Dygresje na marginesie (o seksie)

Obrazek użytkownika Iwona Jarecka
Blog

Postanowiłam dziś weekendowo, więc bez polityki.

Odważyłam się na dygresje o seksie, na marginesie rzecz jasna, bom jako kobieta…hi hi, raczej nie powinna.

Są tacy, co pamiętają te tzw. uwagi na marginesie, czy rysowanie ich w zeszytach, są tacy?

Pewnie są, ale się nie przyznają, że takie czasy zamierzchłe pamiętają, ja nie mam nic do stracenia, więc mogę się przyznać, że te marginesy w zeszytach rysowałam, nawet pamiętam, że powinny mieć, a tu pytanie ile powinien mieć poprawny margines w zeszycie, ciekawam ilu pamięta?

Dobra sedno to seks, więc zaczynam, a co!

Co podnieca najbardziej kobiety?

Pewne słowa, gesty, dotyk, potem …e cholera, bo za bardzo zacznę opowiadać co mnie podnieca, a ma być ogólnie.

Wiem od znajomych kobiet, że czasem w najmniej odpowiednim momencie mają ochotę na…bo nagły gest partnera, czy intonacja głosu wprowadzają je w nastrój …czasem to jest nawet sen, czyli pewnie marzenia senne.

To dygresje, a jeszcze od siebie, to nie ważne, czy facet to "Młody Bóg", czy zwykły śmiertelnik, bo czasem podoba nam się to, co innym nie, czyli to co nas podnieca, to nie zawsze ogólnie przyjęte kanony.

I tego się trzymajmy, gdy przyjdzie moment…

Kobieta, to dość skomplikowane urządzenie, wiem coś o tym, wiem też, że każda z nas odkrywa swoją seksualność w różnym wieku i to co ją podnieca, też czasem odkrywa później.
Wiem też, że kobiety lubią romantyzm, cholera, naprawdę większość z nas najbardziej to muśnięcie romantyczne doprowadza do drżenia.

Patrząc w tej chwili na dużo młodszych ludzi, rozczarowuje się często, stają się tacy sztampowi, by nie powiedzieć jednolici.
Co się ostatnio stało, że obecna młodzież zrobiła się w większości, tak mało wyrazista, a może to tylko ja patrzę na to przez pryzmat mojej młodości?

Pozdrawiam serdecznie.:D

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

młodzież przestała być wyrazista bo nie ma ambicji taką być. Wystarczy, że byle młodzian dorobi się dwóch iPhone'ów, xboxa 360 i Audi A4 i jest już idolem rówieśników. Liczą się pieniądze, prymitywna rozrywka i tandetny szpan. Wiem to z autopsji.

Stąd takie, a nie inne zmiany w modelu relacji damsko-męskich. System wyznawanych wartości ma przełożenie na każdą dziedzinę życia.

Pozdrawiam:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#4098

kurcze, coś w tym jest, co prawda, dzięki Bogu nie wszyscy, ale niestety większość.
A kiedyś trzeba było się natrudzić, by zaimponować kobiecie&mężczyźnie, dziewczynie&chłopcu, a teraz mówisz, że to aż tak płaskie?
smutne w takim razie te czasy.

Dobrze, że młodość mam za sobą.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4099

może zbytnio zgeneralizowałem, ale przeważnie tak jest. Staromodny model romantyzmu nie jest trendy, wzbudza politowanie lub śmiech.

Jest też druga strona medalu - kultura EMO, której jednym z najważniejszych elementów jest werteryczny model miłości. Niestety jest on jedynie pozą, przybieraną przez zarobionych i bezrefleksyjnych gnojków, próbujących udawać cierpiących filozofów XXI wieku. To jest chyba jeszcze gorsze.

Ja nadal jestem młody i to, co dzieje się z moim pokoleniem, a co widać na każdym kroku, boli mnie niemiłosiernie. Tak mi niektórych młodych ludzi żal, że gdybym mógł, to strzelałbym do nich, by ukrócić ich cierpienie - żarcik;)

Pozdro pozdro:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#4102

"Staromodny model romantyzmu nie jest trendy, wzbudza politowanie lub śmiech." Widać powinno się mnie oddać na uśpienie, bo bez romantyzmu, to już nie życie.

