Rusofob Kaczyński, rusofob Tusk...

Obrazek użytkownika LunarBird
Kraj

Władcy marionetek z Agory i ITI mają nie lada problem. Ich ukochany Tusk nagle zaczął mówić językiem, który przyzwyczaili się potępiać. Do tej pory takiego języka używał Kaczyński i odpowiedzią było niezmiennie wysyłanie go do psychiatryka celem wyleczenia z rusofobii. Wypowiedź Komorowskiego o „długiej ręce Rosji” udało się jakoś przykryć i nikt z lemingów o niej nawet nie wie. No ale to był niefortunny wyskok i nikt wtedy nawet nie przypuszczał, że takie zero jak Komorowski nasze ukochane Słońce Peru wystawi w wyborach na prezydenta. I że Komorowski wygra. No ale wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że wolta Tuska tkwi na mocnych fundamentach jego prywatnego interesu. Putinowi Tusk po prostu przestał być potrzebny, a przy tym i Tusk, i Putin dostrzegają nieuchronny schyłek tego rządu. Stąd Putin postanowił najwyraźniej pozbyć się marionetki i zlecić licznym polskim sługusom rodem z WSI znalezienie kogo innego.

I stąd dylemat Agory i ITI. Z jednej strony rząd Tuska bez przychylności Rosji niewątpliwie czeka zagłada. Z drugiej dobrze by było skorzystać z blasku Słońca Peru, póki jeszcze świeci.

Stąd wyciągnięto temat zastępczy: straszliwe słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że nie rozpoznał ciała brata po jego przywiezieniu do Polski. Rozjazgotały się dyżurne, postkomunistyczne „autorytety” w rodzaju Millera, Oleksego czy Kalisza. No bo jakże to, przyzwyczajeni do łaszenia się do ZSRR zdrajcy mieliby nagle krytykować Putina? Skąd. To im by nie przeszło przez usta. A cała akcję przyprawiono tradycyjnie gigantyczną dawką zakłamania i hipokryzji.

Otóż SLDowskie pseudoautorytety mają Kaczyńskiemu za złe, że nie wypowiedział publicznie swoich wątpliwości. I tak eurogeniusz Marek Siwiec grzmi:

Ja się zastanawiam gdzie jest granica? W sporcie jest takie określenie "gra ciałem". To jest coś nieprawdopodobnego - jak można takie rzeczy opowiadać. To co, będzie ekshumacja? IPN na Wawelu będzie ekshumował? Będzie kolejny pogrzeb? Jest jakaś granica, której nawet rodzina nie powinna przekroczyć. (...) Ja pytam dlaczego powiedział to nie wtedy, lecz dzisiaj.

A ja się pytam, czy europoseł Marek Siwiec nie cierpi przypadkiem na amnezję? Może wypowiedź Donalda Tuska o raporcie MAK tak go mocno uderzyła, że stracił pamięć? Wszakże to jego partyjni koledzy rozwodzili się na łamach GW na temat nacisków Lecha Kaczyńskiego na pilotów. Co ostatecznie okazało się wierutną bzdurą. Wszakże to również politycy SLD wydrwiwali komisję Maciarewicza i jeśli odnosili się do jakichś jej ustaleń, to tylko w tonie „czego to te oszołomy z PiS nie wymyślą”. Czy ktoś pamięta jedną wypowiedź polityka SLD krytyczną wobec reżimu Władimira Putina? Bo ja takiej wypowiedzi nie znam.

A teraz Marek Siwiec i Józef Oleksy każą nam wierzyć, że gdyby w warunkach kampanii wyborczej i permanentnej propagandy na rzecz pojednania polsko-rosyjskiego, któremu notabene patronował ściskający się z Putinem Donald Tusk, Jarosław Kaczyński wyraził wątpliwość co do identyfikacji ciała spoczywającego w trumnie Lecha Kaczyńskiego, to hieny z SLD z Napieralskim na czele nie wykorzystałyby tego do natychmiastowego ataku? Agora i ITI nie rozjazgotałyby się na dobre nie czekając na pretekst w postaci decyzji o pochówku na Wawelu? Politycy PO nie wykrzywialiby w telewizorni nienawistnie swoich facjat, ziejąc miłością na kilometr? Drodzy panowie, „takie rzeczy to tylko w Erze”.

