Odpowiadając generałowi Zbigniewowi Ścibor - Rylskiemu - cz.2

Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Wystąpienie gen. Zbigniewa Ścibor - Rylskiego wywołało burzę w blogosferze. Ci z kręgów władzy i ich niestrudzeni słudzy nie ustają w atakach na buczących i obarczanie winą za buczenie działaczy i sympatyków PiS
http://jflibicki.salon24.pl/438226,dlaczego-buczeli-w-rocznice
ignorując zupełnie fakt, że do organizacji buczenia i okrzyków przyznała się już Młodzież Wszechpolska,
http://beem.deep.salon24.pl/438222,falszywe-oskarzenie-pis-o-buczenie
która ma dziś mniej wspólnego z PiS-em, niż salonowy "ekspert" i "autorytet" Roman Giertych z Jarosławem Kaczyńskim (na którego ciągle pluje i po sądach go ciąga).

Z drugiej strony niektórzy próbują bronić prawa do buczenia (za dużo linków, by wklejać).
Niektórzy trafnie pokazują, jak sprawa buczenia została rozegrana i prawdopodobnie spreparowana przez rządową propagandę:
http://www.niepoprawni.pl/blog/1489/wyc-albo-nie-wyc

Wreszcie są tacy, co jak Mohair Charamassa
http://www.niepoprawni.pl/blog/6335/apel-po-apelu
i ja
http://www.niepoprawni.pl/blog/961/odpowiadajac-generalowi-zbigniewowi-scibor-rylskiemu
próbują odpowiadać generałowi, wykładając argumenty drugiej strony.

Chcę tu zaapelować do wszystkich, co są po naszej stronie. Nie dajmy sprawie umrzeć! Nie pozwólmy rządowej propagandzie wygrać tej walki!

Stop zawłaszczaniu autorytetów przez tę władzę, która do czego się nie dotknie - wszystko splugawi. Nawet powstańca przeciągnie od tych, co wznosili Muzeum Powstania Warszawskiego do "komitetu poparcia" walącego wprost teksty o "zaprzyjaźnionej telewizji i tej drugiej", "hodowcy zwierząt futerkowych" - to tekst tego "profesora" co nas nazwał "bydłem" i bardziej bał się polskich sąsiadów niż niemieckich oficerów. Nawet sędziwemu generałowi wmówią, jak bronić tych, których koledzy opluwają pamięć Powstania, a zwłaszcza jego dowództwa (Janusz Palikot, Radosław Sikorski, Jan Filip Libidzki).

Jak długo jeszcze im będzie wolno wszystko, a nam nie będzie wolno nawet ulubionego poety zacytować, bo od razu przekabacona była żona podniesie jazgot w mediach!

Dosyć tego!

Zorganizujmy wspólną formę protestu. Taką, aby była bardziej słyszalna niż nagłaśniane przez rządowe tuby propagandowe krzyki i buczenie ze środowych uroczystości. Listy, list otwarty, petycja z podpisami - czekam na propozycje.

I jeszcze jedno prywatne słowo dla tego kto się POstarał, aby moja odpowiedź generałowi Ścibor - Rylskiemu zniknęła z najlepiej ocenianych. Pomagaj tak dalej Palikotowi, Tuskowi i Putinowi... mnie nie zniechęcisz - i tak będę pisał to, co myślę!!!

---

Gorąco polecam:
http://januszwojciechowski.salon24.pl/438255,nie-wolno-buczec-na-cmentarzu-co-innego-sikac-na-znicz

http://www.niepoprawni.pl/blog/6335/apel-po-apelu

http://www.niepoprawni.pl/blog/961/odpowiadajac-generalowi-zbigniewowi-scibor-rylskiemu

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Aby nie być gołosłownym wysłałem mail do redakcji Gazety Polskiej. Czekam na odpowiedź.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#279721

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/prezes_mlodziezy_wszechpolskiej_odpowiada_gen_scibor_rylskiemu_23012
To jest link do streszczenia. Link do tekstu oryginalnego też byłby mile widziany (jak ktoś ma, to bardzo proszę wkleić).

