Zapomniana relacja filmowa ze Smoleńska

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Kraj

Pojawia się coraz więcej dowodów, świadczących, że w Smoleńsku nie doszło do żadnego "wypadku lotniczego", a tragedia była wynikiem dobrze zaplanowanego zamachu. To nie tylko rezultat katorżniczej pracy zespołu sejmowego Antoniego Macierewicza i rzetelne badania wielu poważnych naukowców. Także świadectwa przypadkowych ludzi, od lat powszechnie dostępne, przyczyniają się do wyostrzenia obrazu tego, co wydarzyło się naprawdę. W sieci można wyszukać amatorskie video, nakręcone w dwa tygodnie po katastrofie, przez jednego z pielgrzymujących do miejsca tragedii smoleńskiej Polaków. Film wywołuje mały szok, ponieważ z perspektywy ponad trzech lat uwidaczniają się szczegóły, do których, tuż po feralnym 10 kwietnia, nie przywiązywaliśmy należytej wagi.

Autor wstrząsającego reportażu główny nacisk kładzie na fakt swobodnego zbierania przez przypadkowe osoby fragmentów wraku i rzeczy rozrzuconych na całym obszarze przed lotniskiem Siewiernyj. To był oczywiście skandal, ale tym razem skupimy się na innych szczegółach, widocznych w dokumencie z 24 kwietnia 2010. Widać wyraźnie skrupulatnie przeorany, ogromny błotnisty teren i położoną na nim, na głębokim piaszczystym podkładzie, solidną betonową drogę, bezpowrotnie zakrywającą ślady po rozpadzie polskiego samolotu.

To wszystko zaledwie w dwa tygodnie od chwili tragedii!

Precyzja, z jaką "porządkowano" teren jednej z najbardziej tajemniczych i tragicznych katastrof lotniczych zdumiewa i obezwładnia. W tym samym bowiem czasie, kiedy pospiesznie usuwano ciała ofiar, cięto wrak odrzutowca, niszczono jego elementy koparkami, wybijano okna w kadłubie, zaorywano teren i kładziono betonową drogę na masowym grobie polskiej elity politycznej, nie zrobiono podstawowych rzeczy, wymaganych przez prawo i zwykłą ludzką przyzwoitość i wrażliwość.

Sfałszowano sekcje zwłok, zmasakrowane ciała w plastykowych workach zalutowano w trumnach, rodziny ofiar przebiczowano przez psychiczną drogę krzyżową, odrzucono oferty międzynarodowej pomocy, śledztwo przetoczono na tor propagandowej narracji. Stworzono atmosferę przytłaczającego ciężaru wielkiego nieszczęścia, wobec którego bezradni się stają urzędnicy państwowi (vide: Ewa Kopacz ), a służby nie radzą sobie z ogromem makabrycznych detali.

Te skandaliczne zaniedbania nie są jednak wynikiem "nadwrażliwości", ani bałaganiarskiej nieudolności i braku myślenia; świadczą o świadomych działaniach, mających zmanipulować światową opinię publiczną, zdegradować Polskę do roli popiskującego wasala, a dumnych Polaków upokorzyć i odebrać im wszelką nadzieję.

Sceny odsłaniane przez film nakręcony w dwa tygodnie po katastrofie nie pokazują terenu śledztwa i badania przyczyn dramatu. To scenografia zbrodni, obraz świadomego zacierania śladów na miejscu tragedii, która tak jak Katyń, ma pozostać niewyjaśniona.

www.marszpolonia.com


http://www.youtube.com/watch?v=V_SfHdiK54s
Brak głosów

Komentarze

wg współczesnych zasad prowadzenia śledztwa.
Nie ma usprawiedliwienia, że dezorientacja organów państwowych (śledczy, prokuratury wojskowe) w obliczu ogromu tragedii i zaskoczenia.
Nic z tych rzeczy - te służby są po to by adekwatnie reagować w podobnych sytuacjach, te służby nie mają prawa być zdezorientowane.
Jakoś Komorowski się nie zdezorientował tylko prędko przejął kancelarię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zanim Jego ciało zostało odnalezione, zidentyfikowane i sporządzony został akt zgonu.
Nie zdezorientował się Parulski ani oba Klichy, nie zdezorientował się Jerzy Miller, podpisując w Moskwie zgodę RP na pozostanie w Rosji wraku, czarnych skrzynek do końca śledztwa rosyjskiego.
To, co wyczyniają instytucje zatrudniające Szelągów, Artymiaków, Maksjanów, Sejów itd. to jest tylko pozorowanie śledztwa, służące niszczeniu dowodów. Podejrzewam, że ciągłe chowanie się prokuratorów wojskowych za formułkę "nie dostaliśmy od Rosjan kompletu dokumentacji" lub za tajemnicą śledztwa to jest kłamstwo bo przecież oni mają własną dokumentację, kompletowaną zaraz po 10 kwietnia i kompletowaną wciąż bo czym są wyjazdy "ekspertów" na pobieranie próbek jak nie kompletowaniem dokumentacji ? Tylko, że te wyjazdy, te czynności powinny odbyć się natychmiast po zdarzeniu, a nie po 2-3 latach. Czyżby dopiero w zeszłym roku Szelągi i te wszystkie mundurowe bździągwy z NPW dopatrzyły się, że trzeba było pobrać próbki ? Nie ! Przecież postępowania śledczego uczyli się w trakcie studiów i podczas kursów na zdobycie papierów by móc wykonywać funkcje prokuratorskie.