Dodajmy do tego jeszcze opis sytuacji. Wszakże Jarosław Kaczyński był, że się tak wyrażę, wstrząśnięty i zmieszany. Nie mógł być pewien swoich osądów po tym, co przeszedł. Miał wokół siebie „frakcję plastikową” spod znaku Kluzik-Rostkowskiej i Poncyljusza. Stracił wieloletnich współpracowników i przyjaciół jak Wasserman czy Szczygło. Stracił brata i bratową. Praktycznie ziemia usunęła mu się spod nóg. Powtarzano mu, że w tej trumnie jest ciało jego brata.

Na jego miejscu zaryzykowalibyście wzięcie na poważnie własnych spostrzeżeń w takim stanie, ryzykując huraganowy atak medialnej małpiarni? Bo ja się nie dziwię, że ustąpił. A teraz pojawiły się na poważnie wątpliwości i potwierdziły jego wcześniejsze spostrzeżenia. Są też doniesienia o lekceważącym traktowaniu zwłok na miejscu katastrofy. W kontekście całokształtu „odbytowego” podejścia putinowskiej Rosji do całej sprawy nie zdziwiłoby mnie, gdyby w trumnie LK znalazł się kto inny, bo po prostu niechlujnie zapakowano ciała do trumien, nie zwracając uwagi na porządek. Bo i po co, niech się polscy idioci sami martwią, i tak nam skoczą na pędzel.

W całym medialnym jazgocie zrehabilitował się Paweł Kowal, nie ruszając śladem Kluzik-Rostkowskiej do ataku na Kaczyńskiego, lecz komentując wszystko w bardzo umiarkowanym tonie. Wygląda na to, że przynajmniej on jeden wśród secesjonistów zdał sobie sprawę, że jazda po Kaczyńskim im politycznego bytu na dłuższą metę nie zapewni.

Donald Tusk chyba zdał sobie wreszcie sprawę z tego, w jakie łajno wdepnął. Myślał, że ma za sobą zastępy wiernych lemingów. Tymczasem lemingi są wierne nie jemu, ale putinowskiemu lobby. Tak samo media bardziej najwyraźniej obchodzi zdradziecka polityka uległości wobec Moskwy niż polska racja stanu. Tusk najwyraźniej wierzył, że uda mu się użyć tych kręgów do własnych korzyści, a Putin nie będzie wyraźnie przeszkadzał. A tu się okazało, że Putinowi Tusk nie jest do niczego potrzebny. Że może znaleźć sobie innego sługusa jeśli tylko ze chce. I biedny Tusk znalazł się między młotem a kowadłem, atakowany bezlitośnie przez Maciarewicza, ośmieszany przez putinowskie media oraz ich polską ekspozyturę.

Na razie Kaczyński cierpi zdaniem putinowskich szczekaczek na „kliniczną rusofobię”, Tusk zaś tylko delikatnie mówiąc niekompetentny, skoro nie wierzy wysokiej klasy specjalistom z MAK. Notabene jak wysokiej klasy specjalistom, to można przeczytać tutaj oraz tutaj. Niemniej nie wątpię, iż wraz z postępem wojny Tuska z Rosją o zachowanie twarzy przekaz z Moskwy się zaostrzy.

Tak oto sprawdza się stare przysłowie: „pycha kroczy przed upadkiem”. I może się łatwo okazać, że racje ma Ziemkiewicz pytając, czy przypadkiem Tusk nie stanie się podobnym Jaruzelskiemu wyrzutkiem, udowadniającym do końca życia, że przed Katastrofą Smoleńską i po niej zrobił wszystko, co należało.

A Palikot jak widać okazał się lepszym cwaniakiem, zwiewając z tonącej Platformy póki jeszcze był czas. Albo po prostu wiedział o tym z „dobrze poinformowanych źródeł”

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tusk padnie od własnej broni i z rąk swoich pretorian. Tak to jest jak się opiera działania na kłamstwie, chamstwie ogłupianiu i nienawiści. Teraz pozostanie tylko jęknąć " I ty Brutusie (Szechterze) przeciw mnie...". Bo teraz to już każdy swoich czterech liter będzie bronił i o żadnej lojalności mowy być nie może (a odwagę już kiedyś Niesiołowski okazał).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#118055

Kawki się napijcie to może trochę się uspokoicie. Nikt nie padnie. Pamiętacie UW? To był projekt niedopracowany, ale już peło to pełen profesjonalizm. Owszem- zdarzają sie przypadki uczciwych ludzi, np. jak ŁUKASZ MUSZYŃSKI (uwierzcie na słowo, ale to uczciwy kolo- znam i wiem co piszę), ale podejrzewam, że też ma swoją cenę- oby nie, bo jeszcze młody.

