Roman P. Aresztowany

Obrazek użytkownika Iwona Jarecka
Świat

Roman Polański został zatrzymany przez szwajcarską policję na mocy amerykańskiego aktu aresztowania, który ma dziś 31 lat. Pojechał do Szwajcarii, by odebrać nagrodę za całokształt twórczości.
O samym akcie aresztowania…no cóż fakt, minęło od tego czasu wiele lat, on zapewne jest innym człowiekiem (na pewno starszym), a i pokrzywdzona, która podobno wybaczyła tamto zajście z przez lat, też jest inna i zapewne nie jest nastolatką.

Bronić tu Pogańskiego nie mam zamiaru, bo postąpił jak tchórz uciekając wymiarowi sprawiedliwości. W pewnym sensie tym aktem zniszczył sobie karierę wielkiej gwiazdy Hollywoodu, a to też jest kara za ten rodzaj tchórzostwa. Bo amerykanie wybaczają nawet największe skandale, jeżeli winowajca odpokutuje. To takie pomieszanie purytaństwa z sensacyjnością, które króluje w USA.

No, chyba, że chodzi o ich świeckiego świętego Kennedy’ego. No ale każdy naród ma swoich świeckich świętych, u nas np. jest ich dostatek…

Wracając do Polańskiego, cóż, tamto zajście było zapewne w jakiś sposób psychicznie powiązane, że mordem na Sharon Tate i ich nienarodzonym dziecku. Czytając biografię Polańskiego takie odniosłam wrażenie, no ale to jest jego punkt widzenia, zwłaszcza, że spisana, a raczej podyktowana przez niego samego.

Czy w końcu trafi do USA i odsiedzi wyrok?
Szczerze wątpię.

Jedno jest pewne, sam się ukarał, skazując na banicję od bajkowego świata Hollywoodu.

Muszę nadmienić, że jestem wielką fanką jego twórczości, żeby nie było.

Brak głosów

Komentarze

Dzisiaj, po latach większość ocenia Polańskiego przez pryzmat jego filmów.
A to niestety mocno kręta droga.
On nigdy nie ocenił surowo tego gwałtu.
Jedyne jego słowa to "wszawy sędzia" i głupia baba" to o matce tej 13 latki!
Więc miedzy nami nie ma zgody!
Reszta w moim tekście.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32400

ja uważam, że dura lex, sed lex. Dopuścił się czynu karalnego, no i powinien za to odpowiedzieć.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#32405

a czy wymowa mojej notki o tym nie świadczy?
Tyle, że to jest taka musztarda po obiedzie.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32412

Letnio - lekko? Nie, zauważam tylko fakt tchórzostwa, dziewczę było dość chętne, z tego co pamiętam. Matka też decyduje o tym, że trzynastolatka będzie sam, na sam z facetem o dość zszarganej reputacji, więc czy lekko?
A poza tym, sam się tym aktem tchórzostwa skazał na banicję, czyż nie?

Nie mydlmy sobie oczu, nigdy nie rozwinął do końca skrzydeł geniuszu we Francji.

Pozdr.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32411

Krzysztof J. Wojtas
Nie podoba mi sie Twoje podejście;powinien być ukarany za przestępstwo. I tyle. Niezależnie od czasu, winno to być zrobione nie ze względu na Polańskiego, a z uwagi na sam czyn i konieczność jego potępienia. Niech go skażą i następnie amnestionują.
A jego twórczość zawsze wydawała mi się bliska patologii. Jakoś nie mogłem się doń przekonać. Owszem - uznaję klasę rzemiosła, nawet można cenić klasę przekazu, ale w moim przekonaniu zachwycać się tą twórczością to obciach.
Dla mnie blisko zboczenia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#32415

nie każdy lubi Polańskiego, Almodovara, czy Bergmana, ale mówiąc obciach...no trochę przeholowałeś.
Gdzie tu zboczenie? We Wstręcie? Dziecku Rosmery? Matni? Nieustraszonych pogromcach Wampirów? Makbecie? Franticu?Czy może w tych najnowszych Pianista, czy Oliwer Twist? Są Gorzkie Gody, fakt, czy Śmierć i Dziewczyna, ale zboczeń tam nie zauważam, raczej psychologię ludzką.

A czy ja mówię, że nie powinien być ukarany, choć fakt ukarał się sam odcinając się od Holywoodu.
Wytknęłam mu nawet tchórzostwo...

