W histerycznym tańcu św.Wita szaleje Donek i PO-elita...

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Podsumowując sejmowe wystąpienie D. Tuska – był to jego brawurowy rock and roll na trumnach smoleńskich, a dudnienie ich wiek miało zagłuszyć żałosne skomlenie – panie Baden, pan miał mi wyciąć wyłostek łobaczkowy, a pan mi łobisz sekcję zwłok....

W histerycznym tańcu św.Wita
szaleje Bronek i PO-elita -
na wieku trumny rozparli łokcie
i obgryzając nieboszczce paznokcie
na pohybel piją plując na smoleńskie kości
ci, którzy się głoszą partią miłości.

Larum, Polacy! Niechaj kto żyw - bieży  
bo w tej że trumnie polski orzeł leży!
Nie daj Bóg gdy truchła wieko się zatrzaśnie
niejeden wieczorem jako Polak zaśnie
budząc się z rana pod butem zaborcy
jeśli Polskę sprzedadzą jej właśni wyborcy.

(26.06.2010)

Ten okolicznościowy wiersz powstał  niespełna 3 miesiące po tragedii smoleńskiej. Jako zwykły i uboczny obserwator (bo z perspektywy 1000 km od Polski) polskiej rzeczywistości widziałam jak startujący na urząd prezydenta RP Bronisław Komorowski i partia, która go lansowała,  na trumnach smoleńskich zbijają kapitał wyborczy. Choć oczywiście jednym głosem twierdzili, że tylko opozycja jest zdolna do takiej podłości.

Minęły właśnie 2 lata od tego straszliwego zdarzenia i wiersz nie chce stracić aktualności. Nie chce  bo po prostu nie może. Bo po prostu nic się nie zmieniło. Oto rozwrzeszczany z trybuny sejmowej kilka dni temu premier Tusk  raczył był wydalić z siebie :

- Dziś prawdziwy problem polega na tym, że w imię prawdy o Smoleńsku buduje się polityczne kłamstwo. Tak, rzeczywiście, mamy dziś w Polsce do czynienia z wielkim kłamstwem smoleńskim. Tym kłamstwem smoleńskim jest codziennie formułowany zarzut pod adresem władz Rzeczpospolitej, państwa polskiego, obywateli, którzy mają dosyć tej agresji, zarzutu o zdradę i o kłamstwo. To jest to kłamstwo.”

 

Tymi słowami Tusk zamierzył oskarżyć opozycję. Stało się jednak zupełnie coś innego  – tymi słowami Tusk przyznał się przede wszystkim, że jest premierem tylko części polskich obywateli i takim ma zamiar pozostać do końca.

Jest w tej wypowiedzi  premiera też pewien tragikomiczny element - oto inicjator kłamstwa smoleńskiego i główny inicjator „wojny polsko-polskiej”, a zarazem główny jej podżegacz,   przypisuje własne winy i własne emocje tym wszystkim, którzy najbardziej ucierpieli w konsekwencji katastrofy smoleńskiej i są najbardziej poszkodowani. Śmie przy tym czynić z władz polskich -  ojców i matek gigantycznego kłamstwa świętą krowę, którą należy tylko dobrze karmić i oporządzać z należnym szacunkiem i starannością, o niebo większą od tej rosyjskich i polskich patomorfologów (upssss....), a za najwyższy zaszczyt przyjąć  święty placek świętej krowy, gdy ta uzna, że  głowa  jej sługi to najlepsze miejsce.

Tragikomizm przemówienia Tuska polega na czymś jeszcze – projekt uchwały  PiS ws. zwrotu wraku nie zawiera ani jednego oskarżenia pod adresem strony rosyjskiej, ani nawet sugestii, natomiast takie oskarżenie z ust Tuska niestety pada. Np. :

Tak, to prawda, Rosja nie postępuje w sprawie śledztwa smoleńskiego tak, jak my byśmy sobie życzyli. Tak, widzimy to każdego dnia.  (...)

Tak, mamy mówiąc do czynienia z partnerem, który w tej sprawie, delikatnie mówiąc, nie jest konsekwentny. (...)