Co nie co wiem o tym EMO, hm...moje średnie dziecię kiedyś chodziło z takim, tragedia!!!

Wiesz, za naszych czasów, też przybierało się pewne pozy, ale każdy miał własny niepowtarzalny styl.

ech...te dzisiejsze są politowania godne.
Kiedy miałam koleżankę, nie taką bliską, ale zawsze i może bym ją lubiła jeszcze, gdy pewnego dnia mi oświadczyła, "że chciałaby być grzybem, bo grzyb ma kapelusz" machnęłam no nią ręką i przestałam się z nią zadawać, no infantylizm do kwadratu! A tu dziś patrzę, że co druga młoda osoba takim infantylizmem się odznacza na milę(i to ruską).

Pozdro Młody.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4105

Nie ma wzorców. Jeśli wzorcem dla młodego mężczyzny ma być ,,fajny tata'', który w tygodniu sprzedaje torebki na allegro i gra przez sieć w World of Warcraft (elfy, orki, itp.), a w weekendy biega po lesie z pistoletem do paintballa, a przy tym myśli jedynie o używaniu sobie na jak największą skalę, pieniądzach i powieleniu swojego sukcesu przez swoje dzieci, to o czym te małe istoty mają myśleć? Syndrom Piotrusia Pana ogarnął całe pokolenie - to jest dramat.

Często tak mam, że przy rówieśnikach czuję się stary. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle;)

Pozdro Pani Iwono;D

Vote up!
0
Vote down!
0
#4109

na Niepoprawnych.;P
Mówisz, że to jednak przez nas, że to myśmy się zachłystnęli tymi dobrami?
I taki model próbujemy wdrożyć młodym?

Może i w tym jest odrobina prawdy...nie wiem, ale nadal to smutne.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4111

hehe jak wolisz, chciałem być kulturalny, przynajmniej na poziomie oficjalnym;)

Uważam, że degeneracja zaczęła się przed rozwinięciem się mojego pokolenia. W Polsce przyjąłbym za początek przełom lat 80' i 90'. Wtedy przybyła do nas opóźniona rewolucja kulturalna, która na Zachodzie wybuchła w latach 60-tych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#4114

ale nie całe i mam nadzieję, że tamci mieli więcej dzieci.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4117

Teoretycznie silniejszy gen zawsze wyprze słabszy. Tylko trzeba się zastanowić czy gen człowieka z silnym kręgosłupem moralnym i rozwiniętym wnętrzem jest w stanie zmierzyć się z genem człowieka-egoisty i skrajnego hedonisty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#4121

uważaj, bo nam zaraz zarzucą eugenikę i darwinizm społeczny;) A to, że ludzie odpowiedzialni i przyzwoici wyparliby ludzi zdegenerowanych, to wiadomo nie od dzisiaj. Tyle, że czasem trzeba pomagać - nie widziałbym nic zdrożnego w kryminalizacji homoseksualizmu, biseksualizmu i tych innych zboczeń, a następnie postawienia ultimatum - albo poddajesz się reedukacji i uprawiasz seks jak matka natura nakazała, albo kastracja. Zaraz by się te Biedronie pod ziemię schowały. Dziesięciu zabiegów by nie przeprowadzono i tak by było.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#4122

Jednakowoż, czy trzeba dopomagać, skoro zawsze natura to sama reuluje?

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4124

... jest w normalnym, zdrowym - czyli nie schyłkowym wielkomiejskim mrowisku lemingów - regulowane przez RELIGIĘ!

Zobacz jak jest z niepiciem wina, a także z kurestwem, w krajach islamu. Tam się tego przestrzega, bo tego domaga się religia, a oni ją poważnie traktują.

Ty natomiast, człowiek podobno religijny, totalnie ignorujesz rolę religii.

