Premierze Tusku - ty też zginąłeś w Smoleńsku !

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Donald Tusk  jest  97-mą ofiarą tragedii smoleńskiej. Nie wiem czy zdaje sobie z tego sprawę ? Jest  jej najbardziej niechlubną, najbardziej niesławną  ofiarą. 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku dokonał się symboliczny koniec premiera Donalda Tuska, a jego polityczna agonia zaczęła się na molo w Sopocie i trwa do dziś. Rdzewiejące na płycie Sieviernego  szczątki wraku polskiego samolotu to nie tylko portret Rzeczpospolitej po 6 latach  rządów D.Tuska, to również i jego portret - erozja, zżerająca resztki Tu154M nr boczny 101 to egoizm Donalda, jego żądza władzy i próżność, które go toczą i kierują  poczynaniami.  Brak kompetencji i umiejętności w zarządzaniu organizmem jakim jest państwo, brak umiejętności i odwagi  podejmowania samodzielnych decyzji  Tusk rekompensuje wiecznym poszukiwaniem „anioła stróża”. Wcześniej był nim sam W.Putin co pozwoliło satelicie Tuska, Komorowskiemu całkowicie uzależnić polskie bezpieczeństwo od Kremla. W rezultacie tego członkostwo Polski pod rządami Tuska i Komorowskiego w NATO jest dziś tylko tym samym co 25-30 lat temu chodzenie w lakierkach PZPR-owskiego kacyka, kupionych przez niego w Paryżu podczas delegacji  albo szpan po kupieniu flaszki whisky w Pewexie za dolary nabyte u cinkciarza.  Oczywiście Tusk z Komorowskim mogą  powiedzieć, że to nieprawda i powołać się na to, że NATO nazywa Polskę „sojusznikiem”. Niestety... to tylko kurtuazja protokołu  dyplomatycznego, o którym ani premier Tusk, ani tym bardziej  prezydęt Komorowski nie mają zielonego pojęcia ! Gdyby mieli, nie traktowaliby  trzepania moli z garniturów, tzn. plecoklepów, otrzymywanych zagranicą  za szczyt zaszczytu i stopień równości z klepiącymi, a ich siłę i częstotliwość zwłaszcza nie uważaliby za  wymiar stopnia swej rangi w międzynarodowym środowisku polityków. Co z tego, że tante Angela trzepie Tuska po garniturze, obwiesza niemieckimi medalami jak nadal traktuje go jak łatwego w hodowli pudla ? Co z tego, że szejkowie  pouśmiechali się i obklepałi Bronisława z przodu, z tyłu i po bokach podczas jego wizyty w Dubaju jak z tej wizyty nic nowego poza tym co łączyło Polskę i Dubaj 15 lat temu, nie wynikło ?

Zablokowana na stronie Sejmu RP konferencja A.Macierewicza, rezultat i następstwo konferencji prasowej naczprokwojów smoleńskich pod hasłem „do dziś nie wiadomo dlaczego detektory mówią co innego” to też jest portret premiera Donalda Tuska ! Tusk jest właśnie takim detektorem, który  gdy np.zbliżają się wybory i potrzebuje głosów, to pokazuje Polakom kiełbasę,  a przez cały pozostały czas – pastę do butów, szminkę czyli środkowy palec.

Donald Tusk jest jak prokuratorzy, prowadzący śledztwo smoleńskie ze strony „państwo polskie zdało egzamin”... W słowniku prokuratorskim nie ma takiego terminu „do dziś nie wiadomo” bo prokurator jest od tego żeby w śledztwie było wszystko wiadomo ! Po to istnieje taka funkcja w wymiarze sprawiedliwości, po to jest nominowany i za to bierze pensję !... Ile razy Donald Tusk podczas lat  premierowania przyznawał, że „nie ma wiedzy”, że „nie dał rady”, że „musi sprawdzić”, że nic mu nie wiadomo ale „z całą odpowiedzialnością bierze na klatę i jak tylko wiedzę zdobędzie to poinformuje opinię publiczną”?

Mistrz pijaru – czytaj: mistrz intrygi - Donald Tusk „nie interesuje się śledztwem smoleńskim” wg słów P.Grasia ale... „przypadek” sprawił, że „odkrycia”  ogłoszone dziś przez NPW to nic nowego, bo znanego od miesięcy i od lat, prognozowanego od miesięcy, dziwnie zbiegły się w czasie z nadchodzącą  czwartą rocznicą tragedii smoleńskiej.