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32426

W drugim akapicie zmieniłaś Polańskiego na Pogańskiego, czy to tylko literówka, czy też świadoma zmiana? :)
(W domyśle, czy wiesz o czymś, o czym ja nie wiem?;).

A tak poza tym, postk który napisałaś to krótka, ale ciekawa analiza, moja ocena 10/10.
Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#32419

Polański - Pogański, co w tym jest, prawda?

A czy wiem coś więcej, nie, ale sądzę, że ekstradycja nie dojdzie do skutku, a jeżeli, będzie to tylko formalność.

Bardzo się kiedyś Polańskim interesowałam, nie przez skandale, czy dramaty jakie były jego udziałem, ale...no właśnie artystyczną wizją.

Jest to jak dla mnie jeden z najwybitniejszych reżyserów, co nie zmienia faktu, że raz postąpił jak dupek.

No ale błądzić jest rzeczą ludzką.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32428

Tak tęsknił za żoną i nienarodzonym dzieckiem, że się... zabrał za 13-olatkę czyli kobietę-dziecko. Czysta psychoanaliza. Obrońca może skorzysta :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32433

różnie się w życiu zdarza...a swoją drogą, jak byś był ojcem trzynastolatki, pozwoliłbyś bez nadzoru, na "zdjęcia" w willi sławy i to gościowi o zszarganej reputacji?

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32438

Czy umawiałbym się na "zdjęcia" z 13-latką?

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32445

a w tym wieku już modelki robią karierę, tyle, że zawsze powinien być dorosły opiekun...prócz fotografa, bo to on jest zagrożeniem, wiem coś o tym bo moja młodsza córka też jeździła na sesje zdjęciowe.

To tyle.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32453

... szerzenie pedofilii?
Jasne, że na fotografa trzeba uważać, ale nie znaczy to, że dzięki temu jest on zwolniony od odpowiedzialności, także przed prawem, za swoje postępowanie.
Robienie kariery "przez łóżko" to żadna nowość, szczególnie w Hollywood, ale czy to przypadkiem nie "seks za pracę", też karalny.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32474

a opieka nad nieletnim sprawuje prawny opiekun, który był zobowiązany być przy sesji.

Tyle, bo idę do zerówki po Krzysia.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32477

..."rozbierane". Te u Polańskiego były jednak bardziej, niż "rozbierane". Łatwo nawet zgodzę się z tezą, że i panienka, i jej mamusia doskonale wiedziały w co grają. Nie zmienia to jednak faktu, że Polański powinien był wiedzieć, w co się pakuje, dla własnego dobra. Nie znano wtedy jeszcze AIDS, ale choćby przygody innych gwiazd z szantażystami i sądami powinny mu były uświadomić, czym się może kończyć "nieokiełznany seksualizm". Poza tym nieznajomość prawa nikogo nie tłumaczy. Może i panna wyglądała na "dojrzałą", ale na tej podstawie nie wolno nawet sprzedać alkoholu.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32483

na Boga, że wezwę nadaremno! Toż nie bronię wcale Polańskiego, tyle, że jak sam zauważyłeś, wszystko jest grubymi nićmi szyte.

A i te fotografie miały być tylko "artistiko", te Samanty, nie mylić z moją latoroślą.I jasne, że go to nie tłumaczy, że jakby nie było odbył stosunek seksualny z trzynastolatką, nawet nie wiem jak wyglądającą dorosło, jednak trzynastolatką.

Tyle, że robienie z tego afery, aresztując winowajce po 32 latach, no, wiesz, trochę to i śmieszne i straszne.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32485

Prawo powinno być ponoć przede wszystkim skuteczne. Jeśli nie jest, następuje demoralizacja. To całe halo wokół skrzywdzonego Polańskiego też służy demoralizacji, a przodują w tym Salon i lewacy.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32505

Głupia sprawa z tym Polańskim. Wiele wskazuje na to, że padł ofiarą sędziego, który chciał się wypromować na urząd gubernatora i chciwej mamuśki pragnącej w amerykańskim stylu wyprocesować grubą kasę od celebryty.

Polański jest (był?) najwyraźniej amatorem "lolitek", piętnasto - szesnastolatek. Nic nowego, już Chuck Berry napisał piosenkę "Sweet little sixteen". Przy takich upodobaniach nie trudno o pomyłkę, gdy trafi się na rozwiniętą ponad wiek trzynastolatkę, która skłamie co do swego wieku.