Gdyby katolicyzm (jakimś cudem) odzyskał swą moc, wigor, uczciwość, a ludzie zaczęli by go NAPRAWDĘ poważnie traktować - wtedy pewnie by się o wiele mniej kurwili, ćpali i tak dalej. I wtedy państwo mogłoby na te sprawy patrzeć surowiej, w końcu suwerenny lud tego sobie życzy.

Ale tak, to jest po prostu jakaś narzucona władza bez sensu i powodu trzymająca ludzi za mordę.

Gdzie u Ciebie w tych wszystkich rozważaniach miejsce na katolicyzm? Że spytam.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4126

nie tylko religia, ale i natura, nie wiem, co nagle wszyscy chcą kastrować, zapatrzyli się na Tusia, czy jak.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4127

... choć nie zrozumieją, bo to już niemal czysty Spengler... cholera!

W każdym razie chodzi o to, że takie społeczeństwo jak nasze - w którym religijne zakazy i nakazy przestały niemal działać, społeczeństwo zatomizowane, złożone z egoistycznych (w sposób oczywisty, nie chodzi o mi o rozważania na temat ludzkiej natury), interesownych, egocentrycznych ludzi...

Takie społeczeństwo nie jest bynajmniej czymś NORMALNYM,a przeciwnie - jest to dość krótkotrwały stan, charakterystyczny dla późnych, zmęczonych cywilizacji, a tym bardziej dla naszej zachodniej, wyjątkowej w jakiś sposób cywilizacji ("naukowej" itd.).

W związku z tym całe to gadanie "jak ma być, czego zabronić, co jest normalne a co niemoralne i szkodliwe" jest przez nas uprawiane w sposób wyjątkowo wprost rezonerski i jałowy - to jest niemal jak smęcenie różnych bolszewików czy innych rewolucyjnych utopistów.

NORMALNIE takie sprawy reguluje taka czy inna religia, a władza, państwo jakoś się do tego ustosunkowuje, a jeśli jest władzą "własną", to jakoś to wspiera, bo są to także i jej wartości. No i tak prędzej czy później znowu będzie, te różowe golarki i bełkot na blogach to tylko krótki, co najwyżej kilkudziesięcioletni, okres w historii. Który już nie wróci NIGDY.

Jeśli nie nastąpi globalna katastrofa, a może, to tak czy tak wymądrzania się Kirkera na temat prostytucji i narkotyków zostaną przez historię wyśmiane, uregulowane zaś zostaną zgodnie z taką czy inną religią. Najprawdopodobniej będzie to islam.

Więc po co się bez sensu pienić i odgrywać kogoś paskudnie niesympatycznego i jakiegoś fanatyka w typie Robespierre'a?

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4128

tylko ja bym wolała jednak, by znów katolicyzm zwycieżył.

Pozdrawiam i dobranoc.;D
Ps. a miała to być taka lekka notka o stosunkach damsko-męskich.;P

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4129

... zwyciężył. Obawiam się jednak, że na to się nie zanosi.

Islam to wyjątkowo prymitywna religia, a do tego to kompletny system społeczny. Katolicyzm jest niezwykle wyrafinowaną sprawą i bez silnej, żywotnej, wzgl. młodej zachodniej cywilizacji ("Kultury" w języku spenglerystów, którego tutaj jednak unikam) marnieje i staje się czymś gorszym od własnej karykatury.

Co dla mnie jest naprawdę b. smutne.

Jednak nie zmienia to faktu, że Mr. Kirker i inni (Ty też poniekąd) powinniście walczyć właśnie o katolicyzm - jak jacyś krzyżowcy. Na różne sposoby, ale jednak. Bo religia, a katolicyzm żywy i prawdziwy najbardziej, to nie tylko zakazy i ew. kary, ale także pociecha w godzinie śmierci naszej i bliskich, to harmonia, subtelność i społeczna harmonia... Na ile na możliwości upadłej istoty jak człoń na tym ziemskim padole to jest możliwe.