Donald Tusk jest jak „eksperci” komisji Jerzego Millera i zespołu Macieja Laska, szefa komisji badania wypadków lotniczych, który jako „ekspert” i szef „ekspertów” pozwala sobie na stwierdzenie „a po co obliczenia?” Tak powiedział 3 lata temu, kilka dni temu w GW tylko potwierdził, że komisja żadnych obliczeń nie robiła bo - „...Ze względu na istnienie dowodów rzeczowych, potwierdzających przebieg lotu (zapisy rejestratorów, ślady na drzewach, charakter zniszczeń konstrukcji samolotu) Komisja nie prowadziła szczegółowych obliczeń aerodynamicznych...” *

Śledztwo smoleńskie NPW jest jak... kreatywna księgowość Vincenta !

Dziś hochsztapler i chippendal Tusk mówi – „Także dzisiejszy dzień być może byłby najlepszy dla tych polityków, którzy na tym budowali swoją pozycję, aby przeprosili za tworzenie atmosfery konfliktu.” **. To mówi pluszak kanclerz Merkel, która mówi o nim delikatnie „pflegeleichter”, co znaczy łatwy w hodowli, niewymagający, niekłopotliwy, krótko mówiąc po naszemu – pożyteczny idiota ?...  To mówi ten pożal się Boże polityk od 7 boleści, który swą pozycję budował „panowie policzmy głosy”, potem na molo w Sopocie z Putinem, i przez całe lata pod osobistą opieką kanclerz Niemiec i funkcjonariuszy UE? To mówi ktoś, kto samodzielnie nie potrafi nosa wysmarkać, a co dopiero budować własnoręcznie swą pozycję? To mówi ktoś, kto gdyby dziś nie miał za sobą (i pod sobą) raflezjowych mediów, prezydęta, służb i władzy, byłby niższy od trawy i cichszy od mrówek pod tą trawą biegających...  To mówi ktoś, kto od lat, jeszcze długo od przed 10 kwietnia 2010 utrzymuje w Polsce atmosferę konfliktu i czerpie z tego korzyści ! To mówi ktoś, kto ma na usługach takie miernoty jak Niesiołowski, Palikot, Biernat, Kluzik, Ziobro itd. i  ma czelność domagać się przeprosin ?

A kto przeprosi miliony Polaków, bez znaczenia na ich poglądy polityczne, religijne, kulturowe, za to, że poza ciepłą wodą w kranie – która też jest zjawiskiem przejściowym bo jak Putin przykręci kurek... – bezrobocie jest na poziomie na jakim jest mimo roztaczanych przez pana Tuska wizji Zielonej Wyspy, której ponad 2 miliony Polaków nie doczekały nad Wisłą i wyjechały jej szukać ? Oni dziś nie chcą wracać, może wrócą ale tylko wtedy gdy Tuska już nie będzie... Kto przeprosi Polaków za grzebiących w śmietnikach za jedzeniem, za chorych w aptekach  odchodzących z kwitkiem bo nie stać ich na leki? Kto przeprosi tych chorych, umierających w oczekiwaniu na karetkę i lekarza i oczekujących w kilkumiesięcznych kolejkach do specjalisty ? Kto przeprosi tych, którym jest najciężej – niepełnosprawnych, za to że pan Tusk by „związać” budżet  odbiera im i tak mizerne dodatki  ale na premie dla swych przydupasów ma? Kto przeprosi opiekunów dzieci niepełnosprawnych, którzy swą nieustanną opieką odciążają i państwo i społeczeństwo ?

Wstydziłbyś się Donaldzie Tusku żądać przeprosin od kogokolwiek. To ty jesteś tym, który powinien przeprosić całą Polskę i wszystkich Polaków za całokształt swoich nieszczęsnych rządów ! To ty jesteś najbezczelniejszym z bezczeli, malarzu kominów, ćpunie i karierowiczu, który karierę robi na cudzych grzbietach ! Ty nie masz prawa żądać bo od żądania to jesteśmy my, Polacy. Dlatego - podziekuj tym, którzy wynieśli cię na urząd premiera i po prostu odejdź  bo... ciebie nie ma, ty też zginąłeś w Smoleńsku !!!