Jeszcze jedno - w latach 70-tych (nie wiem jak dzisiaj) stosunki z mocno nieletnimi dziewczynami nie były w szołbizie niczym nadzwyczajnym. Kiedyś czytałem artykuł o młodocianych grouppies Led Zeppelin. Dominowały dwunasto- i trzynastolatki. Piętnastoletnia grouppie była traktowana przez "koleżanki" jak "stara dupa", która wkrótce wypadnie z obiegu. Robert Plant skomentował to słowami (cyt. z pamięci): "Cóż, trochę głupio było patrzeć na te młode cipki nurzające się w tym bagnie".

Tak to wyglądało. Dla otumanionych kultem idola i seksualnym wyzwoleniem dziewczątek elementem prestiżu było "zaliczenie" kogoś sławnego - muzyka, reżysera, aktora (do stosunku Polańskiego z małolatą doszło w willi Jacka Nicholsona). Polański z tego "klimatu" skorzystał, jak wszyscy inni wokół niego.

Źle zrobił: raz, że bzyknął "lolitkę", dwa że uciekł. Gdyby został, pewnie mowni adwokaci i odpowiednio skomponowana  ława przysięgłych by go, wspólnymi siłami, wybronili. Amerykańskie sądownictwo nie takie cuda widziało.

Moim zdaniem, zagrała tu psychologia - facet przeżył getto, jestem w stanie zrozumieć lęk przed powtórnym zamknięciem - czy to w pudle, czy to w psychiatryku na obserwacji. Rzeź bandy Mansona pewnie też odcisnęła  swe  piętno. Polański ma swoje fobie i niezdrowe ciągoty. Mówią o tym jego filmy: "Matnia", "Lokator", "Dziecko Rosemary", "Tess" (zwróćcie uwagę, jak dopieszcza kamerą młodziutką Nastassję Kinski - ten reżyserski rys starzejącego się perwersiarza można też dostrzec w "Ukrytych  pragnieniach"  Bertolucciego, gdzie reżyser w podobny sposób "podpatrywał" Liv Tyler) i mój ulubiony - "Wstręt" z genialną rolą Catherine Deneuve.

Żeby się nie rozpisywać - moim zdaniem Polański powinien do Stanów wrócić i poddać się procesowi. Nie skażą go, co najwyżej, dostanie zawiasy, tym bardziej, że jego sprawa to mocno odgrzewany kotlet i średnia pożywka dla mediów. W USA mało kto ekscytuje się Polańskim.  Owszem, będzie to dla niego upokorzenie, ale ma szansę zakończyć sprawę raz na zawsze.

Chyba, że boi się czegoś, o czym nie wiemy... Ale raczej nie. Przez ponad 30 lat analizowano jego intymny żywot na wszelkie sposoby. Niech więc stanie przed ławą przysięgłych, tym bardziej, że "ofiara" najprawdopodobniej będzie zeznawała na jego korzyść, jako świadek obrony. Ale, łatwo mówić... Ja, w każdym razie, dałbym mu wyrok w zawiasach.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#32436

Mała Kinski jak ją nazwałeś była przez jakiś czas i jego kochanką, zresztą, często tak bywało u Polańskiego. Polański uwielbia szczegóły, tu to po prostu jest jego geniusz. A zgadzam się z Tobą całkowicie.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32439

Czasami zastanawiam się, czy aby wszyscy w schyłkowej fazie
ruchu hippisowskiego, trzeźwi byli?

Z naszego podwórka.
Dobrą ilustracją, niech będzie ździwienie polskiego rolnika (z czasów gdy każdy mógł siać mak). Chłop się zastanawiał, co to za szkodnik zaatakował mu pole. Ździwienie jego było tym większe, że szkodnik pojawiał się tylko bladym świtem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#32441

zielone makówki!
Po jaką cholerę je zniszczył???
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32443

I swej psychoseksualności!
Z tą autopromocja sędziego przesadzasz!
Nie musiał się promować-czyn zagrożony niemal gardłem, 50 lat odsiadki. Znany reżyser.
Mimo wszystko to nie sąd w Szamotułach czy też ten od Sawickiej czy Weroniki!!!!
A Polański dał nogę, bo wiedział co go czeka za murami za tego dzieciaka bez względu na to, na " jak chętną "wyglądała!
Dzieciak to zawsze dzieciak!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32442

Krzysztof J. Wojtas
ja tam tylko się zastanawiam, czy Polański to ma się za Żyda, czy Polaka.
jest już kilkadziesiąt lat poza Polską - jaki jest jego związek z Krajem - na jakiej podstawie nasi rządzący się ośmieszją interweniując?