Wątpię by kremlowskie naczalstwo premiera Tuska było z tego powodu zadowolone, a jeśli ktoś miałby ponieść konsekwencje za te oskarżenia, to będzie nim tylko premier Tusk, któremu mało było „wojny polsko-polskiej”, szuka „wojny tusko-putinowskiej”  próbując wciągnąć  w nią naród polski : 

„Jeśli chcemy osiągnąć efekty w relacjach z Rosją, także w kontekście śledztwa smoleńskiego, tym bardziej musimy być razem.

to „musimy być razem” czyli... być z Tuskiem bo z tytułu czego gniew Kremla ma  sypać się tylko na jego głowę ? Tusk piwa naważył ale wypić mają go wszyscy.

Tusk formułuje również zarzut :

Tę wspólnotę, wpierw żałoby, wspólnotę skupienia, wzajemnego szacunku, niektórzy już kilka tygodni po katastrofie postanowili niszczyć(...)”

Tak, panie premierze – to Jarosław dążył do usunięcia krzyża z Krakowskiego Przedmieścia i swego dopiął, to ludzie Jarosława sikali do zniczy pod nim się palących i pokazywali cycki podczas radosnych happeningów, gdy  przez ten czas pobożne platfonsy odmawiały różaniec pod krzyżem i śpiewały pieśni religijne. To Jarosław jest winien, że śp.min.Wróbel pociął się piłą na kawałki i wrzucił do jeziora. To Jarosław jest winien, że kule, kierowane w Stefka Niesiołowskiego poleciały 5 km w bok i trafiły w śp.Marka Rosiaka (to ci dopiero – człowiek strzela, a Jarosław kule nosi)... A przecież gdyby wsiadł to tego cholernego samolotu razem z Lechem, ilu problemów by premierowi Tuskowi zaoszczędził...

Poruszając temat wyryranego przez premiera przemówienia, nie wypada pominąć zachowania pierwszej laski (i pierwszej kłamczuchy III RP),  która z wysokości marszałkowskiego fotela pozwalała sobie - nadużywając urzędu marszałki - na chamskie odzywki made in portowa mordownia. Choć jedyną osobą, która nie tylko szklankę zimnej wody powinna wypić dla ostudzenia  emocji, ale powinna wylać sobie na łeb kubeł  zimnej wody – wtedy w Sejmie i codziennie z rana,  to  jej ryrający pryncypał ksywka „polskość to nienormalność”...

Podsumowując wystąpienie premiera Tuska – był to jego  brawurowy rock and roll na trumnach smoleńskich, a dudnienie ich wiek miało zagłuszyć żałosne skomlenie – panie Baden, pan miałeś mi wyciąć wyłostek łobaczkowy, a pan mi łobisz sekcję zwłok....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=lc4bsMrUEBE

http://wpolityce.pl/wydarzenia/26599-przeczytaj-pelna-tresc-uchwaly-w-sprawie-zwrotu-wraku-uchwaly-ktorej-premier-tak-bardzo-nie-chcial-ze-znow-zaczal-krzyczec

http://wpolityce.pl/wydarzenia/26569-cyniczny-kontratak-wladzy-i-sluszne-pytanie-czego-jeszcze-rosjanie-potrzebuja-na-co-jeszcze-daje-im-czas-donald-tusk

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Uczestnicy balu nie wiedzą jeszcze, że organizatorem balu jest Woland. Dowiedzą się o tym od Abbadony.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245343

Jakież podobięństwo, wręcz charakterk niczym wspólnota odpowiedzialności za państwo i tajemnice przykryte zakrwawioną kurtyną. Czas biegnie i coraz mocniej rozwiewa mgłę ukrywania tego, co wkrótce stanie się oczywiste. Widać lęk i mocno ukryty strach przed czapą która napewno nastąpi, ale spiskowcy do końca będą stwarzać pozory niewinności.