Podczas gdy Kirkora zakazy i nakazy to tylko społeczna inżynieria, która niewiele się w istocie różni od tego co robił ten czy inny Lenin albo Robespierre.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4131

widać, że pewne rzeczy są dla nas jak (hm... ludzi którzy są właściwie w jednym wieku) oczywiste.
A ja walczę o katolicyzm, nie zauważyłeś?

Pozdrawiam.:D

Ps. Dopiero wróciłam ze szpitala, więc...
" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4150

Z tym szpitalem to coś nieprzyjemnego? Czy spodziewamy się dziecka albo może wnuka? Czy coś równie optymistycznego?

Nie to że dosłownie my, ale Ty i ktoś.

Ale tak się mówi.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4151

no, bo myślałam, że uważasz, że ja nie walczę w obronie katolicyzmu.
A ze szpitalem, raczej nie zbyt przyjemnie, niby teraz jest wszystko w porządku, ale...a wnuk nadal dzięki Bogu tam gdzie być powinien, czyli w brzuszku u córki.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4155

... z czasem stać te komenty. ;-)

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4157

chyba cieńsze być już nie mogą.;P

Buziaki.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4159

być jeszcz cieńsze.;P

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4162

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4192

iszczo raz i iszczo mnoga, mnoga raz.;P

Już mam skojarzenia.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4232

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4235

nie mieć skojarzeń?

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4237

Nadal będziemy rozciągać tę wątłą nić? Że spytam?

Co będzie, ach co będzie? Jaka ona może się jeszcze cienka zrobić?! ;-O

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4241

może pęknie...jak nasz nabuczony rząd.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4244

Mięsiste uszy zastąpił oczętami na szypułkach, ale poza tym nowe wraca.

Nie podoba mi się to wszystko...

Pomyślcie tylko przez chwilę ludzie: ONI PRZECIEŻ TAK CZY TAK MUSZĄ PRZEPCHNĄĆ TĘ LEZBIJSKĄ KONSYTUCJĘ! Opór nie opór, muszą! Przecież się z tym nie zatrzymają.

Naprawdę sądzę, iż prawdopodobieństwo iż się ichnia elita jakoś dogadała w Ruskimi w sprawie Gruzji - żeby nas nastraszyć i zintegrować - jest b. znaczne. A to, z kolei, oznaczałoby, co dla mnie zresztą dość oczywiste, że siekiera już do pnia przyłożona i zacznie się dziać. Bo oni nie mają skrupułów. Jak Maleszka.

Jeśli tylko napotkają opór oczywiście, bo jak nie, to będzie nadal słodko.

No pomyślcie tylko! Mamy być może ostatnią szansę, żeby im włożyć kij w szprychy, wsypać piasku w tryby.... Ale nie możemy też dać się sprowokować i pójść się bić na przygotowanym przez nich klepisku.

Choć jak znam życie, to my będziemy sobie pisać słodkie kawałki, przycenzurowując je auto wedle ich woli, aż całkiem nas zdławią, wraz z całym wolnym słowem. Polacy są już od stuleci wytresowani na niewolników, a kto nie był, to zginął w ostatniej wojnie i przy instalowaniu komunizmu.

A więc - miłych snów życzę!

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4249

co raz gorzej się czyta te kiszki.;P

Mówisz, że ostatni dzwonek do boju?, że za chwilę już świństwo rozplęgnie się wszędzie?
Może nie, ja wciąż wołam o to by zaczęla się prawdziwa walka, ale to tylko głos myszy, niestety.

Pozdrawiam i jeśli już idziesz spać, dobranoc.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4252

Prezydent broni kibiców pobitych przez ZOMO, dzieje się parę innych spraw. Stocznia padnie... Albo oni nas spacyfikują teraz, albo mogą mieć, swoim zdaniem, problemy.

A z tą konstytucją to jest absolutna prawda - ONI NIE MAJĄ ODWROTU, zrozum! I inni też zrozumcie.

