Marek Lipski w natarciu

Obrazek użytkownika LunarBird
Blog

Pan Marek Lipski jawnie mnie zaatakował w swojej notce. Nie reagowałbym wcale, ale uczciwość wymaga wyprostowania kłamstw, jakie ten pan bezczelnie propaguje.

 

Po pierwsze żelazną zasadą internetu jest to, że nikt nigdy i nikogo nie ma prawa deprecjonować z powodu używania nicku. Taka obowiązuje zasada w internecie, że ludzie mają prawo do anonimowości. Tymczasem w poście tego typka znajdujemy kpiny ze mnie dlatego, że nie mam ochoty umożliwiać ani jemu osobiście, ani nikomu innemu komu się moje zdanie nie spodoba przekupienia polskiej prokuratury i skłonienia mojego pracodawcy do zwolnienia mnie z pracy. Paru blogerów już miało kłopoty w życiu osobistym z powodu postowania pod imieniem i nazwiskiem, ja nie jestem taki głupi.

 

Słowa Lipskiego natomiast świadczą same za siebie.

 

To co pisze ten Pan to jest obrzydliwę,paskudną prowokacją..?On,ten Pan szanowny asekuruje się że podaje wyłącznie informacje tylko dla prywatnych uzytkownikow.

Wladze polskie moga zamknac Nowy Ekran 

za takie tego Pana porady,które na tym portalu 

sa  nawoływaniem do nielegalnego korzystania z internetu.... [źródło]

 

Ach, więc nawołuję do „nielegalnego korzystania z internetu”. Szukamy zatem w czym się to dokładnie przejawia.

 

Nie sluchajcie tego podejrzanego intruza,

udzielajacego porad niestety niezgodnych 

z prawem karnym w Polsce ale i w EU zachodniej..,

 

No dobra, ale w czym się do choroby wyraża?! Co takiego nielegalnego postuluję robić? Szukamy dalej.

 

Swoim żargonem próbuje grać cool fajnego faceta ale to jest fasada.

Jego propozycje:"Poza tym forum pozwoli nam, blogerom, wymienić się informacjami co lubimy, jakie mamy hobby, co myślimy na rozmaite tematy o których na blogach politycznych po prostu napisać nie sposób“.hahah Zbieranie informacji gdyz Facebook jest czujny...?

 

No dobra, to już wiem, że jestem tajnym agentem. Postulowałem forum Nowego Ekranu po to tylko, żeby zbierać podle informacje. Zgadza się jedno, Forum Konfederacji Blogerów faktycznie jakiś czas stało na moim serwerze. Ale ciekawe dlaczego sam z własnej inicjatywy zrezygnowałem z administrowania forum Konfederacji zanim się tam zjawiła większa ilość użytkowników? Olaboga, zaprzepaściłem taką złotą szansę zbierania informacji.

 

Możemy sobie pogratulować z Łazarzem. Przedtem on był agentem a teraz ja jestem agentem. A pewnie niedługo kogo innego pan Marek Lipski też nazwie agentem, jeśli tylko ten ktoś podważy jego – pożal się Boże – kompetencje zawodowe. Zaiste, mylenie skryptów JavaScript hostowanych na serwerze Nowego Ekranu z tymi dołączanymi po stronie przeglądarki jest zarąbistym dowodem profesjonalizmu. Aż dech zapiera od tego profesjonalizmu pana Lipskiego.

 

Kazdy biegly  czy rzeczoznawca prawa internetowego ale i

karnego zarzucil by temu Panu,w Berlinie nawolywanie do przestepstwa......

na takim portalu jakim jest Nowy Ekran.Wolnosc slowa?Tak.Ale nie prowokacyjne

przekazy ktore maja w tle juz charakter polityczny....

 

I nadal nie wiem na czym polega moje straszliwe przewinienie. Pomijam już, że prawne ekspertyzy biegłych z kraju bezczelnie łamiącego prawo do prywatności własnych obywateli bez sądu czy choćby nakazu prokuratury niewiele mnie obchodzą. Nie każdy ma tak sprany mózg niemiecką propagandą nowoczesnego niewolnictwa jak pan, panie Lipski. Szukamy dalej.

 

Pod  poradą tego Pana,ktory unika słowa bootnet,stoi wyrachowany,

moim zdaniem,Pan ktory uwielbia prowokacje.

 

Bootnet? To jakaś nowa metoda bootowania komputera przez Net? Bo ja znam tylko botnety :) I zazwyczaj boty je tworzące nie są pisane w JavaScript.

 

Jego cytat:"mamy komputer schowany za NAT lub korzystamy z proxy. Aczkolwiek Policja jest w stanie wyśledzić komputer w obu tych przypadkach.“

To są słowa przyjaznego Blogera czy funkcjonariusza,

który ma trochę wiedzy?

