Ekshumacje. Jerzy Miller – minister MSWiA, figurant czy pacynka na sznurkach Tuska ?

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Komisja J.Millera, będąca w zasięgu materiału dowodowego jakim są znajdujące się w Polsce szczątki ofiar tragedii smoleńskiej, z niego nie skorzystała. DLACZEGO ???

Od stycznia 2011 Polska czekała na raport komisji J.Millera. W końcu, 29 lipca po wielu odraczaniach daty publicznej jego prezentacji dostała – niestety niepełny, w sporządzeniu którego komisja opierała się nie na oryginałach, a na kopiach czarnych skrzynek, na fragmentarycznej, budzącej wątpliwości i zastrzeżenia dokumentacji anatomopatologicznej, z braku wraku przedstawiła hipotezy  odnośnie stopnia i rodzaju uszkodzeń Tu154M, nr boczny 101. Przyjmijmy, że z powodu przetrzymywania przez Moskwę oryginałów czarnych skrzynek do końca śledztwa rosyjskiego, komisja J.Millera nie miała szans przedstawić w raporcie wyników badań dokonanych na ich oryginałach. Przyjmijmy, że z powodów przetrzymywania przez Moskwę wraku Tu154M nr boczny 101, gnijącego na placu lotniska Smoleńsk-Sewiernyj komisja nie miała szans poddać specjalistycznym badaniom śledczym jego elementów.

 

Komisja ministra MSWiA, Jerzego Millera,  miała jednak szansę wymóc na dysponentach decyzji o ekshumacji i powtórnej, już tylko polskiej sekcji zwłok, w tym przypadku na Naczelnej Prokuraturze Wojskowej taką decyzję, a być może nawet – we współpracy lub za pośrednictwem Prokuratora Generalnego RP, A.Seremeta, który jest zwierzchnikiem NPW, zadysponować  wydanie przez nią zezwolenia na wykonanie ekshumacji  ciał ofiar tragedii smoleńskiej !!!

 

Komisja J.Millera miała szansę włączyć do swego raportu dokumentację z przeprowadzonych przez polskich specjalistów, w polskich zakładach medycyny sądowej, sekcji zwłok ofiar smoleńskich z tej prostej przyczyny, że w odróżnieniu od oryginałów czarnych skrzynek i wraku, „oryginały” czyli ciała ofiar znajdują się w Polsce, pod polską jurysdykcją i zezwolenie na ekshumacje leży obecnie wyłącznie w gestii polskich organów śledczych. Dzięki temu  raport byłby pełniejszy i  wiarygodniejszy !

 

Komisja J.Millera, będąca w zasięgu materiału dowodowego jakim są znajdujące się w Polsce szczątki ofiar tragedii smoleńskiej, jednak z niego nie skorzystała.

 DLACZEGO ???

 

Przepisy międzynarodowe o transporcie zwłok z państwa do państwa rzeczywiście stawiają wymaganie by transport zwłok przez granicę/granice odbył się w szczelnym, czyli zalutowanym pojemniku, umieszczonym we właściwej trumnie (co można sprawdzić wywołując w googlach pierwszą lepszą agencję pogrzebową z certyfikatem na międzynarodowy transport zwłok), ale przepisy te dotyczą tylko samego transportu (bez znaczenia - naziemnego, wodnego, powietrznego). W kraju pochówku transportowanej przez granicę/granice osoby zmarłej te przepisy tracą moc, natomiast dalsze postępowanie ze zwłokami regulują przepisy, obowiązujące w kraju, w którym ma odbyć się pochówek. Przepisy te jednak nie zabraniają rozhermetyzowania pojemnika jeśli wymaga tego np. śledztwo, prowadzone w ramach wyjaśnienia niejasnych przyczyn zejścia osoby zmarłej.