To jest CZOŁOWE ZDERZENIE! Chyba ze my po prostu uszy po sobie, jak zwykle.

I zniszczenie szalomu, to jest minimum tego, co należy teraz zrobić. TO przynajmniej niczym poważnym nie grozi.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4257

bo to będzie naprawdę oznaczać rewoltę, wiesz jak się ludzie zaczynają gotować?
Chćby na tym przykładzie kibiców.
A S24...no mogę tam nie pisać na razie.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4261

... na jednostkach, ino na grupach. To znaczy ewolucja tak nie działa, i nie mówię tu akurat o kwestii pochodzenia człowieka.

Gdyby tak nie było od milionów lat żadna żywa istota na ziemi by się nie poświęciła, a tym bardziej nie naraziła życia dla czegokolwiek innego, niż ew. swoje bezpośrednie potomstwo.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4132

[quote="Tygrys"](...)gen nie działa na jednostkach, ino na grupach.(...)[/quote]

To dobór grupowy. Czytałeś Ardreya, a on posługuje się tą teorią stworzoną przez szkockiego ornitologa V. C. Wynne-Edwardsa. A to nie jest główny mechanizm ewolucji. Co więcej, zachodzi on bardzo rzadko w populacjach organizmów pasożytniczych. W ewolucji nic nie dzieje się zatem dla dobra jakiejś większej grupy - populacji, metapopulacji, biocenozy. To są struktury złożone z organizmów, które sobie wzajemnie nie ufają, jeżeli możemy użyć takiego kolokwialnego stwierdzenia. A dobór naturalny jako taki zachodzi na poziomie osobników.

Tutaj też można dyskutować, czy to jest jedyny mechanizm zmian, czy jeden z mechanizmów zmian. W latach 70. zeszłego stulecia modna była teoria neutralistyczna Kimury, no i sądzę, że ona może przeżyć swój renesans. W klasycznym neodarwinizmie syntetycznym mamy, że w materiale genetycznym zachodzą zmiany, które przejawiają się na poziomie osobniczym, no i osobniki mające korzystniejsze cechy przeżywają. Ale tutaj mamy klasyczne rozumowanie z czarną skrzynką. A jak ten zapis genetyczny tłumaczony jest na to, jak wygląda i jak się zachowuje dany organizm? Dopiero w ostatnich latach próbuje się udzielić odpowiedzi na tego typu pytania. No i co się okazuje na przykład? Jak wyłączy się ekspresję białek szoku cieplnego, to ujawnia się wiele mutacji. Co więcej, pewne miejsca w genomie mogą nie ulegać ekspresji, ponieważ zostaną zmetylowane. Obecnie jest cała dziedzina zajmująca się tym o nazwie epigenetyka. Również dsRNA mogą blokować ekspresję pewnych genów. No i wobec tych odkryć możliwe, że jeszcze taki efekt Baldwina-Waddingtona może mieć ważnym mechanizmem. Przecież linia płciowa nie jest całkowicie wolna od wpływów linii somatycznej, więc mogą być różnice w metylowanych fragmentach, i tym co się ujawni u przyszłych osobników.

[quote="Tygrys"]Gdyby tak nie było od milionów lat żadna żywa istota na ziemi by się nie poświęciła, a tym bardziej nie naraziła życia dla czegokolwiek innego, niż ew. swoje bezpośrednie potomstwo.[/quote]

Tak najczęściej jest, ale występuje jeszcze mechanizm altruizmu odwzajemnionego.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#4148

... Axelrodem! ;-)

Bo o Kropotkina to Cię nie podejrzewam.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4152

[quote="Tygrys"]atruizm odwzajemniony? zbyt się chyba przejąłeś... Axelrodem;-).[/quote]

Axelrod wprowadził ileś tam programów, które miały konkurować ze sobą, no i najlepszy okazał się najprostszy z nich, wykonujący strategię "wet za wet". Co więcej, okazało się to zgodne z tym, co występuje w przyrodzie. Mamy na przykład takie zjawiska u nietoperzy wampirów. U wielu zwierząt kręgowych to występuje.