A tu macie cóś w tym temacie:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8854388,Mlody_radny_ze_Szmulek_wstrzasnal_warszawska_polityka.html

 

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#118102

Pomijasz prosty fakt, że to nie media są zależne od rządu Tuska, tylko rząd Tuska od mediów. A media są wyraźnie niezadowolone z "niekompetentnych" uwag premiera do raportu MAK i wolałyby, żeby premier się Putinowi i MAK nie stawiał.

Premier zaprzestać protestów nie ma zamiaru, więc media w niedługim czasie znajdą sobie inny obiekt zainteresowania, ot choćby Ruch Poparcia Palikota i pisowskich secesjonistów. A Tusk wyląduje na śmietniku historii.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#118116

Jak nam wszystkim. tusek gra pod publiczkę bo musi. media przeforsują co chcą, ale wszystko ma swoje granice- z palikota nie zrobisz męża stanu choćbyś nie wiem jak się starał. SECESJONIŚCI może i odeszli z PiS (nie dziwię się im), ale już takimi chCENSORRED (redakcja)ami nie są. Po prostu nie wierzę, że Ci ludzie mogą aż tak się sCENSSORRED (redakcja- nie ja)qrwić i  tak postąpić. A media w tej sprawie raczej unikały komentów...

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#118129

[quote]tusek gra pod publiczkę bo musi.[/quote]
Raport MAK jest pisany standardowo: rosyjska technologia jest niezawodna, Rosjanie są nieomylni, rosyjskie procedury są doskonałe, winna jest wyłącznie strona polska. A to oznacza winę polskiego rządu, na co Tusk nie może się zgodzić.
[quote]media przeforsują co chcą, ale wszystko ma swoje granice[/quote]
Nie zauważyłem, żeby bezczelność mediów miała jakiekolwiek granicę. A Palikot był błaznem bo chciał. Jak zechce, przedzierzgnie się w męża stanu. To szelma kuty na cztery nogi.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#118150

Trochę nie na temat:

"tusek gra pod publiczkę, bo musi"- i coś o MACHÓ. Jasne tusek nie pozwala wrzucić sobie tego całego gówna do ogródeczka, ale

- w raporcie nie ma mowy o BŁEDZIE ZE STRONY POLSKIEGO RZĄDU- (czytaj obecnych tuskow i komorskich) więc tuski mają różnorakie sposoby wyjścia obronnymi (oboma, że tak się wysłowię) rencyma z tego galimatiasu. Jedno nie przeczy drugiemu. Super, że znasz raport MACHÓ- ja jeno wycinki i to w oryginale. Niestety tego jenzyka się nie uczyłem, bo za to można było dostać w ryj od kolegów z klasy (podwórka) a w domu naraziłbym się na szykany ze strony matki (mniejszy kotlecik na obiadku) lub dziadka (pizgnął by mi w łeb). Ale wiem, że raport nie mówi o winie polskiego rządu! ANI SŁOWEM! Możliwe, że ktoś wrzuci to do netu (między Świętami a Nowym Rokiem)- wówczas sami się przekonacie. tuski mogli go przyjąć i nawet nieźle rozegrać na swoją korzyść.

Co do palikota to choćbyś nie wiem jak się starał ze mnie nie zrobisz Pawła De Longa, a z palikota tzw. "męża stanu". Co udowodnił ten debilek od manipulacji z tym od rolników - a już wiem, ten drugi to reppel. (reppel to chyba niemieckie nazwisko?)- Kończę bo w KOCOBALIZM popadam.

Wesołych Świąt!

 

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#118164

[quote]- w raporcie nie ma mowy o BŁEDZIE ZE STRONY POLSKIEGO RZĄDU- (czytaj obecnych tuskow i komorskich) więc tuski mają różnorakie sposoby wyjścia obronnymi (oboma, że tak się wysłowię) rencyma z tego galimatiasu.[/quote]
To by podziałało kiedyś, teraz sytuacja jest nieco inna. Tuska nie stać już na naciągane tłumaczenia, bo może go to kosztować stołek.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#118189

Platfusy to już przeszłość, ciekawi mnie jeno co przyniosą nadchodzące wybory.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#118092

Nic nie przyniosą następne wybory. Wygra program:

PODATKI: 3x15% (albo i 12%)

RESTRUKTURYZACJA ZUS i OFE

SILNA POLSKA

itd...

