Rada Hańby Narodowej

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Kraj

Oburzenie po powołaniu generała Jaruzelskiego do RBN wyrazili już prawie wszyscy przyzwoici ludzie. Daję skromne świadectwo i ja, choć zdecydowana większość przyjmuje tę bulwersującą wiadomość z obojętnością, albo nawet ze zrozumieniem.
Może właśnie dlatego każdy głos sprzeciwu jest ważny.
Zasługi generała są wielkie, przypomnę tylko o tych, które najbardziej zalazły mi za skórę. Jako bardzo młody chłopiec spędzałem wakacje u rodziny w Czechach. Kto mógł wiedzieć, że sierpień 1968 roku nie będzie najlepszą porą na podróże do Czechosłowacji? Zobaczyłem kolumny czołgów, przetaczających się po zamalowanych rozpaczliwymi napisami protestu drogami. Zobaczyłem zamalowane nazwy miast i ulic, bezsilność narodu, który zdążył już rozsmakować się w wolności. Do dzisiaj pamiętam brzmienie nadawanego po raz ostatni hymnu czeskiego, zagłuszanego odgłosami kanonady oddziałów wojsk Układu Warszawskiego, zajmujących rozgłośnię Czeskiego Radia. Kiedy przewaliła się największa zawierucha, wracałem z Mamą w nocy, prawie pustym pociągiem do kraju. W sąsiednim przedziale jechali jacyś pijani rodacy i na każdym przystanku wychylali się przez okno, wykrzykując z rechotem w puste perony bezimiennych stacji: "wrócimy jeszcze tutaj, ale w czołgach!" Nigdy nie było mi bardziej wstyd.
Ta wczesna lekcja wyprostowała mi jednak kręgosłup i już nigdy nie nabrałem się na komunistyczne kłamstwa. nawet te wczesne Gierka, wyciskające łzy wzruszenia z oczu gospodyń domowych.
Generał Jaruzelski, ówczesny Minister Obrony Narodowej PRL nawet nie przypuszcza, jak wiele mu zawdzięczam. Nie przyjdzie mu również do głowy, że całym generacjom Polaków zwichrował życie, będąc istotnym trybikiem totalitarnej machiny. Jego dzisiejsze argumenty nie różnią się niczym od argumentów innych, osadzonych na ławie oskarżonych dyktatorów. Różni się tylko jego pozycja: w najbardziej zaszczytnym gronie byłych komunistów i tajnych współpracowników, powołanych przez prezydenta wszystkich zniewolonych Polaków, by jednać się z odwiecznym narodowym wrogiem.
Przywołam jeszcze tylko jedno wspomnienie, bardziej powszechne, bo zupełnie polskie i nie tak odległe w czasie. Nigdy nie zapomnę ciszy w eterze rano 13 grudnia, w dzień wprowadzenia stanu wojennego. Kiedy wreszcie pojawił się obraz, zobaczyłem generała Jaruzelskiego, który w czarnych okularach, przez zwinięte w dziubek usta cedził te swoje słowa pogardy, zakłamania i groźby. Były to słowa, zabijające nasze wszystkie nadzieje, nasze plany i nasz entuzjazm i marzenie o wolności.
Żadne argumenty, żadne wyjaśnienia nie tłumaczą decyzji Bronisława Komorowskiego, który zapraszając generała stawia się z nim w jednym, karnym szeregu marionetek, gotowych na skinienie Moskwy.

Brak głosów

Komentarze

Rekoma i nogami podpisuję się pod tym co napisałeś.Howhg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#108466

ja również podpisuje się "oboma ryncami i nogyma" (cytując mędrca jewropy")

PS. Jak Kaczyński stwierdził że m.in. Komorowski stoi tam, gdzie stało ZOMO to nagonka na te słowa trwała kilka tygodni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#108471

Do tej pory wszyscy widzą go w czarnych okularach jak ogłaszał wojnę z Narodem. Teraz już wiem, że jednak miał jasne i rozbiegane oczka.

Może też trzeba co nie którym je ściągnąć.