[quote="Tygrys"]Bo o Kropotkina to Cię nie podejrzewam.[/quote]

Kropotkin! Anarchokomuna! Nie ten adres zupełnie;)

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#4160

... ichniego Związku Pracodawców "Timbro" w Sztokholmie. Zrobili tam takie kursy, w których uczestniczyłem. Pierwszy skończyłem z maksymalną notą, to była "Polityczna Historia Idei", ale drugiego nie mogłem, bo był tak bezjajowy i pokręcony, i to się wabiło chyba "Teoria gier w zastosowaniach społecznych", czy jakoś tak.

No i tam było o Axelrodzie. Mówiąc łagodnie, facet mi nie zaimponował. Te jego nadbudowy do dylematu więźnia wydają mi się dość cienkie i potężnie naciągane. Żeby komuś zaufać, musi on najpierw należeć co "naszej" grupy - grupy której przedstawicielom się ufa z założenia, i która z założenia ufa nam. Czyli znowu Ardrey, socjobiologia i zwykły, tradycyjny, prawicowy zdrowy rozum.

Strategia "wet za wet" jest po prostu głupia. Nie ma w tym absolutnie żadnej magii czy zmiany nastawienia - kiedy tylko ktoś stwierdzi, że zagrożenie atomowego kontrataku się zmniejszyło, zacznie "partnerowi" znowu egoistycznie dawać w dupę. Nic innego tu nie ma, niż najzwyklejszy interes. W dodatku czas na "uczenie" gościa tej leberalnej pseudo-moralności byłby zapewne dłuższy, niż czas, kiedy można się jego "moralnością" cieszyć.

Tak właśnie działa leberalna "nauka". Żałosne!

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4193

Po zalewie, po powodzi tego słowotoku o polityce, o tępym Tusku, bezbronnej gruzji i prymitywno-chamsko-cuchnącej Rosji
czas najwyższy o czymś delikatniejszym, subtelniejszym i uroczym czyli a jakże o ...kobietach!!!
Jak ja lubię Was dziewczyny! kobiety! Dla mnie te które lubię zawsze mają po lat 18! Mówię to po części platonicznie a po części....... !
I oto chodzi! Och te kobiety! Te dziewczyny!
Bez was byłoby smutno na tym świecie!
A to już brzmi tak ekshibicjonistycznie, żeby na tym należy tę część skończyć!
To już koniec! A w takim razie gdzie początek!??
pozdr
p.s.
"Patrząc w tej chwili na dużo młodszych ludzi, rozczarowuje się często, stają się tacy sztampowi, by nie powiedzieć jednolici."
Niby młodzi a takie smutasy! Nic z duszy artystów!

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#4101

właśnie, brzydzi już mnie to międlenie, Pitera-Kłopotek, Tusiu-kastrowanie, Rosja fakt obrzydliwa, jak zwykle nie ma szczęscia do przywódcy.

A o kobietach, o stosunkach męsko-damskich, toż to też polityka i to ta najdelikatniejsza, jak sam zauwazyłeś.
A że ze mnie pewnie niepoprawna kokietka, choć...nie ważne, to czasem lubię i taki temat wtrącić.
To Kochany Antysalonie, mam nadzieję, że mnie lubisz, heh, 18 lat znów mieć.;P

Ale bo mówisz, że bez nas by było smutno, no ale my bez Was, a Wy bez nas nie istniejecie, prawda?

A co do tych młodych, to już nawet o tą duszę artysty, ale spójrz na nich, niczym się nie różną!