O ile nie przepadam za Młodzieżą Wszechpolską, to tutaj z Robertem Winnickim w 100% się zgadzam i popieram jego argumenty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#279722

Zabieram po raz trzeci głos, komentują na różnych wątkach wypowiedzi generała Ścibor-Rylskiego. A więc nie mam nic nowego do powiedzenia. Powtarzam tylko własne argumenty.

Primo: są to wypowiedzi dzielnego oficera AK, majora Ścibor-Rylskiego, ps. Motyl. Ta konstatacja nie uwłacza Panu Generałowi, ponieważ służbę w AK zakończył w stopniu majora.

Secundo: uczestnicy Powstania Warszawskiego - żołnierze i cywile - nabyli prawo do wygłaszania najbardziej nawet krytycznych jego ocen. Choć serce się niekiedy ściska, to mają to prawo. Nie nabyli natomiast prawa do ocen emocjonalnych reakcji swoich młodszych Rodaków wobec obchodów rocznicowych.

Tertio: żołnierze i cywile uczestniczący w PW nie mają prawa wyłączności do Powstania, mimo że byli - czynnymi lub biernymi - jego uczestnikami. Tak samo, jak pan Bolek nie jest ekskluzywnym "właścicielem" Solidarności.

Choć nigdy nie uczestniczyłem w oficjalnych(sic!) obchodach PW, zastrzegam sobie prawo do "buczenia". To prawo dostałem w spadku po Ojcu, starszym strzelcu 2 kompanii batalionu "Bałtyk" pułku "Baszta". Tego prawa nikt mi nie zabierze. Z całym szacunkiem, Panie Generale.,,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#279733

AK-owcy i mają do tego prawo,buczeli za łagry, za zsyłki.Byłam i widziałam,widziałam też pikietę kilkunastu osób z transparentami:"powstanie = zbrodnie" i widziałam kibola-legionistę,który zabrał komuchom ten napis,mimo,że policja ochraniała tę małą grupę.Dziś Borusewicz potępił buczących w programie jakiegoś starszego dziennikarza/tfu wazeliniarza/.A w uszach ciągle mam słowa Gryfa:"pamiętaj ,nie ma gorszych zbrodniarzy niż komuniści"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#279736

Buczenie i gwizdy "na grobach Powstańców" mają pozytywny sens jedynie wtedy, gdy odnoszą się do osób żyjących, których obecność na cmentarzu wydaje się - dla wyrażających dezaprobatę zebranych - profanacją dla umarłych. Dodatkowo jeszcze potwierdzeniem słuszności takiej reakcji jest jej potępienie przez hipokrytyczne, jedynie polskojęzyczne, oficjalne i rządowe media.

Warto zauważyć więc, że owe buczenia i gwizdy nie odnosiły się do Powstańców, ale do hipokrytów, którzy o Powstaniu Warszawskim pamiętają propagandowo raz w roku a w pozostałych dniach profanują o nim pamięć. Buczeli i gwizdali Ci dla, których obecność tych person była właśnie zhańbieniem Powstańców. Oni mają Polskę w sercu cały rok a ile takich dni gości w sercach HGW, D. Tuska czy B. Komorowskiego?

Kombatanci AK, Powstańcy Warszawscy mają ugruntowany stosunek do obecnie nami rządzących. Może i gwizdy oraz buczenie na rzeczone persony można ocenić - w tym kontekście - negatywnie, ale na pewno u zdecydowanej większości kombatantów nie zostały odebrane jako brak szacunku dla poległych. Dla wielu były słusznym wyrazem dezaprobaty dla prób zawłaszczania PW przez obecnych włodarzy Polski.

W Powstaniu Warszawskim brali udział synowie i córki tych, którzy walczyli z bolszewikami o wolna Polskę w 1920 roku. Walczyli o Wolną Polskę w rozumieniu jej kontynuacji, kontynuacji II Rzeczpospolitej. Nie wyobrażali sobie innej Polski, Polski zależnej bądź od niemieckich ludobójczych hitlerowców lub sowieckich, ludobójczych komunistów. Walczyli o Polskę!