 Żal, smutek i myśli, że w Hiszpanii (też czerwonej, ale mniej) jest 1mln. mieszkań do sprzedaży po cenach bud dla chomików... Będzie tak samo- młodzi-wykształceni beda głosować na ewropejczyków i ich rodziny też. Bo taki warsawiak wróci do domu na Święta i bedzie rodzicom w PSICH KISZKACH opowiadał jak to wspaniale jest i będzie jeszcze lepiej, bo komorski i tusek taki mondry i wszystkowieizałatwi. I rodzice, widząc samochód (służbowy OPEL ASTRA przedstawiciela handlowego) pomyślą, oj tako kariere zrobil, że mu samochód dali i w garniturze (co z tego, że made in china- 100pln) i kompióter ma jak dyrektor- pewnie wie co mówi. Też bedziem tak głosować... Ot i tak mamy zwycięstwo UW jak i peło...

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#118105

Media mogą wynieść na tron każdego i każdego z niego zrzucić, zależy w czym będzie interes. Tusk nie jest niezatapialny. Co do tych młodych, wykształconych itd. to nie jest całkiem tak. Wielu z moich znajomych do niedawna stała murem za tą opcją, jednak nie wszyscy z tego elektoratu to beton, który skoczy w ogień za takimi "liderami". Część (duża) jest delikatnie mówiąc zawiedziona i z tego co mówią PO nie uzyska ich głosów. Skoro tak jest w jednym miejscu w innych może być podobnie. Ludzie powoli się budzą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#118136

No własnie o to chodzi. Niech stoją za tą opcją i co z tego. Jak co roku pojawiają się nowi. A czym z większej wioski, tym bardziej ciąży mu ogon w postaci pochodzenia i muszą wyglądać na światowców. I z takimi nie ma co gadać. To przykład z rozmowy z bardzo wykształconą osobą: :"O- głosowałeś na PiS- z tobą nie gadam."  A tak qrwa (bo to samica) dobrze w telewizorku się prezentowała, że niby taka za Kaczyńskich była maltretowana i poniżana, a teraz za tuskich jest jej wspaniale.

A na marginesie- w wawce znowu pedalski klubik dostanie od miasta kasę. Mówi się o 100.000pln- ufff dobrze, że połowę tego co dostali w tym roku. A ile jest takich w samej wawce co dostali: mam info o 11 (sprawdzone u źródła), ale ponoć jest to baaardzo zaniżona ilość.

Tak właśnie to wygląda.

 

******************* BETTER DEAD THAN RED!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#118175

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#118120

Dobrze kombinujesz LunarBird.

Tak oto sprawdza się stare przysłowie: „pycha kroczy przed upadkiem”. I może się łatwo okazać, że racje ma Ziemkiewicz pytając, czy przypadkiem Tusk nie stanie się podobnym Jaruzelskiemu wyrzutkiem, udowadniającym do końca życia, że przed Katastrofą Smoleńską i po niej zrobił wszystko, co należało.

Tu może być trochę mniej różowo.

Osobiście uważam, iż niebawem dojdzie do złamania absurdalnego zakazu ruskich dotyczącego trumien ze zwłokami.

Nie ma na świecie takiego prawa, które zabroni ekshumacji poszczególnych ciał.

Właśnie, ale czy te ciała są w ogóle w owych trumnach.

Tusk może się tutaj wyłożyć jak stara q...

Jestem niemal pewny, iż trumny są puste.

Putin powie, że on ciała ofiar oczywiście wsadził do trumien, na co ma niezliczoną ilość świadków w postaci swoich komisji, prokuratorów itd.

Więc gdy się okaże, że trumny są puste, to ruskie powiedzą, że to Tusk powyjmował ciała, gdyż ma coś do ukrycia.

Czyż taki scenariusz jest niemożliwy?

Zapewniam Was, że ruskich, a zwłaszcza Putina jest stać na wszystko.

Byłby to niezły wałek, bo strona polska przy ewentualnym takim właśnie scenariuszu, nie będzie posiadać żadnych argumentów na swoja obronę, no bo dlaczego tak długo zwlekano z ekshumacją, padnie pytanie ze strony Moskwy.

Putin dwie pieczenie na jednym ogniu usmaży.

Pozbędzie się jakichkolwiek podejrzeń co do strony ruskiej, a wszystko zrzuci na Tuska, który gdy się obmacywał z Putinem, to myślał, iż Putin wyraża dobrą wolę i szczerość.

Naiwniak z tego Tuska, no nie?

 

Pozdrawiam!

 

PS.Może się też okazać, iż ciała nie należą do przypisywanych osób, a tak w ogóle, to nie wiadomo do kogo należą, ale taka sytuacja faktycznie niewiele różni się od tej pierwszej. 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#118191