Kiedyś, za Stalina, "nasi" przedstawiciele kultury twierdzili, na pytanie gdzie jest toaleta, że zaprzyjaźniony twórca "wysokiej kultury" to może siusiać gdzie chce - nie ma ograniczeń.
Teraz, jak Żyd ocalały z Holoukaustu, to może gwałcić wszystko, co podleci, byle nie wiewórka, bo na drzewo ucieknie.
Chromolę tę "wysoką kulturę'

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#32446

a jakie to ma znaczenie? Ale jeżeli nazywa się Polański, ma na imię Roman, to jego polskość jest jak najbardziej widoczna.
I naprawdę nie uważam, że nie ma jego winy, tyle, że...no cóż, p. Samanta zapewne jest już matką dorosłych dzieci.
I naprawdę nie krzyczała bym tak głośno "gwałt".

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32472

obrony Polańskiego, bo fakt jest taki, że wina jego jest i to udowodniona.

Chodziło mi tylko o to, że to już naprawdę odgrzewany kotlet i to lekko psujący. Nie jest to przestępstwo polityczne, którego się dopuścił, a tylko nieokiełznanej seksualności. Jak widać pani Samanta jakoś sobie żyje, nic złego w jej psychice się nie stało.
Dziś ta pani ma 45 lat, bo jest starsza ode mnie o rok, nie sądzę, bym ja np. chciała, by takie wydarzenie z mojego życia wciąż wracało do brukowej prasy.

Co do palenia trawki, bo o tym piszę Polański, no w tych czasach było powszechne.

Zwłaszcza wsród tzw. artystycznego światka...w USA, u nas piło się wódę.

Pozdro.:D
" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32464

... moją seksualność :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32479

a nigdy nie próbowałeś??;p

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32486

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32489

to Diksiu zaczął.;p"

Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32491

Ale się narobiło!
I to przez jednego pedofila sprzed 32 laty!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32492

co prawda nigdy mi się nie podobali młodsi chłopcy, no ale ja baba.

Wiem za to jaki wpływ na kobietę ma prawdziwy gwałt, to b. poważnie i uwierz mi, że jest to skaza na całe życie.

Zwłaszcza, że tzw. skromność dziewczyny daje pole do popisu wyobraźni, która dyskwalifikuje ją z normalnego życia. Czasem ktoś, lub coś uleczy w końcu zranioną duszę, ale nie zawsze.

Czasem całkiem dorosła,. ba, dojrzała kobieta nie może sobie z tymi "demonami przeszłości" poradzić.

A jak widać, p. Samanta jednak żadnej skazy nie ma.

{Pozdro.:D

Ps. A Diksiu jest prowokator...;p

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32497

Czy w Samancie pozostała skaza po tym zdarzeniu?
Podobno zawsze pozostaje, więc byłaby wyjątkiem.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32499

no ale coż.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32521

"Wiem za to jaki wpływ na kobietę ma prawdziwy gwałt"

szczerze mowiac, moze to powiedziec tylko zgwalcona kobieta

smiem nawet twierdzic, ze kazda inaczej odczuwa "gwalt"

nie wiem – sa tu takie?

ps: a nie mowilam, ze jestes potrzebna na Niepoprawnych? :)

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#32502

dzięki.

A wiem jakie odczucia wobec siebie i innych ma zgwałcona dziewczyna...

I tak bywa.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32522

Może bym wtedy dowiedział się ze zdziwieniem, że jestem nie tylko pedofilem, ale na dodatek kanibalem? :):):)
A już poważnie mówiąc - przecież wszyscy (poza przestępcami) trzymamy różne popędy i instynkty nico na wodzy, bo to jest warunek egzystowania w społeczeństwie.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32506

wlasnie ... musimy egzystowac? :)

czasem "kawa na lawe" przydalaby sie 

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#32511

wg mnie bardzo "pozadane" :)

kto wie co by z tego wyszlo

narazie obowiazuje tabu

czy to dobrze?

sama nie wiem

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#32500

nagle sami "niewinni czarodzieje".

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32524

Bedzie mial obawe jesli chodzi o przyjazd do Polski.Moze byc przez donka wykastrowany.

Vote up!
0
Vote down!
0
#32451

tak, że nie ma obaw.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32473

co prawda niepraktykujący mogłaby to zrobić razem z Kłopotkiem, który jest także zootechnikiem a kastrację musieli mieć-przerabiać! na 4 lub piątym roku!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32480

nie dała bym im nawet zwierzęcia do kastracji.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32488

Oczywiście to takie sobie żarciki!
Swoją drogą Tusku niezle się wkomPOnował tym POmysłem o kastracji w te ostatnie wydarzenia!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32493

Może być na żywo.
Program "Wściekłość i wrzask"
czyli odcinek "Lancet i jąderka POd szkłem POwiększającym ze znieczuleniem domiejscowym"!!!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32496

toż oni już wykastrowani!