 

Organy polskie, prowadzące śledztwo smoleńskie, a w gestii których leży wydanie zezwolenia na przeprowadzenie ekshumacji i ponownej sekcji zwłok ofiar smoleńskich, a konkretnie instytucja zwana naczelną Prokuraturą Wojskową,  względem zainteresowanych osób prywatnych, w tym przypadku rodzin i bliskich ofiar smoleńskich,  nadużywała argumentu typu pojemnika ze zwłokami raz zalutowanego nie wolno otwierać. NPW na złożone przez rodziny ofiar wnioski o ekshumacje, dając wymijające odpowiedzi lub nie udzielając żadnych,  nigdy i nigdzie nie podała -  na podstawie jakiego dokumentu odmawia wydania zezwolenia, zasłaniając się dyżurnym i małowiarygodnymi, a wręcz nieprofesjonalnym wyjaśnieniem, że to  dla dobra śledztwa, tajemnica śledztwa. WE tym przypadku rzecznik NPW, płk Rzepa pobił wszelkie rekordy pomysłowości w wymigiwaniu się NPW od odpowiedzi, zasłaniając się dyżurnym i sakramentalnym, ale  po prawie 15-tu miesiącach cyrku „Parulski”  już niestety śmiechu i funta kłaków  wartym  „nic mi nie wiadomo by NPW......” itd..  

 

Dlaczego min.MSWiA, Jerzy Miller, od dnia powołania sejmowej komisji d/s badania przyczyn katastrofy smoleńskiej, której przewodzi  (ciekawe, że daty powołania komisji nigdzie nie znalazłam, a o samej komisji  brak jakiejkolwiek wzmianki w Wikipedii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku#.C5.9Aledztwa_i_dochodzenia_polskie  - nielegitymna, fikcyjna ?)  do dziś nie wystąpił do NPW, do prokuratora generalnego RP z wnioskiem o przeprowadzenie ekshumacji ciał ofiar i dokonanie sekcji ich zwłok w celu uzupełnienia dokumentacji rosyjskiej i wniosków śledztwa tejże komisji ? Czy nie zrobił tego  bo* :

1/ jako minister nie ma odpowiednich uprawnień

2/ jako minister MSWiA w kwestii smoleńskiej nie ma prawa współpracować z innymi resortami i wymiarem sprawiedliwości zwłaszcza

3/ respektuje narzucone przez bezpośredniego zwierzchnika  polecenie :

     a/ w żadnym wypadku nie wykraczać poza raport MAK

     b/ w żadnym wypadku nie przejawiać własnej inicjatywy

     c/ precyzyjnie wykonać rozkaz prezydenta FR, Miedwiediewa o ujednoliceniu raportu polskiego z raportem MAK

     d/ nie żądać żadnych ekspertyz na dostępnych materiałach bo instalacja elektryczna w łazience prywatnego mieszkania jest pod opieką fachowców od mokrej roboty

     e/ inne 

4/ jest niekompetentny w dziedzinie praw, obowiązków i przywilejów ministra

5/ szef powiedział, że Rosja może się obrazić i wypowiedzieć wojnę Polsce

6/ inne

 

 

 

* - niepotrzebne skreślić

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

______________________________________________________
Dlaczego niezależna.pl cenzuruje link do zdjęcia - Fotel z kokpitu ????????

http://niepoprawni.pl/blog/4870/dlaczego-niezaleznapl-cenzuruje-link-do-zdjecia-fotel-z-kokpitu

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------------- http://www.youtube.com/watch?v=QwzbHQt9_rY

#174903

Proszę na temat !
Książka życzeń i zażaleń jest w innym miejscu !
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#174905

@contessa - sugeruję zgłosić posta kolegi do moderatorów - ten narwany typ wszędzie próbuje wciskać swoje wydumane teoretyjki :/

Śmieci, a nie sprząta.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174939

Konserwa do konserwy !!!
będzie mniejszy smród ;)

__________________________________________________
Dlaczego niezależna.pl cenzuruje link do zdjęcia - Fotel z kokpitu ????????

http://niepoprawni.pl/blog/4870/dlaczego-niezaleznapl-cenzuruje-link-do-zdjecia-fotel-z-kokpitu

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------------- http://www.youtube.com/watch?v=QwzbHQt9_rY

#174950

"contessa, 4 sierpnia, 2011 - 00:13

Proszę na temat !
Książka życzeń i zażaleń jest w innym miejscu !
contessa"

Przepraszam,to może w ramach przeprosin wiersz...