 

Cytaty kursywą pochodzą z:

http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/4702o.pdf

http://wpolityce.pl/smolensk/190398-buta-rosnie-geometrycznie-tusk-domaga-sie-od-politykow-przeprosin-ws-smolenska

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:22)

Komentarze

... do Tuskoliniego dotyczący przeproszenia Narodu przyniesie pozytywny skutek.
Tacy jak Donaldinio nawet nie potrafią przyznać się do błędu i nie słuchają Narodu.
On jest od... rządzenia, bez względu na to, co społeczeństwo polskie sobie życzy.
Ale liczy się - i to bardzo - z życzeniami pięknej Angeli czy cara Władimira.
Taka już jego natura, albowiem cierpi on na syndrom... stajennego w stadninie
klaczy i ogierów, które bez wstydu robią na niego... kupę, a on się cieszy,
że ma pracę i jest im potrzebny.

 

 

Pozdrawiam,

   

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1422301

Za wspanialy tekst - super

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
0
#1422305

 A co będzie, jeśli nagle Moskwa obwieści na prasowej konferencji, że właśnie znaleziono ślady matriałów wybuchowych na wraku?

 I całym autorytetem swoich akademików orzeknie, że bombę podłożono przed wylotem?

 Putin lubi psoty:)

Pozdrawiam

 Contesso, gratuluję tekstu. Należy się premierowi za to bezczelne żądanie przeprosin.

Podoba mi się!
23
Nie podoba mi się!
0
#1422309

...czytam nieraz po wachcie wypociny typu - dość smoleńska - jestem w stanie też powiedzieć dość- powinna sprawa (zamachu, katastrofy, licznych błędów pilotów, pijanego generała, pancernej brzozy zmieniającej swoją pozycję szybciej niż statek na którym pływam)  być wyjaśniona juz dawno tak? dość- ,,smolić smoleńsk rząd za kraty'' w normalnym Państwie sprawę by zamknięto, wysnuto by międzynarodowy protest, za zaniedbania ruskie, ofiary należycie by uczczono, obchodzono co roku cześć ich pamięci....zajęto by się sprawami bieżącymi, ekonomią, czystą polityką....budżetem...jednak smoleńsk i cały dramat z tym się wiążący jest chyba na rękę dupowłazom ubabranym w rosyjko - niemieckiej kupie, władca w swym totalnym braku sumienia, wykorzystuje tragedię - to niejako taka deska ratunku, kawałek żyletki jak się tonie i bat na opozycję, bo swoje błędy zawsze można przykryć prestensjami o oszołomstwo, męczenie łacha smoleńskiego kiedy tyle się dobrego dla kraju robi...można ośmieszyć, zadrwić, zmienić temat, najechać perfidnie i już kolejne nadużycie przkryte....wbrew pozorom to sprawa ofiar, dramatu dla głąba chyba jest na rękę....szufladkować można opozycję jako piejącą jedno i to samo - lemingom się mówi że patrzcie cvi to tylko o tym jednym a ku......wa ja, jaaaaaaaa to ile już osiągnąłem - medali mam więcej niż breżniew, klepoplecków że aż siniaki na ciele ( cóż za poświęcenie wobec narodu ) i gwarancje w postaci kilku sztuk f-16 nie wspominając bratniej pomocy w pacyfikowaniu oszołomów smoleńskich w razie gdy by za dużo ich wyszło na ulicę....kończąc napiszę jeszcze ....że tylko tej kupy już się zmyć nie da......

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

ardawl

#1422310

że chcą normalnego śledztwa ! W sumie wszystko jedno czy był wybuch czy nie było - jest 96 ofiar ? Jest !  I ta śmierć musi być wyjaśniona. Poza tym jeśli ginie głowa państwa to się nie prowadzi śledztwa jak o włamanie do garażu. To chyba Cimoszewicz powiedział o śledztwie NPW. I jak go nie cierpię to przyznaję mu rację. Dziś  sprawa uniknięcia przez Jaruzelskiego procesu jest ich racją stanu i priorytetem ale wyjaśnienie śmierci urzędującego prezydenta i 95 osób już nie. Niech Tusk nie wciska kitu, że on tych spraw nie widzi. Laska i Millera mierziło zrobienie obliczeń ale do obalania hipotez prof. Biniendy czy Cieszewskiego to się nagle znalazła cała kupa zasmarkanych profesorków !

Jestem tak wkurzona dziś, że już nic więcej nie napiszę.