 

Dudek1 "To be or not to be"

Vote up!
0
Vote down!
0

Dudek1 "To be or not to be"

#108537

Tak, jak napisałeś - Komorowski ustawił się w jednym szeregu z resztą zdrajców i zaprzańców. Właściwie bardzo słusznie. To jego miejsce.
Pozdrawiam

Sigma

Vote up!
0
Vote down!
0
#108475

już tu dziś napisałam, że 24 listopada, dniem zdrady narodowej

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#108572

żadne wyjaśnienia nie tłumaczą decyzji Bronisława Komorowskiego, który zapraszając generała stawia się z nim w jednym, karnym szeregu marionetek,
myślę tak samo .
pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#108486

Elyta spod znaku świńskiego ryja, która wprowadziła 13 grudnia 1981 r. Stan Miłości będzie za rok świętować 30 lecie tego wydarzenia. PRON i Prącie, zjednoczeni w jednym froncie postępu, będą mogli uroczyście zameldować, że historia znowu wróciła do jedynie słusznego koryta. Słowa "My Naród" zastąpione zostaną postępowym zwrotem "my mieszkańcy". Lemingi, zgromadzone wokół żyjącego tylko z przyzwyczajenia magistra z Lublina podejmą nowe wyzwanie usunięcia 30 milionów krzyży. Telewizja TW.N będzie na żywo transmitować akcję uroczystego przetapiania wraka tupolewa, z którego odlane zostaną medale dla Utrwalaczy Władzy (- - -). W szkołach wprowadzona zostanie odznaka im. Pavki Morozowa, która zastąpi przestarzałą akcję "zabierz babci dowód" ... Lemingi oszaleją z radości.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#108488

ZAZDROSZCZE RUMUNII.ONI POTRAFILI RADYKALNIE OSTATECZNIE ROZWIĄZAĆ KWESTIE NICOLAE CAUSESCU.ALE ZNAKI CZASU POKAZUJJĄ ŻE CZEKA NAS NASTĘPNY STAN WOJENNY.ZAKŁAMANIE RZĄDZĄCYCH DOSIĘGA ZENITU.LUDZIE JAK NIE BĘDĄ MIELI CO DO GARKA WŁOŻYĆ TO I MĄDROŚĆ ŻYCIOWA PRZYJDZIE .ALE POLSKA MUSI NAJPIERW DOSIĘGNĄĆ DNA ŻEBY KLAPY Z OCZU SPADŁY...

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#108493

Spójrzmy na prezydenturę pana gajowego. Otóż w myśl hasła "zgoda buduje" podzielił naród decyzją w sprawie krzyża. Później potajemne przenosiny do kościoła. Pomnik w Ossowie. Honorowanie zdrajców wysokimi odznaczeniami państwowymi. A teraz zaprosił tego ruskiego agenta z zarzutami do RBN. A po co? Myślę że to jest robione po to by dalej dzielić. To przemyślane działanie. W końcu jak rozpęta się burza to media i tak oskarżą PiS.

POZDROWIONKA

Vote up!
0
Vote down!
0
#108497

mam ochotę podpalić świat...

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#108506

podkładasz pierwszy ogień?

Vote up!
0
Vote down!
0
#108509

mamy jak banku medialne ujadanie w stylu: PiS dzieli, PiS uprawia politykę nienawiści, J. Kaczyński wykorzystuje .....(uzupełnić) do osiągnięcia doraźnych celów politycznych!

Vote up!
0
Vote down!
0
#108508

a niech oskarżają, czy to jakaś nowość .czara goryczy się kiedyś przeleje ...i tak to musi kiedyś pęknąć... trzeba podpalić świat

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#108523

Witam i tutaj!