Zapamięta Naród

Jak las Smoleński mgłą był spowity
Tak ty tusku hańbą na zawsze okryty
Przed potomkiem katów
Na ofiar mogile
Dałeś wyraz tego
Żeś Moskwy pupilek
Klęczałeś przed trumną Pana Prezydenta
Myśląc że twych łajdactw naród nie spamięta
Tych co z palikotem, radziem i gajowym
Tych co z niesiołowskim w słowach rynsztokowych
Okrutnych, wulgarnych, podłych i kłamliwych
Zniszczyliście Polskę i ludzi uczciwych
Hańba tobie zdrajco Polskiej racji Stanu
Twe rządy trujące jak wyziew wulkanu
Gdzie naród zaczadzony medialnym oparem
Do cna wypalony nienawiści żarem
Lży patriotów i Bogu urąga
Krzyż poniewierając przekleństwo na się ściąga
Pozna się na tobie tusku jeszcze wielu
Katów sprzymierzeńcu, biednych gnębicielu
Rozdajesz bogatym, zabierając biednym
Skazujesz rodaków na los mniej niż pewny
Podnosisz podatki aby naród płacił
Za Sawickiej grzechy i cmentarnej braci.
Naród przetrwać musi rządy twe haniebne
Złodziejskie dla Polski dla obcych służebne
Za uścisk Putina za uśmiech Angeli
Oddasz naszą Polskę pod władztwo Brukseli ?
Żeś rodaków naszych wymordował wielu
Bekniesz za to w końcu szwabski przyjacielu!
Polskość to nienormalność? to twoje są słowa
Więc normalnie tusku zacznij żyć od nowa
Zapukaj do Moskwy może ci otworzy
Lub Merkel Ci dywan czerwony położy
Putin w plecy klepnie jeśli łaski stanie
W czerwone swe truchło wdziej szmaty szatanie
Bruksela zaś wręczy moc różnych orderów
Rozbłyśniesz nad Unią niczym Słońce Peru.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------------- http://www.youtube.com/watch?v=QwzbHQt9_rY

#174952

Misiek, mi niezależna zablokowała wiele komentarzy nieprzychylnych Sasinowi i polityce personalnej PIS-u, ale nie robię z tego motywu przewodniego większości swoich komentarzy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174943

Komisja Millera nie miała szansy.

Ponieważ sam Miller już wykorzystał swoją szansę, jaką dała mu PO.

A reszta niech będzie milczeniem.

Oficjalny życiorys szefa komisji.

Po studiach pracował w Instytucie Obróbki Skrawaniem, zajmując się problemami niezawodności procesów technologicznych.

W 1990 rozpoczął pracę w administracji państwowej. Był dyrektorem Wydziału Organizacji i Nadzoru Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, dyrektorem Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, a w latach 1993–1998 wicewojewodą krakowskim. Od lutego 1998 do lipca 2000 pełnił funkcję podsekretarza i sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów oraz pełnomocnika rządu ds. decentralizacji finansów publicznych. W latach 2000–2002 doradca prezydenta Gruzji Eduarda Szewardnadze w ramach dwuletniego projektu doradztwa makroekonomicznego dla Gruzji, finansowanego przez Stany Zjednoczone. Od marca 2001 do marca 2003 był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego, następnie od marca do czerwca 2003 prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W latach 2003–2004 dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej NBP, a od marca do września 2004 członek Zarządu NBP.

30 września 2004 został powołany na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Z funkcji tej odwołano go 8 września 2006. Jego dymisję umożliwiły uchwalone z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości zmiany w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, odbierające radzie NFZ, która uprzednio odrzuciła wniosek Zbigniewa Religi o odwołanie Jerzego Millera, uprawnienia do powoływania i odwoływania prezesa funduszu i przyznające je jednocześnie premierowi.