Dla mnie osobiście wypowiedzi generała Zbigniewa Ścibor - Rylskiego są zdradą ideałów Powstańców. Dokonał zresztą wyboru dołączając w 2010 roku do Komitetu Poparcia B. Komorowskiego. Obecne jego konstatacje są tylko tego konsekwencją. Powiedziałem kiedyś, że ze zdrajcami lub potencjalnymi zdrajcami i ewentualnymi sprawcami śmierci polskiej elity pod Smoleńskiem nie staje się w jednym szeregu. To swoista cezura patriotyzmu. Obrzydliwe było w owym czasie bycie w tym Komitecie i z nikim, który do niego dołączył nie ma co dyskutować ani szukać okoliczności łagodzących.

P.S.

Podczas koncertu Madonny wygwizdano już pamięć o PW i samych Powstańców i nad tym trzeba by było się zastanowić i to potępić. To było ohydne!
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#279735

świetny komentarz. jak mniemam mogę go zakradnąc i umieścić u siebie, na blogu?

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#279737

Oczywiście, ale z odniesieniem ;))

Pozdrawiam serdecznie

P.S.
Kopiuj dowolnie, bez pytania :)

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#279754

W swoim artykule pod wszystko mówiącym tytułem "Patriota" Sikorski, czyli co ma Targowica do Smoleńska właśnie o tym pisałem. Porównałem tam postawę Radosława Sikorskiego z literackim uosobieniem egoistycznego kosmopolityzmu - Zygmuntem Korczyńskim z "Nad Niemnem". Oprócz zarzutu nazywania kosmopolityzmu "nowoczesnym patriotyzmem" postawiłem tam drugi, dużo poważniejszy zarzut - działania skierowane przeciwko Prezydentowi RP, aż do zawiązania spisku z wrogim mocarstwem przeciw Prezydentowi, co łącznie doprowadziło do Smoleńska. W podsumowaniu artykułu napisałem:
[quote]Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, gdy obóz reprezentujący ideały targowickie raz do roku przypina sobie biało-czerwone (a niekiedy czerwono-białe... była taka wpadka) kotyliony i świętuje uchwalenie Konstytucji 3-go Maja. Bardziej stosowne byłoby świętowanie przez nich obalenia tejże konstytucji i wprowadzenia II rozbioru Polski ale cóż - nie wypada, co by wyborcy powiedzieli?[/quote]
http://www.niepoprawni.pl/blog/961/patriota-sikorski-czyli-co-ma-targowica-do-smolenska
Jako ciekawostkę dodam, że ten artykuł pod pierwotnym tytułem ZdRadek Sikorski, czyli co ma Targowica do Smoleńska został zablokowany przez cenzurę na Salonie24 :D)))

Tenże sam Radosław Sikorski dokładnie rok temu publicznie zaatakował dowództwo Powstania Warszawskiego i samą jego ideę. O innych wypowiedziach członków PO i szefa jej przybudówki - Janusza Palikota nawet nie warto wspominać.

Nie chcę tutaj krytykować całości życia generała Ścibór - Rylskiego. Jestem na to za młody. Szanuję to, że nie zwraca się do nas per "bydło", "faszyści", "psychopaci", "hołota" jak inni członkowie "honorowego" (a fuj!!!) komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego. Nie mniej informacja, że znalazł się on w tymże komitecie była dla mnie bardzo smutna. Skomentowałem ją słowami:
[quote]Na innym forum dostałem informację, że gen. Ścibor - Rylski był w komitecie poparcia Bronisława Komorowskiego. Ech ta zasrana władza do czego się dotknie, to splugawi! A że popaprańce bardzo chcą się legitymizować autorytetami, to nawet staruszkowi - powstańcy nie odpuszczą, tylko go wkręcą w swoje zasrane interesy. Mógłby Generał przeczytać mój artykuł. Dobrze by było, aby poznał argumenty drugiej strony. Ale pewnie tego tekstu do niego nie dopuszczą.[/quote]
W związku z tą informacją, do redakcji "Gazety Polskiej" wysłałem swój artykuł ze zmienionym zakończeniem:
[quote]Na koniec chciałbym zaapelować do Pana Generała, aby nie dał się Pan ponownie wciągnąć władzy w wir bieżących uwarunkowań politycznych. W niedawnej przeszłości zrobił Pan taki błąd, stając w gronie komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego obok takich ludzi, co mówią o nas "bydło", o przywódcy opozycji "psychopata" i "hodowca zwierząt futerkowych" oraz otwarcie przyznają się do zaprzyjaźnienia władzy z mediami. Teraz pański apel został perfidnie wykorzystany do ataku na największą partię opozycyjną, choć do incydentów, którym Pan się sprzeciwiał otwarcie przyznała się inna organizacja.