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#108519

Dziękuję pięknie wszystkim za komentarze i solidarność!
Podam jeszcze dodatkową informację na temat zdjęcia wykorzystanego powyżej, bo zniknęła ona w trakcie publikacji tekstu.
Jest to fotografia zamieszczona na płycie Karela Kryla "Bratricku, zavirej vratka" autorstwa Josefa Koudelki. Płyta została nagrana i wytłoczona już po inwazji 1968 roku. Ponieważ panował nadal wielki bałagan i cenzura nie była jeszcze zorganizowana, rozprowadzono ją po księgarniach... Dopiero potem, co się dało, skonfiskowano i oddano na przemiał.
Polecam niektóre piosenki Kryla na TouTube.
Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#108539

p.Rezydent doprasza tych, pomiędzy którymi czuje się dobrze, czyli ruski rezydent wśród utrwalaczy o więcej niż 45 letnim stażu.

Sposób postępowania Komoruskiego, jeszcze na etapie POPa, świetnie wypunktowała blogerka kataryna.

[...] a jak brakuje klasy, niech przynajmniej będzie szczerze. Ale i na szczerość marszałka nie było stać, więc dzisiaj usłyszeliśmy:

"Ja nie znam żadnego stanowiska, które miałby zająć prezydent Lech Kaczyński. Gdyby chciał je zająć to by po prostu skierował projekt nowelizacji ustawy do Trybunału, a tego nie zrobił."

Wszyscy wiemy, czego chciał prezydent, i marszałek świetnie wie, że my wiemy, on nas wcale nie chce nabrać mówiąc, że nie wie czego chciał prezydent. On tylko mówi, że ma to wszystko gdzieś, a z naszą opinią liczy się tak bardzo, że nawet mu się nie chce lepszego kitu wymyślać. Polityka jest domeną zwycięzców.

Vote up!
0
Vote down!
0
#108545

Niueste
13.12.wiadomego roku, moja niepełnosprawna córka, na widok generała na ekranie tv po prostu zaczęła krzyczeć. Ulka nie mówi, nie rozumiała słyszanych słów, ale wyczuła zło. Od tej pory, jeśli tylko usłyszała głos generała w radiu czy w tv, darła się wniebogłosy tak, że zlatywali się sąsiedzi. Nie wiem, jak zareagowałaby dziś na ten głos, jest bardziej wyciszona, myślę jednak, że dobrze go pamięta.
Zgadzam się z autorem, gen J miał wpływ na życie wielu z nas. Uwielbiam czytać teksty Ossali, ale ogień podłożyć trzeba precyzyjnie i dobrze wybrać czas. Pozdrawiam wszystkich.

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#108554

Gdybym miał jakieś wątpliwości, Pana (Pani) reakcja by mnie przekonała. Sam pracuję z niepełnosprawnymi i aczkolwiek patrzą oni na świat raczej jednowymiarowo, jest to spojrzenie uczciwe i trudno ich oszukać. W przeciwieństwie to tych młodych, wykształconych i z dużego miasta.... Sprawnych inaczej.
Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#108614

i tylko spytam nieśmiało, nie jesteś ciekaw autorów odpowiedzi na Twoje wpisy?
Bo u nas we wsi, jak ktoś drugiemu odpowiada, choćby z grzeczności, to wpierw próbuje ustalić, jak personalnie sie do niego zwrócić. Np. ja nie wiedziałabym, jak sie ogarnąć, gdybym nie mogła zostac określona jako "ona", czy bez znaczenia jest płeć rozmówcy ? Pani NIUESTE jest "oną", nie chciało Ci się w minutce ustalić, aaa, dość
Wybacz poranną ( znów naruszyłam zakaz nadrannych koment)uczepkę.

Pozdrawiam serdecznie, pa

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#108616

Przepraszam, rzeczywiście można było sprawdzić, że Niueste jest Panią - nie zrobiłem tego ze zmęczenia pewnie...
Pozdrawiam obie Panie serdecznie!

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#108617

Twoja Ula zareagowała, jak większość z nas.. Jak Ty, uważam, że już pora podłożyć ogień, wielki czas..
Czytasz, zapewne co najmniej od 10.04. i ośmieliłaś się odezwać:-) dobrze, wreszcie...

Serdeczności

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#108615

"A cicho być!" - najwyżej się pomylimy o jedno biurko!

