nie pomyśleć: co zrobiłabym na ich miejscu.

To było tak niedawno, a wydaje się, jakby tysiące lat temu. "Nadludzie" wciąż chcą dyktować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#311665

Moja rodzina tez pomagała Polakom wyznania mojżeszowego, gdy Niemcy po zaatakowaniu kacapii utworzyli w Grodnie dwa getta.
Mimo grozy informacji z terenów II RP zajętych przez Niemców
większość tych polskich obywateli nie dawała im wiary, gdyż było to coś tak niesamowicie niewyobrażalnego, że chcą unicestwić kilka milionów ludności żydowskiej.
Większość wierzyła, że to takie tylko chwilowe zaczadzenie i to minie.
Bardzo dobry znajomy naszego Ojca, który kupował przed wojną drewno z naszego tartaku, zboże, mąkę( nasza rodzina miała też młyn) oraz pasżę-siano na uwagi, żeby zabierał rodzinę i uciekał z getta mawiał tak: "Panie X pan jest dobra człowiek, ja wiem, że pan chce nam pomóc, ale to się uspokoi, to minie. My i Niemcy dogadamy się, my i Niemcy to duża wspólna kultuha!, to wszystko tylko phopaganda! My dogadamy się, to minie.( wielu z nich bardzo zle mówiła po polsku, niektórzy nawet nie starali się, ale znali dobrze niemiecki.
Po krótkim czasie Niemcy zabronili ludności żydowskiej opuszczać za dnia getto, a po krótkim czasie zlikwidowali grodzieńskie getto nr12, potem getto nr 2 wywożąc ich bodaj do Treblinki.
Tak oto Niemcy naród wysoko kulturalny potraktował swoich wielowiekowych sąsiadów.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#311677