Naród rozliczy tę najcięższą ze zbrodni wydając srogi wyrok w który oprawcy nie są w stanie jeszcze uwierzyć.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#245358

 Bardzo wnikliwie przeprowadziłaś analizę poszczególnych fragmentów,wystąpienia,które w wyrazisty sposób pokazują zagubienie i patologię tego człowieka.Wydaje się nie do wiary,że Polacy tak dziecinnie dali się oszukać jak ci,którzy uwierzyli w korzystną wygraną,grając w trzy karty.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245395

R Z
bardzo ciekawa i trafna analiza Pani Barbary Fedyszak-Radziejowskiej

http://youtu.be/v-gsG-XUhQ0

generalnie można powiedzieć że ten cyrk w wyk. Tuska miał upewnić jego elektorat że panuje i rozdaje karty

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

R Z

#245367

Czytałam i zgadzam się. Powyższe jest uzupełnieniem o to co spostrzegłam.

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#245375

Tusk zastosował prostą, by nie rzec prostacką, metodę polegająca na zawołaniu: łapać złodzieja. Oczywiście ten wrzask zawsze podnosi złodziej. Druga zasada obowiązująca w tym kręgu: - jeśli ktoś złapie cię za rękę która trzymałeś w jego kieszeni, wypieraj się, że to nie twoja ręka. Ten kto posiłkuje się opisanymi powyżej metodami powinien zostać odizolowany od społeczeństwa, gdyż w desperacji gotów zrobić największe świństwo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245370

R Z

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=30293

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

R Z

#245373

Zastanawiam się czy nie podjąć cyklu pt. "Teatrzyk "Chyży Rój" przedstawia..."...

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#245376

Teraz czekam na wyrok sowieckich prokuratorów, i podadzą, że

zdrajca z kliką zawinił..............

Ciekawe jakie miny bedą mieli ci zdrajcy,

a takich nikt nie lubi i każdy chętnie ich się pozbędzie.........

i nici z posadek ero jakichś ........

pozdrawiam stara czarownica xana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#245380

Oglądając występy Pdt i dodatków trudno nie wspomnieć pana Jana Pietrzaka " nie róbcie mi z Sejmu kabaretu". Pdt opisany tak celnie przez Ciebie, dla mnie wyglądał miał jak po narkotykach. Czy to ukłon w stronę Biłgoraju? Doktor Mek ciągnie rolę usłużnej samarytanki ze Smoleńska. Może czas by znalazła pracę w hospicjum. Biedak Mjr pukający się w głowę, jakby jeszcze coś tam chciał znaleźć poza dziurą w budżecie. Istny kabaret "Pod rynną".

* * * * * * * * * * * *

W Smoleńsku zginął mój , nasz Prezydent! Skończcie tę farsę.
Załóżcie kabaret.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245384

Witaj.

Zbrodnia to niesłychana,
Pani Contesso,
zabiła Pana...
Płemieła.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#245387

Słowo to mocny oręż. I tak sobie kombinuję z tym teatrzykiem "Chyży Rój"... Pan płemieł tak lubi odreagowywać swe frustracje z trybuny sejmowej to czemu nie dać mu trochę "pożywki" w takim teatrzyku ?
Serdecznie !
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#245397

Bardzo ciekawa rozmowa na temat wydarzeń w Sejmie z dr Fedyszak-Radziejowską we wczorajszym Polskim Punkcie Widzenia w Trwam:

http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=ppw

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245393

10 dla ciebie za tekst,a zdjęcie to rodzynek super

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245521

 przedstawia... tuskopacza?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#245539

Xenia
jak budował swoją karierę polityczną na grobie śp Blidy? Taka krótka pamięć? To skutek ćpania i wąchania kleju oraz picia za młodu za dużo "jaboli" podczas malowania kominów.
Ten co Ma Tolę nie będzie nas, Polaków obrażał z mównicy Sejmu i poniżał oraz pluł na nas. Nie pozwolimy sobie na to. Ma już zapewnione miejsce na śmietniku.
Nie pozwolimy sobie na lekceważenie nas, bo to MY płacimy temu panu na utrzymanie, z naszych podatków żyje on i jego rodzina w dobrobycie podczas, gdy my cierpimy biedę. Dość tego!
Na chamstwo odpowiemy chamstwem!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#245892