Dziennikarska POprawność POlityczna przekracza granice... absurdu

Obrazek użytkownika Peacemaker
Blog

Widziałem już różne dziwne rzeczy w mediach, a zwłaszcza na portalach internetowych, ale kilka ostatnich tytułów (tak, tytułów - już bez zaglądania do treści artykułu ręce opadają) mnie rozbroiło. Oto przykłady.

[quote]PiS obrzuca Tuska obelgami; "amator lodów"[/quote]
Nazwać mistrza świata w kręceniu lodów "amatorem" - toż to bezczelność! Co za obraza! Gdyby go nazwano "zwykłym chamem" lub "kurduplem" - te słowa za sprawą naszego "wymiaru sprawiedliwości" nie są obraźliwe - zwłaszcza gdy je wypowiada Palikot pod adresem Prezydenta RP. Ale słowa "amator lodów made in PO" umieszczone na oficjalnej stronie PiS musiały oburzyć dziennikarza Onetu (Jacek Gądek). Inna sprawa, że na opisywanej stronie Prawa i Sprawiedliwości znalazło się też kilka słów prawdy o polskich mediach, a przecież nic tak nie boli dziennikarza, jak prawda o nim samym.
Oczywiście artykuł ten został opublikowany jako nr 1 na portalu. Co nam afery! Co nam plany Tuska! Co nam wreszcie kraj pogrążony w chaosie przez zimę (jednych zatapia, inni od tygodni nie mają prądu). Najważniejsze, to codziennie przypominać jaki ten PiS jest straszny... bo jak nie, "to mi głowę utną", jak zwykł mawiać Tomasz Lis.
Opisywany artykuł: http://wiadomosci.onet.pl/2120196,11,pis_obrzuca_tuska_obelgami_a_kuku__amator_lodow__kasiora,item.html

[quote]Zobacz ile urosło Kaczyńskim[/quote]
Rozumiem, że słowo "poparcie" jest zarezerwowane dla Jedynie Słusznej Partii, więc komentująca wyniki sondażu Wirtualnej Polski pani Joanna Stanisławska nie mogła go użyć w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości. Nadmienienie w tytule, że PO traci punkty też nie wchodzi w grę. Więc pozostaje tylko napisać, że coś urosło. Co? Może przyrodzenie, może guz na głowie, tylko nie poparcie. Taki tytuł, to idealna zachęta dla prymitywów, którym plucie na Kaczyńskich zawsze przynosi ulgę, więc oczywiście pojawiły się niewybredne komentarze pod artykułem. Ale takie "zachęty" to niestety standard - prymityw też człowiek, więc statystycznie zwiększa oglądalność. Dodatkowa ciekawostka językowa, to potraktowanie jak jedności i nierozerwalnej całości: prezydenta i jego brata, który od dwóch lat jest przywódcą opozycji. Bo przecież trzeba utrzymywać iluzję, że za całe zło odpowiadają nierozerwalnie Kaczyńscy (nawet nie "bracia Kaczyńscy" ale "Kaczyńscy", bo wszystko co "Kaczyńskie" jest złe, więc będziesz nienawidził całe to Kargulowe plemię...) a biedny rząd nic nie może. Bo gdyby nie to, wówczas notowania PO tak by spadły, że publikowanie sondaży (nawet tych "podrasowanych") zostałoby surowo zabronione.
Opisywany artykuł: http://sondaz.wp.pl/kat,27417,wid,11896920,wiadomosc.html?ticaid=198cc&_ticrsn=5