Pozdrawiam serdecznie.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4104

Ja to taki paskudny talib. dla mnie kobieta to kwiat! Oczywiście nie każda, tylko ta jedna!
Oczywista nie miejsce tu na jakiś totalny ekshibicjonizm, bo dla mnie te publiczne rozmowy przez tel. komórkowe to części z tej obrzydliwej codzienności, to takie prostackie, by nie rzec chamskie kiedy jakaś Ziuta chrzani do innego podobnego sobie prostaka w centrum miasta czy wioski!
A ten język! Te chamskie, wulgarne teksty!
Pamiętam czasy "paleozonii" z moich lat studenckich czy wcześniejszych, liceum to gdyby takie dziewczę czy chłopak nastoletnio-stedencki rzucili wiązankę rodem z kołchozu w stylu, w "poetyce".." te k...., no wiesz, tego tamtego..." to byłby i był przegrany! takiego, prymitywa czy taką dziewoję omijało się jak trędowatych! Taki i tak nie mieli żadnych szans w towarzystwie.
Byli sekowani totalnie!
Mówię to swoim synom, że to zachwaszczanie języka, ta skłonność płci pięknej do unifikacji poprzez obieranie języka zeków za własny to nie tylko obrzydliwość ale i totalna degrangolada!
Nie czytają, brzydko mówią, wyścig szczurów!
Ohydaaaaa! Beze mnie. Ja na to się nie piszę.
Wolę pozostać mohair'em!
Wolę być ciemniakiem, mohair'em u Rydzyka niż lemingiem i noblistą u Michnika!
pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#4110

My wiemy, o tym np. zaimponować dziewczynie niby od niechcenia takim tekstem"A tak, oczywiście czytałem Kafkę, ale ostatnio po prostu przepadam za Dostojewskim", albo" tak Bergman jest mistrzem, ale i Herzog i "Stroszek", albo "Szklane serce" wywarło na mnie wrażenie piorunujące".
No powiedz, gdzie Ci mężczyźni?

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4113

Ale wiem jedno! ja jestem tam, gdzie powinien być normalny
mężczyzna! I tylko za siebie mogę...odpowiadać!
I...odpowiadam.1
Serdecznie Cię pozdrawiam!
Jutro, czyli dzisiaj wieczorem zajrzę na twój blog!
Zawsze z przyjemnością z Tobą "pogaworzę"!

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#4115

jasne, to było pytanie retoryczne.

A zawsze jesteś mile widziany.:D
Pozdro.:D
" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4116

Kiedy mój dwudziestoletni bratanek baluje pod nieobecność rodziców w sąsiedniej chałupie, to na całą dolinę niosą się wrzaski... dziewczyn. To jakas nowosć, bo za moich czasów to faceci ryczeli "My, pierwsza brygada..." i tym podobne.
To jednak tylko drobna obserwacja, natomiast wstrząsnęło mną szczerze co innego. Kilka dobrych lat temu widziałem pod nocnym sklepem grupę nastolatków (bliżej 15-u lat)... Zabawiali się tak, że chłopak wykręcił dziewczynie ręką, rzucił ją na chodnik, a potem udawał, że tańczy na niej "kujawiaka", czyli kopie leżącą po żebrach. Robił to po mistrzowsku, bo walił w trotuar z hukiem... Wszyscy sie doskonale bawili, nie wyłączając "kopanej".

Vote up!
0
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#4164

no i właśnie, czy ja bym chciała być teraz młodą nastolatką, zgroza!

Chyba ja należe do innego świata.

Pozdrawiam serdecznie.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4165

Może nie zaraz nastolatką, bo do płci własnej jestem przywiązany, ale nastolatkiem? Mogłbym spróbować. :):):):)

Vote up!
0
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#4167

ale wiesz, chyba bym dziś młodym człowiekiem być nie chciała, chyba lubię siebie taką jaka jestem.

Pozdro.:D

Ps. Może szkoda, że pewnych rzeczy już niedoczekam, ale...wszystko przecież ma swój koniec.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4168

... ale na kopanie po żebrach się nie piszę :):):)
Przede wszystkim gratuluję samoakceptacji. Szczerze.

Vote up!
0
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#4171

to nie tak, tylko mam świadomość przemijania.
A każda kobieta chyba wymaga dużo pracy, prawda?

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4172

tylko normalna. A to rzadkość!
Mam kadzić dalej? :):):):)

Vote up!
0
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#4175

jasne, ja jak Tygrys, jestem łasa na komplimenta!!!

