Osama nie żyje, koniec koszmaru?

Obrazek użytkownika LunarBird
Świat

Wszyscy się w mediach cieszą z „upolowania” Bin Ladena. A ja się tylko dziwię, gdzież tu sukces? Czy sukcesem jest zastosowanie totalitarnych metod przez państwo demokratyczne? No bo przypominam, nigdy nie było żadnego procesu Bin Ladena. Nigdy niezawisły sąd nie ocenił dowodów jego winy. De facto dowody winy Bin Ladena są dość nikłe. Zeznania jakichś ludzi torturowanych w Guantanamo, jakieś filmiki takiej jakości, że o jakiejkolwiek weryfikacji ich autentyczności można zapomnieć, znaleziony gdzieś Koran. Śmiech patrzeć. W skrócie przekaz medialny wygląda tak: „To Bin Laden jest odpowiedzialny za zamachy i dlatego w pełni usprawiedliwione było odstrzelenie go jak wściekłego psa. A dowody że to faktycznie on? No przecież wszyscy to wiedzą...”

Osobiście mam do wyboru wierzyć, że CIA, SIS i inne tajne wywiady państw NATO to banda debili nie będących w stanie namierzyć kliki arabskich abdartusów, a Arabowie to wysokiej klasy spece będący w stanie ad hoc zmontować zamach którego nie powstydziłyby się CIA, GRU czy MOSSAD. Z drugiej zaś strony mogę założyć, że Bin Laden jest figurantem, dowody zostały sfałszowane, Al Kaida nie istnieje a faktycznie za zamachami stoją ludzie na bardzo wysokich stołkach, którym zależało by USA spacyfikowały państwa Osi Zła. Nie wiem jak wy, jestem za tą drugą opcją. Przynajmniej nie wymaga założenia, że duża grupa speców od wywiadu na świecie to idioci.

W świetle powyższego ja od bardzo dawna byłem zdania, że albo Bin Ladena nikt nigdy nie znajdzie, albo zabiją go bez jakiegokolwiek procesu czy przesłuchania. Bo Bin Laden bez wątpienia powiedziałby wiele ciekawych rzeczy gdyby go przesłuchać. W końcu ongiś był też agentem SIS, a jego rodzina od dawna bardzo dobrze zna się z Bushami. Czy sam Bush był w zamachy wplątany, tego nie wiem. Skłonny jestem przypuszczać, że mógł zostać wmanewrowany. Każdy rozsądny człowiek wie, że wystarczyło by ktoś wiedział o jakichś ciemnych sprawkach Busha by go zmusić do takiego postępowania.

Póki potrzebny był Bin Laden jako straszak by wprowadzać cenzurę i ograniczać swobody obywatelskie, Bin Ladenowi pozwalano żyć. Teraz mogą już nam zaciskać pasa bez takiego straszaka, toteż triumfalnie odstrzelono „wroga ludu”. A że Bin Laden też miał jak każdy inny człowiek prawo do uczciwego procesu, o tym jakoś się nie pamięta. Nie bronię Bin Ladena bo zapewne miał on swoje za uszami. Ale jeśli seryjny morderca ma prawo do uczciwego procesu, jeśli mieli je nawet hitlerowcy (też można było ich rozstrzelać i powiedzieć, że zginęli w czasie działań wojennych, a co!), to nie wiem czemu nie miałby go mieć Bin Laden.

No i swoją drogą jakimś kuriozum jest, że poszukiwany na świecie terrorysta-geniusz, wróg publiczny numer 1, człowiek który zrobił w konia CIA, FBI, brytyjską SIS, wywiad francuski i jeszcze wiele innych służb siedzi sobie najspokojniej w świecie w towarzystwie rodziny bez żadnej ochrony. Podany jak na talerzu.

Może Bin Laden po prostu żadnym szefem Al Kaidy nie jest, tylko miał polecenie odgrywać taką rolę i był przekonany, że nikt go nie przyjdzie zabijać? To albo jest największym durniem jakiego ziemia nosiła, jedno z dwóch.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pentagonu,w który uderzył "samolot"...taki dziwny jakiś ,bo śladu po skrzydłach nie ma i cała misterna opowieść o terrorystach staje się cyrkiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155825

Że w Pentagon żaden samolot nie pieprznął to dla myślącego człowieka jest oczywiste. Ale mniej oczywiste jest dlaczego zawaliła się trzecia wieża WTC (tak, tak kochani tam zawaliły się TRZY a nie DWIE wieże) skoro żaden samolot w nią nie pieprznął. W oficjalnym raporcie rządu US 9/11 jest jedno zdanie na ten temat "Z POWODU POŻARU". Nie jestem specem z dziedziny budownictwa ale sposób ZŁOŻENIA się tych dwóch wysokich wież jest co najmniej dziwny. Potoki płynącej stali pod gruzami też jakoś ciężkie do wytłumaczenia. I w ogóle dużo tam śmierdzi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155837

Drogi Panie Jacool78 i tu Pan jest?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#155839

I tutaj jestem. Nie bardzo rozumiem nagłówek Pańskiego komentarza. Jeśli odnosi się on do mojej, skromnej osoby to mam nadzieję, że przeprosi mnie Pan za nazwanie lemingiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155846

została planowo wyburzona za pomocą materiałów wybuchowych,aby nie uszkodzić sąsiednich budynków..kłopot w tym,że takiej ilości ładunków z zapalnikami o odpowiedniej sekwencji odpalenia nie da się zainstalować w ciągu godziny..
Poza tym wieże na trzy miesiące przed,zostały wysoko ubezpieczone. Miały nakaz usunięcia azbestowych osłon przeciwogniowych stalowej konstrukcji nośnej,co jest jednoznaczne z wypatroszeniem całego wnętrza budynku by do tego azbestu się dostać... się opłaciło inaczej rozwiązać problem..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155845