Wiesz, żeby np. do Ciebie się nie dobrali, uważaj, szkoda by było faceta z "Jajami".;p
" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32498

nadal salon POdpiera ich i przedstawia jako pełnosprawnych!
a swoja drogą, zobacz jak niejaka Appelbaum i wspólnicy od razu usiłowali zidoktrynować internautów amerykańskich i....
dostali ostro po łapskach.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32501

Czekam z niecierpliwością na oświadczenie chemicznego Donalda Kastro ;))
pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#32567

... - nieco (z konieczności) skróciłem i wrzuciłem jako status na gadułkę/fołtynówkę. Niech się lemingi uczą!

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32509

Drzewo, w sensie gruba gałąź, byłoby tu faktycznie najlepsze.

Nie jestem żadnym jego fanem, sztuką (?) filmową w sumie gardzę, a to, że sobie to sprzedajne lewackie bydło przypisuje prawo do specjalnego traktowania, i jeszcze do tego nas pragnie wykorzystać, uważam za chore i karygodne.

Niech skurwiel siedzi w pierdlu!

A wszystkie durne Figury i Mongensterny (sami rdzenni Polacy swoją drogą, od Polańskiego począwszy, jest o co walczyć!) powinny kiedyś beknąć za to, że kompromitują Polskę, przypominając USA i światu, że ta menda ma cokolwiek z nią wspólnego.

Lewaczejesz coś Iwono, czy to wpływ... Już nic nie powiem. ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32507

Toć to już zalatywuje.....
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#32523

Tu macie z pierwszej ręki:

http://niepoprawni.pl/blog/804/apel-filmowcow-polskich-co-zeznala-samantha-jane-gailey#comment-37690

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32510

a widzisz w odróżnieniu od Ciebie, nie gardzę sztuką filmową...a Polański jest jednym z wybitnych twórców.

Co do Żydowskiego pochodzenie, ano i tak u niektórych ludzi bywa.
Znam całą sprawę, b. dobrze i sądzę, że jedyna wina Polańskiego polega na tym, że umknął 31 lat temu przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, który też nie jest nieomylny...ha i przez rządami niejakiego Cartera, bo to on był przecież wtedy Prezydentem USA jeśli mnie pamięć nie zawodzi.

I nie lewaczeje, to akurat dziwne z Twojej strony, wielbiciela filmów XXX

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32525

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32531

... lubię, albo i bardziej, ale może dobrze, żebyśmy się na odmianę nieco poczubili? ;-)

Choć Twoje zlewaczenie nieco mnie, dziewczyno, niepokoi, to fakt...

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32534

i dzięki za oświadczenie, deklarację lubienia.

Zwłaszcza, że nawet nie bronię Polańskiego...

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32535

udało się nakręcić, chyba włoski film erotyczny.

Pozdro.:D" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32536

...po nim zostanie. Może poza "Nożem w wodzie" i "Matnią" (to już prehistoria) i "Dzieckiem Rosemary". Reszta się zestarzała na śmierć (nawet "Lokator" i "Wstręt"), a nowsze filmy to tylko poprawna komercja (wliczając także "Pianistę")

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32537

... raczej teledysk do Komedy, plus dupa (excusez tawariszczi!) w bikini, co za tamtych czasów było jeszcze sporą atrakcją w oczach spragnionej xxx publiki.

Moim zdaniem, jeśli nie zrozumiemy kim są ci "artyści" i jaka jest wartość ich "sztuki", nie będziemy się wiele różnić od lemingów. No, a w każdym razie od toyahów. ;-)

A Ninfa lamentuje... Dlaczego, jak myślicie? ;-(

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32542

to Dziecko Rosmery. A szczerze, niemczy w Nożu w Wodzie super przystojny był, Jolanta Umecka natomiast...średnia i to nie przez złośliwość, a dlatego, że nawet podłożenie jej innego głosu niewiele pomogło, była sztywna jak pal Azji Tuchajbejowicza.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32544