Vote up!
0
Vote down!
0
#108717

Tak samo odebrałem, jak jakiś koszmarny sen. Już widzę, jakie przywitanie szykuje Polonia w USA. To jest jakaś farsa, żyjemy w świecie kłamstwa i obłudy. Gdzie się podział Honor i Patriotyzm. To jakiś chocholi rechot...

Vote up!
0
Vote down!
0
#108627

I właśnie wyszło następne " szydło " z gajowego Bronka. Po orderach i medalach dla zwykłych gnid i aferzystów , oraz Orła Białego dla Michnika-Szechtera.Zastanowić się czas jak powinien wyglądać TRYBUNAŁ na którym razem z Paligłupem i Thuskiem , Mirem , Ryśkiem , Chlebusiem , Nowakiem staną. Tak nam dopomóż BÓG !

Vote up!
0
Vote down!
0

Można czasami okłamać parę osób albo od czasu do czasu oszukać wszystkich wokół, ale nie da się oszukiwać wszystkich bez przerwy. Abraham LINCOLN Nikt nie jest beznadziejniej zniewolony, Niż ci którzy błędnie wierzą iż są wolni. Johann Goethe

#108637

Niestety, młodsza moja córka jest właśnie młodą, wykształconą w dużym mieście i myśli trochę inaczej, niż ja. Moja to wina, niezbyt ją wychowałam, za mało patriotyzmu, ale za głupia jestem. Mam jednak, nie bez powodu, nadzieję, że mi mała zmądrzeje jeszcze. Jest myśląca, tylko sobą zajęta za bardzo, no i wpływ środowiska na uczelni był duży. Dziękuję za odpowiedż do kawałka moich wspomnień. Bardzo proszę zwracać się do mnie zwyczajnie, nie Pani, bo przecież tak tu jest przyjęte? Pozdrawiam:)))

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#108923

Miło mi, że ktos zauważył moje pojawienie się tu. Czytam wprawdzie trochę krócej i właściwie nie z odwagą, ale z umiejętnościami miałam i mam kłopoty. Tu znajduję ludzi , którzy myślą podobnie do mnie, i to daje mi radość, gdy sytuacja taka paskudna. Ale zaczyna się chyba zmieniać coś w świadomości ludzi, bo nasza mizerna podróba prezydenta przesadziła z generałem, zostało to zauważone. No a ogień.... Nie wiem, czy jest dobrze przygotowany. Mielismy w historii tyle powstań, jedno zwycięskie. Nawet Solidarność daliśmy sobie sp....ć. Teraz musi się udać. Pozdrawiam :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#108933

Dzieci nam zmądrzeją, byle nie za późno...Życzę Ci cierpliwości; bez niej trudno wychować najwspanialsze dzieci...
Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#108951

Kriss66

"Przebrzydła szumowino, pachołku moskiewski,
Ty farbowana świnio, marszałku kurewski,
Chamie zbuntowany, zatęchła sklerozo,
Gnoju zasmarkany, ty zdrajco ZOMOZO.

Gnido zarzygana, jadowita mendo,
Ty kukło gówniania, kacapski przybłędo.
Tchórzu zafajdany, ropiejący strupie,
Padalcu rozdeptany, ty wrzodzie na dupie.

Ty diabelskie łajno, ty głupi żołdaku,
Ty kurwo sprzedajna, ty rusku zupaku,
Wypierdku Breżniewa, ty ślepy pedale,
Kurduplu tępogłowy, ty głupi bęcwale

Sukinsynie śmierdzący, pluskwo zasuszona,
Wrzodzie ropiejący, ty małpo zielona,
Ty strachu na wróble, zboczony sadysto,
Judaszu za ruble, ty ruski marksisto.

Ty pało gumowa, nędzny okupancie,
Zakało narodu, złamany palancie,
Cuchnący pierdzielu, pełzająca glisto,
Ponury skurwielu, czerwony faszysto.

Ty sługo kremlowy, lokaju sowiecki,
Ty zbóju wojskowy, pomiocie radziecki,
Ty mówco obłąkany, nadęty bufonie,
Za naród sprzedany piekło cię pochłonie.

Aaaach..."

Vote up!
0
Vote down!
0

Kriss66

#112416