Historia PO(d)stępu - od "zabierz babci dowód" do "Amber Gold"

Obrazek użytkownika Peacemaker
Humor i satyra

Na POczątku była idea, żeby POdkraść emerytom prawa wyborcze. Tak POwstało hasło "zabierz babci dowód".

Ale jak się już kradnie prawa wyborcze i to własnej babci, to dlaczego nie POdkraść pieniędzy cudzej babci, POdszywając się POd jej wnuczka? Tak obrodziły kradzieże "na wnuczka".

Wreszcie ktoś wpadł na POmysł, aby POżyczyć sobie pieniądze POdatników odkładane w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE), przelać je do ZUS i załatać nimi dziurę budżetową. Tak Sejm przyjął pewną ustawę.

POnieważ jednak nie da się zjeść cukierka i jednocześnie go zachować na POczet wypłat przyszłych emerytur, koniecznym okazało się POdniesienie wieku emerytalnego. Tym bardziej, że ZUS-owi wydawanie pieniędzy (nie tylko na świadczenia) idzie rewelacyjnie, a POmnażanie kapitału... z tym jest, POwiedzmy, trochę gorzej. I tak Sejm po roku przyjął kolejną ustawę.

I znów wślad za państwem POdbierającym z naszych oszczędności to i owo POdążyła prywatna inicjatywa (POwiązana z młodym Tuskiem, reklamująca się sPOnsorowaniem filmu o Wałęsie). Bo czemu nie POzbawić emerytów (tudzież innych naiwnych POlaków) całych ich oszczędności? Tak POwstał "Amber Gold".

I niech mi ktoś POwie, że w tym najwspanialszym kraju rządzonym przez najcudowniejszą partię nie widać żadnego POstępu!!!

-------------------------------------------------------------

Tylko strach pomyśleć co oni jeszcze wymyślą.

Brak głosów

Komentarze

jakoś nie chciała sobie podporządkować Amber Gold, a za to zarzuciła sieci na SKOKi. Czyżby wiedziała, że Amber Gold to jedne wielkie oszustwo i dlatego siedziała cicho, a bądź co bądź SKOKi to są realne pieniądze, którymi można się "zaopiekować"?
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#281316