Można rozmawiać o gustach, ale "Nóż w wodzie" jest dobrze zrealizowanym, w tym dobrze wyreżyserowanym filmem na podstawie dobrego scenariusza. Plus dobre zdjęcia i dobra muzyka. na dodatek nie jest o niczym, ani nie przypomina socrealistycznego zakalca. Oczywiście niejaka Umecka, wyłoniona dzięki konkursowi "Piękne dziewczyny na ekrany" jest prawdziwie drewniana, ale roli to nie niszczy.
Albo dyskutujemy, albo spuszczamy amorficzne szambo. Wybieraj! Z trollami nie gadam.
Nie mam obowiązku Ci odpowiadać, ale próbuje, przez wzgląd na sentyment.
Uważam, że Polański miał kilka dobrych strzałów, ale go nie poważam, ani nie lubię. Czytałem jego "autobiografię" p.t. "Roman by Roman" i uważam, że nic z niej nie wynika. Nie jestem zdziwiony, bo z autobiografii, bez wybierania, bo czytałem dziesiątki, Chaplina, Allena, czy Bergmana (z tej pamiętam, że jak się zdenerwował, a tak było często, to rzygał:)) nic nie wynika.
Napisałeś gdzieś wyżej, że masz, w wolnym tłumaczeniu, sztukę filmowa w d.... Dziwne, że pozwalasz sobie na arbitralne oceny tego, na czym się nie znasz.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32545

Jeśli tak, to nie gadaj, łaski bez! Naprawdę małą mi to robi różnicę.

Polański to gówno - jak niemal cała sztuka filmowa poza może "Buttman in Brazil II", "Kärleksön" i "Hemmafruarnas hemliga sexliv".

To samo dotyczy większości muzyki, którą się brenzluje typowy "prawicowy" rodzimy ęteligęt.

Jeśli nadal będziemy, a raczej będziecie, bo ja przecież tego nie robię, w tym szambie siedzieć, to dla mnie różnica między Wami a Michnikiem jest niemal żadna.

Nie chcesz ze mną gadać - nie gadaj. I tak to nie Ty mi robisz uprzejmość.

Chaplin to wyjątkowe gówno, Allen bywa zabawny, ale nie aż tak, by było o czym do domu pisać z kolonii (taki Jan Kaczmarek mógłby wokół niego robić kółeczka i jeszcze trochę), Bergman... śmieszny jesteś, ale ja znam szwedzki, znam Szwecję, widziałem Bermana w oryginale, na scenie i na ekranie... To gówno. Helt enkelt.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32546

Myślę, że w tej sytuacji nikt Ci już nie jest w stanie, w twoich oczach, dorównać, "sławny blogrze" (jak przedstawiłeś sie jakiemus początkujacemu na Niepoprawnych gościowi, kopiac go po chamsku). Będziesz się musiał, bo ten moment się zbliza nieuchronnie, onanizować się w samotności. Dla mnie czytelnicy jednej książki, nie ważne, czy to Spengler, czy "Krótka historia WKPb" Trockiego, są ograniczonymi durniami.
No to ci pa!

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32550

Jakieś zdjęcia? Na tle plakatu z festiwalu Warszawska Jesień może?

Dla Ciebie są durniami, wierzę, ale to o Tobie jedynie świadczy.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32551

Jakieś zdjęcia? Na tle plakatu z festiwalu Warszawska Jesień może?

Dla Ciebie są durniami, wierzę, ale to o Tobie jedynie świadczy.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32552

Proszę.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32554

widzisz, mnie on tu jedynkę dał. A ja mu nawet nie mam za złe.

Tygrys to intelektualny geniusz.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32563

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32556

nie przesadzasz? wszystko gowno?

to co nie jest gownem i dlaczego? helt enkelt :)

hälsningar

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#32560

To nie jest! ;-)

A tam właśnie pokazuję, co jeszcze nie jest.

Swoją drogą - uwierz O Pani! - nie znoszę skatologii jak cholera. Ale jakoś bardziej wyszukane słowa marnie mi pasują do tych tfurców.

Dla ułatwienia powiem, że "Orfeo" Monteverdiego to arcydzieło jakiego świat nie widział i na pewno już nigdy nie zobaczy.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32568

czytałam ją kilkakrotnie. Ale zagadka, Gdzie urodził się Komeda?

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32547

hm...wiesz, jak dla mnie, Makbet jest genialny, Lokator też. Pianistę oglądałam z zaciśniętym gardłem, potem sobie sama spokojnie na DVD oglądałam poszczególne sceny...niestety tak mam, że lubię film analizować.

Oliwera Twista, takoż samo. Żeby bronić tych nowszych filmów.

fakt, ma facet talent, w prawie każdym gatunku się sprawdził, poza, moim zdanie Piratami. Czy dużo zostanie, no cóż, zależy od tego, w którą stronę pójdzie sympatia widzów.