Pozdrowienia.

Podoba mi się!
26
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1422313

....zmartwię Ciebie choć nie to jest moim celem- gdy ginie przeydent to nie prowadzi się śledztwa jak o włamanie do garażu....racja, tylko że przez bardzo krótki okres czasu lemingoza penetrująco-postępująca  zrobiła taką czystkę, że włam do garażu leminga jest dramatem porównywalnym z klęską żywiołową - a jakiś tam prezydent...to było dawno i lasek już wszystko wyjaśnił przecież - no i o to chodziło, cel osiągnięty, można masami zombi rządzić, dając im co chwila jakąś kosteczkę do oblizania a bezmózgie zombi cieszą  się że zostało na niej troszkę ślinki wodza....

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1422314

i dobrze. Jego buta, pycha, arogancja jest nie do przełknięcia. 

Jak czytam Twoje notki, a to o raflezji a to o PDT to czuję, że dodajesz tym ludziom otuchy i nadzieji. Otuchy - bo nie są sami w tym co widzą i opisują, nadzieji - bo to musi w końcu się skończyć, więc mają w co wierzyć. A jak nie wierzyć jak się czyta tak dobitne słowa. 

Pozdrawiam

Polak2013

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-1

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#1422311

On jest po prostu błaznem. Właściwie błaznem genialnym , twórcą nowej formy rządów - nawet nie wiem jak to nazwać dyktaturą klownów?, pajacyzmem? farsokracją?.

A może ,po analogii z sułtanatem i biorąc pod uwagę otoczenie duchowych eunuchów - klownatem?

Łagodnego reżimu , który jeśli zabija to tylko wzruszeniem ramion albo diabelskim chichotem albo przekroczeniem granic absurdu i dobrego smaku.

Żonglerka obietnicami i synekurami,taniec na grobach, aria PAJACA w tym jest perfekcyjny.

Ma to swoje "dobre" - lud ma ciągłe barbarzyńskie igrzyska, unikamy przeludnienia, natura za sprawą zamierania wszelkiej cywilizacyjnej dzialalności rozkwita, rzeczywistość na skutek postępujacej anarchii i bajzlu staje się coraz bardziej magiczna . Nie grozi nam napływ mniejszości ,tyrania zimnego rozumu czy jakiekolwiek polityczne ekstremy. 

Dzięki Donaldowi wnosimy swój własny oryginalny wkład w historię ludzkości. 

 

 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1422312

Twoja nienawiść do Tuska jest równa mojej.

 

To wielki komplement, bo wielka jest Twoja mądrośc ;).

 

Serdeczności

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1422315

oręże od nienawiści.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1422818

Pięknie Opisałaś Contesso

matoła...

ŻE 

to jest głupek, to widać na pierwszy rzut oka,

ja to wyczułem już wtedy, pierwszy raz widząc gdy wydobywał z trzewii samych ten wystraszony jęk...

- policzmy się panowie.

 

Dno miał wypisane na twarzy i wciąż dokłada tego "makijażu".

agentura sowiecko niemiecka przejęła go, gdy spadł z komina i oni to truchło pompują, utrzymują przy życiu i popychają w te czy wefte.

Co dobitnie potwierdzają Twe słowa Contesso:

- matoł samodzielnie nie potrafi się nawet wysmarkać....

A jeśli chodzi o tę nienawiść:

pogarda.

Jak najbardziej...

Bezgraniczna dla tego gnojka.

Ale,

Biblia, Św. Księga - powiada:

 

zło w nienawiści miejcie !!!

 

 

Dla mnie na tym łez podołku Księga Ksiąg

Jest Jedynym Autorytetem !

 

I to byłoby na tyle....

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1429849

napiszę krótko - gdyby nie trafiło sie nam nieszczęście pt. Tusk - mielibyśmy wiecej dzieci i wnuków i karde z nich miałoby perspektywy nie gorsze od Francuzów, czy Anglików. Jako ekonomista wyuliczyłem to juz wielokrotnie. Nie poddawajmy sie!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Janusz40

#1422319

Takich osobników jak Tusk na tzw podwórku traktowało się z nieukrywanym lekceważeniem. Ponieważ byli słabi, przymilali się do silniejszych, Ten stres wyrównywali sobie poniżaniem słabszych od siebie. Indywidualne zero, w grupie, kopnie leżącego. Za poklepanie po plecach które on uznaje za swego rodzaju nobilitację, jest gotów dokonać każdego świństwa. Wg mnie, takie indywidua odpowiadają definicji SZUJA.

