Amerykańska prasa o katastrofie smoleńskiej

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Świat

29 kwietnia w ukazującej się w Cleveland w USA gazecie "The Plain Dealer" opublikowano rzetelny materiał na temat katastrofy smoleńskiej

oraz rezultatów badań profesora Wiesława Biniendy i jego emigracyjnych kolegów.

John Mangels, autor artykułu, zatytułowanego "Profesor Uniwersytetu w Akron poddaje w wątpliwość przyczyny katastrofy, która zabiła polskiego Prezydenta". informując o ustaleniach oficjalnych raportów, spreparowanych przez MAK i Jerzego Millera, konfrontuje je z opiniami Wiesława Biniendy, Kazimierza Nowaczyka i Grzegorza Szuladzińskiego. Tekst wzbogacony jest przejrzystym, graficznym porównaniem dwóch wersji tragedii smoleńskiej.

Warto także odnotować podanie na ogół nieznanych poza granicami Polski informacji o zbrodni katyńskiej i towarzyszącej jej do dzisiaj zmowie milczenia i propagandy.

Oczywiście, osobom interesującym się na bieżąco postępami w dochodzeniu do prawdy o 10 kwietnia, tekst nie objawia żadnych rewelacji. Starania, by obiektywnie zaprezentować racje obu stron, są nawet nieco denerwujące, gdyż autor nie analizuje szczegółów udowodnionych już manipulacji oficjalnego śledztwa, ani nie odsłania metod medialnego przemysłu kłamstwa smoleńskiego.

W sumie artykuł jest pozytywnym kontrastem do publikowanych wcześniej w zachodniej prasie materiałów, bezkrytycznie powtarzających haniebną wersję o pijanym generale, zmuszającym pilotów do lądowania.
Jednym z przykładów takiej bezmyślności, albo świadomego działania na szkodę Polski był tekst w codziennej prasie kanadyjskiej. Po opublikowaniu raportu MAK, "Toronto Star" (gazeta dumna ze współpracy z Ernestem Hemingwayem) ograniczyła się do opublikowania wysmarowanego w Rosji, wołającego o grom z jasnego nieba, komunikatu prasowego.

Cieszmy się z wszelkich uczciwych materiałów publicystycznych, takich jak artykuł Johna Mangelsa, nie poprzestając jednak na tych optymistycznych sygnałach, bo droga do prawdy i rozpowszechnienia jej w świecie jest jeszcze daleka.

Artykuł można znaleźć i przeczytać w sieci:

http://www.cleveland.com/science/index.ssf/2012/04/university_of_akron_engineerin.html

Rezultatem publikacji w "Cleveland Plain Dealer" jest także dzisiejszy artykuł na stronie "Homeland Security News Wire"

http://www.homelandsecuritynewswire.com/dr20120501-study-challenges-russian-investigation-of-smolensk-plane-crash

Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...oby był to początek przełomu w kierunku rzetelnej informacji,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#250570

Niech ta cała czerwona hołota zacznie się bać,niech prawda w końcu za triumfuje,a winni POniosą kare,a nie awanse i nagrody

Vote up!
0
Vote down!
0
#250577

są wszelkie wieści ze świata

dotyczące zbrodni smoleńskiej

pozdrawiam stara czarownica xana

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#250579

to ze tekst jest przede wszystkim informacyjny - czyli taki jaki powinien być. Opowiada o tym czym są badania, w opozycji do jakich ustaleń powstały.

Jezyk informacji o jakim zapomnielismy że w ogóle jeszcze istnieje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#250606

To prawda i to jest chyba najważniejsze. Wiedząc za dużo, podchodzimy do sprawy bardzo emocjonalnie i czasami z trudem dostrzegamy zalety informacyjnej obiektywności.
Pozdrowienia!

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#250768

Jeszcze nie charczał? Nie wysyłał nikogo do psychiatry? A może choć Bronisław coś wspomniał o naukowcu z Burkina Faso albo z innej Gwinei?

Vote up!
0
Vote down!
0

marguar

#250773