Wiesz filmów Akiro Kurosawy nie bardzo lubią Japończycy, a facet zdobył nieśmiertelność, dzięki swoim fanom i takim pozycjami jak Siedmiu Samurajów, czy Straż Przyboczna, że o Tronie we Krwi nie wspomnę, bo no właśnie zawsze się spieram z moim ślubnym który Makbet lepszy Polańskiego, czy Kurosawy.

Nie przeczę, że wielu ludzi nie zna i może nigdy znać nie będzie dorobku Polańskiego, cy innych wielki twórców kina, co nie oznacza, że nic po nich nie zostaje.

Każda sztuka, to w pewnym sensie komercja, wybacz, nawet świecki święty malarz Jan Matejko malował komercyjnie.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32543

... nawet w wykonaniu Szekspira. Któren był przegadanym, mizdrzącym się i pozbawionym poczucia formy głupcem.

Mógłby buty czyścić każdemu innemu elżbietańskiemu dramaturgowi, ale uważano go za wielkiego poetę (tutaj stosowny chichot), a że angielski to światowy język, to zrobił światową karierę.

Jakim lemingiem trzeba być, by powtarzać bez sensu poglądy innych i brenzlować się rzeczami,które wcale radości nie sprawiają, a nadają się co najwyżej na szkolne lektury. (Biedne szkolniki!)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32548

Hamlet to nie czasem to co Faust czy Parsifal?

Vote up!
0
Vote down!
0
#32559

Chaotyczna, tandetna a jednocześnie dęta (moja definicja awangardowości by the way), przeróbka jakiejś dziś nieznanej włoskiej sztuczki, nafaszerowana efektami dla najmniej wyrobionej publiczności i pseudo-filozoficznym bełkotem.

Opowiada o gościu cierpiącym na atrofię woli - a może tylko przerośniętego przez okoliczności? Znaleźć tu odniesienia do Fausta oczywiście można, ale można praktycznie wszystko w tej pokrętnej dziedzinie, jaką jest krytyka literacka.

Coś jeszcze? ;-)

Jest to oczywiście tylko moje prywatne zdanie, ale o ile Marlowe - i na scenie i w lekturze - zrobił na mnie wielkie wrażenie, to Szekspir jest dla mnie tylko przegadaną starą ciotą.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32570

... takich "komercyjnych filmów jak, pierwsze z brzegu, "Obcy, ósmy pasażer Nostromo", "Blade Runner", "Pulp Fiction"... "Szósty zmysł"...
Komercja Polańskiego mnie nudzi, bo jest dla mnie konwencjonalna i nie dostarczająca podniet. Kwestia gustu i wrażliwości, oczywiście.
"Pianista" jest, moim zdaniem ledwie poprawny, ale oczywiście obliczony na "ściśnięte gardło" i... Oscara (no, Skoro Spielberg mógł dostać...).
Kurosawa, to jeszcze inna bajka. Najsławniejsze jego filmy należą do nurtu... komercyjnego (są wysmakowane estetycznie, ale maja nadal nieznośna japońska narracje, stad amerykańskie remake'i i naśladownictwa, jak choćby "Siedmiu wspaniałych", lle też odpowiedniki "Ukrytej fortecy","Straży nocnej", czy "Rashomonu"). Te niekomercyjne w ogóle nie nadają się do oglądania ("Żyję w strachu" itp) dla normalnego Europejczyka, który nie jest masochistą :):):).
Miałem ostrą fazę fascynacji Polańskim we wczesnych latach 80-tych, ale z niej wyrosłem. Stąd może bezwzwgledny krytycyzm.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32549

szósty zmysł, za pierwszym razem dobry, ale już drugi raz nie da się obejrzeć. Siedmiu Samurajów jest cudny, ale już Remake Siedmiu wspaniałych...tandeta.

Polańskim te około lat osiemdziesiątych, w tej późniejszej fazie się zainteresowałam.