 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1422320

Skutki siedmiu lat rzadenia przez TuSSka i Komorowskiego mozna porownac do silnego huraganu, ktory przeszedl nad Polska, straty sa tak olbrzymie, ze tylko przyszlosc pokaze jak duze i czy sa wogole do odrobienia. Piszac o TuSSku, prawie zawsze przypominam tez o tym drugim bandycie, to on powiedzial, ze prezydent gdzies poleci i cos sie stanie. To z kancelarii marszalka sejmu wymsknelo sie do internetu jego oredzie do Narodu zanim jeszcze doszlo do wybuchu tupolewa nad Smolenskiem, podkreslam, zanim doszlo do wybuchu. Pomylke zauwazono i szybko usunieto z internetu. A wracajac do TuSSka to chcialbym wierzyc, ze skonczyl swoja kariere w Smolensku ale pewnosci nie mam. Zbyt duza czesc jego elektoratu nie widzi dewastacji, nie mowiac juz o tym, ze nie widzi jaka przyszlosc szykuja swoim najmlodszym. Ta armia milicjantow, SB-ow, UB-ow i biurwokratow, ktorym stolki przyrosly do ich dup, nie jest zainteresowana ani zmiana rzadu ani losem Polski. POlszewiccy eksperci od medialnych manipulacji (czyt. prania mozgow) poczynili niesamowite spustoszenie w umyslach wielu ludzi, licze jednak na to, ze Opatrznosc uratuje nasza Ojczyzne a przestepcy zostana ukarani jeszcze tu na Ziemi. Zwrocilem tez uwage na to co napisala w odpowiedzi Tobie contesso, matka trzech corek, to ma sens. Byc moze dlatego wypowiedzi TuSSka na temat rasPutina w ostatnich dniach roznia sie diametralnie od poprzednich, byc moze spodziewa sie tego o czym pisze matka trzech corek i juz sie zabezpiecza aby moc powiedziec, ze rasPutin msci sie za jego krytyke. Przyznaje jednak, ze TuSSk nie jest w sytuacji, ktorej inni politycy mogliby jemu zazdroscic, moze porzadnie oberwac i nie wie z ktorej strony, spac spokojnie chyba nie moze i mam nadzieje, ze budzi sie czesto w srodku nocy zroszony zimnym potem. Dziekuje za bardzo dobry tekst i pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1422321

SMOLENSK  - to zamach stanu, przygotowany z detalami tak jak stan wojenny za Jaruzeskiego, oczywiscie to nie oni to przygotowali oni byli w to wtajemniczeni  po to zeby teraz ze strachu spelniac kazdy rzadanie, mocodawcy , zleceniodawcy - likwidatora Polski.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1422342

Bo to jest agent pracujący na zesłaniu Upodobnił się do Konrada Wallenroda Różnica w tym ,że czeka go duża nagroda Bo Merkel jak Putin swoich nagradza kasą My zostaniemy dla okupantów szarą masą

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1422357

Szanowny Autorze,

czytałem wiele o rządzącej ekipie. Sam mam oczywiście własny pogląd na sprawowanie władzy przez obecną ekipę na czele z premierem Donaldem Tuskiem. Powiem szczerze, bez pochlebstw, że jest to tekst niespotykany w swojej wymowie tak dla Polski dramatycznej.

Za tę Pana głębię poznania i edukacji dziękuję najserdeczniej.

                                              Z wyrazami najwyższego szacunku

                                                                         Aleksander Szumański

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Aleksander Szumanski

#1422367

Specjalne podziękowanie kieruję do Nestora Niepoprawnych - p.Aleksandra Szumańskiego.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na garść aktualnych wiadomości :

http://niepoprawni.pl/blog/1830/o-parowaniu-trotylu-czyli-nobel-dla-polgroszaco-i-i-newsy

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1422370

trafny tekst. Tudzież komentarze, utrzymane w podobnym pochwalnym tonie. Aż prośi się, żeby tą piękną charakterystykę, tę wdzięczność dla  naszego ukochanego wodza, ojca narodu, jaśniejącego słoneczka, zapisać, a następnie przesłać do kancelari premiera.

Panie premierze, kochamy Cię. Obyś żył i rządził wiecznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1423774