5 grudnia 2006 został przez prezydenta Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz nominowany na stanowisko zastępcy prezydenta Warszawy. 29 listopada 2007 powołano go na funkcję wojewody małopolskiego. 13 września 2009 wszedł w skład Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK).

14 października 2009 został powołany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska; tego dnia przestał pełnić funkcję wojewody małopolskiego. 11 kwietnia 2010 został członkiem "Międzyresortowego Zespołu do spraw koordynacji działań podejmowanych w związku z tragicznym wypadkiem lotniczym pod Smoleńskiem", powołanego przez premiera Donalda Tuska po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku, a 28 kwietnia 2010 objął stanowisko przewodniczącego Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego badającej przyczyny katastrofy

20 maja 2010 tymczasowo wykonujący obowiązki Prezydenta RP Bronisław Komorowski powołał go w skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

31 maja 2010 w siedzibie rządu rosyjskiego w Moskwie podpisał memorandum określające warunki przekazania stronie polskiej i zasady późniejszego wykorzystania materiałów z czarnych skrzynek polskiego samolotu Tu-154M nr 101.

Po studiach pracował w Instytucie Obróbki Skrawaniem, zajmując się problemami niezawodności procesów technologicznych

Niezłe schody do PO-nieba.

Taki sobie gostek od "obróbki skrawaniem" - TU-154M nr 101.

 Trzeźwość umysłu nijak się nie przekłada na stabilność ciała.

Macham z okna mego do Cię.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#174910

Prosze jaki robot wielofunkcyjny z tego Milera.

Jak ten perz tu go wyrwiesz to tam wyrośnie.A do tego udaje róże udaje

Czy to prawda że trumny ze szczątkami naszych męczenników ważyły wszystkie około 80 kg.????

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#174931

uzupelniajac:
"studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki ....ze specjalizacją automatyka cyfrowa"
Ponieważ maszyny obrabiające metale są sterowane komputerowo
wiec on w Instytucie skrawania był raczej
nie od skrawania
tylko zajmowal sie procesami sterowania maszynami.
ale mnie interesuje inny aspekt.

"w latach 1993–1998 wicewojewodą krakowskim"
"W latach 2000–2002 doradca prezydenta Gruzji Eduarda Szewardnadze"
"30 września 2004 został powołany na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia"

- Kto mógł go zrobić vice- wojewoda jeśli w latach 93'-97 u steru wadzy w PRL-bis stali następcy PZPR
a jak wiadomo wojewodów powołuje Rada Ministrów czyli po prostu rzad.

- Kto mógł wysłać Millera jako doradce do Gruzji
jesli wiadomym jest, ze

Prezydentem byl towarzysz Kwaśniewski,
wiec czerwony miał duzy wplyw na to kogo posyla sie w misje miedzynarodowa( MSZ, ambasadorowie sa w gestii Prezydenta, ma duzy wplyw na te dzialki ).

- kto mogl zrobic Millera szefem NFZ w 04'
jesli wiadomym jest,
ze w latach 01'- 05' znow rzadzili spadkobiercy PZPR

a byc prezezem NFZ po rozwaleniu Kas Chorych przez SLD
to umowmy sie jest nie lada gratka finansowa i nie dla Sierotki Marysi lub Kopciuszka daje sie takie fuchy.