Obcy... jest też dobrym filmem, nie przeczę.
Ja lubię też Gwiezdne Wojny, czyli lubiła, teraz oglądam tylko z Krzysiem.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#32553

Mnie "Pulp Fiction" szczerze mnie bawiło i bawi. Ma doskonały scenariusz, ciekawą konstrukcje, doskonale wymyślone postaci i jest popisem gry aktorskiej. Historia zegarka przechowywanego w dupie w wykonaniu Billiego Cristala (w jednym ujęciu i jednym planie) to majstersztyk. Udało mi się nawet zarazić poczuciem tego specyficznego humoru kilkunastoletniego bratanka. Przykład. Kiedyś pytał mnie, kiedy wrócę. "Zanim wymówisz <
>". "Placek z jagodami". "Szybko, ale nie tak szybko"...
O gustach się nie dyskutuje, ale można się dzielić wrażeniami.
Kiedyś bardzo ruszał mnie "Lokator", ale potem stał się dla mnie zbyt oczywisty, szczególnie, ze Polański sam w nim zagrał. Taki Hitchcock, tyle, że jednak nie "Szał". Ciekawszy był "Wstręt" z ładną rolą Catherine Deneuve. "Mackbeth" nie zrobił na mnie wrażenia - wizja średniowiecza z sianem i kurami plączącymi się pod nogami, i ten wkopiowany nieudolnie sztylet... Mogę tak marudzić dalej, ale Ty pewnie nie chcesz słuchać :):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#32558

... rzekłeś znacznie więcej, niż miałeś zamiar.

Gratuluję prawdziwej Prawicy - szczerym KĄSUMĘTOM sztuki i w ogóle wszystkiego!

Wiesz że przy ludziach czytających Spenglera... e tam, gadać z dętym pajacem...

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32557

co ma do rzeczy, kiedy to było? co to za kara, że gdzieś tam nie mógł robić filmów? robił je gdzie indziej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#32574

Co ma za znaczenie, że zrobił parę filmów?? Facet zgwałcił 13-latkę !!!!
I nie wciskajcie kitu, że wyglądała na starszą lub że wtedy w Hollywod to wszyscy tak robili (bo nie wszyscy, tylko tych paru popaprańców, którym wydawało się że wszystko im wolno), czy też że sędzia go nie lubił (wszystkich, co siedzą w pierdlu sędziowie nie lubili, i mieli do tego powody).

Dla poprawy pamięci, podaję za Rzeczpospolitą wersję tej zgwałconej dziewczyny:

" ...44-letni wówczas reżyser robi sesję zdjęciową dla „Vogue’a”. Modelką jest 13-letnia Samantha Gailey. Na początku fotografie są skromne – dziewczynka jest ubrana. Potem Polański prosi ją o zdjęcie bluzki, a wreszcie oboje lądują w jacuzzi. Reżyser przynosi szampana i metakwalon, silny środek uspokajający, używany w latach 70. jako narkotyk.
Dziewczyna po wypiciu kilku kieliszków i zażyciu tabletki jest osłabiona, kręci jej się w głowie. Wychodzi z jacuzzi i siada na kanapie. Polański idzie za półprzytomną Samanthą. – Położył usta na mojej waginie. Zaczął mnie lizać. Chciało mi się płakać. Mówiłam: „Przestań. Nie rób tego”. Bardzo się go bałam – relacjonowała podczas procesu Samantha.
Dalsze zeznania dziewczynki są jeszcze bardziej drastyczne: – Po kilku minutach zaczął ze mną spółkować. Powtarzałam: „Przestań”, ale nie miałam dokąd uciec. Spytał, czy biorę pigułki, a gdy powiedziałam, że nie, podniósł moje nogi w górę i wszedł do odbytu – mówiła..."

Teraz to ja chciałbym by Tusk to sobie przeczyał a potem niech do niego pojedzie do Szwajcarii i go wykastruje, tak jak to ma zamiar robić w Polsce.

I jeśli nawet ona mu to wybaczyła, to nie ma to najmniejszego znaczenia dla ścigania pedofila z urzędu. Był kiedyś taki serial w Polsce nadawany zrobiny przez BBC, tytuł był "Kroniki braciszka Cadfaela" czy jakoś tak. W roli głównej grał Derek Jacobi. W jednym z odcinków padają takie słowa: "Prawo nie sądzi człowieka, ale jego czyny". Czy nasza cywilizacja i kultura ma jeszcze szansę na powrót do tych czasów, kiedy prawo działało właśnie tak? Jak widzę, czytam i słyszę jak to różni politycy "z kraju i zagranicy" wstawiają się za Polańskim, to krew mnie zalewa i mam chęć mordu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#32583

A poza tym całe to kurewskie (z przeproszeniem kurw) stado filmowców, "artystów", "muzyków" et tutti quanti i tak powinno siedzieć. (Z paroma wyjątkami może.)

Tępić lewiznę! A już na pewno nie ma powodu jej traktować lepiej niż zwykłych ludzi.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#32603