PROBLEMY SEMANTYCZNE Z POLSKĄ

Obrazek użytkownika Arnold Parszawin
Kraj

„Polskość to nienormalność” orzekł w roku 1987 Donald Tusk. Dzieląc się ze światem powyższą mądrością Tusk nie przeżył w prawdziwie wolnej Polsce nawet jednego dnia. Nasuwa się podejrzenie, że tę mądrość zaszczepił mu wiadomy dziadek spod znaku Wehrmachtu. W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, gdy postkomunistyczna Polska nie była jeszcze nazywana III RP, satyryk Tadeusz Ross zwykł mawiać, że „Polska to dziwny kraj”, czym wzbudzał radosny rechot wśród polactwa. Żeby uwiarygodnić swoją opinię, jakiś czas potem Ross został posłem z ramienia PO, partii, której jak żadnej przed nią udało się uczynić ten kraj nienormalnym. W roku 2007 polscy wyborcy zadecydowali, że w Polsce powinien rządzić facet uważający „polskość za nienormalność”, że nikt inny nie zatroszczy się lepiej o polski interes narodowy. Jesienią 2011 Polacy zadowoleni z premiera, dla którego „polskość to nienormalność” ponownie powierzają mu rządy, a ten po kilku miesiącach objawia Polsce i światu, kolejną swoją mądrość: „dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci” – w państwie, gdzie z powodu niżu demograficznego podnosi się wbrew woli większości wiek emerytalny! Jak nazwać więc ten dziwny kraj? Czy państwo Tuska to neo-PRL, czy PRL-bis, czy zwyczajna III RP? Bo z Polską nie ma to przecież wiele wspólnego.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może trochę nie na temat.W pierwszych miesiącach okupacji hitlerowskiej,wszyscy Polacy mieszkający poza terenem Generalnej Gubernii,którzy nie podpisali Volkslisty byli natychmiast wysiedlani na teren GG.Pamiętam to dobrze bo do Warszawy przyjechali nasi znajomi z Włocławka l Katowic z całym dobytkiem niesionym w rękach i na plecach.Ja miałem wtedy 15 lat i tego nie zapomnę do końca życia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238476

Toby znaczyło że Tuski to Niemcy,albo przyszyli się szkopów jako folczdojcze,bo ich nie usunięto z pomorza

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238518

10 kwietnia 2010 roku, Tusk, Komorowski,Sikorski, Kopacz, Arabski, B.Klich et consortes zachowali się tak jak czołowi zdrajcy z konfederacji Targowickiej, oddając się pod opiekę imperatora Rosji KGB-isty Putina.
Od tego czasu oficjalnie i publicznie staliśmy się protektoratem rosyjsko-niemieckim.
Wcześniej zdradzili I-szą Rzeczypospolitą, knując z wrogami przeciw państwu i Narodowi Polskiemu, oddając wrogom żywotne interesy polityczne i gospodarcze.
Kara powinna być jedna, taka jaką wymierzył zdrajcom lud Warszawy, podczas powstania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238480

"Czy państwo Tuska to neo-PRL, czy PRL-bis, czy zwyczajna III RP? Bo z Polską nie ma to przecież wiele wspólnego".
Jakbym dostał w pysk! Co to za sformułowanie "państwo Tuska"?TUSK I POLSZEWIA TO NIENORMALNOŚĆ!

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#238517

Bo wtedy Polska szybciej się wyludni,i szybciej będzie ją można przejąć

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238521