Wiec nie wiem czy Miller byl bezpartyjny jak to jest napisane w Wikipedii ale jedno jest pewne

CZERWONI GO WYWINDOWALI DO GÓRY.

wiec co ma im teraz robić na przekór?
Teraz wiecej jest dla mnie jasnym
no i mam niejasne przeczucie ze Miller nie jest bezpartyjnym omnibusem (
dobry przeskok od prądów i automatyki do zarządzania zdrowiem i bankowością )
tylko kiedyś był w PZPR.
Moczulski niegdyś rozszyfrował to jako
P-latni
Z-drajcy
P-acholki
R-osji
wiec nie dziwmy się ,ze tak wyglądało to "śledztwo"
bez dostępu do dowodów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174957

- Donald Tusk, czynnie uczestniczył w spisku z Putinem w zamachu na Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, w dniu 10 kwietnia 2010 roku,

- zakaz ekshumacji ofiar katastrofy w Smoleńsku,  jest nieprawny i stanowi całkowite złamanie prawa RP, co potwierdza jawną podległość i zdradę  Państwa Polskiego, reprezentowanego przez premiera RP Donalda Tuska, współpracującego z władzami obcego państwa, czyli Federacją Rosyjską.

- Art. 127.
§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Bóg-Honor-Ojczyzna

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#174909

Czy oby na pewno ciała ofiar znajdują się w Polsce?

Mam poważne wątpliwości w tym względzie, bo sowieckim bandytom nie wierzyłem i nie wierzę.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#174913

Witaj !

"Czy oby na pewno ciała ofiar znajdują się w Polsce?"

Zakładając teoretycznie. Wiedziałam, że takie pytanie pod tą notką wcześniej czy później padnie...

Jeśli się nie znajdują to... jaką linię obrony byś na ich miejscu przyjął???

Pozdrawiam serdecznie.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#174923

IZCZEZLI, NU PRAPALI, NU USZLI GDIETA, a możet do Waszewo PAPY, RABA?

Przypomina to pytane i odpowiedź o polskich jeńcach, o których pytał (upominał) się gen. Sikorski Stalina.
Uszli w Mandźuriu - rzekł Stalin.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#174926

W każdym śledztwie bada się DOWODY! FAKTY! Odciski palców, stóp, nagrania, sekcje zwłok.
Ja o tym trąbę od 11 kwietnia!!!
- wraku nie
- jak wróci - będzie guzik wart Jako materiał dowody
- nagrań z wieży nie
- tzn. były, ale nie ma
- oryginałów czarnych skrzynek nie ma
SĄ!!!!! UWAGA!!!! SĄ!!!!
Ciała do zbadania! Są wnioski rodzin o ekshumację!

Ale tego jednego dowodu, który jest na wyciągnięcie ręki badać nie będziemy!!!!

K...a ich mać!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174914

Witaj,
w każdym, tylko nie tym.
Mać ich jest sowiecka.

Pięknych snów o Polsce Wymarzonej.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#174918

Ja też o tym trąbię od 10 kwietnia 2010... Nawet blogi w tym celu pozakładałam.
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#174924

"W polityce nie ma przypadków,ani szczęśliwych zbiegów okoliczności.
A jeżeli już są,to są dobrze wyreżyserowane!"

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#174927

mógłby Miller wymyślić takie wytłumaczenie, że to powinna być inicjatywa NPW a nie jego komisji jakoby "technicznej" - jest tu tylko takie ale...

pan Miller jak wynika z życiorysu mgr inż szeroko pojętego materiałoznawstwa w ani jednym zdaniu raportu nie zawarł jakiegokolwiek stwierdzenia ze swojej dziedziny!

Badanie wraku jako całości to jedno a zbadanie fragmentów poszycia czy konstrukcyjnych na okoliczność przebiegu zdarzenia (kadłub był miażdżony czy wręcz przeciwnie rozrywany) jest kluczowe dla przyjęcia poprawnego kierunku prac

Uzasadnienie jest oczywiste - po pierwsze trzeba wyjaśnić powód ekstremalnej śmiertelności tego "niskoenergetycznego zdarzenia lotniczego"

No ale czynnik ludzki nie był badany bo... nie(lzja)...

Reasumując- zadaniem tej komisji nie mającej żadnego umocowania prawnego było rezonowanie raportu MAK na użytek wewnętrzny rządu PO - jakiekolwiek istotne rozbieżności z raportem MAK były od początku wykluczone!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#174948