Buziaki.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4176

Zagladam tu, bo przecie ztez nie mam ochoty zaczadzic sie tym Maleszka, a nie ma to jak rozmowy o seksie ;)

Iwona, ty mow za siebie, a nie za "kobiety" ok?
OK????
;)

Kaska
PS. W seksie to ja najbardziej lubie robienie go, a nie gadanie o nim, ale posluchac jak inni gadaja tec moge:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#4210

Straszysz facetów "pokrzywką" i " kurzymi mękami" :):):):)

Vote up!
0
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#4212

co ty tam wiesz po raptem jednym r a z i e;)
Kaska

Vote up!
1
Vote down!
0
#4214

Jakoś to jednak znoszę :):):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#4215

Tutaj byl tylko raz. Od razu powiedzialam ci, ze raz to dla mnie za malo!;)

Kaska

Vote up!
1
Vote down!
0
#4217

o cholera, ale się gorąco zrobiło.;P

Ej, ja mówie przeważnie za siebie, no czasem za te, co znam.

Buziaki.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4231

To tylko takie szorstkie pieszczoty między starymi znajomymi :):):)

Vote up!
0
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#4233

zawsze pieszczoty.;p

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4238

Nawet nie musimy niczego podrzucać, podkładać do kominka!!
Niby ziąb! A tu Iwonie gorąco!I o to chodzi! I oto chodzi!
"chyba lubię siebie taką jaka jestem." Właśnie oto chodzi!
a nie smutasić o przemijaniu!nie marudzić na okrągło! tylko po ...tygrysiemu! Jest świeże mięsko! bardzo dobrze!
A i z zeszłotygodniowej uczty co nieco pozostało! Też nie należy narzekać! A i o okruchach z weselnego tortu też nie zaszkodzi pamiętać!
Właśnie słucham koncertu Metalici z Chorzowa/28/05/08/. Jeden z moich,/ naszych/ Krzysi słucha też czegoś w tej konwencji a tygrysy śpią w pobliżu! a ja pozdrawiam Iwonę, co to tez czasem po tygrysiemu poleci otwartym tekstem.
I za to Ją lubię!
pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#4239

a gorąco, bo tekst zrobił mi się polityczo-erotyczny.

Widzisz jaki ze mnie gieniuś.;p

A co mam narzekać, był czas dorastania, młodości, teraz przyszła kolej na dojrzałość.
Każda z tych czasów była raz dobra, raz zła...takie jest życie i dlatego nie chciałabym przechodzić tego od początku.

Buziaki, jak przystało na tą notkę.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4245

Bo ta polityka zrobiła się po prostu do d...!
To ja już wolę o d...e Maryni! Czemu nie!
Oczywiście w konwencji powiedzmy, smakowitej a nie tej prostacko-ibiszowo-palikotowej!
Buziaki przyjmuję!I z wzajemnością!
Czy mogą być w nosek lub w uszko....?/ czy to już nie pornografia? na salonie 24 pryszczaty gniewo i frajerski igor by mnie już zbanowali!
pozdr Cię!

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#4246

a może być i w ucho i w nos, bardzo mi się ta perspektywa podoba.
No masz, jeszcze nas zaczną o romanse podejrzewać.;P

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4250

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#4251

i nikt nie zauważył, dopiero Ty, dzięki.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4254

To nieistotny bzdet! Ważny jest tekst! a cała reszta to!, mało istotne!
?Taki prof. Miodek przez wiele lat we wrocławskich kawiarniach
spotykał się na schadzko-rozmówkach z esbekiem i nie "zauważył", że to mogło szkodzić komukolwiek!
Taki ...drobiażdżek!/
pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#4260

by nie było wpadki jak Miodka.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4263

1. ta literówka to pryszcz, można założyć, że tak miało być!
2. ach te romance!w nosek i w uszko! I zaraz podejrzenia!
pozdr, do jutra, bo jeszcze trochę... zapewne przed nami!

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#4258

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#4262