Seremet też robi z siebie wariata albo wykpiwając roszczenia rodzin smoleńskich do uczciwego śledztwa, albo udaje niedostępnego by nie odpowiadać na niewygodne pytania. Ostatnio płacze, że "Jeśli prokurator generalny ma odpowiadać za całość funkcjonowania prokuratury, powinien mieć możliwość wpływu na decyzje prokuratorów każdego rzędu" (to taki tytuł na www.wpolityce.pl sprzed kilku dni). Bo on do tej pory nie miał żadnego wpływu, prawda ? No to za co on bierze państwową pensję prokuratora generalnego RP ? Za klepanie sekretarki po tyłku i wąchanie kwiatków w swym gabinecie ?
Wszyscy wojskowi, biorący dotychczas udział w tzw. śledztwie smoleńskim powinni zostać od niego odsunięci, zdegradowani i postawieni pod sąd. I oczywiście należy im odebrać prawo wykonywania zawodu prokuratora dożywotnio. To są zdrajcy, mydlący oczy Polakom kiełbasą i pastą do butów na monitorach spektrografów. Są hańbą i wstydem dla munduru żołnierza polskiego.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#373253

Czerwone świnie zamordowali nam elitę Polskich patryiotów,a skundlone POlactwo,szczęśliwe.

Jestem przeciwnikiem przemocy,ale z tymi czerwonymi ścierwojadami,już nie można inaczej.

Te czerwone bydlaki już wiedzą,co ich czeka,więc dobrowolnie nie od dadzą władzy.

Opanowali wszystko,i wszystko mają POd kontrolom.

Nie licie na wybory,bo to złudne nadzieje.

Tylko Jarosław i zjednoczenie.

Na ten czas,nie ma innego wodza,i długo nie będzie.

A kto tego nie rozumie,to prywata dla niego ważniejsza,niż Ojczyzna.

Rozdrobnienie to POmoc dla POlszewi.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#373267

czy jeszcze ktoś pamięta o zadaniu młodych żołnierzy ze szkółki w ten dzień

Vote up!
0
Vote down!
0
#373804

Takie pierdoły że była to katastrofa to rudy i jego banda mogą wciskać swoim skorumpowanym członkom..To był dobrze zaplanowany zamach o którym wiedzieli--ryży--komor--i putin..

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#373277

Miroslawcu Polacy nie zareagowali.
Miroslawiec byl testem.
Do tej pory nikt na powaznie nie zajol sie tym zamachem a byl to zamach prawie identyczny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#373390

Polecam krótki film o katastrofie w Mirosławcu
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=1f9QD2BLKBA
Nie ulega wątpliwości, że zamach w Mirosławcu, gdzie zlikwidowano niemal całe dowództwo polskiego lotnictwa był próbą generalną. Gdyby wówczas powstała komisja Macierewicza nie zdecydowano by się na tak radykalne rozwiązanie "kwestii polskiej" w Smoleńsku.
Należy pamiętać, że katastrofy lotnicze są ulubioną metodą "polityki kadrowej" KGB.

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#373400

osob zdaje sobie z tego sprawe i podejmuje ten temat nawet tu na NP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#373676

mam to szczęście że spędziłem w mirosławcu 9 miechów . pamiętam jak jelczem dłużycą rozpędziliśmy się do 120 km na drodze kołowania ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#373805

chciałem tylko dodać że te lotnisko dobrze znałem ale to końcówka 90 lat

Vote up!
0
Vote down!
0
#373807

chciałem tylko dodać że te lotnisko dobrze znałem ale to końcówka 90 lat

Vote up!
0
Vote down!
0
#373808

w jakimś sensie mam duży sentyment do tamtych dni ponieważ trochę ław pod hangary samolotowe wylaliśmy,zwoziliśmy całe potrzebne elementy do postawienia hangarów

Vote up!
0
Vote down!
0
#373811

po latach myślę tak;żadnych samolotów z rosji ,żaden demobil z usa obudzcie się ci co mogą...

Vote up!
0
Vote down!
0
#373815