 

Pozwolą państwo, że wyprostuję chamską manipulację treścią mojego komentarza i zacytuję pełniej.

 

Nota bene geolokalizacja nie opiera się wcale na informacjach wysyłanych o nas przez przeglądarkę w wywołaniu HTTP jak pan twierdzi. Opiera się na przypisaniu adresu IP przez ISP do lokalizacji komputera który z tego IP korzysta. Dlatego nie działa ona na IP przypisanych np. do sieci telefonii komórkowej na kartę gdzie ISP nie ma z nami umowy. Nie działa też jeśli mamy komputer schowany za NAT lub korzystamy z proxy. Aczkolwiek Policja jest w stanie wyśledzić komputer w obu tych przypadkach. [źródło]

 

Ktoś mi wytłumaczy co takiego w tym akapicie sugeruje, że jestem „funkcjonariuszem, który ma trochę wiedzy”? Bo wielmożny pan Lipski nie raczył tego biednym ignorantom łaskawie wyjaśnić. To nie są przecież żadne zastrzeżone dla Policji informacje, to są rzeczy ogólnie znane. Jeśli Marek Lipski o tym nie wiedział to jest niekompetentny i tyle.

 

On ten Pan pomiedzy tekstami 

namawia na tak prymitywne programy i udziela

takich porad korzystajac z platformy NE aby zbiertać materiały....?

 

Nadal masa pomyj. I nadal nie wiem jakie to mianowicie sprzeczne z prawem praktyki polecałem w mojej notce. A to, cholera jasna, już prawie końcówka notki Marka Lipskiego! Co on tak się ociąga z tym ukonkretnieniem zarzutów?!

 

Każdy informatyk, tak jak lekarz ma obowiązek

informowania,rownież ludzi o ryzykach korzystania

z programow,z systemow,z komputera który  ma

nam slużyc a nie nas zamykac w wiezieniach po takich

poradach i prowokacjach.On ten Pan stara sie ten Pan 

jak on to nazywa(zna rosyjski)rzetelnie przekazywac wiedzę,

ktora ma jedyny cel ,ryzyko dla Blogerow i dla internautow...

dla Nowy Ekran...

 

Olaboga, znam rosyjski! No co za szok! To strasznie dziwne biorąc pod uwagę fakt, że rosyjski był do niedawna w naszym pięknym kraju jedynym językiem, jakiego w ogóle można było się uczyć w szkole podstawowej.

 

Niemniej dlaczego skorzystanie z moich rad zamknie blogerów w więzieniach, tego Lipski nie wyjaśnia nadal.

 

Jego sugestie aby używac określonych programów

ma wplynąć na zachowania uzytkownikow....

 

I znów nie rozumiem. Polecanie programów jakie uważam za dobre jest niedopuszczalne? A jak ten pan wkleił reklamę ArcaVir do komentarza to było spoko. Moralność Kalego?

 

Ten Pan nazywa sie 

- Katolik, socjalchadek, republikanin i doświadczony internauta

a próbuje internautow i blogerow prowokować przekazujac

czasami dobre informacje po to aby potem udownić

ze administarcja NE nie miala nic przeciw nawolywaniu

do nielegalnego korzystania z IP,z torrentów...

 

Wow. Korzystamy wszyscy z IP! Co za zbrodnia niesamowita, no! Tak, przyznaję się oczywiście, KORZYSTAM Z IP. I to nawet z TCP/IP. Wie pan, panie Lipski, to taka ulepszona, bardziej zbrodnicza i wywrotowa wersja tego podłego IP ;)

 

Och, no i oczywiście torrenty. Co za podłość korzystać z torrentów, na przykład do ściągnięcia legalnie pliku ISO z dystrybucją Debiana. Niewiarygodne przestępstwo, co nie? Albo pobrać subbowane anime niezlicencjonowane w Polsce. Po prostu niewiarygodna bezczelność. Przecież każdego stać na wyjazd do Japonii i zakup tam oryginalnych DVD nie wydanych nigdzie w innym kraju, co nie?

 

Że niby nawoływałem do ściągania z torrentów nielegalnych plików? A gdzież to mianowicie o tym wspomniałem z dyskutowanej notce? Pisałem o korzystaniu z torrentów, nic więcej. Z torrentów można korzystać także legalnie. Ale z zasad ostrożności to tak czy owak nie zwalnia.

 

Blogi w internecie to są moje hobby.Prawo w Niemczech szanuję.

 

A ja prawo niemieckie mam głeboko w dupie, drogi panie. To jest Polska. Jak dla pana ważniejsze niemieckie prawo od polskiego to wynocha na niemieckie portale.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)