Jest Pan naszym dobrem narodowym - jednym z ostatnich żyjących świadków i świadomych uczestników tamtych wydarzeń. Taki jeden Człowiek więcej znaczy, niż cała dzisiejsza władza. Wierzę w Pana dobrą wolę i w to, że Pana słowa tylko z niej i z niczego więcej wynikały. Ale apeluję dziś - niech Pan nie splami munduru Powstańca Warszawskiego obroną tych, których partyjni koledzy niejednokrotnie publicznie atakowali ideę Powstania Warszawskiego i jego dowództwo. [/quote]
porównaj: http://www.niepoprawni.pl/blog/961/odpowiadajac-generalowi-zbigniewowi-scibor-rylskiemu
Myślę, że to zakończenie wszystko wyjaśnia.

---

Pisze Pan o wygwizdaniu na koncercie "madonny" (pisownia celowa) Powstania Warszawskiego. Czy mógłby Pan napisać coś więcej o tym skandalicznym incydencie?

---

I na koniec troszkę matematyki
Pierwsza część artykułu:
(23*10 + 1*1) : 24 = 9,6
Druga część artykułu:
(7*10 + 1*1) : 8 = 8,7
q...a mać!
Nawet tu, na Niepoprawnych cenzura działa i czuwa nad tym, aby żadna ciekawa myśl nie przetrwała zbyt długo. Gdyby nie troll, co mi wszędzie jedynki wstawia pierwsza część byłaby co najmniej na drugiej pozycji wśród najlepiej ocenianych (po rewelacyjnym artykule SeaWolfa o podobnej tematyce).

Muszę napisać do redakcji, aby wprowadziła monitoring ocen i banowała trolli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#279768

trzeba reagować na jak to Wy robicie. Wierzę i mam ogromną wiarę, że ludzie zaczną patrzeć na to wszystko właśnie tak jak my to widzimy. Nie wolno pozwolić aby POwska propaganda zwyciężyła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#279759

Znalazłem informację, że w zaprzyjaźnionych z władzą mediach celowo pominięto moment, w którym ci sami młodzi ludzie, co chwilę później wołali na powitanie Hanny Gronkiewicz - Waltz "raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę" witali powstańców. Witali ich oklaskami i okrzykami "Chwała bohaterom!"

Nawet to musieli sk...ny zmontować!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#279770

gdy takie indywidua kładą wieńce na grobach i pod pomnikami im poświęconymi. Nie o taką Polskę walczyli i nie o takich przywódcach marzyli. Z pewnością przez myśl by im wtedy nie przeszło, że na ich krwi wyrosną takie szuje i zdobędą władzę, Że się będą kłaniać w pas przed potomkami okupantów. Potomkami, którzy całą filozofię polityczną wywodzą od myśli stalinowskich siepaczy.

Buczenie to i tak bardzo łagodne potraktowanie tych indywiduów. Mogliby kiedyś, przy jakiejś okazji, zostać obrzuceni jajkami, albo pomidorami, nie mówiąc o butach (to tak po islamsku, wszak czujemy sympatię do walczących z dyktaturą bez względu na ich wyznanie, nieprawdaż?). Powinni być wdzięczni za miłosierne potraktowanie 1.08. To tak, jak na meczu: gwiżdżemy na akcję przeciwnika, ale pozwalamy grać dalej. Jako Polacy jesteśmy nad wyraz tolerancyjni. Aż za bardzo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#279779