Świat już zna prawdę o Smoleńsku!

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Świat

Spotkałem się ze swoimi kanadyjskimi sąsiadami. Było popołudnie powoli kończącego się już lata, co zawsze nastraja melancholijnie i wywołuje ufność wobec ludzi. Pewnie dlatego kiedy rozmowa zeszła na politykę, odważyłem się wspomnieć o Smoleńsku. Zwykle tego nie robię: ile już razy natknąłem się na mur obojętności i zdecydowany opór nawet wśród rodaków, którzy przecież powinni być dobrze zorientowani w faktach o jednej z największych polskich tragedii.

Czegóż wobec tego mogłem się spodziewać, mając tak przykre doświadczenia, po tubylcach? Tym bardziej, że parę lat temu jeden z nich - "chodząca encyklopedia lotnictwa" - chichotał filuternie powtarzając kłamstwa o pijanym generale B.

W tej chwili słabości, rozczulony pięknem życia i przemijania, przygotowany na zdecydowany opór, a co najmniej na pełne pobłażania niedowierzanie, wyznałem swoją "smoleńską wiarę". Wielkie było moje zdumienie, kiedy wszyscy siedzący przy stole (to prawda - kilka przypadkowych osób) skwapliwie przytaknęli, mówiąc, że wiedzą - w Smoleńsku doszło do zamachu, i jest to oczywiste. Nie mogłem w to uwierzyć: zdrowy rozsądek, amatorska analiza faktów, kotłujących się w globalnym kotle tragicznych wiadomości wystarczyła, by przezwyciężyć tak sprawnie szerzone na cały świat kłamstwo smoleńskie?

Nie wystarczają powielane z rosyjskich agencji prasowych relacje z konferencji prasowych MAK, nie wystarczają kolejne wiadomości, pogrążające szalonego Prezydenta Kaczyńskiego, doniesienia o fatalnym wyszkoleniu polskich pilotów ? Mimo całej tej systematycznej propagandy, trzy osoby: dozorca mojego mieszkania, gospodyni domowa i ankieterka towarzystw ubezpieczeniowych WIEDZĄ, że w Smoleńsku doszło do zamachu?

Na darmo telewizyjny kanał 'National Geographic" kręcił "swoją" rosyjską wersję katastrofy, wierząc, że kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą ? Na darmo "Toronto Star" jednostronnymi relacjami obwieszczał wyrok na Polską niepodległość?

Widać, że NA DARMO!

Prości ludzie wiedzą swoje i potrafią rozpoznać prawdę między wierszami propagandowych artykułów. W tym kontekście niezobowiązującej pogawędki ze znajomymi pod gołym niebem warto przypomnieć bardzo ważną wypowiedź pani Marii Szonert Biniendy, zawartą w wywiadzie dla tygodnika 'Sieci" z 8-14 lipca 2013. Mówi w nim: "Zorganizowałam dużą konferencję katyńską pod kątem aspektów prawnych tej zbrodni. Przybyli czołowi politycy USA, którzy dali do zrozumienia, że Amerykanie zdają sobie sprawę, iż katastrofa była zamachem"

Jest to kolejne potwierdzenie rozsądku naszego "szaleństwa". Możemy spokojnie wzruszać ramionami, słysząc żałosne argumenty w rodzaju; "Ale przecież, jaki oni mieliby w tym interes?"

Dzielę się tym błahym wydarzeniem dla pokrzepienia serc. Nie ulegajmy zwątpieniu, niech nas nie załamują sondaże i mielone na jedną nutę kłamstwa medialne. Prawda o Smoleńsku zwycięży, tak jak zwyciężyła prawda o Katyniu. Świat już wie, co wydarzyło się w Smoleńsku. Czas głośno upomnieć się o niepodległość Ojczyzny. Zaprzedani dziennikarze w wolnej Polsce będą skazani na zapomnienie i hańbę. A los zdrajców powierzymy prawdziwie niezawisłym sądom.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

kłamstwo ma krótkie nogi - i tego się trzymajmy.

Vote up!
2
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#377740

Joko post scriptum dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą:

Vote up!
1
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#377746

Już niedługo prawda o smoleńskim zamachu ujrzy światło dzienne.Car-putin-powoli wypina swoje dup.ko na ryżego.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Marika

#377783

sprawia wrażenie jakby to do niego nie docierało. Patrząc jednak na jego wszystkie poczynania, zwłaszcza ostatnio, nie zawaha się siłą dochodzić swych "racji" bo dla niego już nie ma odwrotu.
Rosja nic nie zmieni w swoim tzw.śledztwie smoleńskim, każda zmiana w stronę prawdy to by było samoistne przyznanie się do winy. Rosja może sobie trzymać wypucowany wrak, spreparowane czarne skrzynki. Gdy Polska znów stanie się Polską Polaków, nie Polską Tuska - prawda o Smoleńsku szybko przebije się przez gęstą mgłę produkowaną przez prokuratorów wojskowych, komisję Millera, zespół Łaska i wszystkich pomagierów w zacieraniu śladów.
Państwo Tuska i Komorowskiego nie zdało egzaminu smoleńskiego i już nigdy go nie zda. Zda go prawdziwe państwo polskie - to, które walczy o honor Ofiar Smoleńskich, o honor Zołnierzy Wyklętych, które walczy o honory należne symbolom państwowym.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#377804

moje się pokrzepiło. Zwłaszcza, że kłamstwo i świadomą manipulację, jakich w tym nasileniu jeszcze chyba nie było w historii ludzkich cywilizacji, dostrzegam w różnych dziedzinach życia społecznego. Żal tylko, że trzeba zużywać tyle sił i inwencji aby z nim walczyć, zamiast przeznaczyć je na inne cele.
Pozdrawiam
Honic

Vote up!
1
Vote down!
0
#377842

Vote up!
2
Vote down!
0
#377911

"Świat się dowiedział, nic nie powiedział".

"Świat" nie odrobił Smoleńskiej Lekcji i dlatego musiał ją powtórzyć. W postaci kolejnej katastrofy.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1435779