Co wie komisja Macierewicza?

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Kraj

Z niepokojem obserwuję odwrócenie uwagi od działań zmierzających do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Nie mam tutaj na myśli oficjalnych mediów, które od początku starały się prawdę zagmatwać, doszukując się wyssanych z palca dowodów, tylko po to, by zakłamać fakty. Stworzyło to gmatwaninę bzdurnych hipotez, stanowiących płaszczyk, przykrywający przerażający obraz manipulacji i wydarzeń, których kulminacją był wybuch nad Smoleńskiem.

Od jakiegoś czasu mówi się o tym coraz mniej i nawet blogerzy (z wyjątkiem może niestrudzonego, choć często kontrowersyjnego FYM) odłożyli temat zamachu na drugi plan.

Czy daliśmy się wmanewrować w tematy zastępcze, czy może ponownie zaczyna się drążyć kanał, zabraniający "grać smoleńskimi trumnami" w kampanii wyborczej, czy może po prostu wszyscy odłożyli pióra, by po odpoczynku ze zdwojoną energią zabrać się do naświetlania prawdy?

Tym bardziej to zdumiewa, że w posiadaniu komisji sejmowej Antoniego Macierewicza znajdują się konkretne dowody (nie domniemania ), wyjaśniające precyzyjnie, w którym momencie przestała działać aparatura pokładowa samolotu Tu154. Na podstawie raportu amerykańskiego producenta twardego dysku komputera rządowego Tupolewa wiadomo, że wszystkie przyrządy przestały działać piętnaście metrów nad ziemią.

W rozmowie z Jackiem Sobalą, Antoni Macierewicz ogranicza się do faktów: nie twierdzi, że na pokładzie nastąpił wybuch, nie twierdzi, że w sposób mechaniczny doprowadzono samolot do pozbawienia zdolności manewrowych. Oczywiste jest jednak, że katastrofa nastąpiła w powietrzu, a tezy końcowe raportu MAK są fałszywe, nieprawdą są także wszystkie wbijane polskiej i światowej opinii publicznej bujdy o "brawurowym" lądowaniu, naciskach nieodpowiedzialnego prezydenta i pijanego generała.

W połączeniu z innymi faktami, wyłaniającymi się powoli ze smoleńskiej i propagandowej mgły, mamy przed sobą przejrzysty obraz, na podstawie którego można by postawić oskarżenia wielu odpowiedzialnym za zbrodnię osobom.

Dlaczego nie mówi się o tym, co wie komisja Macierewicza?
Dlaczego zamiast martwić się o zdolności PiS-u do pociągnięcia za sobą wystarczającej liczby wyborców, nie domagamy się - tak, jak Ewa Stankiewicz i Solidarni 2010 - dymisji rządu Donalda Tuska?

Powoli powraca bowiem fałszywa nuta piosenki kampanii prezydenckiej ubiegłego roku: trzeba umiarkowaniem i wyważonym tonem przyciągnąć mniej radykalną (a bardziej ogłupioną) część elektoratu.
Nie możemy się na to godzić.
Tylko prawda może otworzyć ludziom oczy.

http://www.youtube.com/watch?v=HHlOFkDaKAI&feature=feedf

Brak głosów

Komentarze

.... bo, IMHO, czekają na ogłoszenie raportu komisji rządowej (czy jak ją tam zwać). Mam nadizeję że nie muszę wykaśniać dlaczego czekają. To jest trochę jak gra w pokera o dużą stawkę... na tyle dużą że grozi iż przegrany już przez dłuższy czas w pokerka nie zagra.

Jak nigdy aktualne są dziś słowa C.K Norwida:

"Prawda się razem dochodzi i czeka"
(jak ten wiersz pierwszyraz przeczytałem jako młody dzieciak to kręciłem głową o co chodzi).

bardzo polecam ten wiersz:
(http://pl.wikisource.org/wiki/Idee_i_prawda)

Vote up!
0
Vote down!
0
#159362

tego wiersza. Zupełnie o nim zapomniałem.

...I czeka. Mamy coraz mniej cierpliwości chyba.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159378

pisałem bokiem na "drugim komputerze" w pracy (jak na innym coś liczyłem)...

Vote up!
0
Vote down!
0
#159470

Jeżeli Macierewicz "uderzy" skutecznie (w czasie) ze swoim raportem, to PIS-owi podskoczy kilka pkt sondażowych i będzie miał jeszcze większe szanse na wygraną... Oczywiście ITI/GW będą się starać to zatuszować, jednak Naród będzie wiedział (mam przynajmniej nadzieję, że kolejnym osobom otworzą się oczy i włączy myślenie...). To brutalne, że raport będzie prawdopodobnie wykorzystany jako gra polityczna do stołków w Sejmie ale tylko w ten sposób można będzie POzbyć się tych skurwysynów!

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________ ...Tobie Polsko!

#159463

Nie da się intensywnie pracować nad katastrofą smoleńską czy - na przykład - nad wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce w 1981 roku przez czas dowolnie długi. Czerwoni dali sobie wtedy kilka lat - powiedzmy 6-7 licząc że odradzająca się "Solidarność" nie będzie w stanie być tą z 1980 roku. Podobnie jest teraz: liczą że kilka lat spowoduje brak zainteresowania sprawami nawet ze strony najwytrwalszych. Liczą że za 5-10 lat nikt nie będzie chciał słuchać o katastrofie smoleńskiej. To przetestowano w przypadku komisji hazardowej: dopuszczono do przesytu infiormacjami a potem je nagle wstrzymano. No a potem była katastrofa smoleńska.
Myślę, że na nic bardziej władze nie liczą jak na jakiś zamach alkajdy w trakcie mistrzostw 2012. To by im rozwiązało wszystkie problemy. A jeżeli towarzysz Putin już wie co w tej sprawie da się zrobić... Czy to nie oni stworzyli alkajdę? (wiem że to nowa teza ale czy na pewno niemożliwa?)

Vote up!
0
Vote down!
0
#159416

(słyszałam wypowiedź jednej z posłanek PiS) komisja A. Macierewicza opracowuje w tej chwili raport końcowy z tego, co wie. Raport ma być upubliczniony.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159424

wielkizderzaczhedronówJestem przekonany że wrak samolotu sowiety będą chcieli nam oddać ,,za sprawa twardego donka i bronka,,w okolicy daty wyborów aby uwiarygodnić im szanse na zwycięstwo ze niby to dzieki nim....nikt nie zapomniał (przynajmniej nikt z moich)o temacie smolenskim-mało tego- uważam i zawsze tak uważałem ,że ta zbrodnia została popełniona w iście tępym stylu-sowiety nigdy nie byli finezyjni w zabijaniu i nie parali się wyszukanymi metodami tak jak np ich amerykanscy czy izraelscy odpowiednicy..w koncu to naród robotniczo-chłopski.Im w 100% wydaje sie że jak powiedzieli światu bajeczkę o jedynej słusznej prawdzie dotyczącej 10 kwietnia to wszyscy to kupili i jest po herbacie..17 mgnien wiosny sezon 10..nikt jednak na świecie choć troszkę znajacy 100 lat ostatniej historii Europy nie wierzy za grosz sowieckim pogaduchom Putinowskich Obciągaczy lub towarzyszy z SOWA ...Prawda i tak jest znana naszym podobno sojusznikom i w końcu las przyjdzie do Makbeta..zostało tylko czekac

Vote up!
0
Vote down!
0

wielkizderzaczhedronów

#159603