W demokratycznym kraju media patrzą politykom na ręce. Tylko w normalnych krajach patrzą głównie na ręce władzy, a w krajach "demokratycznych inaczej" takich jak Polska, Rosja i Białoruś patrzą na ręce opozycji. Niekiedy ta POprawność POlityczna przekracza nie tylko granice śmieszności, ale i absurdu.
Więc cieszmy się możliwością publikowania niezależnych artykułów na portalu Niepoprawni.pl jak długo jeszcze możemy... bo projekt ocenzurowania Internetu już jest w trakcie drugiej próby przepchnięcia. Pod tym względem Polska jest niestety "europejskim liderem" - nawet Łukaszenko nakazał napisanie podobnej ustawy dopiero w grudniu 2009 i dał na to rządowi aż pół roku.
Więcej na ten temat:
http://www.niepoprawni.pl/blog/394/cenzura-internetu-zaprotestuj
http://www.niepoprawni.pl/blog/705/debata-o-wolnosci-z-katem-wolnosci
http://stopcenzurze.wikidot.com/list-do-prezydenta
http://polonia.wp.pl/title,Internet-to-szambo-i-trzeba-je-kontrolowac,wid,11781835,wiadomosc.html?ticaid=198cd&_ticrsn=3
http://astral-projection.blog.onet.pl/2,ID399115875,index.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... i nie będzie. Właściwie mamy wpływ na media. Wystarczy nie kupować i nie oglądać. Skromny ja to praktykuję:):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#45111

Taka kurację dixiego polecam i oczywiscie też stosuję....
Machina ruszyła i z PO będzie niedługo post-PO....

Mirek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mirek

#45126

Dla każdego wykształconego z miasta jest jasne że za awarie pradu odpowiada Kaczyński , a za jego przywrócenie w aktualnych warunkach , będące cudem Tusk. I tak należy rozumieć zdarzenia.

Proszę wybaczyć,to z głupoty

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#45138

I to że ostatnio mróz zelżał to też nie zasługa PiS -u tylko ostatniego występu "płemieła"..jakby kto jeszcze nie wiedział ..
No ...

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#45145

No właśnie - obydwaj świetnie sparodiowaliście ton dyskusji, która toczy się w naszych domach, poczekalniach, zakładach pracy. Rzecz w tym, że jedni drugich ciągle posądzają o głupotę i fanatyzm. Nie słuchają wzajemnie swoich argumentów, zakładają u drugiej strony jak najgorszą wolę i totalną niereformowalność. Oczywiście sondaże, pokazujące że są w większości dodają im pewności siebie. Próbują wszystko sprowadzać do absurdu, bo myślą, że ci drudzy myślą, że wszystko włącznie z pogodą za jednego rządu było dobre, a teraz jest złe. A dlaczego tak myślą? Jak ktoś pożera same tłuste steki, to trudno się dziwić, że jego organizm ma problemy z nadwagą i cholesterolem. Jak ktoś całą wiedzę na temat polityki czerpie z programów Kuby Wojewódzkiego, Szymona Majewskiego i z blogu Janusza Palikota, to nic dziwnego, że uważa wszystkich mających inne poglądy za głupich, fanatycznych i niereformowalnych, zaś Palikota za największego inteligenta. I ani raz im przez myśl nie przejdzie, że ci mający inne poglądy MYŚLĄ, SZUKAJĄ, ANALIZUJĄ niekiedy poddając w wątpliwość nawet własne przekonania, zaś im wyłącznie wystarcza powtarzanie frazesów. I tutaj trudno o jakąkolwiek regułę - zdarza mi się słyszeć zdania podobne do przytoczonych przez was z ust faceta, którego cenię i uważam za wybitnego specjalistę w swoim zawodzie. Każdego można ogłupić.
Na szczęście ktoś powiedział, że czasem można oszukać wszystkich, są tacy, których można oszukiwać przez cały czas, lecz nie uda się oszukiwać wszystkich przez cały czas.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#45159

Proszę nie popełniać błędów językowych.

Nie dziennikarz onet.pl, tylko funkcjonariusz onet.pl.

 

Na żołdzie Waltera tak jak na żołdzie Michnika i Zegarka nie ma dziennikarzy.

Są tylko zdyscyplinowani funkcjonariusze medialni różnych szczebli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#45161

należy się.........prawda...?a co do plastelinowych dziennikarzy,to

niestety

rada jak wyżej

nie kupować pism,w ktorych piszą,nie popierać ich swoimi pieniedzmi

i prostować ich KŁAMSTWA i manipulacje.........

serd pozdr z zaśnieżonych , oblodzonych  i po-dziurawionych

polskich drog

i to rownież wina Kaczynskich.;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#45166